Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва
ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за вересень 2005 року)

У Миргороді відбувся V Всеукраїнський фестиваль сучасного українського романсу "Осіннє рандеву-2005".
У Березовій Рудці  Пирятинського  району відбулося  традиційне Всеукраїнське свято "Осіннє золото" з метою вшанування поета-пісняра Д.Луценка.
Згідно з наказом управління культури Полтавської обласної державної адміністрації та обласного центру народної творчості і культурно-освітньої роботи, з метою подальшого розвитку розмовного жанру, виявлення талановитих виконавців та популяризації творчості поета-байкаря  Л.Глібова 10 вересня проведено обласний конкурс читців-гумористів на обласному "Святі веселої мудрості" у Веселому Подолі Семенівського району.
17 вересня Гадяцьке  училище  культури імені  І.П.Котляревського відзначило 50-річчя своєї діяльності.  З нагоди цієї дати почесною відзнакою Міністерства культури і  туризму  України "За досягнення у розвитку культури" нагороджено директора училища А.М.Насменчука, викладачів Н.О.Назаренко, Т.П.Шкурпелу, О.А.Перебийноса, Г.О.Островного, Н.Ф.Орел, О.Л.Кийко та О.П.Свирида.
В Чорнухах   відкрито   пам'ятний  знак  воїнам-афганцям "Воїнам-інтернаціоналістам Чорнухинщини 1979-1989 рр."
У полтавському  видавництві  "Дивосвіт"  вийшло сувенірне видання з двох книг Віталія та Максима  Закладних  "Як предки нашії жили".
Вийшла друком перша частина  книги  "Далеке відлуння"  -"Незгасимий вогонь  подвигу"  члена Національної  спілки журналістів України О.Довгого-Степового.
У Комсомольську  відбулася  презентація четвертої  книги лікаря В.Ковпака "Калебердянський вій".
У комунальному  видавництві "Лубни" вийшли друком романи члена літоб'єднання імені О.Донченка В.Васильєва "Шабля і воля - козацька доля", "Гетьман князь Острозький".
В естонському місті Маарду проводилась культурно-мистецька акція  "Сорочинський  ярмарок",  в якому взяла участь група полтавських артистів на чолі з директором Полтавської обласної філармонії Г.Юрченком.
22 вересня у  Києві відбулася  презентація  благодійного Фонду імені Олеся Білаша.

Театрально-концертне життя. У Полтаві відбувся виступ колективу інституту музики Республіки Куба "Гавана мія".  У  музичному шоу  взяли  участь польська  співачка  А.Сінгаєвська, заслужений артист України О.Пекун, лауреат міжнародного фестивалю "Слов'янський базар" у Вітебську Л.Чермак.
В обласному центрі з нагоди 62-ї річниці з дня визволення міста від  німецько-фашистських  загарбників відбулися заходи: на стадіоні "Ворскла" розгорнулося культурно-мистецьке  свято "З  любов'ю до Полтави",  в якому взяли участь танцювальні колективи "Фестиваль", "Тотус", "Світанок", народний хор "Калина",  гурти "Краяни", "Вікторія", гості міста - М.Поплавський, А.Князь, Б.Сташків;  у Палаці дозвілля  "Листопад"  - концерт соліста Полтавської  обласної   філармонії  І.Завадського та виступ Київського театру сучасної хореографії "Сузір'я Аніко".
У Кременчуці  до  Дня міста відбувся концерт народної артистки України Т.Повалій.
З ініціативи  дирекції Всеукраїнського інформаційно-культурного центру та Кримського республіканського театру ляльок в "Артеку" відбувся  фестиваль української казки "Чарівні обрії" у рамках проекту "Соборна Україна". У цьому заході брав участь творчий колектив  Полтавського  обласного театру ляльок,  який показав виставу "Лисичка,  Котик і Півник" і одержав Диплом за високий професіоналізм,  мистецьку зрілість та щиру працю душі й серця в ім'я майбутнього України.

Образотворче мистецтво.  У Полтавській  Галереї  мистецтв відкрито виставку   робіт  студії   образотворчого  мистецтва "Веселка" під   керівництвом   Ю.Ільяшової  "Літо-2005"    та представлено другу   персональну   виставку вихованки  гуртка м'якої іграшки ДЮК "Ровесник" Л.Дейнеки під назвою "Світ дитячих мрій".
У Художньому салоні обласного центру відкрито виставку з 50 власних  фотознімків  фотокореспондента газети "Полтавський вісник" С.Назаркіна  з  нагоди його  50-річчя  та розгорнуто виставку творчості  художників   М.Гнойового,   В.Бенфіалова, М.Підгорного, подружжя Ігоря та Ганни Величків та ін.

Бібліотечна справа. У вересні в  обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулися заходи: презентація 53-ї виставки "Полтаво,  красуне моя" полтавського художника, лауреата премії Панаса Мирного 2005 року В.Кривого; виставка "Родом із Полтавщини", на якій представлені матеріали з газет,  книги з історії кіно, які розповідають про артистів, кінорежисерів,  кінооператорів,  які народилися на Полтавщині; літературно-мистецьке  свято з нагоди 110-річчя від дня народження російського поета С.Єсеніна;  вечір "У колі  друзів",  в якому взяли участь члени Національної спілки письменників України І.Нечитайло, Л.Пономаренко, Н.Фурса, В.Тарасенко, художники видавництв М.Панченко,  Г.Свєчнікова, О.Болюх,  поетеса, член Спілки письменників Білорусії І.Дідик.
В обласній  бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара з нагоди 136-ї річниці  від дня  народження  І.П.Котляревського відкрито виставку "Між нас тобі, поете, жити. Як і між тих, що прийдуть після нас" із розділами "Творчість,  якою гордимося", "Ой, я дівчина Полтавка", "І.П.Котляревський і Полтава".
У Полтавській центральній  міській  бібліотеці відбулася літературно-меморіальна година "У серці твоїм Полтава", в якій взяли участь письменники Л.Тесленко та М.Костенко.
У Миргородській центральній районній бібліотеці проведено цикл масових  заходів "З  чарівним   світом  нашої   природи зустрінемось на сторінках книжок".
У Броварківській сільській  бібліотеці-філії  Глобинської ЦБС пройшла  літературна година "Людина важкої долі і високого таланту", присвячена 80-річчю з  дня  народження письменника Ф.Рогового.

Музейна справа. "Неопалима  купина" - під такою назвою у краєзнавчому музеї обласного центру вперше пройшов урок живої пам'яті, присвячений історії села Лютенька Гадяцького району.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрито виставку фотографій "Природна мозаїка". Автори - І.Артеменко, В.Зань.
У рамках  Дня  міста  у Лохвицькому  краєзнавчому  музеї відкрилася виставка  творчого доробку народного умільця В.Хоменка.

Просвітництво і художня самодіяльність. У  Полтавському палаці дитячої  та  юнацької творчості пройшов День відкритих дверей, на якому були представлені  виставки вишивок,  м'яких іграшок, писанок  та інших робіт,  а також відбувся виступ оркестру народних інструментів та вихованців клубу "Акцент".
На Дні  відкритих дверей,  що провів Полтавський обласний Центр естетичного виховання учнівської молоді відбувся  виступ камерного хору  "Гілея",  ансамблю народної пісні "Молоді голоси", вокального ансамблю "Перлина".
3 вересня  у Комсомольську  пройшов фестиваль молодіжної культури.
Самодіяльному фольклорному  колективу  "Пісенне джерело" Лохвицького Будинку культури присвоєно звання народного.
З нагоди  62-ї  річниці визволення Полтавщини від німецько-фашистських загарбників в області відбулися наступні  заходи: у  Миргороді - святковий концерт "Молодь - рідному місту"; у Гадячі - концерт ансамблю "Золоте зерно";  у Варварівському сільському Будинку  культури Карлівського району представлено літературно-меморіальну композицію  "Журавлі  летять", а   в Попівському   сільському  Будинку  культури  -  вечір-реквієм "Навіки в пам'яті народній". Концерти за участю колективів художньої самодіяльності відбулися у Чорнухах, Біленченківському Будинку  культури Гадяцького  району,  Опішнянському Будинку культури   Зіньківського   району, у  Білухівці  та  Лип'янці Карлівського району.


Матеріал підготувала:                М.А.Федорова,  бібліограф  І кат. відділу інформації  з питань  культури та ми  стецтва



Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського