Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за вересень 2007 року)

За вагомий особистий внесок у розвиток бібліотечної справи, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек директору Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського Зеленській Тетяні Іванівні присвоено звання «Заслужений працівник культури України».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбулося урочисте вручення премій його імені, лауреатами яких стали: у номінації «За глибокі знання життєвого шляху й творчої спадщини Короленка» - учениця 10-Б класу загальноосвітньої школи №26 Марина Савеля; у номінації «За активну участь у громадському та культурно-мистецькому житті міста» - студентка ІV курсу філологічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Вікторія Тарасова; у номінації «За активну популяризацію життєвого шляху й літературної спадщини Короленка» - член Національної спілки журналістів України, коментатор телебачення ОДТРК «Лтава» Людмила Нестуля; у номінації «За пропаганду творчої спадщини письменника, ідей демократії й гуманізму, дотримання прав і свобод в Україні» - викладач Полтавського національного технічного університету імені Ю.Кондратюка Надія Кочерга; у номінації «За вагомий внесок у розбудову музею Короленка» - колектив у складі директора музею Бориса Божка, генерального директора НВФ «Володимир» (м.Кременчук) Володимира Капліна, журналіста газети «Вечірня Полтава» Оксани Клочко, кінооператора та фотографа Валентина Кожем’якіна, викладача Полтавської державної аграрної академії Віктора Самородова, скульптора з Санкт-Петербурга Олександра Чорницького, головного архітектора області Євгена Ширая.
У Полтавській галереї мистецтв відбувся круглий стіл, присвячений проблемам утвердження української національної культури, на якому почесний гість – віце-спікер Верховної Ради V скликання, голова Благодійного Фонду «Справедлива країна» Микола Томенко – презентував спільний з міською владою проект, першим кроком якого став випуск компакт-диску «Головні пісні та мелодії України».
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася всеукраїнська наукова конференція «Полтавщина: історичні шляхи та перспективи розвитку», присвячена 70-річчю утворення Полтавської області та презентація книги-дослідження Лариси Волик «Живопис роду», у якій порушені теми Голодомору 1932-1933 років в Україні.
У Кременчуцькому видавництві «Піраміда» вийшла друком книга Миколи Федоровича Твердохліба «Над Кременчуком – синьо-жовтий прапор».

Театрально-концертне життя. У Полтавському академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя пройшла благодійна вистава «Допомогти так легко, або Звідки беруться діти» за участю столичних артистів Григорія Чапкіса, Маші Єфросиніної, Даші Малахової, Володимира Горянського та інших.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» на честь 70-річчя утворення Полтавської області відбувся концерт за участю симфонічного оркестру музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя; музичних колективів «Калина», «Володар», «Вікторія», «Грація», «Елегія», «Любава»; співаків Наталії Май, Ігоря Години, Валентини Матюшенко, Наталії Шинкаренко, Михайла Герасименка та інших. Також у Палаці дозвілля пройшов концерт Національної заслуженої капели бандуристів імені Г.Майбороди.
23 вересня у Полтаві святкували День міста. З цієї нагоди відбувся концерт за участю відомих артистів України, зокрема, народного артиста України Володимира Гришка та його учнів, народної артистки України Наталії Бучинської, заслуженої артистки України Ірини Білик, ректора Національного університету культури і мистецтв Михайла Поплавського, гурту «Краяни», гурту «69» та інших.
В обласному центрі відбувся концерт хору «Fish and more» із німецького міста Фільдера.
У Полтаві на Співочому полі Марусі Чурай відбувся концерт, організований Партією регіонів для полтавського студентства, участь у якому взяли групи «Фа енд Фуд», «Angels city», «Pit Core», «Quest pistols» та інші; пізніше ця ж партія організувала концерт за участю Вєрки Сердючки (Андрія Данилка).
15 вересня у Гребінці з концертною програмою виступив видатний український тенор Володимир Гришко з учнями, танцювальний колектив «Горизонт» Олексія Литвинова із Харкова, солістка Національної опери Сюзанна Чахоян та інші.
У вересні у Кременчуці відбулися наступні заходи: гала-концерт Першого Міжнародного фестивалю православної пісні «Співаючий ангел»; Всеукраїнський арт-фестиваль «Кременчук-2007» за участю провідних музикантів України; концерт до Дня міста за участю ВІА «Кобза», гуртів «Чотири королі», «ХS», «Мед Хедс ХL» та  концерт  російських співаків Леоніда Агутіна та Володимира Преснякова.
У Нових Санжарах з нагоди Дня міста з концертом виступила володарка Гран-прі всеукраїнських та міжнародних фестивалів, автор, композитор і виконавиця своїх пісень Наталія Май та її доньки – гурт «Василечки».
У Шишацькому районному Будинку культури з концертною програмою з нагоди 70-річчя утворення Полтавської області виступили митці обласного центру: заслужена артистка України Наталія Хоменко, Ігор Година, тріо «Вишиванка», ансамбль «Чураївна» та інші.

Образотворче мистецтво.  У прес-центрі Полтавської галереї мистецтв відбулася презентація альбому місцевого художника Сергія Гнойового «Сергій Гнойовий. Малярство, графіка». Також у Галереї мистецтв проходили: виставка творів родини Пілюгіних, присвячена 65-річному ювілею глави роду Євгена Пілюгіна та виставка робіт індійського художника Шрі Чінмая.
У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) відкрилася виставка «Барви Полтавщини», присвячена 70-річчю утворення Полтавської області. Роботи, представлені на виставці, виконані у техніці килимарства, кераміки, гобелена, живопису, графіки та інших.
У Полтавському салоні Спілки художників проходила виставка міського пейзажу, на якій відбулася також презентація 12-го випуску альбому полтавської художниці Марини Рожнятовської із серії «Художники Полтавщини».
У салоні Полтавського об’єднання «Художник» експонувалася виставка робіт «Карлівські розписи» художниць із Карлівки Світлани Колодяжної та Світлани Смірнової.
У Полтавській художній галереї «Арта» відкрилася виставка робіт художників з різних міст України, присвячена Дню міста.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва проходила 117-та персональна виставка робіт вишивальниці, Героя України Віри Сергіївни Роїк, її внучки Аліни Воронової та правнучки Юлії Абрамової. На закритті виставки Вірі Сергіївні було вручене посвідчення почесного громадянина міста Лубен та знак №1.

Бібліотечна справа.   У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського у вересні проходили наступні заходи: персональні виставки -  полтавського художника Володимира Кривого до 70-річчя утворення Полтавської області і бібліотекаря, поетеси  та фотомайстра Галини Вовченко «Натуральні світлини від пані Галини» та кілька презентацій – книги Раїси Назаренко «Уроки літератури рідного краю»; першого тому книги Петра Ротача «Полтавська Шевченкіана. Спроба обласної (крайової) Шевченківської енциклопедії»; навчально-методичного комплексу шкільного курсу «Історія Полтавщини» та першої поетичної збірки Марини Михайленко «Любви весеннее кипенье». Також у Бібліотеці проходив поетичний вечір голови Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України Олени Гаран.
У Кременчуці своє професійне свято відзначили бібліотеки № 2,3,4, а 25 вересня у Кременчуцькій центральній бібліотеці для дітей ім.Торубари відбулося урочисте нагородження призерів та учасників конкурсу дитячого малюнка «Історія Кременчука в подіях та людях», присвячена Дню міста.
У Пирятинській центральній районній бібліотеці для учнів 7-В класу місцевого ліцею був проведений перший урок «Книга – твій друг».
У Лубенській міській бібліотеці для дорослих пройшла краєзнавча година «Тут все священне, все твоє, бо зветься просто краєм рідним».

Музейна справа. 20 вересня у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного міський голова Андрій Матковський відкрив виставку фотомитця, члена Спілки фотохудожників України Сергія Назаркіна «Полтава і полтавці», присвячену Дню міста.
Полтавський літературно-меморіальний музей Івана Петровича Котляревського відзначив  55-річчя з дня заснування.
18 вересня у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася фотовиставка-презентація «Кременчук – пори року» аматора фотографії Михайла Боблакова.
У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі проходила виставка живописних робіт Володимира Івановича Гамиріна «Мій рідний Миргород».

Кіномистецтво. Кременчужани вибороли перші місця у кількох номінаціях на міжнародному фестивалі непрофесійного кіно «Кінокімерія», який проходив 11-14 вересня у Херсоні.

Просвітництво і художня самодіяльність. 2 вересня у Кременчуці проходив 3-й обласний фестиваль сучасної молодіжної культури «Extreme- Zone».
24 вересня у Полтаві проходив третій концерт «Рок Полтава».
14 вересня у Лубнах розпочався 3-й фестиваль культури та мистецтв «Скликаємо друзів!», присвячений Дню міста.
День міста святкували: у Гадячі, Зінькові, Лубнах, Кременчуці, Хоролі.
День села відзначали: у Тарасівці та Бірках Зіньківського району; Черевках Миргородського району; Войнисі Лубенського району; Єрківцях Хорольського району та Калинівці Машівського району.
Дипломом було відзначено виступ миргородського тріо «Осіннє золото» у Всеукраїнському радіофестивалі сучасного романсу «Осіннє рандеву».
У Вовчицькому сільському Будинку культури Лубенського району з концертом з нагоди свого 5-річчя виступив місцевий вокальний жіночий ансамбль «Чарівниця».
Родинний дует подружжя Рубанів із Красної Луки Гадяцького району виступив перед земляками у місцевому сільському Будинку культури.
У Перегонівському сільському Будинку культури Кобеляцького району відбувся концерт місцевих аматорів сцени.


Матеріал підготувала:                                                   І. О. Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського