Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за  вересень 2008 року)


19 вересня у Полтавському літературно-меморіальному музеї Володимира Короленка відбулося вручення премії імені письменника. По першій номінації (для учнів загальноосвітніх шкіл) премію присуджено за глибокі знання життєвого шляху і творчої спадщини В. Г. Короленка Ігорю Банному (учню 7-го класу гімназії №6); у другій номінації (для студентської та творчої молоді) за активну участь у громадському та культурному житті міста – Ярославу Блосі (студенту V курсу історичного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка); третя номінація (для письменників та працівників масової інформації, творчих та наукових працівників) – Володимиру Судакову (члену Полтавської спілки літераторів та міжрегіональної Спілки письменників України, члену літературної студії «Голос ветерана»); по четвертій номінації (для громадсько-політичних діячів, науковців, митців, працівників юриспруденції) за пропаганду творчої спадщини В. Г. Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотриманню прав і свобод України – Глібу Кудряшову (асистенту кафедри української мови Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, автору та ведучому концертних програм, літературно-музичних композицій); по п’ятій номінації (для спонсорів і меценатів) за вагомий внесок у розбудову музею В. Г. Короленка – колективу авторів у складі Ольги Кушніренко (старшого викладача кафедри образотворчого мистецтва психолого-педагогічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка), Юлії Борсук, Ольги Женової, Анастасії Тимошенко (студенток психолого-педагогічного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка).
У Полтавському міському будинку культури відбулися урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні. Також у Будинку культури пройшов творчий вечір та презентація нової книжки полтавської поетеси Марії Бойко «Моя Україна – це любов моя», яка щойно вийшла у місцевому видавництві «Асмі».
В обласному центрі відбулася презентація Всеукраїнського громадського проекту «Мазепа. Мейн ін Юкрейн», організатором якого виступив Громадський рух «Не будь байдужим».
У Полтавському інституті економіки і права відбулася зустріч студентів із мистецтвознавцем, публіцистом і колекціонером Валерієм Тесленком.
У видавництвах обласного центру у вересні вийшли друком книжки: у видавництві «Оріяна» - збірка Валентини Петрович «Діти – герої полтавського краю»; у видавництві «Дивоцвіт» - книжка Івана Юхна та Миколи Кукси «Край наш краснокутський: історичний нарис із найдавніших часів до сьогодення»; у видавництві «АСМІ» - книга спогадів Володимира Малика «Чорнобривці»; у видавництві «Полтавський літератор» - одразу кілька книжок – збірка поетеси Світлани Залізняк «Ще вірую у вірність голубів…»; збірник пісень поета Володимира Тарасенка та композитора Володимира Чаковського «У долонях рідної землі»; історичний нарис Раїси та Оксани Колєснікових «Незабутня Віра Холодна» із серії «Визначні постаті Полтавщини»; збірка творів письменників Полтавщини – альманах «Біла Альтанка» та книга Володимира Хурси «Вернадський у Шишаках», яка одночасно вийшла також у Шишацькому рекламно-видавничому центрі комунального підприємства «Екотур». Також побачила світ друга збірка чутівського поета Андрія Українця «Летить у Всесвіті земля».
До 1020-ліття заснування Лубен та 65-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників з ініціативи міського голови Василя Коряка вийшов друком фотобуклет «Лубни».
У Шишацькому районі започаткували проведення меморіальної громадської акції «33 хвилини», приуроченої до 75-х роковин Голодомору; акція започаткована Президентом України Віктором Ющенком.
У Чутівському кінно-спортивному комплексі відбулося свято, участь у якому, зокрема, взяли симфонічний оркестр та провідні артисти обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя, художні колективи та виконавці з обласної філармонії та районів; була презентована також книга – фотопоема про Україну – журналіста із Кобеляк, кореспондента газети «Вечірня Полтава» Костянтина Бобрищева «Благословенна будь».
У Гадяцькому училищі культури імені І. П. Котляревського відбулася урочиста подія – відкриття нового навчального корпусу з чотирма танцювальними залами.
В Одесі відбувся Міжнародний конкурс карикатур «Місто і море»; разом із одеситом Валентином Стояновим третє місце у конкурсі посів полтавський художник Євгеній Самойлов.

Театрально-концертне життя.   У Полтаві відбулася святкова культурно-мистецька програма з нагоди Дня міста «Я освідчитись хочу в коханні, рідне місто, Полтаво моя!» за участю артистів Таісії Повалій, Андрія Данилка, Наталки Шинкаренко, гуртів «Фрістайл», «неАнгели», «Краяни» та інших.
Народна артистка України Жанна Северин свій ювілей відсвяткувала на сцені Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя, зігравши роль Раневської у п’єсі А. Чехова «Вишневий сад».
Полтавська обласна філармонія свій 65-й сезон відкрила концертом Волинського державного академічного народного хору.
Симфонічний оркестр Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя  під керівництвом головного диригента, заслуженого артиста України Віталія Скакуна розпочав свій 9-й концертний сезон концертом творів класичної музики, зокрема, композиторів Й. Брамса, П. Чайковського, П. Масканьї.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся концерт співачки Світлани Лободи.
Полтавський театр ляльок свій 71-й сезон відкрив виставою «Сюрприз».
У полтавському розважальному комплексі «Спліт» відбулася благодійна вечірка «Щасливе дитинство» за участю відомих полтавських гуртів та виконавців і танцювальних колективів; у рамках вечірки пройшла демонстрація двох показів мод.
У Кременчуці із спектаклями виступили колективи московського театру «Арбат»; харківського «Театру 19» та дніпропетровського театру опери і балету; а з концертом – співачка Світлана Лобода.
В рамках всеукраїнського музичного фестивалю «DGUCE MUSIC DRIVE 2008» у Кременчуці з концертом виступив гурт «QVEST PISTOLS».
У Березовій Рудці Пирятинського району у 18-й раз проходило пісенно-мистецьке свято «Осіннє золото», присвячене пам’яті поета-пісняра, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Національної премії України імені Т. Г. Шевченка Дмитра Луценка.

Образотворче мистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв відбулася презентація каталогу виставки «Формат «Х» заслуженого художника України, професора кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Олександра Левадного. Також у Галереї відкрилася виставка робіт української художниці, заслуженого діяча мистецтв України, академіка Академії фундаментальних основ буття Ніни Божко «Моя Україна».
У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв імені Миколи Ярошенка) відкрилася виставка дитячого малюнка «Євтушенко Настя та її друзі»; на виставці представлені роботи вихованців дитячої художньої студії «Веселка» під керівництвом Ігоря Шипуліна.
У Художньому салоні обласного центру напередодні Дня міста відкрилися персональні фотовиставки члена Національної спілки фотохудожників України, лауреата Європресфото Сергія  Назаркіна та його сина, члена Національної спілки фотохудожників України, позаштатного фотокореспондента інформаційного агентства УНІАН, лауреата багатьох всеукраїнських конкурсів, Іллі. Також  у Салоні  відкрилася виставка художніх робіт викладачів кафедри основ архітектури Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка.
У виставковій залі Полтави по вулиці Чапаєва відкрилася персональна виставка живопису художниці Олени Шилімовець.
В інституті економіки і права обласного центру відкрилася персональна виставка творів художника Володимира Кривого «Люби і поважай свій рідний край».
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася виставка робіт місцевих художників та народних умільців, присвячена 1020-й річниці заснування міста.

Бібліотечна справа.   У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського пройшли наступні заходи: зустріч з літераторкою Наталією Буцькою та презентація її книг – «Заповіти Григорія Сковороди» і «Світогляд Олеся Бердника»; презентація збірки творів студентки Полтавської державної аграрної академії Терезії Локес «Танок вогню»; виставка світлин фотохудожниці, студентки 3-го курсу архітектурного факультету Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Оксани Марченко «Сонячні дотики»; колективний вернісаж фотосвітлин бібліотекарів закладу з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек. Також у приміщенні Бібліотеки експонується виставка фоторобіт молодого майстра Олега Тетянка.
У Лубенській міській бібліотеці для дорослих відбулася краєзнавча година «У кожного любов свята і свій найкращий край» для учнів 11-х класів загальноосвітньої школи №7, а бібліотеки Лубенського району отримали у подарунок новий двотомний літопис земляка, уродженця села Снітин Леоніда Рябченка «За компасом марки «Воля», що вийшов друком у полтавському видавництві «Верстка».

Музейна справа.   У Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація фотоальбому Юрія Ворошилова  «Під небом Полтави», який вийшов у рамках національної програми «Під небом України», що здійснюється під патронатом Українського фонду культури. Також до Музею надійшли у подарунок від Полтавського земляцтва у Москві особисті речі народної артистки СРСР, відомої кінозірки і нашої землячки Клари Лучко.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського відбулися урочистості з нагоди 239-ї річниці від дня народження письменника.
У Полтавському садибі-музеї І. П. Котляревського після тривалої реконструкції відкрився оновлений музей письменника, в якому відзначили лауреатів премії його ж імені. Цьогорічними лауреатами премії І. П. Котляревського стали: Марія Олійник, учениця 7-го класу спеціалізованої школи №3; Анастасія Підгорна, шестикласниця загальноосвітньої школи №38; Іван Сирота, десятикласник ліцею №1 імені І. П. Котляревського. Переможцем конкурсу став десятикласник школи №26 Євген Бородін, який і прочитав свою байку «Вдале полювання».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного триває персональна виставка члена Національної спілки художників України, заслуженого художника України, лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка Павла Волика «Жменька добра».
В обласному центрі встановили паркову скульптуру – символ родинного щастя – «Лелека над містом».
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка світлин місцевого фотохудожника, фоторепортера газети «Кременчуцький телеграф» Дмитра Бабця з нагоди 10-річчя газети.
До 65-ї річниці визволення  міста у Кременчуці відкритий музей військової техніки, експозицію якого склали дев’ять зразків бойової техніки, розміщених під відкритим небом.
До новозбудованого Гадяцького краєзнавчого музею переданий рушник «Гадяцькій ювілейний», який вишили дванадцять майстринь Гадяцького району та портрет Івана Виговського, написаний художником із Лютеньки Гадяцького району В. Перетятьком.
У Чорнухинському літературно-меморіальному музеї  Г. С. Сковороди відкрита персональна виставка робіт місцевого живописця Юрія Луценка з нагоди 70-річчя митця.
У Миргороді відбулося відкриття пам’ятника письменнику Миколі Гоголю.
У Засуллі Лубенського району у місцевій школі відкрита музейна кімната, присвячена подіям Голодомору 1932-1933 років в Україні.
У Великих Будищах Диканського району відкрився музей весілля.

Просвітництво і художня самодіяльність.   У вересні на Полтавщині відбулися свята міст і сіл. Зокрема, День міста відзначали у Полтаві, Миргороді, Котельві, Лубнах, Хоролі, Чутовому, Шишаках; День села – у Войнисі Лубенського району;  Харсіках, Гільцях, Городищі, Новій Петрівщині, Оснягах та Ковалях Чорнухинського району; Сагайдаку Шишацького району; Круподеринцях Оржицького району; Сарах Гадяцького району; Опішні та Бірках Зіньківського району. День села святкували також у покинутому селі Слиньківщина Зіньківського району.
У Тростянецькому будинку культури Полтавського району відбувся концерт самодіяльного хорового колективу народної пісні «Червона калина» та гурту «Ренесанс» з нагоди присвоєння колективам почесного звання «народний».
У Ковалівському будинку культури Полтавського району відбувся святковий концерт до Дня туризму.
У Кременчуцькому районі святкували традиційне свято останнього снопа.

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського