Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за жовтень 2000 року)

У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського з нагоди дня  пам'яті матері Лесі Українки Олени Пчілки відбувся літературно-мистецький вечір "З когорти роду Драгоманівського". Відбулися заходи пошанування пам'яті землячки і в місцевому краєзнавчому музеї.
У літературно-меморіальному музеї імені І. П. Котляревського зібралися члени міського  клубу книголюбів "Ворскла" та діячі культури  на вечір,  присвячений 56-й річниці визволення України від фашистів.
У Кобеляках  відбулося традиційне свято нагородження лауреатів орденом Миколи Чудотворця "Творіть добро на  всій  планеті".
У Лубнах на вулиці Лісовій  біля будинку, де багато років жив і  працював украєнський письменник Володимир Малик (Сиченко) відкрили меморіальну плиту з його барельєфом.
У Будинку літераторів обласного центру відбувся вечір, присвячений 65-річчю від дня народження поета-земляка Б.Олійника. У Зачепилівці Новосанжарського  району,  де  народився  поет,  відбувся  творчий вечір,  на якому був присутній ювіляр.
27 жовтня в Миргородському краєзнавчому музеї відбулася зустріч з громадським і літературним діячем, членом СПУ, дисидентом-шестидесятником Миколою Холодним.
У Сімферополі відкрито виставку робіт майстрині художньої вишивки, члена Спілки художників України, заслуженого майстра народної творчості України, нашої землячки В.С.Роїк "Український рушничок".
Громадськість Миргородщини пошанувала директора районного Будинку культури Володимира Яневича з нагоди його ювілею.
У Гадяцькому Будинку культури відбувся семінар клубних працівників району.

Театрально-концертне життя. 23-27 жовтня у Полтаві проходив фестиваль "Дні музики". Ним відкрила свій новий концертний сезон  Полтавська обласна  філармонія.  Розпочав фестиваль Харківський молодіжний симфонічний оркестр "Слобожанщина" під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України, головного диригента Рашида Нігматуліна. Віртуозну гру демонстрував піаніст із Москви Ігор Жуков. Завершився фестиваль творчим звітом колективу Полтавської обласної державної філармонії.
Міжнародний день музики відзначили -  колектив Котелевської дитячої музичної школи,  викладацький та студентський колективи Полтавського музичного училища ім.М.В.Лисенка.
Ансамбль "Чураївна" обласної філармонії вітав трудівників аграрного підприємства "Дніпровська хвиля", що в селі Коберда Кременчуцького району,  з  нагоди  70-річчя  господарства   та річниці визволення  від фашистських загарбників.  Цей колектив виступив також у Краснограді Харківської області перед учасниками Всеукраєнської наради керівників газової промисловості.
У Кременчуцькому  міському Палаці культури своє мистецтво демонстрували кращі оркестри,  інструментальні ансамблі та виконавці міста.
8 жовтня комсомольчани мали нагоду послухати співака  Михайла Шуфутинського,  концерт якого відбувся в Палаці культури і творчості.
Полтавський обласний   музично-драматичний театр імені М.В.Гоголя представив своєм глядачам у новому театральному сезоні прем'єру - комедію "Конкурс",  поставлену харківським режисером Леонідом Садовським за п'єсою  російського  драматурга Олександра Галіна.
29 жовтня на гастролях у Полтаві перебував Києвський  театр "Візаві".
1-8 жовтня в Ужгороді проходив VI Міжнародний фестиваль театрів ляльок "Інтерлялька - 2000". Його учасниками стали артисти з  Німеччини, Румунії, Угорщини,  Болгарії,  Польщі та п'ять українських колективів. Полтавський обласний театр ляльок теж  одержав  офіційне запрошення.  Наші земляки винесли на суд журі виставу Я.Стельмаха "Стережися лева" в постановці головного режисера театру  заслуженого артиста Украєни Анатолія Поляка.

Образотворче мистецтво. У художньому салоні Полтави відкрилася виставка-конкурс дитячої творчості "Полтава – любов моя, Полтава - краса моя",  присвячена пам'яті заслуженого художника України Віктора Батуріна.
День художника відзначили полтавські митці у галереї сучасного мистецтва. До свята галерея отримала в подарунок роботи скульптора Миколи Когана, які передала вдова майстра за його заповітом.
"Вічний злет  душевної  наснаги", - так назвала свій вернісаж Олена Пушкарьова,  професійний фотомитець, на вечорі, який відбувся у Полтавському військовому інституті зв'язку. На цьому ж вечорі відбулася і презентація поетичної збірки Марини Свалової, студентки І курсу Полтавського педагогічного університету ім.В.Г.Короленка.
З 20 жовтня у мистецькій галереї Центру розвитку духовної культури Державного  музею-заповідника украєнського гончарства в Опішні Зіньківського району експонується персональна виставка "Барви опішнянськоє вишивки", яка представляє творчий доробок опішнянського майстра художньої вишивки Григорія Гриня.

Музейна справа. У приміщенні музею І.П.Котляревського відкрито виставку "Українська гумористична платівка початку століття" з колекції полтавця Юрія Меліхова.
У Полтавському  краєзнавчому  музеї з нагоди 56-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників пройшла декада тематичних уроків "Збережемо пам'ять про подвиг".
В одному із залів Лубенської галереї образотворчого мистецтва влаштовано виставку вишивки та ткацтва з музейної колекції. Тут представлено понад 50 предметів, вишитих у XIX-XX століттях.

Кіномистецтво. У Миргороді відбувся Всеукраїнський фестиваль телевізійних і радіопрограм "Калинові острови".

Бібліотечна справа. У відділі літератури з мистецтва Полтавської обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відкрита персональна виставка Станіслава Георгійовича Ремчукова,  члена Національної спілки художників України.
В обласній бібліотеці  для дітей імені Панаса Мирного відбувся урок-роздум "Проблемний вік.  Чим складний, небезпечний" для учнів 8-9 класів.  Також проведено урок "Добро  проти зла". Уроки супроводжувалися показами фільмів з цієї тематики, оглядами літератури та книжковими виставками.
У читальному залі Лубенської центральної районної бібліотеки імені В.Малика обладнано стенд "Лине дзвін над  Зажур-горою".
У Чорнухинській центральній районній бібліотеці розгорнуто виставку  "Автори  книг - читачам бібліотеки".  Відвідувачі бібліотеки мають змогу ознайомитися з книгами, які були подаровані бібліотеці її гостями в різний час.
"Поетична осінь",  - під такою назвою  проведено  зустріч творчих людей Семенівського району в залі районної бібліотеки.

Просвітництво та художня самодіяльність. У приміщенні Полтавського військового  інституту  зв'язку відбувся благодійний творчий концерт полтавського поета Миколи Шевчука.
"Пісні з осіннім багрянцем", - під такою назвою відбувся концерт колективу народного гурту "Резонанс" у Будинку культури ВАТ "Веселоподільський цукровий завод" Семенівського району.
У Чорнухинському районному Будинку культури проводилися естрадно-розважальні концерти для школярів і дорослих "Танцюймо з нами".
У Кобеляках з нагоди 56-є річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників  відбувся  концерт художньої самодіяльності АТ "Ліщинівка" (с.Білики).
У Чорнухах відбувся виступ самодіяльного  народного хору "Ветеран" з  Пирятина. Концерт був присвячений Дню визволення України від німецько-фашистських загарбників.
Свято 40-річчя народної хорової капели ветеранів війни та праці відзначили в Полтавському міському Будинку культури.
Відзначив чергову річницю свого заснування хор ветеранів з Диканьки.
На Полтавщині розпочато другий тур Всеукраїнського огляду народної творчості, присвяченого 10-й річниці незалежності України. 6  жовтня на сцені Хорольського районного Будинку культури виступили 31 аматорський колектив, 10 виконавців з 15 клубів, дитячої  музичної  школи та агропромколеджу. Огляди відбулися також у Семенівському, Машівському та Гадяцькому районах.Матеріал підготувала:                   Л.В.Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського