Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за жовтень 2002 року)

15 жовтня в рамках конференції "Актуальні проблеми  виховання мистецтвом: регіональний аспект", відбулося відкриття музею-аудиторії пам'яті заслуженого працівника культури України, викладача, доцента кафедри музики і співів Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, художнього керівника хору "Гілея" Павла Тихоновича Лиманського.
Муніципальний духовий оркестр  "Полтава" здобув чергову перемогу - друге місце в конкурсі на кращий духовий оркестр фестивалю "Трускавець представляє", організованому і проведеному ЗАТ "Трускавецькурорт".
З 14 по 27 жовтня у Кременчуці проходив симпозіум скульпторів України під назвою: "Від витоків до сьогодення".

Театрально-концертне життя. У Полтаві пройшов фестиваль "Осіння фантазія - 2002". В рамках цього фестивалю артисти Харківського державного академічного театру опери та балету ім.М.В.Лисенка подарували глядачам "Сплячу красуню" та "Лускунчик" П.І.Чайковського. Справжнім святом для меломанів став променад-концерт симфонічного оркестру та провідних солістів ХАТОБу під орудою заслуженого діяча мистецтв України Віталія Куценка. Хлібом-сіллю зустрічала Полтавщина і державний камерний ансамбль "Київські солісти", художнім керівником якого є народний артист України Богодар Которович, з програмою, присвяченою творчості Сальєрі. Своєрідною другою частиною фестивалю стали Дні Санкт-Петербурга в Полтаві - гастролі державного театру "Рок-опера" з виставами "Юнона і Авось",  "Ісус Христос - суперзірка", рок-оперою для дітей і дорослих за твором  О.С.Пушкіна  "Казка про мертву царівну та про сімох богатирів". Кульмінацією нинішніх гастролей став прем'єрний показ рок-опери-фарсу за мотивами новели Себастьяна Бранта "Корабель дурнів".  Санкт-Петербурзький чоловічий балет  Валерія  Михайловського представив глядачам ювілейний гала-концерт. Яскравим завершенням фестивалю став концерт "Осіннє рандеву", що зібрав усіх лауреатів і призерів фестивалю, в якому взяли участь композитор і поет Мар'ян Гаденко, народні артисти України Леонід Сандуленко та Фемі Мустафаєв, заслужені артисти України Інеш та Валерій Соколик,  лауреат міжнародних конкурсів І.Красовський. Окрасою свята став виступ акордеоніста, володаря гран-прі Франції Ігоря Осипенка. Виступили також молоді полтавські дарування - Євген Москаленко, Катерина Таряник, Артем Зорін.
У Кременчуцькому Палаці культури відбувся творчий вечір Михайла Боярського.
На сцені обласного театру імені М.В.Гоголя Сергій  Пєнкін представив новий міні-мюзикл "Ресторан".
У Полтавському музичному училищі  імені М.В.Лисенка відбувся концерт-вшанування пам'яті  поета-пісняра Дмитра Луценка.

Образотворче мистецтво. 29 жовтня у Полтавській галереї мистецтв відкрилася виставка під назвою "Родинне джерельце".На ній  представлені  роботи  талановитої малечі талановитих батьків.
У Художньому  салоні  Полтави  відкрилася виставка-продаж картин, організована Полтавською обласною організацією  Спілки художників України.  Вона  є  логічним продовженням "Осіннього вернісажу", що експонується в Галереї мистецтв.
У Миргородському краєзнавчому музеї відкрилася друга виставка робіт членів об'єднання  "Творчість", у якій взяли участь дев'ять художників, які виставили 60 своїх робіт.

Бібліотечна справа. У "Клубі цікавих зустрічей" обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулася зустріч з полтавським поетом  Володимиром Тарасенком. Він презентував свою книжку "Апостол праведної ліри". Ця поема принесла автору звання лауреата премії імені Панаса Мирного.
9 жовтня у Глобинській центральній районній бібліотеці для дорослмх з учнями 9-Б класу Глобинської ЗОШ N 1 відбулася бесіда за круглим столом "Молоді про закон".
10 жовтня в читальному залі Полтавської центральної міської бібліотеки відбулася літературно-музична година, присвячена Дню Українського козацтва при підтримці відділу у справах сім'ї та молоді Октябрського райвиконкому.
У приміщенні Оржицької дитячої бібліотеки розгорнута виставка "Берегиня". Вона розрахована, перш за все, на учнів 6-8 класів, які вивчають етнографію і народознавство.
"Будьмо здорові морально й фізично", - за такою назвою у Чутівській районній бібліотеці проведено вечір для учнів 11-А класу Чутівської школи І-ІІІ ступенів.
У Зіньківській центральній районній бібліотеці відбулася бесіда за "круглим столом" на тему: "Закон і ми".  В роботі засідання брали участь помічник прокурора району І.В.Демиденко, учні 9-х та 10-х класів НВК N 2 та працівники ЦРБ.

Просвітництво. Художня самодіяльність. У Савинцях Миргородського району відзначили День села.
У Лубенському міському Будинку культури відбувся тематичний вечір "Осінній вальс",  присвячений Міжнародному дню людей похилого віку.
У Великій Обухівці Миргородського району відбувся концерт ветеранів сільського вокально-інструментального ансамблю "Червоні гітари".
У Тополівському сільському Будинку культури Гребінківського району проходив вечір відпочинку "Осінній бал" за  участю молодіжних служб району, районного відділу культури, місцевого керівництва. Напередодні такі вечори пройшли у Короваївському Будинку культури, а також у Мар'янівці.
27 жовтня учасники художньої самодіяльності Пирятинського районного Будинку  культури  привітали з професійним святом працівників ВАТ "АТП-15343".
У сільському  клубі  Жданів  Лубенського району відбулася презентація збірки віршів "Наречена вітру" односельчанки  Юлії Манойленко.


Матеріал підготувала:                   Л.В.Манжелій, головний
                                        бібліограф відділу
                                        інформації з питань
                                        культури та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net




































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського