Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за жовтень 2004 року)

За значний особистий внесок у розвиток українського образотворчого мистецтва, вагомі творчі досягнення та багаторічну сумлінну працю Указом Президента України Л.Кучми присвоєно почесне звання "Заслужений діяч мистецтв України" Самойленку Юрію Олексійовичу - художникові декоративно-прикладного мистецтва м.Полтава.
16-17 жовтня у Полтаві в Палаці дозвілля "Листопад" відбувся всеукраїнський фестиваль-конкурс естрадної пісні "Пісенні крила Чураївни" під патронатом Прем'єр-міністра України В.Януковича.
У Миргороді пройшов Міжнародний пісенний фестиваль "Доля", на якому зібралося 42 учасники з 19 областей України.
У Чорнухах відбулося обласне свято з нагоди 282-ї річниці з дня народження Г.С.Сковороди під назвою "Всякому городу нрав і права, всякий імєєт свой ум голова".
В обласному театрі імені М.В.Гоголя відбулася презентація другого випуску довідкового біографічного видання "Хто є хто на Полтавщині. Видатні земляки".
У Полтаві вийшли збірки поезій: полтавської письменниці і журналістки Л.Віцені "Усе в житті не випадково", гребінківського поета М.Нетеси "Моя Гребінка залізнична" та "Ліричне і сатиричне".
У Хоролі до Дня визволення міста відбулося урочисте відкриття пам'ятника Т.Г.Шевченку.
На Міжнародному фестивалі "Світ музики", що відбувся в Італії, Полтавську область представили гребінківське тріо "Барви" у складі Надії Бутенко, Олени Цяпко, Наталії Гринь.
 
Театрально-концертне життя. В рамках всеукраїнського туру "Пісні свободи" Полтаву відвідали Т.Петриненко,М.Бурмака, тріо "Золоті ключі" - Н.Матвієнко, М.Миколайчук, Л.Ковальська, заслужена артистка України Н.Крюкова, групи "ВВ" й "Тартак".
4 листопада у обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя новий театральний сезон відкрито виставою "Наталка Полтавка", якій у цьому році виповнюється 185 років.
До Міжнародного дня музики у обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся концерт симфонічного оркестру цього театру під керівництвом В.Скакуна за участю заслуженого артиста України Ю.Кота. Також тут пройшли: творчий вечір члена Всеукраїнської національної музичної спілки, лауреата Всеукраїнського конкурсу В.Раковського під назвою "В долонях рідної землі" та концерт камерного оркестру "Провінція" з Росії.
У Палаці дозвілля "Листопад" обласного центру відбувся концерт заслуженого діяча мистецтв В.Матвієнка, в якому взяли участь народні артисти Ф.Мустафаєв, П.Дворський, заслужені артисти України С.Торбенко, І.Семененко, В.Волощук та молоді голоси - О.Ларіна, С.Канюк, Ю.Козубаш та інші; також пройшла концертна шоу-програма "У колі друзів" з підзаголовком "Герман Юрченко запрошує", у якій виступили Р.Кириченко, М.Гаденко, І.Завадський та місцеві колективи й виконавці.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся концерт лауреата Міжнародних конкурсів, соліста Національної філармонії, заслуженого артиста України П.Фенюка.
У Полтаві на стадіоні "Ворскла" відбулося мистецьке свято, присвячене 60-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників, у якому взяли участь: міський духовий оркестр "Полтава", очолюваний Е.Головашичем, К.Крюкова, К.Суслов, В.Ромаскевич, О.Христиченко, О.Смоловик та гості з Києва; у Миргороді до цієї дати пройшов концерт майстрів української, російської та болгарської естради, за участю І.Поповича, Я.Табачника, Н.Бабкіної, Н.Корольової, Б.Кіркорова, Т.Повалій, Ф.Кіркорова.
3 жовтня у Кременчуці відбулася прем'єра вистави Московського незалежного театру "Майстер і Маргарита" у постановці В.Бєляковича.
У Кременчуцькому Палаці культури відбувся концерт російської групи "Корні".
У Миргороді пройшов концерт співачки С.Коваленко, лауреата конкурсу імені Діани Петриненко, присвячений 50-річчю Миргородської музичної школи.
З нагоди презентації свого пісенного збірника "Поле, о рідне поле" до Нижньої Ланни Карлівського району завітали заслужений артист мистецтв України, композитор О.Чухрай і поет В.Слєпцов.

Образотворче мистецтво. "Поговоримо про мир!" - під такою назвою в Галереї мистецтв обласного центру розгорнуто виставку творів художників-фронтовиків, присвячену 60-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників.
У Художньому салоні по вулиці Жовтневій м.Полтави, який нещодавно відзначив 45-річчя своєї діяльності, відкрилася виставка полотен митців різних поколінь. Також у цьому салоні влаштована персональна виставка члена Спілки художників України В.Володька, на якій представлені серія фотокартин "Золотава весна" та вернісаж фотографіки "Розгорнутий час".
У полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася персональна виставка члена НСХУ В.Бернацького. В експозиції представлені пейзажі та натюрморти.
До Дня художника у Кременчуцькій міській художній галереї відкрито виставку автопортретів та портретів своїх товаришів по пензлю.
У Миргородському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка художника С.Мисака з нагоди 65-річчя від дня його народження, на якій представлені акварелі, олійні картини, тарелі.

Бібліотечна справа. Відділ абонемента обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського провів у Полтавському військовому інституті зв'язку літературний вечір "Гетьман Іван Мазепа та його доба" з нагоди 360-річчя від дня його народження.
У відділі літератури з мистецтв обласної бібліотеки розгорнулася п'ята персональна виставка членів творчого об'єднання "Мистецтво" М.Мещерякова та Т.Кобзар, присвячена Дню художника.
У відділі масової роботи обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулася зустріч з художницями Г.Свєчніковою, О.Балюх, М.Панченко та представлена виставка їх картин.
24 жовтня у "Клубі цікавих зустрічей" обласної бібліотеки імені І.П.Котляревського відбувся творчий вечір співачки Л.Дигас, яка відзначила 30-річчя своєї творчої діяльності.
12 жовтня у Кременчуцькій центральній міській бібліотеці для дітей імені І.Ф.Торубари відбулася презентація книги Л.Обревко та Ю.Жовтецької "Кременчужанка".

Музейна справа. На базі Державного музею-заповідника А.С.Макаренка, що в Ковалівці Полтавського району, відкрито музей історії освіти Полтавщини, експозиції якого охоплюють період часу від зародження писемності до 1917 року.

Просвітництво і художня самодіяльність. З нагоди 60-ї річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників у Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся конкурс військово-патріотчної пісні, а у міському Будинку культури пройшов фестиваль патріотичної пісні під девізом "Героїзму визволителів Вітчизни присвячується".
У залі дитячої творчості імені Саші Путрі полтавської Галереї мистецтв розгорнуто виставку робіт шістнадцятирічної О.Сидоренко під назвою "Любов помножена на творчість".
1 жовтня у Кринківському Будинку культури Глобинського району відбувся літературно-мистецький вечір за участю самодіяльних артистів.
У Глобиному до Дня міста та річниці його визволення від фашистів у Будинку культури відбувся концерт міського духового оркестру "Орфей".
У Карлівці відбулося ярмаркове дійство за участю артистів місцевої самодіяльності.

Матеріал підготувала:    Федорова М.А., бібліограф
                                   І кат. відділу інформації
                                   з питань культури та мистецтва


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського