Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 



















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за жовтень 2007 року)

У Полтаві відбувся ІV Всеукраїнський фестиваль-конкурс естрадної пісні «Пісенні крила Чураївни», присвячений пам’яті народної артистки України, лауреата Національної премії ім.Т.Г.Шевченка, повного кавалера ордена княгині Ольги, Героя України Раїси Кириченко, а у Полтавському державному педагогічному університеті ім.В.Г.Короленка відбувся Вечір народної пам’яті співачки «Раїсині пісні».
26 жовтня у Карлівському районному Будинку культури проходив другий, заключний етап обласного пісенного свята «Дзвонкова криниця», перший етап цього свята проводився у Нижній Ланні.
У обласному центрі проходив ІV обласний конкурс юних гумористів пам’яті Остапа Вишні.
У рамках турне Східною Україною «Лівий берег» у Полтаву завітали і зустрічалися з полтавцями українські письменники Юрій Андруховіч, Сергій Жадан та Любко Дереш.
У Чутовому проходила книжкова виставка «Українцям – українську книгу», приурочена до Року української книги.
На ІХ міжнародному конкурсі-фестивалі «Наша земля – Україна», що проходив у дитячому таборі «Артек», 13-річна скрипачка із Комсомольська Даша Тарасова у номінації «Музичне мистецтво» посіла перше місце.
У столичному залі Українського фонду культури у рамках проекту «Пам’ятай свій рід», який реалізується на Полтавщині за підтримки облдержадміністрації та особисто її голови Валерія Асадчева, відбулася виставка робіт юних полтавських художників «Пам’ятай свій рід. Пам’яті жертв Голодомору в Україні».
У Полтаві вийшла друком документально-художня книга Анатолія Волика «Спогади провінційного журналіста».


Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбулося: відкриття восьмого концертного сезону; презентація альбому «Я гуляю по Полтаві» полтавського журналіста і видавця Віктора Чубенка та нагородження переможців конкурсу «Славетні імена Полтавщини», оголошеного Полтавською обласною бібліотекою для дітей імені Панаса Мирного.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся концерт російського камерного оркестру «Провінція» із Набережних Челнів під орудою заслуженого діяча мистецтв Росії Ігоря Лермана.
У Полтавському музичному училищі  імені М.Лисенка відбулася лекція-концерт до 75-річчя від дня народження народного артиста СРСР, лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка Анатолія Борисовича Солов’яненка.
Співачка Інеш виступила з концертом у Миргороді, а співачка Тіна Кароль – з концертом на 80-річчі Миргородського заводу мінеральних вод.
У Кременчуці відбувся концерт Кубанського козачого хору та концерт російського співака В’ячеслава Малежика.


Образотворче мистецтво. У Полтавській обласній філармонії відкрита персональна виставка живопису Олександра Конарєва.
У Полтавській галереї мистецтв відбулися наступні події: засідання літературно-музичного журналу «Полтавська родина», присвячене 20-річчю утворення обласного відділення Українського фонду культури; персональна виставка художника Анатолія Лавренка «Образ і колір» з нагоди його 50-річчя; виставка живопису і графіки художника Олександра Глушаченка та виставка Санкт-Петербурзького музею воскових фігур «Люди-зірки».
У Полтавському художньому салоні експонувалася виставка робіт художника з Диканьки, члена-кореспондента Римської міжнародної Академії сучасного мистецтва Дмитра Авдєєва «Очима Дмитра».
14 жовтня у Полтавському салоні Спілки художників України відкрилася художня виставка членів арт-об’єднання «Катавасія» та молодіжної спілки «Друга неділя жовтня», присвячена Дню художника.
У виставковій залі Полтавського творчого об’єднання «Художник» експонуються: персональна виставка живопису «Полтава молода» місцевого аматора Валерія Мухи та живописний вернісаж робіт полтавських художників.
У Гадячі експонувалася виставка фоторобіт викладача Гадяцької дитячої музичної школи Зореслави Кокошвілі.
У Комсомольській міській виставковій залі проходила виставка картин художниці Тамари Андріївни Шапошникової.
У Миргородському центрі естетичного виховання відкрилася виставка художніх робіт співачки, поетеси, художниці, лауреата всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олесі Сінчук.


Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського у жовтні відбулися наступні події: презентації низки книг – Олександра Панченка «Крайові позиції й фінанси ОУН і УПА» та «Зв’язкова генерала Галина Дідик: На жаль, і я жива…»  (Панченко – упорядник), Євгена Пуздровського «Зоряна», Валерія Тесленка «Батьківський поріг»; творчий вечір співачки, поетеси і композитора Ксенії Виговської і виставка творчих робіт людей з обмеженими фізичними можливостями «Зорі надії».
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася презентація поетичних збірок Галини Вовченко «Вина моя найбільша» та Ніни Гриб «Сутнє».
У Лубенській центральній районній бібліотеці для дітей імені О.Донченка був проведений захід «Книжка для людини, як сонце у житті».
Миргородська центральна районна бібліотека разом із Великосорочинською бібліотекою-філіалом провели літературну годину «Вікна у світ юності», присвячену 105-й річниці від дня народження письменника Олеся Донченка.
У Пирятинській районній бібліотеці для дітей була проведена мистецька година, присвячена пам’яті народної артистки України, кавалера трьох орденів Княгині Ольги, Героя України Раїси Кириченко.
У Давидівській сільській бібліотеці Пирятинського району була проведена година цікавих повідомлень «Видатний етнограф, археолог і антрополог Федір Вовк» та книжкова виставка про його життєвий шлях.
4 жовтня працівники Машівської районної бібліотечної мережі відзначали 60-річчя районної бібліотеки.
У Зіньківській центральній районній бібліотеці імені В.Г.Короленка відбулася науково-практична конференція «Роль публічних бібліотек у популяризації краєзнавчої літератури», присвячена 30-річчю з часу створення Зіньківської ЦБС та презентація книги Анатолія Салія «Православний Зіньків».
Книшівська сільська бібліотека Гадяцького району з нагоди 100-річчя  від дня народження письменника Івана Багряного провела обговорення його книги «Сад Гетсиманський».
У Недогарківській сільській бібліотеці Кременчуцького району відбулося свято з нагоди 70-річчя утворення Полтавської області.

Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї були відкриті нові зали, експозиція яких складається із старовинних предметів побуту, вітражів, плетення з рослинних матеріалів, виробів з кістки, рогу.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного демонструвалася виставка робіт художника по металу Анатолія Фіктянова.
У Жуках Полтавського району встановили пам’ятний знак словацькому просвітителю Даніелю Крману.
23 жовтня у Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрилася виставка ляльок Ольги Івушкіної.
У Лубенському краєзнавчому музеї проходила виставка творів фотохудожників місцевого фотоклубу «Софіт».
У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі проходила виставка живопису членів місцевого мистецького об’єднання громадян «Творчість».
У Миргороді було відкрито пам’ятник козакові, на постаменті якого викарбуваний напис: «Миргородським козакам від нащадків» та закладено пам’ятний камінь на місці меморіалу жертвам Голодомору 1932-1933 років в Україні.
У Крячківці Пирятинського району відкрито меморіальну дошку з нагоди 160-ї річниці від дня народження видатного українського етнографа, антрополога, археолога та громадського діяча Федора Кіндратовича Вовка.
У Хомутцях Миргородського району підприємцем-швачкою Світланою Сидак утворено музей української садиби.

Кіномистецтво. Полтава прийняла естафету ІV Міжнародного пересувного фестивалю документального кіно про права людини «Український контекст», відкриття фестивалю відбулося у Полтавській галереї мистецтв.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Щербанівському районному Будинку культури Полтавського району святкували козацьке свято «Покрово, будь благословенна!».
У «Арт-клубі 22» обласного центру пройшла клубна вечірка Off – night party, участь у якій взяли відомі ді-джеї із різних міст України.
14 жовтня у Великій Багачці відзначали свято українського козацтва.
20 жовтня у Гадячі відбувся конкурсний концерт відбіркового туру обласного фестивалю-конкурсу «Шукаємо таланти».
У Гребінці пройшли урочистості з нагоди 50-річчя місцевого Будинку культури.
У Лубенському Будинку культури відбувся фестиваль родинної творчості «На крилах любові».
У Червонознам’янському сільському Будинку культури Кременчуцького району учасники дитячо-юнацького ансамблю естрадно-спортивного танцю «Асорті»  виступили з концертною програмою «День народження. Нам 1 рік».
У Великосорочинському Будинку культури Миргородського району відбулося свято з нагоди Дня туризму.
У Калайдинцівському сільському Будинку культури Лубенського району проходила конкурсно-розважальна програма для молоді «Осінній бал» за участю місцевих аматорів художньої самодіяльності.
Свято села відзначали у Мачухах Полтавського району, Броварках Гадяцького району та Бондарях Кременчуцького району.




Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний          
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського