Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси
за жовтень 2008 року)

У Полтаві відбулися засідання організаційних комітетів з присудження обласних премій імені Івана Котляревського та Леоніда Бразова, заснованих Полтавською обласною радою. За вагомий внесок у розвиток та утвердження української мови в суспільстві обласна премія імені Івана Котляревського у 2008 році присуджена у номінаціях: «Освіта» - методисту методичного кабінету управління освіти Полтавського міськвиконкому Зої М’ясоїд; «Культура» - заслуженому працівнику культури України Володимиру Тарасенку; «Засоби масової інформації» -  головному редактору газети «Хлібороб» Олегу Гаврильченку; «Військова справа» - полковнику Полтавського козацького куреня козацького Війська Запорізького Низового Володимиру Ромаскевичу; «Медицина» - заступнику головного лікаря Лубенської центральної міської лікарні Олександру Сичену; «Суспільна діяльність» - колективу пісенно-танцювального ансамблю «Полтава»; «Наука» - завідувачу відділу обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Михайла Остроградського Ользі Коваленко та вчителю-методисту Полтавського міського ліцею імені Івана Котляревського Тетяні Балагурі. Обласну премію імені Леоніда Бразова у 2008 році здобули в номінаціях: «Поезія» - поет Володимир Мирний за збірку «Життя по колу йде»; «Проза» - письменниця Раїса Плотникова за роман «Афганський кут»; «Драматургія» - письменник Василь Котляр за комедію «Чиста криниця»; «Публіцистика» - журналіст Віталій Цебрій за книгу історичних нарисів, статей та портретів «Полтавський пантеон»; «Літературознавство» - кандидат філологічних наук Лариса Безобразова за видання зібрання творів Леоніда Бразова та збірник наукових розвідок «Батько».
У Галереї мистецтв обласного центру підбили підсумки першого міського конкурсу «Оспівана в піснях моя Полтава», присвяченого річниці визволення України від фашистських загарбників. У конкурсі взяли участь талановиті виконавці, композитори та аранжувальники віком від 5 до 70 років. Серед найталановитіших – керівник гурту «Вікторія», композитор-пісняр Сергій Вовченко, який здобув перемогу в номінації «Популяризація патріотичної пісні», автори і виконавці В’ячеслав Джиган (вікова категорія 20-30 років), Владислав Герасименко (вікова категорія 15-20 років) та Станіслав Зубар (вікова категорія 5-15 років).
У Чорнухах відбулося традиційне обласне літературно-мистецьке свято «Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди».
В Полтаві відбувся захід в рамках акції «33 хвилини», яка проходить на Полтавщині з метою збереження  пам’яті про загиблих жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні. Такі ж заходи відбулися у Черкасівці і Руновщині  Полтавського району, Гадячі та Жоржівці Шишацького району.
У Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка відбулася презентація книг з історії козацтва «Генеральне слідство про маєтності Полтавського полку 1729-1730 років» та «Полтавщина козацька», виданих коштом обласного бюджету.
У торгово-розважальному комплексі «Екватор»  обласного центру започаткований новий проект – у холі торгового центру відтепер експонуватимуться мистецькі виставки робіт як відомих митців, так і початківців. Відкрила цей проект виставка робіт «У центрі дива» відомої української художниці Тетяни Чебрової.
У Комсомольську відбувся 5-й міський  конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні!», присвячений 119-й річниці від дня народження українського сатирика і гумориста Остапа Вишні.
У  Диканьці відбувся святковий захід з нагоди відкриття відреставрованої візитівки селища – тріумфальної арки.
У полтавському видавництві «Сімон» в рамках програми «Сприяння зміцненню співпраці із закордонними українцями на період до 2010 року» вийшла друком книга за редакцією Віктора Ревегука «Гомін долі: українське національне життя Полтавщини в часи Другої світової війни (1941-1945 рр.)» та продовження цієї збірки – книга за редакцією Миколи Якименка «Межею чужини розірване життя: депортація лемків із Польщі в Україну 1944-1947 рр.». В іншому видавництві обласного центру – «Дивосвіт» -  вийшла друком книга Івана Наливайка «Через літа, через віки» та третій доробок заслуженого майстра народної творчості України, викладача декоративно-прикладного мистецтва Гадяцького училища культури імені І. П. Котляревського Григорія Кисіля «Українська вишивка. Ікони, релігійні композиції». Також в обласному центрі в рамках проекту «Визначні постаті Полтавщини» вийшла друком книга Раїси та Оксани Колєснікових «Незабутня Віра Холодна».
В Лубнах побачила світ перша поетична збірка Володимира Русина (Малуки) «К твоей любви мое стремленье».
У Криму, поблизу Ялти, у пансіонаті «Український сувенір», наша землячка, народна художниця, Герой України Віра Роїк зробила завершальний стібок на рушникові національної єдності.
Група полтавських художників, музейних працівників, бібліотекарів та педагогів побувала в столичному Українському домі на виставці «Українці у світі». На виставці були представлені близько 3000 портретів видатних діячів України, відомих у світі, близько двохсот із них складають портрети полтавців.
На міжнародному Відкритому Кубку Одеси-2008 у класі «Формейшен-латина» перше місце зайняв танцювальний колектив «Грація» обласного центру, друге – ансамбль «Латинський квартал» (також із Полтави), а третє – лубенський зразковий колектив спортивного бального танцю «Стиль». Також полтавці посіли окремі призові місця в інших категоріях.
Дитячий ансамбль народного танцю «Козачата» Кременчуцького будинку дитячої та юнацької творчості взяв участь у відкритому фестивалі-конкурсі виконавських мистецтв національних меншин України та закордонного українства «Гран-прі Карпатського регіону», що проходив на Закарпатті і виборов найвищу нагороду фестивалю у номінації «Хореографічний жанр».
У Запоріжжі проходив 2-й Всеукраїнський фестиваль академічних театрів «Данапріс-2008», на якому перемогу у номінації «За кращу сценографію та костюми» виборов колектив Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя.
На запрошення організаторів фестивалю мистецтв «Національна Греція» зразковий танцювальний колектив «Відродження» та юні солісти Машівського районного будинку культури побували в цій країні. Машівців визнали лідерами фестивального сезону-2008, що пройшов у місті Катаріна (Греція).

Театрально-концертне життя.   У Полтавському обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя відбулася прем’єра опери викладача місцевого музичного училища, композитора Тамари Оскоменко-Парулава «Маруся Чурай» за одноіменним романом Ліни Костенко.
Полтавська обласна філармонія відкрила новий, 65-й концертний сезон, присвячений ювілейній річниці визволення Полтави, виступом солістки філармонії, заслуженої артистки України Наталії Хоменко. Також у Філармонії відбувся творчий вечір лауреата Всеукраїнського конкурсу читців імені Т. Г. Шевченка, артистки філармонії Наталії Іванченко – літературно-музична композиція «Не загасити свічу…».
У Полтавському міському будинку культури з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку відбувся ретро-бал «У ритмі юності».
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» проходив 5-й Всеукраїнський фестиваль-конкурс української пісні пам’яті Раїси Кириченко «Пісенні крила Чураївни», в якому взяли участь 92 учасники з одинадцяти регіонів України. Гран-прі конкурсу отримав юний полтавець Владислав Герасименко. Також у Палаці дозвілля виступив з концертом гурт «Крематорій», який презентував свій новий альбом «Подорож до Амстердама».
У Полтавському музичному училищі імені М. В. Лисенка відбувся концерт юної скрипальки Олександри Федосової, яка навчається зараз у музичній школі Мюнхена (Німеччина). Також свій 90-річний ювілей у колі рідних, друзів та учнів відзначила колишній викладач Училища Олена Костянтинівна Наталевич.
У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбувся концерт української класичної та сучасної фортепіанної музики та пісні у виконанні талановитих молодих митців Федора Губачова, Ірини Козар та Наталії Нагорної.
У Полтавському театрі ляльок відбувся творчий вечір колишньої акторки театру, а нині автора та ведучої програм на ОДТРК «Лтава» Марфи Буторіної «Я таке дерево».
В обласному центрі відбулася творча зустріч-звіт «У краю Миколи Лисенка», присвячена Полтавському осередку Національної спілки композиторів України, в якій взяли участь творчі колективи і солісти обласної філармонії та Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка; а також  музикознавець Лідія Іваненко, яка презентувала свої книги «Бандуристе, орле сизий», «У світі чарівної музики: кабінет-музей Віктора Косенка», «Анатолій Коломієць», «Окрилений музою».
У Полтаві відбулася презентація першого альбому місцевого рок-гурту «Нове покоління». Також в обласному центрі та у Кременчуці виступили з концертами співаки Настя Каменських та Потап.
У Кременчуці на центральній площі Перемоги виступили з благодійним концертом в рамках соціального проекту для покращення екологічної ситуації в Україні групи «Авіатор», «А. Р. М. І. Я.» та брит-поп команда «34». В місті з концертом виступила також співачка Ані Лорак.
У Миргороді відбувся 8-й всеукраїнський фестиваль сучасного українського романсу «Осіннє рандеву», започаткований за пропозицією народного артиста України Мар’яна Годенка при підтримці керівництва міста.

Образотворче мистецтво.   У жовтні в Галереї мистецтв обласного центру відбулася низка заходів: персональна виставка робіт члена Національної спілки художників України Віктора Старикова, присвячена дружині художника – актрисі Марфі Буторіній; виставка робіт художників Сумщини, присвячена 70-річчю Національної спілки художників України; свято «Мелодія душі» з нагоди Дня працівників освіти.
У салоні Національної спілки художників обласного центру відкрилася виставка малюнку, в якій взяли участь роботи знаних художників і молодих митців.
У Полтавському мистецькому салоні «Арта» відкрився вернісаж, організований художницею Юлією Петушинською, в якому експонувалися роботи відомих художників та вихованців Полтавської міської школи мистецтва Малої академії мистецтв.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася фотовиставка робіт фотохудожника Володимира Білоуса «Володимир Малик зблизька», присвячена письменнику.

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського у жовтні відбулися наступні заходи: презентація книг Ніни Гриб «… І полин цвіте»; Світлани Залізняк «У злагоді з собою» та Івана Басараба «У надвечірньому ключі» (презентація книги Івана Басараба проходила також і у Карлівському районному будинку культури); виставка вишиваних ікон, образів, найновіших творів та наукових праць отця, доктора Дмитра Блажейовського – почесного члена Спілки майстрів народного мистецтва України (у відділі літератури з мистецтв) та заходи, присвячені Дню Каліфорнії, зокрема, вечір запитань та відповідей «Заочна подорож до Каліфорнії» (у відділі літератури іноземними мовами) та перегляд кінофільму Чарлі Чапліна (у Центрі «Вікно в Америку»).
У Полтаві відкрилася нова бібліотека сімейного читання, а в міській бібліотеці №2 – Інтернет-центр. Інтернет-центр відкритий також у Карлівській центральній районній бібліотеці.
У Чутівській районній бібліотеці для дітей для учнів місцевої школи була проведена виховна година, присвячена Дню українського козацтва.
У Духівській сільській бібліотеці Лубенського району відбулося засідання філії клубу «Надвечір’я» «І восени є жіночий день», присвячене Дню Віри, Надії, Любові та матері їх Софії та Міжнародному дню людей похилого віку.

Музейна справа.   В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди 100-річчя освячення Будинку Полтавського губернського земства (нині – Полтавський краєзнавчий музей).
У Полтаві на перехресті вулиць 23 Вересня та Героїв Сталінграда відбулося урочисте відкриття обеліска «Героям Радянського Союзу – полтавцям».
У приміщенні Полтавського краєзнавчого музею відбулася презентація монографічного нарису заслуженого працівника культури України, члена Національної спілки художників України Віталія Ханка «Мистецтвознавча думка на Полтавщині».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка відкрилася виставка фотоетюдів полтавського фотохудожника Аркадія Славуцького «Симфонії моря».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулася персональна виставка робіт члена Національної спілки художників України Євгена Курбали.
У Полтавській державній аграрній академії відкритий пам’ятний знак випускнику закладу, Герою України, почесному професору академії, засновнику приватного підприємства «Агроекологія» Семену Антонцю.
У Землянках Глобинського району відбулося свято пісні та відкриття пам’ятника народній артистці, Герою України Раїсі Кириченко.
У Великих Сорочинцах Миргородського району відбулося відкриття меморіальної дошки Анатолію Панасовичу Коломійцю з нагоди 90-річчя від дня народження композитора.
У Великій Обухівці Миргородського району відкритий пам’ятник видатному поету і драматургу Василю Васильовичу Капністу.
У Калужинцях Гребінківського району у приміщенні місцевої школи відбулося відкриття першого залу музею села.

Кіномистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв відбулася презентація документального фільму режисера Михайла Ткачука «Щаслива Настуня». Презентація відбулася в рамках 5-го Міжнародного мандрівного фестивалю «Дні документального кіно про права людини «Український контекст».

Просвітництво і художня самодіяльність.   Районне свято Покрови відзначали у Щербанівському районному будинку культури Полтавського району та у Комсомольську. Також у Комсомольську відбулося регіональне свято «Козацькі сурми», присвячене Дню українського козацтва. Заходи, присвячені цьому святу, відбулися у Кобеляцькому районному будинку культури – святкова розважальна програма «Грай, гармонь!» та в Хоролі – театралізоване свято «Козацька слава не вмре, не загине» за участю лауреатів фестивалю «Софіївські зорі»: танцювального колективу «Любисток» та народного самодіяльного ансамблю «Хорольські козаки».
У Кобеляцькому районному центрі культури і дозвілля відбувся огляд колективів художньої самодіяльності району «Полтавські дивоцвіти» у рамках Всеукраїнського творчого огляду-фестивалю аматорських художніх колективів та виконавців.
У Пирятинському районному будинку культури з нагоди Дня працівників освіти відбулося театралізоване дійство за участю артистів Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя.
У Чутівському районному будинку культури відбувся фестиваль-конкурс «Шукаємо таланти» за участю місцевих аматорів.
В Оржиці святкували 85-річчя району.
З нагоди Міжнародного дня музики святкові концерти відбулися  у музичних школах Чутового та Гребінки.
У Хоролі з концертом виступив лохвицький народний самодіяльний хор ветеранів «Дружба», а в Хорольському районному будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди Дня працівників харчової промисловості.
День села святкували у Заворсклому Полтавського району; Нових Мартиновичах Пирятинського району; Бакумівці, Попівці, Великій і Малій Грем’ячах, Петрівцях та Клюшниківці Миргородського району; Великій Павлівці та Лютенських Будищах Зіньківського району; Комендантівці та Лівобережній Сокілці Кобеляцького району; Засуллі і Калайдинцях Лубенського району та Мелюшках Хорольського району.
У Березовій Рудці Пирятинського району з нагоди Міжнародного дня людей похилого віку відбувся концерт Березоворудського заслуженого народного хору під керівництвом Володимира Назаренка.

Туристична справа.   Під Копилами Полтавського району відбувся обласний туристичний зліт.


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва




Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського