Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Розвиток інформаційних технологій та впровадження їх у повсякденне життя суспільства призводить до того, що люди вже не уявляють свою діяльність без них. Тому питання впровадження у бібліотечну практику інформаційних та телекомунікаційних технологій, створення власних електронних ресурсів і визначення тенденцій їх подальшого розвитку сьогодні є дуже актуальним. Становлення інформаційного суспільства створило умови для трансформації бібліотечних установ в системоутворюючу ланку інформаційної сфери. Бібліотеки перетворилися із звичних для нас організацій, що зберігають опубліковані документи і організовують їх використання, у потужні інформаційні центри, які функціонують у мережі Інтернет. Засвоєння інтернет-технологій, вивчення інформаційних потреб користувачів дозволило бібліотекам запровадити нову форму інформаційної діяльності – обслуговування віддалених користувачів.
З метою ознайомлення фахівців бібліотечної справи, користувачів зі світовими культурними цінностями, створення зручності та комфортності отримання інформації незалежно від місця знаходження та часу, сприяння розвитку читання нового формату пропонуємо путівник по корисних бібліотечно-інформаційних ресурсах мережі Інтернет.


Бібліотечні асоціації

Українська бібліотечна асоціація – УБА

УБА - незалежна всеукраїнська громадська організація з індивідуальним і колективним членством, яка об’єднує на добровільних засадах осіб, професійно пов’язаних з бібліотечною справою, бібліографічною, інформаційною діяльністю, та всіх тих, хто зацікавлений у її розвитку.
Новини бібліотек України. Інформація про УБА (Статут, президія, секції та ін.). Оголошення для бібліотекарів. Інформація про події, які відбудуться. Електронні адреси бібліотек України та світу.
Мова: укр.


Американська бібліотечна асоціація

Американська Бібліотечна Асоціація (ALA) - найстаріша і найбільша бібліотечна асоціація в світі. Забезпечує інформацією бібліотекарів та користувачів. Заснована 6 жовтня 1876 р. у Філадельфії. Місія ALA - забезпечити лідерство для розвитку, просування, і удосконалення інформаційних послуг бібліотекі та бібліотечної справи.
Про асоціацію. Проблеми. Новини американських бібліотек. Продукти. Освіта.

Мова: англ.

Білоруська бібліотечна асоціація

В розділі "Новини" подається інформація про поточні події, які відбудуться в бібліотечному світі Білорусі. Документація ББА (устав, плани і звіти). Структура ББА. Інформація про членство в ББА. Публікації.

Мова: білорус., рос., англ.


Російська бібліотечна асоціація

Цілі Асоціації: Об’єднання зусиль, підтримка і координація дій бібліотек, бібліотечних асоціацій і шкіл на користь збереження і розвитку бібліотечної справи в Росії, представництво і захист інтересів російського бібліотечного співтовариства, підвищення престижу бібліотек і соціального статусу бібліотечної професії.

Напрями діяльності:

Створення умов і можливостей для становлення і професійної самореалізації потенційних лідерів.
Участь у формуванні і реалізації бібліотечної та інформаційної політики.
Підготовка і прийняття важливих професійних документів, розробка консолідованої позиції по принципових для бібліотечного співтовариства питаннях.
Організація і проведення Всеросійського бібліотечного конгресу – наймасштабнішого професійного форуму з усіх аспектів бібліотечної справи.
Культурно-просвітницька діяльність.
Експертна, консультаційна, методична діяльність.
Міжнародна співпраця, представлення інтересів російського бібліотечного співтовариства в ІФЛА.
Новини РБА (професійні заходи, конкурси, гранти). Бібліотечне законодавство Росії. Матеріали про РБА. Бібліотечне законодавство Росії. Матеріали ІФЛА російською мовою. Діяльність РБА. Зворотній зв’язок.
Мова: рос., англ.


Східно-казахська асоціація бібліотекарів
Інформація про асоціацію. Офіційні документи. Літопис подій. Корисні посилання. Проект асоціації "Творча лабораторія "Яскрава ідея". В "Бібліотечці": "Офіційні матеріали", "Публікації співробітників", "Бібліотекарі про себе", "Електронні матеріали з бібліотечної справи", "Доклади конференцій ІФЛА" та ін.

Мова: рос., англ.

Національні бібліотеки України

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого

Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого— науково-методична і науково-дослідна установа з галузі бібліотекознавства і бібліографії. Вона очолює національну бібліотечну систему держави, є методичним та координаційним центром з питань бібліотекознавства, бібліографознавства, документознавства. Бере участь у розробці державної політики у галузі бібліотечної справи та її реалізації.
Про бібліотеку. Новини, ресурси, заходи, історія, структура, послуги. Електронний каталог, картотеки, бази даних, оцифровані видання, віртуальні виставки. Події. Контакти.

Мова: укр.

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Зібрано та систематизовано бібліографічні описи найбільшої наукової бібліотеки України. Її сайт складається з двох великих блоків: "Ресурси бібліотеки" і "Ресурси Іnternet". На стартовій сторінці подано перелік розділів. Щоб їх переглянути, необхідно активізувати відповідне посилання.

Мова: укр.

Національна історична бібліотека України

Бібліотека є Всеукраїнським депозитарієм історичної літератури та методичним центром в галузі історико-краєзнавчої бібліотечної діяльності і наукової бібліографії з історії України. Фонд бібліотеки складає понад 750 тис. одиниць зберігання.
На стартовій сторінці розташовані посилання до основних відомостей про бібліотеку, її структурні підрозділи, основні напрями діяльності, довідковий апарат, послуги.
Імідж-каталоги які представлені на сайті:

Генеральний алфавітний каталог;
Каталог стародрукованих книг іноземними мовами;
Алфавітний каталог періодичних та продовжуваних видань;
Картотека матеріалів з історії міст і сіл України.
Електронні ресурси:
Електронний каталог;

Електронні колекції (кількість документів в електронному вигляді набагато більша, ніж та, що представлена в Колекціях і постійно поповнюється. Більшість книг великі за обсягом, тому швидкість відкриття в браузері при невеликій швидкості інтернету може бути повільна; доступ через реєстрацію);
Книги у флеш вигляді (доступно тільки зареєстрованим користувачам).

До уваги користувачів – «Путівник по краєзнавчих веб-ресурсах бібліотек України».


Національна наукова медична бібліотека України

Національне книгосховище творів друку, державний депозитарій медичної літератури України, провідна спеціалізована установа з питань бібліотечно-інформаційного обслуговування медичних кадрів, підготовки й видання інформаційних, науково-допоміжних і рекомендаційних покажчиків медико-біологічного профілю, організаційно-методичний центр мережі медичних бібліотек.
Щорічно інформаційними ресурсами бібліотеки користуються майже 72 тис. користувачів.
На веб-сайті, поряд з електронним каталогом, представлені бази даних, які створюються в бібліотеці:
База даних вітчизняних, іноземних книг та авторефератів.
Включає відомості про книги (монографії, щорічники, збірники статей, матеріали конференцій та інших заходів, автореферати дисертацій) з медицини, охорони здоров’я, педагогіки, психології, біології, хімії, фізики, біотехнології, фізичної культури, охорони праці, екології, культури, суспільних наук в цілому, галузевої патентної справи та винахідництва. Бібліографічний опис супроводжується шифрами зберігання та примітками. База частково анотована.
Реєстраційно-аналітична база даних вітчизняних та іноземних періодичних видань.
Відображає надходження періодичних видань бібліотеки з 1995 року по теперішній час та містить аналітичний розпис найбільш цікавих статей журналів за наступною тематикою: медицина та охорона здоров’я, педагогіка, психологія, хімія, біологія, біотехнологія, фізична культура, екологія, охорона праці, галузева патентна справа та винахідництво. База частково анотована.
База даних статей зі збірників наукових праць.
Містить аналітичний розпис статей із збірників, внесених до «Переліку наукових фахових видань України», в яких публікуються результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора та кандидата наук за наступною тематикою: медицина та охорона здоров’я, педагогіка, психологія, біологія, біотехнологія тощо.
База даних описів до патентів на винаходи України (бібліографічні дані).
Містить бібліографічні дані описів до патентів на винаходи України.
Як науково-інформаційний галузевий центр бібліотека обслуговує вчених, практикуючих лікарів, студентів, фахівців інших галузей науки та промисловості, що працюють на розвиток охорони здоров’я населення України.
Доступ користувачів бібліотеки до національних і світових інформаційних ресурсів забезпечується шляхом використання баз даних: ”EBSCO","PubMed".


Національна бібліотека України для дітей

Головна дитяча книгозбірня України. Вона є національним книгосховищем дитячої літератури, науковим, довідково-бібліографічним, інформаційним і консультаційним центром для спеціалізованих дитячих, шкільних і сільських бібліотек, що обслуговують дітей.
Сайт бібліотеки функціонує з 1999 року. Бібліотека створює власні електронні ресурси як для дітей, так і для організаторів дитячого читання (батьків, вчителів, вихователів).
Віртуальний музей рідкісних і цінних книг знайомить дітей з повнотекстовими виданнями кінця ХІХ — першої половини ХХ століття. Електронний ресурс «Краща література юним читачам» (КЛЮЧ) допомагає отримати інформацію про нові і призабуті книжки, видані в Україні, познайомити з письменниками і художниками-ілюстраторами, які присвятили свій талант дитячій літературі. Нові електронні рекомендаційно-бібліографічні ресурси для дітей «Рукавичка» (для дітей віком 7-10 років), «Сім природних чудес України» (заочний краєзнавчо-туристичний похід для дітей віком 12-15 років) знайомлять з широким колом цікавих книг. Всі ресурси представлені на офіційному сайті бібліотеки. Крім того, працівниками бібліотеки створено низку блогів і груп у соціальних мережах, зокрема: «НБУшка» (неофіційний сайт бібліотеки), «Маленький читайлик» (блог для дітей 9-10 років), «Бісеринка» (блог відділу мистецтв), «Психолог у бібліотеці» (блог для дітей та їх батьків), «BiblioTemaTV» (відеоблог бібліотеки) тощо.
Інтернет-ресурси для дітей систематизовано. Представлено джерела різноманітної тематики українською та російською мовами. Ресурси для дорослих охоплюють коло питань, пов’язаних із захистом здоров’я і прав дітей, з їхнім навчанням і вихованням. Вони будуть корисними батькам, педагогам та іншим фахівцям, що працюють з дітьми.
Для бібліотечних фахівців доступні сайти та блоги дитячих бібліотек України.
Розділ «Видання бібліотеки» розкриває видавничу діяльність Національної бібліотеки України для дітей. Рекомендаційні бібліографічні покажчики, бесіди про книги, інформаційні списки та інші матеріали, підготовлені і видані бібліотекою, представлено в електронному вигляді.
Ці видання розраховані як на читачів-дітей, так і на дорослих користувачів - батьків, вчителів, бібліотечних працівників.


Львівська національна наукова бібліотека України імені Василя Стефаника

Бібліотека — одна з провідних установ, які займаються науковими дослідженнями у галузі книгознавства, бібліотекознавства, бібліографознавства, пресознавства, джерелознавства, документознавства, біографістики, археографії, мистецтвознавства, історії культури, інформатизації бібліотек, збереження, консервації і реставрації документів. Співробітники бібліотеки здійснюють широкомасштабні пресо- і книгознавчі дослідження документів XI — XX ст., укладаючи багатотомні науково-довідкові видання, випускають у світ збірники наукових праць, монографії, матеріали конференцій та численні бібліографічні покажчики.
Бібліотека здійснює:
комплектування, наукове опрацювання та постійне зберігання документів на електронні продукти на платформі ELSEVIER;
поповнення електронного каталогу бібліографічними записами;
доступ користувачів до документів на всіх видах носіїв інформації;
доступ користувачів до світових електронних баз даних.
У повнотекстовому режимі представлено електронні журнали України.
Львівська національна наукова бібліотека України імені В. Стефаника приєдналася до проекту ELibUkr — «Електронна бібліотека України: створення Центрів знань в університетах України».
Пропонується тестовий доступ в локальній мережі до таких баз даних:
електронні продукти на платформі EBSCO;
ресурси компанії McGraw-Hill.


Одеська національна наукова бібліотека

Склад і зміст фондів бібліотеки розкривають каталоги та картотеки, створені як в традиційній картковій, так і в електронній формах.
До послуг користувачів:
книги, періодичні та електронні видання, аудіовізуальні та образотворчі матеріали, CD-диски, автореферати дисертацій та інші матеріали з усіх галузей знань; колекції книг відомих діячів культури;
стародруки, дореволюційні, довоєнні, повоєнні та особливо цінні сучасні, а також картографічні, нотні документи;
повнотекстова база даних ІПС "Артефакт" - за 1995 - 2003 рр.;
база даних "ПРАВО" (тексти законодавчих, нормативних документів);
карткові та електронний каталоги;
Internet та інші довідкові служби;
постійно діюча виставка нових надходжень;
"Електронна доставка документів".


Республіканські та обласні бібліотеки України

Діяльність бібліотек на початку ХХІ століття активно розвивається в глобальному електронному середовищі, адже кількість віддалених користувачів значно перевищує кількість локальних. Створення власного веб-ресурсу – це невід’ємна частина існування бібліотечних установ сьогодні. Сайти бібліотек – це їхнє дзеркало. Вони дають виняткову можливість бібліотекам розширювати свою діяльність, охоплюючи все більшу кількість користувачів, створюючи позитивний імідж. Перевагою веб-сайтів, на думку фахівців, є те, що бібліотеки можуть не лише забезпечувати інформаційні потреби користувачів, а й представляти свої інформаційно-аналітичні продукти, знайомити з послугами, які вони надають та інформувати про свою діяльність. Веб-сайти є зручними у користуванні, адже в будь-який час можуть надати користувачам необхідну інформацію.
До ключових показників якості веб-сервера належать: глибина змісту, простота навігації, оперативність оновлення інформації, доступність, єдність дизайну всіх розділів.
Перше завдання, яке стоїть перед веб-сайтами бібліотек – створення позитивного враження, іміджу. Це функція головної сторінки, що є обличчям сайту.
Ознайомлюючись з сайтами обласних та республіканських бібліотек, можемо зробити узагальнення, характерне для всіх бібліотечних установ. Назви розділів на стартових сторінках веб-сайтів варіюються, але виконують аналогічні функції. Наприклад: на сайті Кримської республіканської бібліотеки ім І. Я. Франка розділ, що характеризує основні функції установи, називається «Про бібліотеку» і включає в себе підрозділи «Історична довідка», «Порядок обслуговування», «План заходів»; на сайті Харківської обласної універсальної бібліотеки такий розділ має лаконічну назву «Бібліотека» і включає в себе підрозділи «Структура», «Історична довідка», «Правила користування», «Найчастіші запитання»; на сайті Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського відповідний розділ включає в себе такі рубрики: «Сторінка директора», «Історична довідка», «Запис до бібліотеки», «Правила користування», «Структура бібліотеки», «Контактна інформація», «Бібліотека у ЗМІ».
Цікавими є віртуальні екскурсії по бібліотеках. Це організовані підбірки фото та відео, іноді з текстом або аудіосупроводом і є своєрідними візитівками бібліотек. Наприклад: на сайті Рівненьскої державної обласної бібліотеки відповідний розділ має назву «Путівник бібліотекою»; на сайті Кіровоградської обласної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського – «Відео про бібліотеку»; на сайті Миколаївської, Вінницької ОУНБ – звична назва «Віртуальна екскурсія».
Одним із найнеобхідніших для користувачів веб-сайтів є розділ віртуальної довідкової служби. Наприклад, на сторінці Дніпропетровської обласної універсальної наукової бібліотеки ця послуга має назву «Відповідає бібліограф». Віртуальна довідка Івано-Франківської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Я. Франка є частиною великого розділу «Фахівцю бібліосервісу». На сайті Харківської державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка діє «Корпоративна віртуальна довідкова служба наукових бібліотек Харкова».
Кожна з проаналізованих віртуальних довідок має свої правила користування. У деяких бібліотеках відповіді надсилаються на електронну адресу, але частіше – з’являються на сайтах разом з запитами і отриманими даними від користувачів. Наприклад, з відповідями на запити для віртуальної довідкової служби Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського можна ознайомитися лише на сайті у розділі «Архів запитань».
Важливим напрямком інформаційної діяльності бібліотек з наповнення сайтів та надання доступу до бібліотечних інформаційних продуктів є представлення електронного каталогу (ЕК).
На сайті Севастопольської центральної бібліотеки ім. Л. М. Толстого електронний каталог є частиною великого розділу «Фонди і каталоги». Електронний каталог на сайті Рівненської державної обласної бібліотеки містить каталог книг, зведений краєзнавчий каталог і каталог періодичних видань. Також користувачам надається можливість ознайомитися з електронними каталогами бібліотек Рівненської області. Аналізуючи електронні каталоги, не можна залишити поза увагою каталог Полтавської обласної наукової бібліотеки ім. І. П. Котляревського. Електронний каталог налічує близько 183 тис. записів. Електронна база «БІБЛІОГРАФІЯ» містить близько 450 тис. записів аналітичного опису газетно-журнальних статей (дані на 31.12.2013). Щомісячно електронна картотека поповнюється в середньому на 2-2,5 тисяч записів.
Взагалі пошукові ознаки для всіх баз даних (БД) сайтів однакові: автор, назва, предметна рубрика, рік видання, ключові слова. Для допомоги користувачам у формулюванні запиту деякі бібліотеки, наприклад, Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка, пропонують словники ключових слів.
Однією з новітніх послуг є електронна доставка документів (Дніпропетровська, Донецька, Житомирська, Запорізька, Луганська, Рівненська, Херсонська обласні бібліотеки та Харківська державна наукова бібліотека ім. В. Г. Короленка). Ця послуга супроводжується пояснювальною інформацією щодо правил користування. Бібліотеки роблять перші кроки в створенні такого сервісу.
Повнотекстові документи на сайтах бібліотек представлені недостатньо. Пропонуються переважно краєзнавчі матеріали та методичні видання. Повнотекстова законодавча база «Ліга:Закон» представлена на сайтах Дніпропетровської та Донецької обласних бібліотек. Для веб-сайтів обласних бібліотек характерна наявність великої кількості краєзнавчої інформації (електронні краєзнавчі БД, електронні бібліографічні покажчики, повнотекстові ресурси, фактографічна інформація про регіон, інформація про краєзнавчу діяльність та ресурси бібліотек).
Не можна залишити поза увагою і таку складову онлайново-бібліотечного сервісу як віртуальні книжкові виставки, фотогалереї. На сайті кожної з бібліотек можна знайти відповідні розділи.
Найбільш значущими в інформаційному відношенні є посилання на інтернет-ресурси, що здійснюється, як правило, через рубрики «Ресурси Інтернет» (Вінницька, Дніпропетровська, Донецька, Закарпатська, Херсонська ОУНБ), «Корисні посилання» (Рівненька ОУНБ). Хмельницька ОУНБ дає посилання на найпопулярніші пошукові системи (Google, Мета, Ukr.net, Рамблер, Яндекс).
Для покращення сервісу, обміну новинами та досвідом, бібліотеки створюють власні блоги та гостьові книги (Вінницька, Кіровоградська, Рівненська, Тернопільська ОУНБ, Публічна бібліотека імені Лесі України (м. Київ). Це допомагає втілити в життя один із головних принципів діяльності бібліотек на сьогодні – орієнтацію на користувачів та їхнє включення в удосконалення бібліотечних продуктів і послуг.
Проаналізувавши зазначені веб-сайти, ми можемо зробити висновок, що бібліотеки знайшли сучасний спосіб популяризації своєї діяльності, пришвидшення та вдосконалення інформаційного обслуговування користувачів, їх зацікавлення.


Список адрес веб-сайтів бібліотек

Кримська республіканська універсальна наукова бібліотека імені І. Франка
Вінницька обласна універсальна наукова бібліотека імені К. А. Тімірязєва
Волинська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олени Пчілки
Дніпропетровська обласна універсальна наукова бібліотека
Донецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Н. К. Крупської
Житомирська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. Ольжича
Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека імені Ф. Потушняка (Ужгород)
Запорiзька обласна унiверсальна наукова бiблiотека iменi О. М. Горького
Івано-Франківська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. Я. Франка
Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека імені Д. І. Чижевського
Луганська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. М. Горького
Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. Гмирьова
Одеська обласна універсальна наукова бібліотека імені М. Грушевського
Публічна бібліотека імені Лесі Українки (м. Київ)
Рівненська державна обласна бібліотека
Севастопольська Центральна міська бібліотека імені Л. М. Толстого
Сумська обласна універсальна наукова бібліотека імені Н. К. Крупської
Тернопільська обласна універсальна наукова бібліотека
Харківська державна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка
Харківська обласна універсальна наукова бібліотека
Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені Олеся Гончара
Хмельницька обласна універсальна наукова бібліотека імені Миколи Островського
Черкаська обласна універсальна наукова бібліотека імені Тараса Шевченка
Чернівецька обласна універсальна наукова бібліотека імені Михайла Івасюка
Чернігівська обласна універсальна наукова бібліотека імені В. Г. Короленка


Бібліотеки Полтавської області

Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека імені І. П. Котляревського
E-mail: poltava_ounb@ukr.net
Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені О. Гончара
E-mail: pobugonchara@ukr.net
Полтавська обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного
Центральна бібліотека ЦБС Великобагачанського району
E-mail: vb-biblioteka@mail.ru
Центральна бібліотека імені Лесі Українки ЦБС Гадяцького району
Блог: http://hadiach-library.blogspot.com
E-mail: hadiachlibrary@ukr.net
Центральна бібліотека ЦБС Глобинського району
E-mail: globino_biblioteka@mail.ru
Центральна бібліотека ЦБС Гребінківського району
E-mail: grebinkacbs@i.ua
yusichenko@bk.ru
Центральна бібліотека ЦБС Диканського району
Блог: http://dik-library.blogspot.com/
E-mail: library@poltava.ukrtel.ua
dykanka.biblioteka@gmail.com
Центральна бібліотека імені В. Г. Короленка ЦБС Зіньківського району
Блог: http://zinkivlibrary.blogspot.com
E-mail: ludmyla.moroz@mail.ru
Центральна бібліотека ЦБС Карлівського району
Сайт: http://karlivka-biblioteka.edu.poltava.ua/
Блог: http//biblioteka2012.blogspot.com
E-mail: rbk.biblioteka@gmail.com
Центральна бібліотека імені Мате Залки ЦБС Кобеляцького району
Сайт: http://masslib.pp.ua/
E-mail: bib45@yandex.ru
Центральна бібліотека імені Олеся Гончара ЦБС Козельщинського району
E-mail: denis030207@yandex.ru
Центральна бібліотека ЦБС Котелевського району
E-mail: kotelva_biblioteka@mail.ru
Центральна бібліотека ЦБС Кременчуцького району
E-mail: krem.raion_cbs@ukr.net
Центральна бібліотека імені Г. С. Сковороди ЦБС Лохвицького району
Блог Лохвицької ЦРБ: http://lokhvytsya.blogspot.com/
E-mail: lokhvytsya.biblioteka@mail.com
Блог Червонозаводської міської бібліотеки-філії №1 Лохвицької районної ЦБС: http://zavodbiblioteka.blogspot.com
Центральна бібліотека імені В. К. Малика ЦБС Лубенського району
Блог: http://maluka2012.blogspot.com/
E-mail: v_somak@ukr.net
Lub.biblioteka.Malik@gmail.com
Центральна бібліотека ЦБС Машівського району
E-mail: Mashivkalib@rambler.ru
Центральна бібліотека ЦБС Миргородського району
E-mail: mirg_biblioteka.crb@ukr.net
Центральна бібліотека ЦБС Новосанжарського району
Блог: nslibraries.blogspot.com
E-mail: nslibraries@yndex.ua
Центральна бібліотека ЦБС Оржицького району
E-mail: orjbibl@ukr.net
Центральна бібліотека ЦБС Пирятинського району
E-mail: pir-biblioteka@meta.ua
Центральна бібліотека ЦБС Полтавського району
E-mail: biblioteka.ma4uchi@yandex.ua
Центральна бібліотека Решетилівського району
Блог: http://reshetlib.blogspot.com/
E-mail: reshetraylib2006@rambler.ru
Центральна бібліотека ЦБС Семенівського району
E-mail: sembiblio@ukr.net
Центральна бібліотека ЦБС Хорольського району
E-mail: khorol-lib@i.ua
Центральна бібліотека імені Г. С. Сковороди ЦБС Чорнухинського району
E-mail: lib_ch@ukrpost.ua
Центральна бібліотека ЦБС Чутівського району
E-mail: cbs-chutove@ukr.net
Центральна бібліотека ЦБС Шишацького району
E-mail: shbiblioteka@rambler.ru
Центральна публічна бібліотека ЦБС міста Комсомольськ
E-mail: library-public@yandex.ua
Центральна бібліотека імені О. М. Горького ЦБС міста Кременчук
Блог ЦБС для дорослих м. Кременчук
E-mail: cbsbook@mail.ru
cbsbook@ukr.net
Блог бібліотеки-філії №3 Кременчуцької міської ЦБС для дорослих: http://filiy3.blogspot.com
Блог бібліотеки-філії №4 Кременчуцької міської ЦБС для дорослих: http://filiya4.blogspot.com
Центральна бібліотека імені І. Торубари Кременчуцького міської ЦБС для дітей
E-mail: rusakova_valya@mail.ru
Центральна бібліотека ЦБС міста Полтави
E-mail: poltcbs@meta.ua
Міська бібліотека для дорослих №1 міста Лубни
E-mail: Lubmiskabib.dlyadoroslih@yandex.ru
Міська публічна бібліотека імені Д. Гурамішвілі міста Миргород
E-mail: mirgorod.biblioteka@yandex.ru

Бібліотеки вищих навчальних закладів України та науково-дослідних установ

Бібліотека ВДНЗУ «Українська медична стоматологічна академія» (м. Полтава)

Серед ресурсів бібліотеки – більше 400 електронних видань. Електронний каталог містить більше 73000 записів. Додатково подано дані про стан забезпечення навчальних дисциплін підручниками та посібниками, що надійшли до фондів бібліотеки Української медичної стоматологічної академії за період з 01.09.2009 по 01.09.2013 рр. Бібліотека надає послуги міжбібліотечного абонементу та електронної доставки документів.
Блог: http://biblumsa.blogspot.com

Бібліотека Запорізької державної інженерної академії

Головна сторінка має загальну інформацію про бібліотеку, а також новини для співробітників та студентів ЗДІА.
Структура сайту:
ліворуч розташована інформація про структуру бібліотеки: повна назва відділу, його абревіатура, місцезнаходження. Кликнувши на посилання ви отримаєте інформацію про функції відділу, побачите фотографію співробітників, номер телефону і електронну адресу;
праворуч розташована різноманітна інформація для співробітників та аспірантів ЗДІА. Студентам необхідно звернути особливу увагу на посилання «Читалка (безкоштовні електронні підручники on-line)»;
по центру розташована інформація, відповідаюча поточній сторінці сайту.


Бібліотека Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана

Інформаційний і культурно-просвітницький структурний підрозділ університету.
Сайт містить відомості про бібліотеку та навчальний заклад, в якому вона знаходиться. Подяки. Традиційні ресурси. Електронний каталог. Електронна бібліотека навчальної літератури. Електронний архів (інституційний репозитарій) КНЕУ. Тематичні електронні колекції. Електронний формуляр читача. Електронні ресурси. Нові надходження. Видання бібліотеки. Віртуальні виставки. Книжкові виставки. Заходи бібліотеки. Інформація користувачам. Новини бібліотеки та актуальні події. Віртуальне знайомство з бібліотекою. Запитай бібліотекаря.


Бібліотека Київського національного торговельно-економічного університету

http://old.knteu.kiev.ua/libr/library/ukr/index.php

Бібліотека Київського національного торговельно-економічного університету надає доступ до таких ресурсів:
компанії EBSCO (5500 повнотекстових назв журналів з економічних, соціальних та природничих дисциплін);
баз даних інформаційного сервісу Іст В’ю;
глобальної бази даних ринкової інформації компанії Євромонітор;
повнотекстової бази дисертацій Російської державної бібліотеки;
інформаційно-довідкової системи «Рубрікон».


Бібліотека Кременчуцького національного університету імені Михайла Остоградського

Головна сторінка. Інформація про бібліотеку. Положення про бібліотеку. Правила користування. Структурні підрозділи. Масові заходи. Нові надходження. Віртуальні виставки. Знаменні дати. Корисні посилання. Співпраця з кафедрами. Аспірантура. Контакти. Новини.
Останнім часом у роботі бібліотеки з’являється більше новітніх технологій обслуговування читачів. Здійснюється робота щодо наповнення електронної бібліотеки. Головною метою роботи електронної бібліотеки є надання студентам та співробітникам доступу до електронної інформації за допомогою мережі Internet.


Наукова бібліотека Луганського національного університету імені Тараса Шевченка

На стартовій сторінці – загальна інформація, ресурси, статистичні дані бібліотеки. Інформація для користувачів з особливими освітніми потребами, інформація для філіалів, новини. Фотогалерея. Контакти. Корисні посилання. Електронний каталог. Розділ «Довідкова служба» складається із двох підрозділів: «Спитай бібліотекаря» та «Основи бібліографічних знань: дистанційний курс». Повнотекстові бази даних: для користувачів – автореферати дисертацій; для локальних користувачів – FTR сервер бібліотеки. Матеріали, доступ до яких надається тільки в електронному читальному залі бібліотеки: дисертації, магістерські, збірники наукових праць, матеріали наукових конференцій, монографії, періодичні видання, праці викладачів. Світові електронні бази даних: Springer, Library, Blackwell Publishing, Tiborder. На сайті читачі також можуть знайти інформацію про заборгованість (через введення номера читацького квитка).


Бібліотека Національного транспортного університету (м. Київ)

На стартовій сторінці є посилання на сайт НТУ та сайт ІЗДН НТУ. Режим роботи. Про бібліотеку (історія, структура, відділи, абонементи, читальні зали, контакти, путівник, послуги, вакансії). Електронний каталог. Електронний читальний зал. Ресурси бібліотеки (нові надходження, періодика, віртуальні виставки, каталоги і картотеки). Корисні посилання (органи державної влади, міністерства, бібліотеки ВНЗ). Рубрика «Читачеві» містить найчастіші запитання та правила користування (основні завдання бібліотеки, права та обов’язки читачів, обов’язки бібліотеки по обслуговуванню читачів). Фотогалерея.

Бібліотека Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова

Структура сайту лаконічна: Новини, Бібліотечний репортер, Контакти, Карта сайту, Вітання, Моя бібліотека, Електронні ресурси (пошукові мови – укр., рос., англ.),Бібліо-профі (професійна співдружність, підвищення кваліфікації, методичні видання, соціологічні дослідження). Вхід – через логін та пароль. Додатково – пошукова система Google.

Бібліотека Полтавської державної аграрної академії

Відомості про бібліотеку можна знайти на головній сторінці офіційного сайту навчального закладу. Електронний каталог – за адресою http://lib.pdaa.edu.ua/

Посилання для перегляду/скачування матеріалів доступні лише користувачам локальної мережі ПДАА. Вхід через реєстрацію користувача.


Бібліотека Полтавського університету економіки і торгівлі

Скористатися пошуком в електронному каталозі бібліотеки ПУЕТ може будь-який відвідувач сайту.
Доступ до електронних матеріалів обмежений, він надається студентам, викладачам, співробітникам університету. За межами університету можна переглянути лише навчально-методичні матеріали (методичні рекомендації, навчально-методичні посібники, тексти лекцій тощо). В межах університету доступні всі документи з фонду електронної бібліотеки.
На сайті функціонує «Віртуальні довідкова служба» та «Бібліотечний консультант Online». Є база повнотекстових електронних журналів та корисні добірки веб-посилань з різних галузей знань.


Бібліотека Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

Головна сторінка сайту містить деталізовану інформацію про структуру та функції бібліотеки, що дає змогу зробити такий висновок: основним видом діяльності є забезпечення науково-методичною літературою навчального процесу та науково-дослідної роботи викладачів і студентів, організація та проведення конференцій, тематичних виставок, презентацій книг, літературних вечорів, диспутів, усних журналів тощо.
Доступ вільний. Логін та пароль користувачів діють тільки в локальній мережі університету.


Державна науково-педагогічна бібліотека імені В. О. Сухомлинського

Бібліотека є всеукраїнським центром з питань бібліотечно-бібліографічного і науково-інформаційного забезпечення спеціалістів у галузі психологічної й педагогічної наук, освіти і практики, депозитарієм психологічної, педагогічної та навчально-методичної літератури, галузевим центром міжбібліотечного абонемента (МБА), координаційним, науково-методичним центром мережі освітянських бібліотек МОН України та НАПН України.
Стартова сторінка сайту бібліотеки відкриває доступ до основних відомостей про її діяльність та послуги, а також до традиційних та електронних ресурсів. Традиційні ресурси – відомості про фонд бібліотеки. Електронні ресурси:
Науково-педагогічна електронна бібліотека з питань педагогіки, психології та освіти.
Електронний каталог (бази даних «Періодика», «Книги», «Рідкісні книги», «Галузева реферативна база», «Бібліотечна справа», «Сухомлиністика», зведена база даних періодичних видань, зведена база даних дисертацій).
Реферативна база даних з питань педагогіки, психології та освіти – галузевий сегмент загальнодержавної РБД "Україніка наукова".
Науково-педагогічна електронна бібліотека з питань педагогіки, психології та освіти.
Повнотекстові документи, зокрема дисертації, документи з фонду ДНПБ XVIII-XX ст., праці В. О. Сухомлинського та наукова продукція, підготовлена фахівцями ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.
Оцифровані книжкові пам’ятки, які відображені в Європейській електронній бібліотеці "Europeana".
Наукова періодика та збірники наукових праць України з питань педагогіки й психології.
Тестовий доступ до електронних ресурсів (баз даних, сервісів тощо), що знаходяться у тестовому доступі в ДНПБ України ім. В. О. Сухомлинського.

Передплачений доступ до електронних ресурсів.

Миколаївська науково-педагогічна бібліотека

На стартовій сторінці – основна інформація: координати, адреса, положення на мапі міста, основні відомості про бібліотеку, події та послуги. Інформаційні ресурси: каталог on-line, повнотекстові БД, видання бібліотеки, віртуальні виставки. Додатково – зведений електронний каталог, зведений каталог шкільних бібліотек, інтернет-журнал «Миколаїв літературний».


Міжнародний бібліотечно-інформаційний центр імені Ярослава Мудрого Міжрегіональної Академії управління персоналом(м. Київ)

Головну сторінку відкриває історія створення Центру. Основні розділи: «Про бібліотеку» (структура, співробітники, вакансії, фотоальбом); «Читачам» (першокурсникам, правила, контакти, новини, питання-відповідь); «Фонд» (нові надходження, книжкові виставки, бібліографічні списки, електронний каталог, електронна бібліотека, періодичні видання, методичні матеріали); «Ресурси Internet» (бібліотеки України, електронні бібліотеки, законодавство України).


Наукова бібліотека Донецького національного університету

Одна з найбільших університетських бібліотек України. Бібліотека використовує досягнення нових інформаційних технологій: організований доступ до Електронного каталогу бібліотеки як у корпоративній мережі університету, так і в Інтернет. В електронному каталозі можна здійснювати пошук по автору, назві, ключовим словам, предмету, інвентарним номерам, ІSBN, індексам ББК з подальшим електронним замовленням видань. Читачі мають можливість не тільки замовити літературу, але й отримати інформацію про стан замовлення та наявність книг на формулярі, строки її повернення.


Наукова бібліотека імені М. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка

http://lib-gw.univ.kiev.ua/

Наукова бібліотека імені М. Максимовича є структурним підрозділом Київського національного університету імені Тараса Шевченка, забезпечує літературою та інформацією навчально-виховний та науковий процес університету. Це одна із найбільших і найстаріших вузівських бібліотек з розгалуженою мережею читальних залів і абонементів.
Доступ до сайту бібліотеки вільний.
Електронні ресурси: Електронний каталог, нові надходження, передплачена періодика, Російський центр, Вісники КНУ, наукова періодика університету, документи МВФ, електронна картотека, періодичні виданння університету, система комплектування, тематичнi списки, CUL online, Polpred.com, Конвертор МАРК записів, бiблiотечнi ресурси в iнтернет. Електронні тексти: повнотекстові дисертації, стародруки, творча спадщина М. П. Драгоманова, творча спадщина М. О. Максимовича, Zentralblatt MATH.

 
Наукова бібліотека Львівського національного університету імені Івана Франка

Окрім відомостей про бібліотеку та інформації загального характеру для читача, сайт містить такі розділи:
Прес-кліпінг (публікації про бібліотеку у засобах масової інформації (2008-2011);

Видання бібліотеки: Вісник Львівського університету. Серія "Книгознавство, бібліотекознавство та інформаційні технології" / Visnyk of the Lviv University. Series "Bibliology, Library Studies and Information Technologies"; Серія "Біобібліографія вчених університету"; Серія "Українська біобібліографія. Нова серія"; Серія "Doctor Honoris Causa"; Серія "Каталоги книгозбірні"; Серія "Дрібненька бібліотека"; Серія "Мемуари і документи"; Видання поза серіями;
ЕВРИКА - відкритий електронний архів природничих і точних наук Наукової бібліотеки Львівського національного університету імені Івана Франка, створення якого присвячене 350-річчю Університету. Архів полегшує процес навчання студентів шляхом запровадження новітніх комп’ютерних технологій, а саме розміщення повнотекстових наукових та навчальних матеріалів у сфері природничих і точних наук;

Бази даних: Springer Journal Collection; База даних POLPRED.COM; Видавничий дім «Гребенников»; Центр навчальної літератури; Картографічна колекція Наукової бібліотеки; Електронна бібліотека друкованої періодики "PressPoint".


Наукова бібліотека Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова

Сайт містить нотатки з історії та сьогодення Наукової бібліотеки НПУ імені М. П. Драгоманова, подає її структуру, відомості про багатий книжковий фонд та наукові бібліографічні видання бібліотеки. Пошук літератури можна здійснити за електронним каталогом, який містить близько 400 тис. бібліографічних записів, та має посилання на повнотекстові документи, розміщенні в Інтернет та на сервері університету.


Наукова бібліотека Національного університету "Києво-Могилянська академія"

Фонд бібліотеки - це серйозна колекція наукової, навчальної, довідкової літератури та періодичних видань, що забезпечують наукову та академічну місію НаУКМА. Бібліотечна колекція повністю представлена в електронному каталозі.
Каталог містить інформацію про більшість видань основного фонду (колекції Бакалаврської, Дослідницької, Філологічної, Американської бібліотек та ін.). Для користувачів доступні основні функції каталогу:
Матеріали до курсів, які доступні через бібліотеку НаУКМА);
Періодика (доступ до серіальних видань, незалежно від місця знаходження);
Е-ресурси (доступ до електронних ресурсів бібліотеки);
Нові надходження (доступ до матеріалів, які нещодавно з’явилися в каталозі);
Інші каталоги (пошук у каталозі Американської бібліотеки та віртуальних колекціях каталогу бібліотеки НаУКМА);
Перегляд (перегляд алфавітних списків авторів, назв...);
Пошук (пошук записів за ключовими словами);
Результати пошуку (перегляд результатів пошуку за запитом);
Попередні пошуки (список попередніх пошуків);
Моя е-полиця (показати відібрані для подальшої роботи записи);
Формуляр (переглянути видані книжки та історію видач, продовжити видані книжки, зробити замовлення чи забронювати нові книжки);
Опції (змінити властивості відображення інформації);

Вихід (закінчити сеанс роботи з каталогом і розпочати роботу знову).

Наукова бібліотека національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Автоматизований бібліотечний комплекс університету, побудований на cистемі автоматизації бібліотек ІРБІС, став потужним інформаційним бібліотечним порталом, якісним сайтом доступу до електронних каталогів та картотек, баз повнотекстових підручників і монографій, банків судової практики, наукових робіт. Комплекс забезпечує користувачів необхідною профільною інформацією.
Запроваджено автоматизовану книговидачу та електронне замовлення документів. Формується електронна бібліотека як інноваційна складова віртуального інформаційного середовища Університету.
У 2013 році наукова бібліотека стала членом Української бібліотечної асоціації (УБА) та Міжнародної Асоціації користувачів та розробників електронних бібліотек і нових інформаційних технологій (ЕБНІТ).
Створюється університетський електронний архів-репозитарій Національного університету "Юридична академія України імені Ярослава Мудрого" – eNULAUIR. На сьогодні він містить 3500 електронних документів.
На сайті бібліотеки розміщуються власні та придбані електронні ресурси: «Стандартизований електронний навчально-методичний комплекс», каталог «Фонди наукової бібліотеки Національного університету “Юридична академія України імені Ярослава Мудрого”. Періодичні видання (1812–2012)», «Електронна колекція рідкісних видань», «Професійна юридична система "Мега-НаУ», правові журнали, БД "Polpred.com".


Наукова бібліотека Одеського національного університету імені І. І. Мечникова

Одним із пріоритетних напрямків діяльності Наукової бібліотеки Одеського національного університету імені І. І. Мечникова є перехід на нові технології формування та використання інформаційних ресурсів. В бібліотеці 80 комп’ютерів та 2 сервера. Комп’ютеризовано внутрішні бібліотечні процеси, діють читальні зали, інтернет та електронний каталог, впроваджена система автоматизованого обслуговування, діє електронне замовлення (потрібно мати особистий пароль). Бібліотека використовує комп’ютерну бібліотечну програму Лібер-Медіа. Є доступ до електронної повнотекстової бібліотеки старовинних видань, імідж-каталогів. Вхід до архіву електронних ресурсів (репозитарію ОНУ) через реєстрацію (пароль).


Наукова бібліотека Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка

Бібліотека є навчальним, науковим, інформаційним та культурно-просвітницьким структурним підрозділом університету.
Електронна база бібліотеки налічує понад 280 тис. бібліографічних описів (ведеться з вересня 2003 року). Бібліотека працює за програмною системою «УФД/Бібліотека», яка призначена для комплексної автоматизації діяльності бібліотеки.

Електронний каталог містить такі тематичні та проблемно-орієнтовні бази даних:
ББК;
Автореферати;
Дисципліни (Тематико-типологічна картотека);
Дисертації;
Колекції;
Картотека абонентів ВРІ;
Краєзнавство Полтавщини;
Медіатека;
ПНПУ імені В. Г. Короленка на сторінках періодичних видань;
Персоналії;
Портрети;
Праці викладачів ПНПУ;
Репродукції;
Романи (тексти);
Словник термінів та понять;
Теми художніх творів;
Ключові слова – лінгвістична база;
Електронний ресурс.

Програмна система забезпечує різноманітний відбір документів за реквізитами (автор, назва та рік видання, мова документа), рубриками, ключовими словами та іншим. Інформацію можна отримати в електронному каталозі бібліотеки (http://elcat.pnpu.edu.ua).


Наукова бібліотека Радіоастрономічного інституту НАН України (м. Харків)

Інтернет-ресурси бібліотеки: безкоштовний доступ до праць нобелівських лауреатів; електронні версії спеціалізованих бюлетнів, журналів, публікацій; бібліотеки України, Росії, зарубіжних країн; галузеві бібліографуючі центри; універсальні енциклопедії довідники та словники.

До послуг спеціалістів комп’ютерні БД за тематикою досліджень інституту, можливість отримання інформації через електронну пошту.


Наукова бібліотека Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (м. Луганськ)

Наукова бібліотека СНУ імені В. Даля сьогодні – це динамічний сучасний центр з навчання та інформування з фондом понад 800 тис. документів. Передплачується біля 110 найменувань періодичних видань.
Сучасні засоби телекомунікацій дозволяють розробити нові ефективні навчальні технології, що підвищують якість і доступність освіти, заснованої на дистанційних, віртуально-тренінгових та інших інноваційних методах. Наукова бібліотека стає одним з основних компонентів якісної нової системи освіти. Основна діяльність - створення та забезпечення доступності власних інформаційних ресурсів та ресурсів мережі Інтернет користувачам мережі для ефективного розвитку освітньої та наукової діяльності університету на основі максимально повного задоволення інформаційних потреб науковців, викладачів та студентів.
Доступ до електронного каталогу (ЕК) Наукової бібліотеки СНУ імені В. Даля вільний і не вимагає авторизації.
Доступ до повнотекстових документів електронної бібліотеки (ЕБ) авторизований. Реєстраційне ім’я та пароль надаються користувачеві під час запису до Наукової бібліотеки СНУ імені В. Даля.
Пошук в ЕБ та скачування матеріалів здійснюється через сайт Наукової бібліотеки.
Для перегляду документів ЕБ без скачування авторизація не обов’язкова. Але для скачування матеріалів треба авторизуватися, тобто на сторінці електронної бібліотеки увійти в систему, натиснувши кнопку «Увійти» і ввести свій логін (код читацького квитка) та пароль (свій pin-код) у відповідні поля. Після цього система проведе ідентифікацію користувача бібліотеки.


Бібліотека Тернопільського державного економічного університету
Електронні ресурси бібліотеки:
Електронний каталог;
Праці викладачів ТНЕУ;
Навчально-методичні матеріали;
Наукові видання ТНЕУ;
База даних компакт-дисків (файли доступні лише в локальній мережі);

Тестові ресурси (Тестовий доступ до інформаційної бази даних «Kluwer» - KluwerArbitration.com, яка є провідним інтернет-ресурсом з міжнародних арбітражних досліджень. Тестовий доступ до потужної інформаційної бази даних EBSCO, яка містить понад 6 тис. електронних версій відомих іноземних журналів, газет, близько 1300 брошур, енциклопедій, довідників і реферативних збірників.);

Е-періодика (журнали та газети України, ЄС, РФ);
Бібліографічні покажчики.

Науково-технічна бібліотека Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя

Створення електронної бібліотеки є однією з нових сторін роботи. Весь фонд НТБ ТНТУ внесений до електронного каталогу, який забезпечує пошук літератури по назві книги, прізвищу автора, видавництву, анотації, авторському коду та УДК. Завдяки електронному каталогу з’явилася можливість з локальної мережі університету та через Інтернет швидко знаходити потрібну літературу, переглядати необхідні розділи, готувати тематичні огляди. У бібліотеці встановлений сервер, на базі якого організовано домен LIBRARY.


Наукова бібліотека Української академії банківської справи (м. Суми)

Бібліотека академії сьогодні - це динамічний сучасний центр з навчання, інформування і дозвілля.

Доступ до навчальних та наукових ресурсів бібліотеки забезпечує електронний каталог, ведуться власні електронні бази даних.
Інформаційні ресурси академії на сайті представлені фаховими журналами, збірниками наукових конференцій, навчально-методичними матеріалами, електронними версіями підручників викладачів академії.


Наукова бібліотека Фізико-технічного інституту низьких температур НАН України імені Б. І. Вєркіна (м. Харків)

Основні розділи сайту: електронний каталог, бібліотечні ресурси Інтернет, електронні бази даних, електронні публікації по фізиці й математиці в Інтернеті, електронні книги, обмінний фонд.
Електронний каталог включає в себе бази даних дисертацій і авторефератів, захищених в інституті, праці співробітників інституту, довідковий апарат, картотеку періодичних видань. Постійно поповнюється новими даними.


Науково-технічна бібліотека Вінницького національного технічного університету

На сьогодні бібліотека є важливим науковим, учбовим, культурно-просвітницьким і інформаційним закладом в регіоні.
Електронний каталог вміщує 9 баз, в т. ч.: книг, дисертацій і рефератів, стандартів, журнальних статей, ДБН, авторів ВНТУ.
Ресурси: Періодика; Фонди; Каталоги; Рекомендаційні покажчики з питань вищої школи; Список дипломних проектів за 2012 рік; Рекомендаційні покажчики літератури; Бюлетень нових надходжень.
Пошук у БД здійснюється за такими розділами: пошук в книжковому каталозі, пошук по статтях та журналах, експериментальний пошук, традиційний пошук УФД (інформаційно-пошукова система «УФД/Бібліотека»).


Науково-технічна бібліотека Головної астрономічної обсерваторії НАН України (м. Київ)

Коротка характеристика бібліотеки, її діяльності, послуг. На сайті розміщується інформація про нові надходження періодики, про наявність у бібліотеці ГАО НАНУ періодичних та продовжуваних видань.
Корисні зв’язки:
"БиблиоРоссика" (сучасна електронна бібліотека);
"Троицкий вариант. Наука" (газета, яку видають учені й наукові журналісти);
ASTRONET.ru − Проект створено за підтримки ДАІШ МДУ (російською мовою ГАИШ МГУ), Російського Фонду фундаментальних досліджень та інших організацій;
ScienceDirect − Наукова електронна бібліотека видавництва ELSEVIER (доступ до текстів 2,500 тис. журналів − це біля 9 млн. повнотекстових статей);
SCIRUS − Пошукова система науково-технічної інформації;
SCOPUS − Реферативна база даних Scopus (понад 18,5 тис. наукових журналів)
EBSCOhost − Інформаційні продукти на платформі EBSCOhost (8 баз даних).


Науково-технічна бібліотека Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

Електронні ресурси бібліотеки, представлені на сайті:

1. Електронна бібліотека:
Електронний каталог (почав створюватися в 2000 році і налічує більше 16000 назв, як нових, так і ретроспективних документів);
Повнотекстові бази даних (рідкісні та цінні видання – проект «Залізнична україніка»);
Електронні ресурси у тестовому доступі: Polpred.com; Bentham Science;
Придбані бази даних (БД «Транспорт», БД «Машиностроение», БД «Охрана окружающей среды», БД «Ліга:Закон», «Інформаційна довідкова система «БУДСТАНДАРТ», «Офіційний вісник України»).
2. eaDNURT – депозитарій університету:
Електронний архів створений для накопичення, зберігання та надання безкоштовного повнотекстового доступу до публікацій наукового, освітнього та методичного призначення, що створені викладачами, науковцями, аспірантами чи студентами університету (наукові публікації студентів розміщуються за наявності рецензії наукового керівника);
eaDNURT надає співробітникам університету можливість для самостійного розміщення наукових праць ("самоархівування").
3. Електронні журнали університету.
4. Бази даних «Методичні вказівки» (доступ лише в мережі навчального закладу).
5. Інформаційні ресурси Інтернет (Навігатор по ресурсах Інтернет; Реєстр репозитаріїв відкритого доступу (ROAR); Каталог журналів відкритого доступу (DOAJ); Повні тексти європейських дисертацій (DART-Europe).


Науково-технічна бібліотека Донецького національного технічного університету

Один з важливих для користувачів розділів на стартовій сторінці: Iнформаційнi ресурси.
Розділ містить такі рубрики:
Умови користування ресурсами;
Електронний каталог;
Електронний архів;
Передплачені електронні ресурси;
Тестові доступи;
Електронні ресурси у вільному доступі;
Тематичнi БД. Аналітичні описи статей (до 2003 р.);
Електронні бібліографічні покажчики.

Основні послуги – «Бібліограф on-line”, «Електронна доставка документів», «Міжбібліотечний абонемент», «Бібліоафіша», «Бібліотека – читачам» (творчий звіт), «Віртуальний абонемент».


Науково-технічна бібліотека Івано-Франківського Національного технічного університету нафти і газу

Науково-технічна бібліотека ІФНТУНГ - культурно-освітня установа. Це обласний методичний центр бібліотек вищих навчальних закладів освіти ІІІ-ІV рівнів акредитації.
На сьогодні основним напрямком діяльності є надання користувачам доступу до електронних документів та інтернет-ресурсів – як тих, що є у власному фонді, так і тих, що є в інших бібліотеках або інформаційних центрах.
Інформаційні ресурси створені на допомогу науковій роботі та навчальному процесу університету, сприяють ефективному пошуку інформації. База даних «Періодичні видання університету» містить інформацію про видавничу діяльність університету, зокрема відображає зміст фахових журналів «Розвідка та розробка нафтових і газових родовищ», «Науковий вісник», «Нафтогазова енергетика», «Методи та прилади контролю якості», «Екологічна безпека та збалансоване ресурсокористування». В журналах публікуються результати наукових досліджень та виробничої діяльності нафтогазового комплексу України.
Розділ «Бібліографічні видання» містить бібліографічні покажчики, посібники, тематичні списки літератури на актуальні теми створені та видані науково-технічною бібліотекою, зокрема щомісячний бюлетень «Інформація з проблем вищої школи». Назви періодичних видань, які передплачує НТБ за той чи інший період, вміщує розділ «Перелік періодичних видань НТБ».
База даних «Дисертації, захищені в ІФНТУНГ» представлена «Каталогом дисертацій, захищених в ІФНТУНГ з 1999 р.» (з фонду НТБ).


Науково-технічна бібліотека Національного авіаційного університету (м. Київ)

Головну сторінку відкриває «Путівник», який дає читачам та відвідувачам загальне уявлення про бібліотеку Національного авіаційного університету, ознайомлює з її ресурсами, довідково-пошуковим апаратом та системою обслуговування.
Головною частиною довідкового апарату бібліотеки є електронний каталог. Система дає повну уяву про фонди бібліотеки, дозволяє читачам із найменшими витратами часу знайти необхідну літературу. Суттєвим доповненням до електронного каталогу є електронна база даних аналітичних матеріалів авіаційної тематики та з питань вищої школи.
Віртуальна бібліографічна довідка НАУ. За допомогою цієї системи можна знайти літературу за будь-якою тематикою, що цікавить користувачів. Якщо не знайдено відповідь у цій системі, існує можливість поставити запитання бібліографу.
Електронні реферативні журнали «ВИНИТИ».
Доступ до ДБ “Законодавство України”, авторефератів дисертацій, електронних журналів “Джерело” та “Юридичний вісник”, «Ліга:Закон», повнотекстових баз мережі УРАН (Springer, Cambridge University Press, Royal Society of Chemistry, Nature Publishing Group, AAAS, Blackwell Publishing / Wiley, APS (American physical society), OVID Wolters Kluwer Health, INSPEC, Oxford Journals Collection, ETDE WEB).
Пошук у електронних каталогах літератури з фондів найбільших бібліотек України. Патентний пошук. Доступ до безкоштовних повнотекстових баз даних та енциклопедій.


Науково-технічна бібліотека Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут"

До послуг, представлених на сайті бібліотеки, входять: віртуальна довідка, віртуальні виставки, система МБА і ЕДД (електронна доставка документів), літературна вітальня, обмінний фонд, книги в читацькому формулярі (вхід через введення номеру читацького квитка та пін-код), буккросинг.
Видання бібліотеки: бібліографічні видання, рекомендаційні списки, бюлетень нових надходжень, список періодичних видань.
Інтернет-ресурси: корисні посилання, патентні ресурси, відкритий доступ.

Вибір мови сайту – довільний.

Науково-технічна бібліотека Національного університету харчових технологій (м. Київ)

До бібліографічних ресурсів, представлених на сайті входять: автореферати, які зберігаються у фондах бібліотеки; біобібліографія видатних вчених НУХТ; дисертації, друковані праці НУХТ; рекомендаційні списки.
За допомогою електронного формуляра кожен користувач бібліотеки має можливість з будь-якого місця переглянути свій персональний електронний читацький формуляр в режимі он-лайн.
Редакційно-видавничий центр НУХТ пропонує замовити і придбати навчально-методичну та наукову літературу, створену викладачами університету. Розділ містить анотований каталог.
Web-ресурси бібліотеки: Бібліотеки України, Каталог видавництв, Каталог цікавих і корисних сайтів, Міністерства України, Органи державної влади України.


Науково-технічна бібліотека імені Г. І. Денисенка Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут"

На сайті представлені електронні та традиційні ресурси бібліотеки.

До електронних ресурсів включено: загальний електронний каталог НТБ, електронні каталоги бібліотек, бази даних, електронні документи НТУУ «КПІ», навчальні посібники, підручники, Е-періодика, EBSCO: A to Z, Е-ресурси у тестовому доступі, Е-ресурси мережі УРАН, твори лауреатів Нобелівської премії з хімії в фонді НТБ.
До традиційних ресурсів: наукові видання НТУУ «КПІ», каталоги та картотеки, фонди спеціалізованої та навчальної літератури, фонд рідкісної і цінної книги.


Науково-технічна бібліотека Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут"

Структура сайту:
«Про бібліотеку»: історична довідка, правила користування, реєстрація читачів, структура бібліотеки, контакти;
«Електронний каталог» - 9 видів пошуку;
«Видання НТУ ХПІ»;

«Електронні ресурси»: Інституційний репозитарій eNTUKhPIIR (авторизований доступ, тестовий доступ, вільний доступ); Ресурси відкритого доступу; Відкритий доступ в Україні; Автоматизована система російського зведеного каталогу з науково-технічної літератури; Ресурси науково-освітньої мережі "Уран"; Oxford University Press; Наукові та науково-популярні журнали; Електронний зал літературно-художніх журналів; Тематичні списки;

«Студенту, науковцю» (на допомогу науково-дослідній роботі);

«Корисні посилання»: Бібліотеки України, Всесвітні та російські інтернет-ресурси, Віртуальні довідкові служби, Нормативно-технічна документація;

«Галерея»;
«Нові надходження»;
«Блог»;
«Словник» (словник бібліотечних термінів).

Науково-технічна бібліотека Національного університету "Львівська політехніка"

Основні розділи сайту: «Новини», «Користувачу», «Електронні ресурси», «Віртуальні виставки», «Про бібліотеку».
Електронні ресурси:
Електронний каталог - сервіс для швидкого і якісного пошуку документів за різними параметрами: видом, автором, назвою, роком, класифікаторами тощо;
Література до дисциплін - веб-модуль аналізу списку рекомендованої літератури, що призначений для ознайомлення та підбору літератури до дисциплін, які викладаються у Національному університеті "Львівська політехніка". Він представляє собою окрему веб-сторінку, де користувачу пропонується знайти потрібну дисципліну та переглянути рекомендований список літератури до неї. Якщо користувач вважає, що потрібно змінити наявний список літератури – йому пропонується форма, де він вводить свої реквізити та зміни які він хоче внести у список;
Електронний науковий архів - інституційний репозиторій НУ "Львівська політехніка", де розміщені повнотекстові матеріали конференцій, журналів, вісників та ін.;
Сервіси бібліотеки;
Локальні електронні ресурси;
Доступ до баз даних on-line;

Журнали відкритого доступу.

Науково-технічна бібліотека Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка

Науково-технічна бібліотека – обласний методичний центр бібліотек ВНЗ ІІІ – ІV рівнів акредитації; інформаційний центр навчальної, науково-дослідницької та культурно-просвітницької роботи університету. Є однією з найбільших вузівських бібліотек Полтавського регіону.
На сайті представлено ресурси бібліотеки:
Електронний каталог;
Віртуально-довідкова служба;
Ресурси Інтернет;
Бази даних (праці науковців, бібліографічні покажчики)
Нові надходження;
ПолтНТУ в дзеркалі преси;
Інституційні депозитарії.

До переліку ресурсів Інтернет включено:
Polpred.com – база даних економіки і права;
Бібліотеки України в Інтернет;
Безкоштовний пошук системи патентної інформації;
Електронні бібліотеки в Інтернет;
Регіональні центри науково-технічної та економічної інформації;
Електронні колекції наукової періодики вільного доступу та пошукові системи наукової інформації.

Наукова бібліотека Харківського національного автомобільно-дорожнього університету

На стартовій сторінці сайту – останні новини бібліотеки, бібліоафіша, партнери, посилання на сайт університету, корисна інформація читачеві (правила запису, користування). У рубриці «Електронні ресурси» є уточнення: доступ до генерального каталогу здійснюється в тестовому режимі, повнотекстові ресурси доступні тільки в комп’ютерній мережі вузу.


Наукова бібліотека Кримського філіалу Інституту археології НАН України (м. Сімферополь)

Стартова сторінка представлена основними відомостями про бібліотеку, її функції, роль. Зазначено, що створення власного веб-ресурсу є одним із найважливіших напрямків у її розвитку. При цьому співробітники бібліотеки використовують різні способи формування електронного ресурсу. Наприклад, для створення інформації про останні наукові роботи в області археології використовувалася методика імпортування бібліографічних записів у форматі ISO із баз даних, представлених у вільному доступі на сайтах різних бібліотек РФ.


Херсонська обласна наукова медична бібліотека

На сайті представлена інформація: Про бібліотеку. Електронний каталог. Імідж-каталог. Структура бібліотеки. Послуги користувачам. Бібліографічні ресурси. Новини. Медицина Херсонщини. Поточні інформаційні списки. Віртуальні виставки. Блог.
База даних електронного каталогу постійно трансформується на сайт НБУ ім. В. І. Вернадського і користується попитом як серед медичних фахівців України, так і бібліотечних працівників.


Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна

Центральна наукова бібліотека Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна - одна з найстаріших та найкрупніших книгозбірень України.
Структура сайту: Про бібліотеку (історія, статистика, структура, фонди, пошта ЦНБ). Інформація для читачів (оголошення, правила, час роботи, телефонний довідник). Виставки (книжково-ілюстративні, віртуальні, художні). Електронні ресурси. Бази данних. Каталог з електронним замовленням. Інтернет-бібліотека. «Вікно в Америку». Бібліотеки вищих навчальних закладів (зональний методичний центр, бібліотеки ВНЗ Харківської зони, корисні посилання для професіоналів). Друзі, партнери, спонсори. Віртуальний бібліограф. Форум.

Мови: укр., рос., англ.

На допомогу бібліотечному фахівцю
Міністерство культури України

Міністерство культури України є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади щодо формування державної політики у сфері кінематографії, формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, охорони культурної спадщини, вивезення, ввезення і повернення культурних цінностей, державної мовної політики, а також спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин України.


Верховна Рада України. Бібліотечно-бібліографічні ресурси

Інформація про бібліотеку. Правила користування. Бібліотечні ресурси (Виступи перших осіб держави. Огляд центральної преси. Огляд регіональної преси. Електронний каталог. Бібліотечні колекції. Дарункові видання. Нові надходження. Періодичні видання). Бібліотечна мережа (Партнери. Бібліотечні інтернет-ресурси). Екскурсії та виставки (Історія парламентаризму. Ради. Екскурсійно-виставкова робота).

На сайті крім електронного каталогу Бібліотеки у вигляді пошукового серверу, для вибраних видів документів є й електронні варіанти друкованого каталогу.
Е-ресурс складають:
тексти виступів Голови Верховної Ради України, Першого заступника Голови Верховної Ради України, заступника Голови Верховної Ради України;
тексти парламентських слухань;
тексти законів Європейського Союзу, США та Росії (на CD-ROM); переклади нормативно-правових актів та аналітико-правові документи країн світу;
публікації парламентів Болгарії, Великої Британії, Греції, Німеччини, Польщі, Росії, США, України, Швейцарії та ін. (на CD-ROM);
універсальні видання - енциклопедії, словники та довідники; бібліографічні покажчики "Виступи Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України", “Актуальні проблеми законотворення”, “Політика і політики України в дзеркалі періодичних видань”, “Бібліотечні колекції”; каталоги Бібліотеки Конґресу США, Національної бібліотеки Нідерландів, офіційних публікацій Великобританії та ін. (на CD-ROM);
публікації популярних періодичних видань світу з питань права, політики, економіки, науки (на CD-ROM).
Мова: укр., рос., англ.


Бібліотечному фахівцю України

Сайт відділу НАРБС НПБУ. Офіційна інформація. Бібліотеки України. Електронні бібліотеки. Публікації. Сторінка дослідника. Статистична аналітика. Бібліологія. Актуальна інформація. Книжкова толока. Практичні рекомендації. Відкритий форум.


«Бібліоміст»

«Бібліоміст» - це партнерська робота Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів (IREX), Агентства США з міжнародного розвитку (USAID), Міністерства культури України та Української бібліотечної асоціації (УБА).

«Бібліоміст» розширює доступ до інформації та сучасних технологій шляхом:
обладнання близько 1600 публічних бібліотек комп’ютерною технікою до 2013 року;
навчання бібліотекарів роботі з новітніми технологіями на базі 25 тренінгових центрів та підвищення рівня комп’ютерної грамотності населення у бібліотеках-учасницях по всій країні;
надання підтримки бібліотекам у здійсненні адвокаційної діяльності та залученні додаткових ресурсів;

просування сучасних українських бібліотек серед широкої громадськості.


Бібліотеки України (електронні каталоги, повнотекстові бази даних)

ЕЛЕКТРОННІ КАТАЛОГИ:

  • Пошук по ЕК;
  • Повний пошук.

Правила складання запиту під час пошуку:
Обравши необхідну зону пошуку (ключові слова, автор, назва, рік видання), введіть запит у полі введення;

  • Під час пошуку за ключовими словами - фразу рідною мовою. Ключові слова формуються практично із всіх полів бібліографічного опису. Фраза розбивається на окремі слова (цифри не враховуються!), які морфологічно нормалізуються (тільки для слів російською мовою!). Під час пошуку за ключовими словами застосовується алгоритм ранжування знайдених документів: перелік результатів пошуку сортується у порядку зменшення пріоритету документа. Чим більше в знайденому документі слів із запиту, тим ці слова ближче один до одного і чим більша їх сумарна вага - тим вище місце документа у результаті пошуку;
  • Посилання "Знайти схожі", яка відображається в бібліографічному описі знайдених записів, формує запит на ранжований пошук, що включає усі ключові слова запису;
  • Під час пошуку за автором або назвою - прізвище або початок назви (у випадку якщо вона точно відома). У цьому випадку варто вводити тільки одного автора (або одну назву);
  • Під час пошуку за роком - рік видання (одне число).


Вибрані каталоги бібліотек Росії і України:

  • Національна бібліотека України імені Вернадського (НБУВ) - 443672 бібліогр. описів;
  • Російський зведений каталог по науково-технічній літературі (РЗК по НТЛ) - 680000 бібліогр. описів.


Бібліотеки університетів (Київ):
Київський національний університет культури та мистецтв (КНУКіМ) - 109908 бібліогр. описів

Київський національний університет технології та дизайну (КНУТД) - 40201 бібліогр. описів

Київський національний лінгвістичний університет (КНЛінгУ) - 31331 бібліогр. описів

Університет економіки та права "КРОК" (Ун-т КРОК) - 57509 бібліогр. описів

Національна академія управління (НАУ) - 55003 бібліогр. описів

Список адрес Web-серверів парламентських бібліотек та інформаційних центрів парламентів країн світу


ІФЛА. Секція парламентських бібліотек та інформаційних центрів парламентів країн світу
http://www.ifla.org/services-for-parliaments
Міжнародна федерація бібліотечних асоціацій та установ (англ. The International Federation of Library Associations and Institutions, IFLA) — міжнародна організація, яка представляє інтереси бібліотечних та інформаційних працівників.
Основними цілями є:
заохочення високих стандартів бібліотечних послуг та інформації;
поширення передового розуміння цінності бібліотеки та інформаційних служб;
представляти інтереси членів по всьому світу.
Членами IFLA можуть бути організації, об’єднання, установи (наприклад, бібліотеки) або індивідуальні бібліотекарі чи студенти. Двома основними типами членів, які мають право голосу, є асоціації та інститути.
Проблеми, спільні для бібліотек з усього світу є предметом основної діяльності IFLA. До них відносяться:
ALP (поліпшення бібліотечної програми) — розвиток бібліотечної професії у розвинених країнах;
FAIFE (вільний доступ до інформації та свободу вираження поглядів) — свобода доступу до інформації та свобода вираження думок;
CLM (комітет авторського права та інших юридичних питань) — присвячена авторському праву та іншим правовим питанням;
PAC (збереження та охорона навколишнього середовища) — основна увага приділяється ініціативам, що пов’язані зі збереженням та підтриманням бібліотечних матеріалів;
Програма UNIMARC;
Бібліотеки для сліпих.

Австралія(Australia)
Мова сайту: англ.

Австрія (Austria)
Мова сайту: нім., англ.

Бразилія (Brasilia)
Мова сайту: португ.

Велика Британія (Great Britain)
Мова сайту: англ.

Вірменія(Armenia)
Мова сайту: вірм., рос., англ., фр.

Естонія (Estonia)
Мова сайту: естон., англ.

Іспанія(Spain)
Мова сайту: ісп., англ.

Італія (Italy)
Мова сайту: італ., англ., фр.

Канада(Canada)
Мова сайту: англ., фр.

Македонія (Macedonia)
Мова сайту: македон., албан., англ., фр.

Німеччина (Germany)
Мова сайту: нім., англ., фр.

Польща (Poland)
Мова сайту: пол., англ.

Росія (Russia)
Мова сайту: рос.

Словаччина (Slovakia)
Мова сайту: словац.

США (USA)
Мова сайту: англ.

Угорщина (Hungary)
Мова сайту: англ., угор.

Фінляндія
(Finland)
Мова сайту: англ.

Франція (France)
Мова сайту: фр.

Хорватія (Croatia)
Мова сайту: англ., хорват.

Чехія (Czech)
Мова сайту: чес., англ.

Швейцарія(Switzerland)
Мова сайту: англ., нім., фр., італ.

Японія (Japan)

Список адрес електронних каталогів бібліотек України

Національна парламентська бібліотека України

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Наукова бібліотека імені М. Максимовича

Анотований інтернет-каталог сайтів періодичних видань (журналів, газет, альманахів  та ін.).
Доступ до ресурсу вільний за посиланням http://www.library.ru/2/catalogs/periodical/.
Представлено українські, російські, іноземні видання, що видаються у друкованому вигляді, а також ті, що існують лише в електронному варіанті.
Каталог  містить 5306 сайтів періодичних видань, з яких 3394 мають повнотекстові архіви.
Пошук можливий за назвою або тематикою видання.

Список адрес Web-серверів електронних бібліотек у Internet

Наукова електронна бібліотека НБУВ(Київ)
(наукові публікації, автореферати дисертацій тощо)
http://www.irbis-nbuv.gov.ua

Виртуальная библиотека (Электронный архив научно-технической редкой книги ГПНТБ России)

The Internet Public Library: Online Serials

Народна бібліотека України

Бібліотека "BestBooks”

Велика електронна бібліотека

Поетика: бібліотека української поезії

Корпорація "Индустрия ИНТЕЛЛЕКТА" - підписка на послуги з відбору, перекладу в електронну форму, систематизацію і доставку матеріалів періодичних видань ЗМІ України і Росії.

http://www.e-atlas.com.ua

Список Web-серверів бібліотек світу

Тематичний інтернет-навігатор / Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського

Web-сервери найвідоміших бібліотек світу(LIBDEX)

Web-сервери європейських бібліотек(The Europian Library)

Національна парламентська бібліотека України

Всеросійська державна бібліотека іноземної літератури імені М. І. Рудомино

Російська державна бібліотека
Блог: http://www.rsl.ru/ru/blogs

Британська бібліотека (The British Library)

Бібліотека Гентського університету(Universiteitsbibliotheek Gent)

Публічна бібліотека Нью-Йорку (The New York Public Library)

Список адрес Web-серверів енциклопедій, довідників та словників у Internet

Енциклопедії

Вікіпедія, українська відкрита та вільна енциклопедія
ОДЕССИКА. Энциклопедия Одессы
Мегаэнциклопедия портала "Кирилл и Мефодий"
Britannica
Энциклопедия «Кругосвет»
Словари и энциклопедии на «Академике»

Довідники

Аll-In-One

Цей довідник містить близько 1000 сторінок друкарського тексту і охоплює практично всі сфери людської діяльності, що дозволяє швидко і легко отримати будь-яку числову і фактичну інформацію. В ході своєї більш, ніж 10-річної історії, Довідник постійно поповнюється і уточнюється.

Справочник «Страны мира в цифрах и картах»

Інтерактивний довідник дозволяє отримати порівняльну табличну інформацію і побудувати карти по 4002 ключовим показникам, що характеризують розвиток провідних країн світу.


«Відкрита Україна»

Жовті сторінки - Україна

Словники

Энциклопедический словарь Ф. А. Брокгауза и И. А. Ефрона

Большой Энциклопедический словарь

Містить близько 90000 статей зі всіх сфер життя і суспільства. Інтелектуальна система пошуку в разі відсутності статті по введеному слову запропонує на вибір найбільш схожі. 28 Мб текстових баз даних.


Большой энциклопедический словарь

Великий енциклопедичний словник – це унікальна безкоштовна онлайн енциклопедія з можливістю повнотекстового пошуку і підтримкою морфології слів. Енциклопедичний словник є некомерційним онлайн проектом, який постійно розвивається: поповнюється словникова база, додаються і покращуються існуючі функції.


Біографічні словники

Большой русский биографический словарь

Международный объединенный биографический центр

Нобелевские лауреаты

Тлумачні словники

Толковые словари Даля (1882) и Ожегова (1992)
Словник "у одному флаконі" - окрім просто довідки по 85 000 темам, дуже цікаво порівняти еволюцію мови.
Исторический словарь
Словарь иностранных слов
Экономический словарь
Электронный статистический словарь
Dictionary.com
Самостійний переклад з англійської, французської, іспанської, німецької, китайської, португальської та інших мов безкоштовно.
Понятийно-терминологический словарь «Экология человека»

Понятійно-термінологічний словник «Екологія людини» повинен сприяти правильному і однозначному розумінню наукових публікацій, матеріалів засобів масової інформації, юридичних документів, висновків державних і суспільних експертиз, що стосуються умов життя населення, забруднення і деградації місця існування людини, змін суспільного здоров’я в результаті дії зовнішніх чинників. Словник повинен стати необхідним документом для широкого кола читачів - від суспільних об’єднань "зелених" до правознавців-екологів. Словник необхідний і фахівцям, що безпосередньо займаються проблемами екології людини, таким як викладачі цієї дисципліни, так і тим хто працює по цій і суміжним проблемам в науково-дослідних організаціях.


Список Web-серверів з питань бібліотекознавства та інформації

Книжкова палата України

Українська бібліотечна асоціація

Association for Information Management - British
Асоціація по Інформаційному Управлінню. Британія

American Library Association
Американська бібліотечна асоціація

Coalition for Networked Libraries - Information
Коаліція мережевих бібліотек

International Federation of Library Associations and Institutions (IFLA)

Library of Congress Home Page

Online Catalogs, Resources

OCLC Online Computer Library Center Inc.

US MARC Homepage
Ефективне використання перерахованих вище ресурсів не тільки дозволить бібліотеці йти в ногу з часом, роблячи свої послуги перспективними і більш доступними, а й дасть можливість презентувати свою установу, підвищуючи її імідж та репутацію.

Журнали відкритого доступу

Наукова періодика України - Портал Національної бібліотеки України ім. В. І. Вернадського. НАН України надає відкритий доступ до 1535 наукових журналів та збірників наукових праць, виданих в Україні.

 

eLIBRARY.RU- це найбільший російський інформаційний портал в галузі науки, технології, медицини та освіти, що містить реферати і повні тексти понад 12 млн. наукових статей і публікацій. На платформі eLIBRARY.RU доступні електронні версії більше 1900 російських науково-технічних журналів, в тому числі понад 900 журналів у відкритому доступі. Є порталом, що здійснює проект «Російський індекс наукового цитування».


AEAweb - інформаційні ресурси Американської економічної асоціації. Індексує понад 750 журналів економічної тематики.

Directory of Open Access Journals (DOAJ)

Міжнародний інформаційний центр для бібліотек, видавництв та книжкової торгівлі. Забезпечує онлайновий доступ до підбірок повнотекстових електронних версій зарубіжних журналів з природознавства, хімії, економіки, бізнесу та фінансів.


Бібліотечні журнали он-лайн

Библиотековедение

Ілюстрований науково-практичний журнал про бібліотечну та книжкову справу у просторі інформаційної культури. Періодичність - 6 номерів. Засновник – Російська державна бібліотека.

Бібліотечний вісник
Науково-теоретичний та практичний журнал.

Проблематика: бібліотекознавство, бібліографознавство, документознавство, книгознавство, інформаційна діяльність. Періодичність – 6 разів на рік. Засновники - Національна академія наук України, Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.

Библиотечное дело
Журнал для професіоналів. Нові технології, традиції досвід.
Бібліотечна планета
Науково-виробничий журнал.
Проблематика: бібліотекознавство, бібліографознавство, документознавство, книгознавство, інформатика.
Періодичність – щоквартально. Мова видання – українська. Засновник – Національна парламентська бібліотека України
Бібліосвіт
Інформаційний вісник. Періодичність – 4 рази на рік.
Бібліотечний форум України
Світ дитячих бібліотек
Науково-методичний журнал. Періодичність – 4 рази на рік.

Бібліотечні блоги (Частково анотований перелік найпопулярніших блогів для бібліотечних фахівців та користувачів)


Українська бібліотечна асоціація
Блог присвячений розвитку творчості та інноваціям в українських бібліотеках.

Блог кафедри бібліотекознавства і бібліографії Рівненського державного гуманітарного університету
http://biblkafedra.blogspot.com/
Блог призначений для ситуативного спілкування зі студентами РДГУ під час практичних та лабораторних занять.

Bibliomistok

«Библиотека без барьеров»

«Библиотекарша»

Блог з не дуже милозвучною, на перший погляд, назвою, але цікавим змістом. Про себе повідомляє наступне: «Бібліотекарка, в якої замість класичних спиць і клубків, є комп’ютер і мережа». Пропонує статті, посилання, думки та враження про видання, бібліотеки, бібліотекарів, користувачів.

«Библиоград»

Блог створений для бібілотекарів та педагогів. Розповідає про життя бібліотеки, школи. Подає цікаві відомості про бібліотеки світу. Багато корисної інформації про книги, читання, блоги друзів, а також про все цікаве, що відбувається навколо. Висвітлено літературні, пам’ятні, історичні дати, рекомендації з різних тем. Крім того, у блозі є багато сценаріїв для проведення різноманітних шкільних свят.

«Библиотеки и молодежь»

Блог для небайдужих бібліотекарів, для яких обслуговування молоді є не просто роботою, а швидше світоглядом. Цікавий досвід, розумні коментарі, корисні матеріали для роботи.

У переліку тем, що представлені на сторінках блогу – «молодіжні поради при бібліотеці», «проблеми здоров’я», «соціологічні дослідження у бібліотеці», «креативність», «освіта», «розвиток», «форми обслуговування», «читання».

«Библиомания»

В даний час блог розвивається як бібліотечний блог методиста. Цільова спрямованість – бібліотекарі та читачі бібліотек, яким цікаві не тільки книги. Відчувається, що блогер не просто бібліотекар, а методист. Це засвідчує підбір тем та заголовки рубрик («Цікаве в роботі з дітьми», «Атестація у бібліотеці», «Нормативно-правова база», «Копілка бібліотекаря» та ін.)

«Библиопчелка»
«Библиотечные штучки»
(найцікавіше про бібліотеки і не тільки…)
«Бібліотечний гопак»
BOOKет від бібліофлористів
«Идеи. Технологии. Решения»

У блозі представлено матеріали про способи використання ІКТ у бібліотечній справі. Особливу увагу приділено проблемам створення і використання електронних бібліотек і їх колекцій, а такоє питанням використання інформаційно-комунікаційних технологій у бібліотечній справі.

Инновации в библиотеках
«Лампа. Ночь. Библиотека»
Неофіційний блог методиста. Створений для самоосвіти і професійного спілкування.
«Мысли вслух» - записки из библиотеки
Незвично про книги та дизайн бібліотек.
«Мышь библиотечная»

У блога немає визначеної теми, автор намагається висвітлювати різні питання та проблеми, бібліотечні і околобібліотечні. Блог використовується як записник, чорновик, календар. У автора є кілька улюблених тем, одна з них – віртуальне довідкове обслуговування.

«На библиоVolne с несеръезным библиотекарем»
Блогер на ім’я VolNa, з цікавістю розповідає про те, чим живе, що читає, з ким спілкується, що незвичайного створює. Весело, позитивно, пізнавально.
Незалежний бібліотечний інформаційний портал
Портал дозволяє:
централізовано отримати інформацію про сайти бібліотек України і україномовних бібліотек зарубіжжя і зв’язатися з ними;
прочитати україномовні електронні книги в Інтернет-бібліотеках;
здійснювати обмін фаховим творчим доробком та досвідом роботи;
акумулювати прогресивну бібліотечну думку для створення нової концепції діяльності бібліотек;

здійснювати позапрофесійне спілкування працівників бібліотек. Тут можна опублікувати особисті літературні твори будь якого жанру і тематики, малюнки, фото, поділитися своїми кулінарними шедеврами, досягненнями у рукоділлі, музичними пристрастями, розповісти про своїх друзів, колег, про свої захоплення, знайти однодумців і поціновувачів.

«Особенная библиотека»

Блог для тих, кому небайдужа доля дітей з особливими освітніми потребами. Спроба зробити життя цих дітей цікавим і насиченим.

Пан Бібліотекар
«Планета е-книг»
Блог є складовою частиною інтернет-проекту Російської державної бібліотеки для молоді, займається проблематикою електронної книги (е-книги).
Творчість та інновації в українських бібліотеках

Iнформаційно-просвітницький блог для бібліотекарів призначений для фахівців бібліотечної справи, передусім учасників проекту «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAP)» Посольства США в Україні, а також всіх, хто цікавиться інноваціями в бібліотечно-інформаційній діяльності, новітніми інформаційними технологіями, їх застосуванням у бібліотеці з метою покращання доступу громадян до інформації.

 Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського