Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять

Рекомендаційний бібліографічний список-інформація

Чорнобильський вітер по душах мете,
Чорнобильський пил на роки опадає,
Годинник життя безупинно іде ...
Лиш пам’ять, лиш пам’ять усе пам’ятає.
Олена Матушек

26 квітня 2016 року виповнюється 30 років з моменту страшної техногенної катастрофи й величезної екологічної біди світового масштабу на Чорнобильській АЕС.
Події та факти, пов’язані з чорнобильською катастрофою, її згубні наслідки протягом минулих тридцяти років постійно перебувають у центрі уваги багатьох дослідників з різноманітних галузей знань. Вийшли у світ наукові праці, підготовлені біологами, фізиками, соціологами, публіцистичні твори політичних діячів, журналістів та письменників.
Мета рекомендаційного бібліографічного списку-інформації «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять» не тільки віддати належне минулому – перегляду подій, що сталися тридцять років тому, але й, насамперед, спробувати осмислити уроки і спадщину Чорнобиля для майбутнього.
В даному списку представлено 83 джерела (книги, статті із газет, журналів, збірників з фондів ПОУНБ імені І. П. Котляревського). Матеріал частково анотовано. Охоплює період з 1986 по 2016 роки. Відбір літератури завершено у березні 2016 року.

1. Чорнобиль: події, наслідки
2. Художнім рядком про трагедію
3. Полтавщина пам’ятає
4. "Той квітень не забудеться ніколи...": розробки уроків та сценарії

1. Чорнобиль: події, наслідки

1.    Про заходи у зв’язку з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи : указ Президента України від 14 груд. 2015 р. №702/2015 // Офіційний вісник України. - 2015. - № 100. - С. 136-137.

2.    Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та про заходи, пов’язані з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи : постанова Верховної Ради України від 12 листоп. 2015 р. №793-VIII // Відомості Верховної Ради України. - 2015. - № 49/50. - Ст. 470.

3.    Про затвердження плану заходів, пов’язаних з 30-ми роковинами Чорнобильської катастрофи : розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 берез. 2016 р. №177-р // Урядовий кур’єр. - 2016. - 19 берез. - С. 11. - План заходів.

4.    Атлас Чорнобильської зони відчуження. - К. : Картографія, 1996. - 26 с.

5.    Бар’яхтар В. Г. Радіація. Що ми про неї знаємо? / В. Г. Бар’яхтар. - К. : Наукова думка, 1991. - 30 с. : іл.

6.    Біль і тривоги Чорнобиля / уклад. Ю. В. Сафонов. - К. : Київська правда, 2006. - 288 с. + 32 л. іл.
Книга "Біль і тривоги Чорнобиля" - колективна розповідь про найбільшу техногенну катастрофу в історії людства. Автори, що були безпосередніми свідками і учасниками ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, діляться своїми спогадами про тривожні для України й усього світу дні весни і літа 1986-го, розмірковують над долями чорнобильців, болючими проблемами відчуженої тридцятикілометрової зони і самої станції, розглядають і прогнозують розвиток ситуації навколо ЧАЕС.

7.    Долін В. В. Самоочищення природного середовища після Чорнобильської катастрофи : монографія / В. В. Долін, Г. М. Бондаренко, О. О. Орлов. - К. : Наукова думка, 2004. - 222 с.
У монографії обгрунтовано геохімічний підхід до проблем екологічної безпеки радіаційно забруднених територій.

8.    Досвід подолання наслідків Чорнобильської катастрофи : сільське та лісове господарство : монографія / Державний агроекологічний ун-т, Український науково-дослідний ін-т сільськогосподарської радіології ; ред. П. П. Надточій. - К. : Світ, 2003. - 381 с.
В монографії зроблена спроба узагальнити досвід роботи державних органів та підвідомчих установ щодо організації робіт в агропромисловому виробництві та лісовому господарстві в післяаварійний період. Висвітлені екологічні проблеми на радіоактивно забрудненій території України та шляхи їх розв'язання.

9.    Загреба М. Пропусти Чорнобиль крізь серце : фотокнига / М. Загреба. - К. : Спалах, 2002. - 120 с.
Ця фотокнига - данина пам'яті журналіста, ліквідатора, учасника історико-культурної експедиції Мінчорнобиля України Михайла Загреби. Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією.

10.    Костін І. Ф. Чорнобиль : сповідь репортера : книга-альбом / І. Ф. Костін. - К. : Мистецтво, 2002. - 320 с.
Книга-альбом приголомшує правдивою і щирою розповіддю про найстрашнішу техногенну катастрофу ХХ століття та її жахливі наслідки. Автор книги Ігор Костін засвідчує безприкладний героїзм, громадянську мужність і християнське милосердя людей, які врятували нашу планету від загибелі.

11.    Малиновський А. С. Еколого-економічні та соціальні аспекти Чорнобильської катастрофи : на прикладі Житомирської області : монографія / А. С. Малиновський. - К. : Ін-т аграрної економіки, 2001. - 291 с.
У монографії глибоко узагальнено і повно викладено взаємопов'язані різнопланові питання, що виникли в зв'язку з аварією на Чорнобильській атомній електростанції. Розглядаються еколого-біологічні наслідки аварії, проблеми міграції радіонуклідів та радіобіологічні ефекти у рослин, тварин і людей, економічні та соціальні аспекти аварії.

12.    Скалецький Ю. М. Соціально-економічний розвиток територій, що постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС: проблеми та шляхи їх подолання : аналітична доповідь / Ю. М. Скалецький, Л. Д. Яценко. - К. : Національний ін-т стратегічних досліджень, 2011. - 70 с.

13.    Чорнобиль - поруч : Ейфорія. Катастрофа. Подолання. Пустка. Пам'ять : фотоальбом. - К. : Дніпро, 2000. - 200 с.
В альбомі використані твори народного художника України Марії Приймаченко, поезії Ліни Костенко, Світлани Йовенко, Бориса Олійника, Івана Драча, Любові Сироти та ін.; фотоматеріали з архіву агентств "Укрінформ", "Чорнобильінтерінформ" та Національного музею Чорнобиля.

14.    Чорнобильська катастрофа: наслідки та шляхи розв'язання проблем / ред. Т. В. Тимочко. - К. : Всеукраїнська екологічна ліга, 2015. - 32 с.

15.    Чорнобильська трагедія : документи і матеріали / уклад. Н. П. Барановська. - К. : Наукова думка, 1996. - 784 с.
У збірнику вперше публікуються документи і матеріали 1967 - 1995 pp., що розкривають широке коло питань - від історії будівництва ЧАЕС до аварії та післяаварійного стану станції.

16.    Алексієвич написала про найбільші трагедії радянської людини XX століття - Другу світову, Чорнобиль, Афганістан / текст: І. Столярчук, О. Васильєва, Н. Міняйло // Країна. - 2015. - № 40. - С. 10-12.

17.    Бривко М. Чорнобильська тематика у нумізматиці // Нумізматика і фалеристика. - 2016. - № 1. - С. 15-19.
У статті зроблено спробу систематизації й уніфікації нумізматичних пам’яток (пам’ятні монети та настільні медалі), присвячених аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 р.

18.    Васильєв С. "Солдати й офіцери зробили неможливе..." // Військо України. - 2014. - № 4. - С. 60-63.
У статті розповідається про вагомий внесок військових у ліквідації аварії на ЧАЕС. А саме вони першими визначили рівень радіації, передбачили його зростання та прийняли єдино правильні рішення про евакуацію людей із найбільш постраждалих населених пунктів.

19.    Григорук І. Насправді на ЧАЕС було дві аваріі // Охорона праці. - 2015. - № 4. - С. 58-60.
Про аварії на ЧАЕС у 1982-му та 1986-му роках.

20.    Девіс Т. Неформальність і виживання в зоні ядерного враження в Україні: існування з ризиками Чорнобиля // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2015. - № 3. - С. 39-58.

21.    Джонсон Д. Ядерний туризм : непередбачуваний спадок Чорнобильської катастрофи // National geographic. Ukrainian edition. - 2014. - № 9 . - С. 124-141. - Є фото.
У даній статті розповідається про специфіку туристичної діяльності в Чорнобильській зоні відчуження, описано типову екскурсію до місць трагедії, охарактеризовано визначні місця, на які туристи обов’язково звертають увагу.

22.    Дзьобак В. В істини є проста мова : як отримували інформацію про найбільшу техногенну катастрофу ХХ сторіччя? // Урядовий кур’єр. - 2013. - 12 квіт. - С. 10.
Автор даної статті звертається до проблем аварії на Чорнобильській АЕС та аналізує некеровані та непередбачувані ситуації в епіцентрі аварії, які стали відомі нам лише пізніше.

23.    Дубов В. Уроки ліквідації Чорнобильської катастрофи: погляд очевидця // Наука і суспільство. - 2013. - № 3/4. - С. 32-36.

24.    Зятьєв С. Радіаційний квітень : [Чорнобильська трагедія] // Військо України. - 2015. - № 3. - С. 56-59.

25.    Калиненко Л. В. Протирадіаційний захист населення та екологічне оздоровлення територій, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС / Л. В. Калиненко, Л. В. Перепелятнікова, О. Р. Яцюк // Бизнес и безопасность. - 2015. - № 3. - С. 105-107.

26.    Кіндеревич А. Чорнобиль - 2015. Куди йдемо? // Слово просвіти. - 2015. - 23-29 квіт. (№ 16). - С. 4-5.
Розглядається питання про якнайшвидше застосування прогресивних технологій прискореної дезактивації радіоактивних матеріалів на ЧАЕС.

27.    Коваленко С. Зона біди: з надією на відродження : [Чорнобильська зона] // Моменти(Дод. до газети "Іменем закону"). - 2013. - Квіт. (№ 4). - С. 8-11.

28.    Кривда М. Міфи про Чорнобильську зону потребують розвінчання // Голос України. - 2015. - 3 берез. - С. 4.
Що саме відбувається на одному з найнебезпечніших і найскладніших об’єктів нашої країни, інспектували члени Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи.

29.    Кривда М. Територія напівзабуття : [30-кілометрова Чорнобильська зона] // Голос України. - 2013. - 26 квіт. - С. 1, 10-11.

30.    Лавров Ю. Відлуння Чорнобиля // Військо України. - 2013. - № 4. - С. 50-53.
В статті автор ще раз наголошує, що аварія на Чорнобильській АЕС мала, має і, на жаль, ще довго матиме значний вплив на стан навколишнього природного середовища. Трагічні наслідки Чорнобильської трагедії відчуватиме ще не одне наступне покоління.

31.    Лисиченко Г. В. Про деякі проблеми, пов’язані з подоланням наслідків Чорнобильської катастрофи, та гарантування радіаційної безпеки // Екологічний вісник. - 2013. - № 2. - С. 11-12.

32.    Маховський О. Чорнобильські кургани. На 300 років // Пожежна та техногенна безпека. - 2014. - № 12. - С. 30-31.
Про будівництво нового саркофага Чорнобильської АЕС, сховища твердих радіоактивних відходів та централізованого сховища відпрацьованих джерел іонізуючого випромінення.

33.    Пам’ятаємо. Шануємо. Вдячні : [зображення пам’ятників постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи] // Моменти(Дод. до газети "Іменем закону"). - 2013. - Квіт. (№ 4). - С. 30-31.

34.    Перепелятніков Г. П. Чорнобильська катастрофа. Погляд через 29 років
/ Г. П. Перепелятніков, Л. В. Перепелятнікова // Бизнес и безопасность. - 2015. - № 2. - С. 106.

35.    Прокопчук С. Зона ЧАЕС: чергова "реформа" чи прихована авантюра? : профспілки застерігають, чим може обернутися запланована реорганізація підприємств, підпорядкованих Державному агентству з управління зоною відчуження // Урядовий кур’єр. - 2015. - 26 лют. - С. 5.

36.    Радіаційно-екологічні аспекти використання забруднених земель у віддалений період після аварії на Чорнобильській АЕС / О. І. Дутов [та ін.] // Агроекологічний журнал. - 2015. - № 1. - С. 115-120.

37.    Стегній О. Чверть століття після Чорнобиля: досвід соціологічного спостереження // Соціологія: теорія, методи, маркетинг. - 2011. - № 3. - С. 113-137.
У статті розглядаються основні результати соціологічних досліджень соціально-психологічних наслідків Чорнобильської катастрофи, проведених за участю українських дослідників останньої чверті століття. Підкреслюється практична важливість соціологічного вивчення цієї катастрофи для проведення виваженої державної політики щодо вітчизняної атомної енергетики, яка з необхідністю має враховувати громадську думку.

38.    Токаревський В. Правда про зону відчуження // 2000. - 2016. - 11-17 марта (№ 10). - С. 4.
У статті йде мова про стан справ та результати відновлювальних робіт у зоні відчуження.

39.    Токаревський В. Чорнобильська зона: статус-кво, що влаштовує всіх / В. Токаревський ; розмову вів С. Прокопчук // Урядовий кур’єр. - 2013. - 26 квіт. - С. 8-9.

40.    Тронько М. Атомна атака на щитовидку триває : або Про тривожну статистику негативного впливу аварії на ЧАЕС на здоров’я українців / М. Тронько ; бесіду вів В. Чамара // Голос України. - 2014. - 26 квіт. - С. 10.

41.    Холоша В. Екс-голова Адміністрації зони відчуження і зони безумовного (обов’язкового) відселення Володимир Холоша: "Пожинаємо плоди "залишкового принципу" : що вдалося зробити за 30 років, а що ні, й чому саме для ліквідації наслідків аварії на Чонобильській АЕС? / В. Холоша ; розмову вів С. Прокопчук // Урядовий кур’єр. - 2016. - 23 берез. - С. 1, 5.

42.    Хоменко І. М. Оцінка впливу споживання продуктів харчування місцевого виробництва на формування дози внутрішнього опромінення у віддалений період після Чорнобильської катастрофи / І. М. Хоменко, С. В. Поліщук // Довкілля та здоров’я. - 2014. - № 2. - С. 57-61.

43.    Чорнобильська трагедія: мовою фактів // Моменти(Дод. до газети "Іменем закону"). - 2014. - Квіт. (№ 4). - С. 4-9.
   
2. Художнім рядком про трагедію

44.    Алексієвич С. О. Чорнобиль: хроніка майбутнього / С. О. Алексієвич. - К. : Факт, 1998. - 194 с.
Книга білоруської письменниці Світлани Алексієвич - це художньо-документальне дослідження тих психологічних, гуманітарних наслідків Чорнобильської катастрофи, які досі перебували поза громадською увагою. Шляхом опитування людей різних поколінь і професій, в чию долю так чи інакше ввійшов Чорнобиль, авторка створює вичерпну картину «пост-катастрофічного» суспільства, котра не залишить байдужим жодного читача.

45.    Вірина Л. А. Тієї вогняної ночі: Чорнобильська оповідь / Л. А. Вірина. - К. : Молодь, 1989. - 188. с.
У книзі розповідається про подвиг Володимира Правика, одного з перших пожежників, які прибули на Чорнобильську АЕС для подолання наслідків трагедії.

46.    Губарев В. С. Зарево над Припятью : записки журналиста / В. С. Губарев. - М. : Молодая гвардия, 1987. - 240 с. : ил.
Автор розповідає про події аварії на Чорнобильській АЕС, про історію розвитку вітчизняної атомної промисловості, про теперішнє і майбутнє мирного атому.

47.    Гусєв О. П. 25 років віч-на-віч з "Чорнобилем" : документально-публіцистичний твір / О. П. Гусєв. - К. : Золоті Ворота, 2011. - 624 с. : фото.

48.    Даєн Л. А. Чорнобиль - трава гірка : документальна повість / Л. А. Даєн. - К. : Веселка, 1988. - 174 с.
Хвилююча розповідь про начальника воєнізованої пожежної частини по охороні Чорнобильської АЕС Леоніда Телятникова та його мужніх побратимів, які першими вступили в боротьбу зі стихією.

49.    Ковалевская Л. А. Чернобыльский дневник : заметки публициста (1986-1987 гг.) / Л. А. Ковалевская. - К. : Радянський письменник, 1990. - 215 с.
У цій проникливій книзі зібрано свідчення очевидця аварії на ЧАЕС у 1986 році, її моральних і соціальних наслідків.

50.    Медведев Г. У. Чернобыльская тетрадь : документальная повесть / Г. У. Медведев. - К. : Дніпро, 1990. - 165 с.
Повість "Чернобыльская тетрадь" написана в 1987 році фахівцем-атомником Григорієм Медведєвим. Це правдива розповідь про Чорнобильську трагедію, її причини та наслідки, про героїзм людей, що знаходились в Зоні лиха.

51.    Мужність і біль Чорнобиля : повість-хроніка : поеми : вірші : збірник. - К. : Молодь, 1988. - 141 с. : фото.
Ця книга - данина пам’яті загиблих та вияв палкої вдячності всім, хто брав участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

52.    Чорний біль Чорнобиля : вибрані нагороджені твори - на 25-му конкурсі СФУЖО. - Торонто : Світова Федерація Українських Жіночих Організацій, 1997. - 100 с.
Чорнобиль – проблема України вчорашнього та сьогоднішнього днів і наступних століть. Що про неї знають наші діти та молодь? Як її відчувають, переживають? Такі думки були поштовхом проголошення 25-го Літературного Конкурсу Світової Федерації Українських Жіночих Організацій ім. Марусі Бек у 10-ліття Чорнобильської катастрофи. Тема конкурсу - «Що я знаю про Чорнобиль?». Книга «Чорний біль Чорнобиля» включає кращі твори дітей і молоді з даної тематики.

53.    Чорнобиль. Дні випробувань : книга свідчень / упоряд. В. Г. Шкода. - К. : Радянський письменник, 1987. - 469 с.
Ця книга - збірник документальних, публіцистичних і художніх творів письменників і журналістів, які розповідають про те, як, натхненний спільною бідою, наш народ долав тяжкі наслідки аварії на ЧАЕС.

54.    Щербак Ю. М. Чорнобиль : документальна повість / Ю. М. Щербак. - К. : Дніпро, 1989. - 222 с.
Герої повісті відомого українського письменника - реальні люди: пожежники, вчені, робітники, лікарі, військовослужбовці, церковнослужителі, іноземці. Звела, об’єднала цих, досі незнайомих людей, подія, що приголомшила весь світ: аварія на Чорнобильській атомній електростанції.
   
3. Полтавщина пам’ятає

55.    Полтавці, обпалені Чорнобилем : до 25-ої річниці аварії на Чорнобильській АЕС / упоряд. М. П. Олексієнко. - [Б. м. : б. в.], б. р. - 110 с. : іл.

56.    Силка В. М. Чорнобильський Спас : землякам-побратимам, учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, присвячується / В. М. Силка. - Лубни : Лубни, 2013. - 240 с. : іл.

57.    Сорокопуд І. О. Судомний дзвін Чорнобиля / І. О. Сорокопуд. - Глобине : Поліграфсервіс, 2006. - 184 с.
На покорення атомного монстра було мобілізовано майже тисячу уродженців Глобинського району. Понад півтисячі вихідців із забруднених радіацією населених пунктів прийняла Глобинщина на постійне місце проживання. Як живеться ліквідаторам і переселенцям, згадати добрим словом кожного з них, переміститися у минуле двадцятирічної давності - пріоритетні напрямки цієї книги.

58.    Чорнобиль. Вічний біль : ліквідатори аварії на Чорнобильській атомній електростанції з Зіньківщини / Л. В. Літвішко [та ін.]. - Полтава : Шевченко Р. В., 2011. - 328 с. : іл., фото.
Книга присвячена ліквідаторам Чорнобильської аварії. Тим, хто своєю мужністю відвернув перетворення на зону відчуження свого рідного краю - Зіньківщини - й усієї України. На фоні короткої характеристики подій 25-річної давності спогади їхні та про них стали частинкою пам'яті й подяки за здійснений подвиг.

59.    Голобородько О. "Радіація пронизувала навіть свинцеву броню бронетранспортера" : пригадує безпосередній учасник ліквідації аварії на ЧАЕС, полковник МНС України Іван Крамаренко // Промінь (Машівка). - 2013. - 14 груд. - С. 9.

60.    Діденко В. Союз людей, що зберегли країну, коли прийшла чорнобильська біда // Трудова слава (Диканька). - 2014. - 12 груд. - С. 2. : фото.

61.    Закарбуємо у пам’яті імена героїв : [список учасників ліквідації аварії на ЧАЕС] // Вісті Хорольщини. - 2014. - 25 квіт. (№ 17). - С. 2.

62.    Кучер Н. До Дня ліквідатора: чорнобильці розповіли про 3 місяці життя біля АЕС : [про полтавських ліквідаторів І. Якушева та В. Нетребка] // Коло (Полтава). - 2014. - 11-17 груд. (№ 50). - С. 5.

63.    Моргун Н. Полтавские летчики в Чернобыле // Авиация и время. - 2012. - № 2. - С. 36-37.

64.    Соловцова Н. Болить, болить Чорнобиль : [про ліквідатора аварії на ЧАЕС В. Тарануху із с. Клюшниківка Миргород. р-ну] // Прапор перемоги (Миргород). - 2014. - 25 квіт. (№ 17). - С. 7. : фото.

65.    Спогади про "мертву зону" // Решетилівський вісник. - 2013. - 13 груд. - С. 3.

66.    Шаповал В. Дай Боже, щоб таке лихо ніколи не повторилося : [про участь полтавців у ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС] // Вечірня Полтава. - 2015. - 22 квіт. (№ 16). - С. 6. : фото.

67.    Шаповал В. Спогади про чорнобильську біду : [про полтавців - учасників аварії на ЧАЕС] // Вечірня Полтава. - 2014. - 23 квіт. (№ 17). - С. 19.
   
4. "Той квітень не забудеться ніколи...": розробки уроків та сценарії

68.    Волкова А. С. Ушанування ліквідаторів аварії на ЧАЕС : [сценарій] // Класному керівнику. Усе для роботи. - 2015. - № 4. - С. 6-10.

69.    Дорошенко Я. В. Дзвони Чорнобиля : (урок-реквієм до 30-річчя Дня Чорнобильської трагедії) // Виховна робота в школі. - 2016. - № 3. - С. 15-20.

70.    Климчук А. Ю. Чорнобильські дзвони : [захід] // Позакласний час. - 2013. - (№ 15/16). - С. 4-6.

71.    Лозинська О. Гіркий полин твоєї долі, Україно... : (сценарій вечора-реквієму до 28-ї річниці Чорнобильської катастрофи) // Виховна робота в школі. - 2014. - № 3. - С. 32-39.

72.    Лучанінова О. Л. Чорнобиль - рана незагойна : [сценарій] // Позакласний час. - 2013. - (№ 5/6). - С. 54-58.

73.    Панченко Н. На Чорнобиль журавлі летіли... : позакласний захід // Фізика. Шкільний світ. - 2015. - Черв. (№ 12). - С. 28-33.

74.    Паснак М. В. Чорнобиля гіркий полин... : [сценарій] // Позакласний час. - 2015. - (№ 3). - С. 37-38.

75.    Притика І. Біль і крик душі під знаком Чорнобиля : [вірші] // Позакласний час. - 2006. - (№ 5/6). - С. 33-35.

76.    Проців М. Дзвони Чорнобиля стогоном будять : позакласний захід. 9-й клас / М. Проців, В. Шаромова // Фізика. шкільний світ. - 2015. - Берез. (№ 6). - С. 19-24.

77.    Рядки, обпалені Чорнобилем... : [вірші] // Культура і життя. - 2014. - 25 квіт. (№ 17). - С. 13.

78.    Слободян О. М. Вечір-реквієм "Дзвони пам’яті" : (літературно-музична композиція, присвячена річниці Чорнобильської трагедії) // Вивчаємо українську мову та літературу. Позакласна робота. - 2015. - № 4. - С. 2-7.

79.    Степанова Т. Б. Чорнобиль - чорний біль нашої землі : [сценарій] // Класному керівнику. Усе для роботи. - 2015. - № 4. - С. 11-14.

80.    Той квітень не забудеться ніколи... : [захід до роковин аварії на ЧАЕС] // Позакласний час. - 2014. - (№ 3). - С. 109-110.

81.    Фурзікова О. Чорний біль України : 26 квітня - Міжнародний день пам’яті Чорнобиля // Історія України. - 2013. - Квіт. (№ 7). - С. 18-20.

82.    Чорнобиль не має минулого часу : [сценарій] // Позакласний час. - 2013. - (№ 5/6). - С. 121-122.

83.    Юр’єва Г. В. "Поріс чорнобилем Чорнобиль, бідою нашою поріс..." : (вечір пам’яті до 30-річчя Дня Чорнобильської трагедії) // Виховна робота в школі. - 2016. - № 3. - С. 11-14.
вгору

Відповідальна за випуск Власенко Л. М.
Укладач Черкаська К. М.
Редактор Щира К.М.



Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського