Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова«Коронація слова» створює для вас нову хвилю української літератури – яскраву,
різноманітну, захоплюючу, - яка є джерелом сьогодення
і скарбом для майбутніх поколінь».
Тетяна та Юрій Логуші, засновники проекту.


Сучасна українська література є однією з найяскравіших і найцікавіших в Європі. Події, що відбуваються в суспільстві, знаходять своє відображення і в художній літературі, яка реагує на нові ситуації, запити, інтереси людей.
«Коронація слова» - Міжнародний літературний конкурс романів, кіносценаріїв, п’єс, пісенної лірики та творів для дітей. Проект Тетяни та Юрія Логушів, заснований за підтримки бренду найпопулярнішого українського шоколаду «Корона». Головна мета конкурсу – сприяння розвитку новітньої української літератури. Його завданням є пошук нових імен, стимулювання й підтримка сучасного літературного процесу, кіно й театру.
Конкурс створює для нас нову хвилю української літератури – яскраву, різножанрову, захоплюючу, - яка є дзеркалом сьогодення і скарбом для майбутніх поколінь.
Українське літературне поле достатньо широке. Для того, щоб у деякій мірі з ним ознайомитися, пропонуємо Вашій увазі рекомендаційний список літератури «Смак «коронованого слова», який ознайомить з творами сучасних письменників – лауреатів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у номінації «Романи», відзначених І, ІІ, ІІІ преміями.
Список складається з двох розділів: «Література про конкурс», де матеріал розміщено в хронологічному порядку; «Автори та твори – переможці», який містить короткі відомості про авторів та художні твори.
В розділі «Література про конкурс» також розміщено інформацію про полтавців – учасників «Коронації слова».
В даному списку представлено джерела (книги, статті із періодичних видань) з фонду Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського.
Матеріал охоплює період з 2000 по 2015 роки включно, частково анотовано та адресовано для широкого загалу читачів.
1. Література про Конкурс

1.   
Родик К. Інкубатор бестселерів / К. Родик, Р. Канюк // Книжник-ревю. - 2006. - № 3/4. - С. 2, 17.
Шостий рік поспіль конкурс "Коронація слова" підтримує розвиток української культури, романістики, театрального мистецтва.

2.   
Коханець Л. Смак "Коронованого" слова // Голос України. - 2008. - 10 черв. - С. 7. - Переможці конкурсу \"Коронація слова-2008\".

3.   
Хорунжая С. Корона для Золушки : в литературу - по конкурсу // Вечерние вести. - 2009. - 11 июня. - С. 14. - Всеукраинский конкурс романов, сценариев и пьес \"Коронация слова\".

4.   
Жук О. Королі і капусняк : після оголошення переможців "Коронації слова" видавництва "билися" за їхні рукописи // Україна молода. - 2009. - 6 черв. - С. 12.
Церемонія нагородження відбулася в оригінальному гумористичному ключі. Було оголошено дипломантів і володарів премій у чотирьох номінаціях.

5.   
Дмитренко Н. Заточені пера : ювілейна церемонія "Коронації слова" вразила блиском карнавалу й Іво Бобулом, якість переможців ще належить оцінити // Україна молода. - 2010. - 12 черв. - С. 10.
10 червня 2010 р. «Коронація» святкувала своє перше 10-ліття. Кінометр Кшиштоф Зануссі вручив премію за кращий сценарій у конкурсі «Гранд Коронація». Оксана Забужко повідомила, що в «Гранд Коронації» за перемогу боролися дві роботи - «Пророчиця» Андрія Кокотюхи та «Століття Якова» Володимира Лиса. У результаті переміг останній. А от серед романів переможцем названо історичний роман Я. Бакальця «Із сьомого дна».

6.   
Пилипенко Г.-Г. Захоплюватися книжками знову модно : всеукраїнська "Коронація слова" традиційно на початку літа відкриває нові та підтверджує знані таланти // Урядовий кур’єр. - 2011. - 8 черв. - С. 1, 26.
Церемонія нагородження переможців конкурсу  2011 року.

7.   
Ворона Ю. Переможці "Коронації слова - 2012" // Бібліотечна планета. - 2012. - № 3. - С. 38-39.

8.   
"Коронацію слова-2015" присвятять "воскресінню розстріляного відродження" // Вісник Книжкової палати. - 2014. - № 9. - С. 12.
В 30-х роках випали з літературного процесу понад 300 письменників, які були розстріляні, або виїхали за кордон, чи знищені в інший спосіб. Багато їхніх робіт було спотворено. На сьогодні конкурсом відзначено 389 авторів.

9.   
"Коронація слова - 2015" : умови участі // Літературна Україна. - 2014. - 17 лип. (№ 26). - С. 10-11 ; 30 жовт. (№ 42). - С. 11.

10.   
Пилипенко Г.-Г. Країні не вистачає героїчної літератури : конкурс. "Коронація слова" назвала своїх лауреатів // Урядовий кур’єр. - 2014. - 14 черв. - С. 7.

11.   
Коронація слова - 2016 : умови участі // Літературна Україна. - 2015. - 27 серп. (№ 32). - С. 10.


1.1. Полтавці - учасники "Коронації слова"

12.   
Артеменко Л. Наталію Лапіну коронували : кременчуцька письменниця стала дипломантом літературного конкурсу "Коронація слова - 2009" // Кременчуцький телеграфъ. - 2009. - 11 черв. - С. 6. : фот. - За \"Роман з містом\".

13.   
Буряк О. На міжнародному літературному конкурсі "Коронація слова" перемогла полтавка : [Олена Колінько] // Події та коментарі. - 2014. - 13 черв. (№ 25). - С. 12.

14.   
Дипломантами "Коронації слова" стали і представники Полтавщини // Нова година. - 2012. - 6-12 черв. (№ 23). - С. 1.

15.   
Жаботинський П. Повернувся з "Коронації слова" : [про письменника Юрія Коцегуба] // Світлиця. - 2013. - 19 лип. - С. 12. : фот.
16.   
Кібернетична любов : [про переможця літературного конкурсу \"Коронація слова - 2009\" полтавця Тараса Антиповича ] // Зоря Полтавщини. - 2009. - 14 лип. - С. 5.
17.   
Ярошенко Г. За перший же роман полтавку Олену Колінько "коронували" // Вечірня Полтава. - 2014. - 2 лип. (№ 27). - С. 24.
Матеріал присвячено полтавцям, відзначеним 2014 р. на Міжнародому конкурсі "Коронація слова". О. Колінько за роман "Вітри великого Лугу", що написаний у жанрі фентезі, Т. Чайкіну за твір "Жаб’яча мова" в номінації "Пісенна лірика для дітей", та Ю. Коцегуба, що отримав спецвідзнаку "За вірність національно-патріотичній тематиці та її оригінальне художнє втілення у триптиху" за твір "З Україною в серці, з шаблею в руці".
   
2. Автори та твори-переможці

«Коронація слова» відкрила для широкого кола читачів понад 250 авторів, серед яких імена Ірен Роздобудько, Марини Гримич, Анни Хоми, Олександра Вільчинського, Наталки Очкур, Марини Мєдникової, Андрія Кокотюхи, Василя Шкляра та інших молодих письменників.
Андрій Кокотюха один з найвідоміших українських сучасних письменників, який працює в жанрі гостросюжетної прози, є автором понад 40 книжок, сценаристом 5 повнометражних кінофільмів, при тому залишається продуктивним журналістом та громадським активістом.
Під псевдонімом «Люко Дашвар» ховається колишня журналістка Ірина Чернова. Її літературна діяльність розпочалася після того, як її роман «Село не люди» отримав нагороду на «Коронації слова». За кількісними показниками, вона мало чи не найуспішніша українська письменниця. Її книги продаються небаченими накладами в Україні.
Літературна кар’єра донецької письменниці та журналіста Ірен Роздобудько розпочалася після 2000-го року. Авторка не припиняє дивувати свого читача своєю різноманітністю та ерудованістю. Письменниця сміливо експериментує зі стилями, жанрами, темами, сюжетами й героями. За роки роботи їй вдалося вибудувати власну концепцію пера, яку вона називає «життєво-творчою».
Оксана Забужко - ще один представник живої класики. Одна із небагатьох українських письменниць, які можуть собі дозволити жити на свої гонорари. Вона здобула міжнародне визнання, особливо в Центральній та Східній Європі. А її поезію переклали на більше десятка іноземних мов.
Марія Матіос особлива в українській літературі, оскільки саме її творчість ознаменувала закінчення панування постмодернізму та перехід до нової епохи письменництва. У своїй творчості вона користується таким кредо: пошук украденого щастя нації і пошук украденого щастя людини. У текстах письменниця звертається до людини, її поведінки та мотивацій.
Юрій Сорока – український письменник, народився і мешкає у Хмельницьку. Дебютував у літературі 2007 року після виходу у світ роману «Хотин».
Наталка та Олександр Шевченки – талановитий тандем у сучасній українській літературі, яскраве відкриття конкурсу «Коронація слова» та поки що єдині письменники, котрі наполегливо розвивають жанр «хоррор» на рідних теренах.
В 20 років Анна Хома написала роман «Репетитор», а ідея, за її словами, народилася ще раніше. За твір «Репетитор» у 2001 році письменниця стала володаркою ІІ премії «Коронація слова».
Результатом існування конкурсу стало видання 100 романів. До конкурсу зростає інтерес професійних письменників.


18.   
Багряна А. Етимологія крові : роман / А. Багряна. - К. : Факт, 2008. - (Exceptis excipiendis).
Вирушаючи у коротку мандрівку колоритним гуцульським краєм, Ярослава аж ніяк не здогадується, куди і до кого зрештою приведе ця подорож. Розкручуючи заплутаний клубок власних почуттів, Ярка несподівано натрапляє на слід родинної таємниці, що здавна розпалювала її цікавість. У своїх напівдетективних, напівмістичних пошуках дівчина відкриває для себе кармічний зв’язок поколінь, усім своїм єством пізнає пам’ять крові, незримо закодовану в кожному з нас. Роман 2008 нагороджено ІІІ премією.

19.   
Бакалець Я. Із сьомого дна / Я. Бакалець, Я. Яріш. - 2-ге вид., стер. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2013. - 397 с. - (Коронація слова).
Головною ідеєю книги є боротьба між Добром і Злом у душі кожної людини. Присутність містичних персонажів, посланців пекла, які активно втручаються у події, що за три з половиною сотні років нікуди не поділися, і далі вербують собі слухняних рабів серед нас, випробовують людей владою, спокушають грошима, примушують заздрити, зраджувати. Ця книга про один із найтрагічніших періодів України, Велику Руїну (друга половина ХVІІ століття). Роман 2010 відзначено І премією.

20.   
Батурин С. Охоронець : роман / С. Батурин. - Львів : Кальварія, 2002. - 160 с. - (Коронація слова).
Дія роману відбувається у Київській Русі X століття. Молодий охоронець київських князів Тур, хоробрий і вмілий воїн, отримує від новгородського волхва загадкові дошки, списані стародавніми письменами. Що це за письмена, як вони вплинули на подальшу долю Тура й куди поділися - про це історичний роман Сергія Батурина. Роман в 2001 році отримав ІІІ премію.

21.   
Белімова Т. В. Київ.ua : роман / Т. В. Белімова. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2013. - 253 с. - (Коронація слова).
Із \"золотої клітки\", до якої її, наче птаху, посадив чоловік, Альона намагається вирватися на свободу. Єдиний спосіб втечі – це мережа Інтернет, де майже кожен співрозмовник бачить у ній те, на що давно не звертає уваги її чоловік. Та навіть нові віртуальні друзі не допомагатимуть, адже це просто не їхня проблема… Чи зможе вона знайти бодай частину того щастя, на яке заслуговує? Роман 2013 року відзначено ІІІ премією.

22.   
Вдовиченко Г. К. Тамдевін : Вовчі історії замку Гербуртів: збірка / Г. К. Вдовиченко. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2015. – 224 с.
Захоплива історія про любов, мистецтво та вовків! У віддалене від цивілізації карпатське село поблизу старовинного замку Гербуртів приїздить успішна художниця Анна, яка шукає душевного спокою.  А неподалік в дикому гірському урочищі проводить дослідження етолог Юрій, зацікавлений вивченням поведінки вовків. Він виховує трьох новонароджених вовченят, які залишилися без батьків. Людина і вовки в цій «зграї» живуть за вовчими законами, які іноді виглядають більш досконалими, ніж людські.  Несподівана зустріч Юрія та Анни дає кожному можливість по-новому поглянути на своє життя... В 2009 році отримав першу премію.

23.   
Вільчинський О. К. Останній герой : роман / О. К. Вільчинський. - Львів : Піраміда, 2004. - 135 с. - (Коронація слова).
Олекса, вояк УПА, повертається у рідне село, де він залишив стареньку маму і кохану дівчину. Повертається з новим товаришем Віллі Шубертом, колишнім піхотинцем вермахту, скаліченим у багаторічному полоні. Майже двотижневе перебування в Західній Україні стало для Олекси і Віллі своєрідним іспитом на виживання, перевіркою їхніх людських та суто чоловічих якостей. Насамперед - це розповідь про двох справжніх чоловіків, які самі вирішують свої проблеми. Авторові вдалося досить свіжо, без звичних стереотипів і в той же час з притаманним йому психологізмом та почуттям гумору розповісти свою історію. Роман в 2004 році отримав І премію.

24.   
Волков О. Амністія для Хакера : роман / О. Волков. - К. : Джерела М., 2005. - 464 с. - (Золотий Бабай). - (Коронація слова).
«Амністія для Хакера» - роман, який встиг стати класикою вітчизняного детективу. Майстерно закручений сюжет та напружена дія тут поєднались iз яскравими персонажами та глибоким психологізмом. Дізнавшись про свою смертельну хворобу, головний герой вирішує мститися людині, яка колись зруйнувала йому життя. Але у відведений долею час він встигає перекваліфікуватись iз комп\'ютерного новачка на хакера, вийти на слід великих грошей, викрити злочинців, знайти справжнє кохання та врешті відновити справедливість. Роман в 2004 році отримав І премію.

25.   
Горбань С. П. Роман з містом : роман / С. П. Горбань, Н. П. Лапіна. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2015. - 190 с.
Початок ХХ століття. Магда Свідзинська народилася й виросла в заможній львівській родині. У талановиту красуню закохався барон фон Штаубе, але своє серце дівчина віддала простому юнакові. Заради коханого вона ладна кинути все... Цій дивовижній жінці судилася непроста, але яскрава доля - жити на зламі епох, пізнати насолоду кохання та сповна спити лиха, пройти крізь війну та репресії, але попри всі злигодні не втратити головного - власної душі... Цей роман одночасно й про місто Львів, який допоміг Магді вижити, пронести в серці любов і залишитися собою. Роман 2015 року отримав ІІ премію.

26.   
Гранецька В. Л. Мантра-омана / В. Л. Гранецька. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2013. - 238 с. - (Коронація слова).
Роман, в якому вибагливо переплетені містика у стилі Кінга та глибокий психологізм Дашвар. Єва зробила все, щоб стати закінченим стервом. Вона живе лише для власного задоволення. Єдине, що не вписується в стиль її життя - сни. Щоночі до неї приходить таємничий Ловець Снів і умовляє стрибнути з даху. Та сліди від його пальців залишаються і після пробудження Єви. Тільки смерть і «воскресіння» дозволяють зрозуміти, чому її теперішнє життя стало беззмістовним - колись вона була іншою, палко кохала. Але рідна мати зробила все, щоб розлучити її з коханим. Він не пережив тої втрати... Тепер Єва повинна спокутувати цей гріх. Роман 2011 року відзначено І премією.

27.   
Гримич М. В. Егоїст : роман / М. В. Гримич. - К. : Дуліби, 2006. - 320 с.
Роман «Егоїст» - це майже правдива історія про сучасного українського сноба, нащадка давнього козацького роду, політика і адвоката Георгія Липинського, якого доля звела з таємним політичним товариством націонал-боротьбістів і подарувала екстремальну любов з сучасною українською революціонеркою. Роман 2002 року відзначено І премією.

28.   
Гуменюк Н. П. Вересові меди : роман / Н. П. Гуменюк. - Х. : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2015. - 316 с. - (Коронація слова).
Україна. Перша світова. Посеред дороги, що веде від волинського села до лісу, подружжя знаходить немовля... Минули роки. Сільська красуня Богдана Ясницька мріє про театральну сцену. Кинувши все, утікши навіть із власного весілля, талановита дівчина вирушає до першого українського театру на Волині - та назустріч своїй долі... Попереду - довге й бурхливе ХХ століття, сповнене карколомних подій та історичних зламів. І складне, напружене й яскраве життя сміливої і пристрасної жінки, у якому будуть справжня дружба й людська заздрість, болісні втрати та дивовижні знайдення, перемоги, поразки, таємниці, кохання... І медовий смак щастя. Роман 2015 року відзначено І премією.

29.   
Дашвар Л. Село не люди / Л. Дашвар. - Х. : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2009. - 271 с. - (Коронація слова).
У селі все про всіх знають. Нічого не приховаєш. Тим більше – палку пристрасть дівчини-школярки Катерини до одруженого чоловіка Романа, батька її однокласника. Але невдовзі хлопець гине. У його трагічній смерті звинувачують Катю. Дівчина страждає. Та біда одна не ходить... Куди подітися засудженій громадою, наляканій та самотній Каті? Чим завершаться поневіряння нової Лоліти? Роман 2007 року відзначено ІІ премією.

30.   
Іванцова М. Гра в паралельне читання / М. Іванцова. - Х. : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2013. - 284 с.
Коли Жанна вирушила у відрядження, в душі її саме назрівало відчуття хворобливої неправильності відносин з Віталієм. І знайдена в купе флешка з десятком чужих оповідань стала ніби лінзою, яка допомогла роздивитись і себе, і ці стосунки. Жанна пропонує Віталію читати тексти паралельно з нею. Чим закінчиться гра в паралельне читання з чужим чоловіком, якого ти пустила до свого ліжка: для тебе, для нього, для його дружини, для твого попутника? Роман 2012 року отримав ІІІ премію.

31.   
Івченко В. Стовп самодержавства, або 12 справ Івана Карповича Підіпригори / В. Івченко, Ю. Камаєв. - Х. : Книжковий клуб "Клуб сімейного дозвілля", 2011. - 349 с. - (Коронація слова).
Провокаційний роман, що гострою сатирою підриває стовпи самодержавства! Початок ХХ століття. Київ - провінція Російської імперії. Дванадцять справ агента царської охранки Івана Підіпригори - то не подвиги Геракла, а сам Ваня - не бездоганний Фандорін, але й на його будні припадають бомби! Чорна магія, скарби Полуботка, попіл спалених «Кобзарів», валізи грошей і наркотики - з чим тільки не доведеться стикнутися Підіпригорі! І разом із ним до боротьби з розпустою в літературі стане юний Булгаков… Роман 2011 року відзначено ІІІ премією.

32.   
Кідрук М. Мексиканські хроніки. Історія однієї Мрії : роман / М. Кідрук. - К. : Нора-Друк, 2009. - 302 с. - (Коронація слова). - (Мандри).
Роман про мандрівку відомого українського письменника й журналіста Макса Кідрука присвячений його першій подорожі Мексикою від західного до східного узбережжя, яку він здійснив ще аспірантом і яка змінила все його життя. Відлітаючи наодинці до країни своїх дитячих мрій, він навіть не міг передбачити, що тисячі кілометрів, подолані ним, настільки зменшать відстань між незнайомими людьми з різних місць планети, а подорож подарує не тільки море веселих спогадів і яскравих пригод, а й нових друзів. Роман 2009 року відзначено ІІ премією.

33.   
Кокотюха А. Зоопарк, або Діти до 16 : роман / А. Кокотюха. - К. : Зелений пес, 2006. - 223 с. - (Майбутні класики).
Жили собі троє товаришів - Юрко, Ігор і Сашко, п\'ятнадцятирічні школярі місцевої ніжинської школи. У широких колах відомі як Заєць, Свиня і Мавпа. Особливими заслугами не виділялися. Інтелектом також. Зате вони просто виділялися. Не всім же бути красивими, розумними і сильними. Однією з основних ідей твору було показати, що усі ми живемо у якомусь зоопарку. «Зоопарк, або Діти до 16» Кокотюхи -  це своєрідний  зліпок цілої епохи, проблема існування вічних людських цінностей у політичному суспільстві. Роман 2005 року відзначено ІІ премією.

34.   
Кокотюха А. Повзе змія : роман / А. Кокотюха. - К. : Нора-Друк, 2005. - 429 с. - (Коронація слова).
Цей твір - історія серійного вбивці. Після довгого розслідування Богдан Баглай нарешті потрапляє до рук правосуддя. Під час судового процесу він знайомиться з молодою журналісткою й отримує пропозицію розповісти свою історію у новій програмі. Та керівництво каналу випускає альтернативну передачу, у якій Богдан виглядає справжнім чудовиськом. Лише Олені та колишньому оперу Максу Глоду відомо: кожне поетичне послання від убивці наближає дівчину до фатального кінця. Роман в 2003 році отримав ІІІ премію.

35.   
Кокотюха А. Темна вода : роман / А. Кокотюха. - К. : Нора-Друк, 2006. - 260 с.
Спокій бази відпочинку на березі Десни порушено. У мальовничому Тихому Затоні один за одним гинуть рибалки. Обставини гибелі більш ніж загадкові. Старі люди кажуть, що це прокляте місце, де панують потойбічні сили. А може, вся ця містика – справа рук людських, породження збоченого розуму чи хитрого розрахунку? Відповідь на ці питання хоче знайти колишній опер Віталій Мельник. Роман 2006 року відзначено І премією.

36.   
Корній Д. Гонихмарник : роман / Д. Корній. - 2-ге вид., стер. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2013. - 333 с. - (Коронація слова).
У життя Аліни вриваються чари, яким вона не здатна протистояти, і кревний ворог Градобур - заклинач дощу. Щоб перервалася нарешті низка нещасть, що переслідують уже кілька поколінь її роду, потрібна жертва! Невже героїня покладе на вівтар вистраждане кохання до дивного юнака у чорному, що зветься Кажан? Роман 2010 року відзначено ІІІ премією.

37.   
Лис В. С. Острів Сильвестра : роман / В. С. Лис. - Х. : Фоліо, 2012. - 219 с. - (Література).
Острів, людина та рушниця. У якийсь момент ці три об’єкти об’єднуються у часі. Лунає постріл, людина падає, але там, у світі за межами острова, нічого не змінюється: є минуле, і є майбутнє. От тільки що минуле і майбутнє значать без людини? А ще на острові є зайці, їх звуть Понг і Пінга, вони можуть розмовляти з людьми (справді?) і врятувати людину від смерті. Твір 2008 року відзначено І премією.

38.   
Луценко З. Необдумана Міловиця : роман / З. Луценко. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2012. - 238 с. - (Коронація слова).
Міловиця свого часу пожертвувала безтурботним життям заради кохання. Разом з чоловіком вона пережила колективізацію, голод, війну. Та чи пошкодувала вона про свій вибір? Чи зичить вона своїм дітям такої ж долі? Роман 2012 року відзначено ІІ премією.

39.   
Матіос М. В. ...Майже ніколи не навпаки : сімейна сага в новелах / М. В. Матіос. - Львів : Піраміда, 2007. - 173 с. : іл.
Українська драма, сага, де багато болю і несправедливості. Життя згущене і територіально обмежене Буковиною. Як завжди в Матіос насичена мова і чудовий фірмовий стиль. Все самобутньо і замішано на історичному тлі. Твір 2007 року відзначено І премією.

40.   
Процайло А. Я. Привид безрукого ката : роман / А. Я. Процайло. - Х. : Фоліо, 2014. - 315 с. - (Коронація слова).
Привид безрукого ката дочекався свого часу. Він вселяється у тіло аспіранта Лева Безрукого, щоб віднайти нащадків страчених катом людей і попросити прощення. Адже лише так його неприкаяна душа зможе звільнитися від столітніх земних поневірянь. На цьому заплутаному шляху героя чекають випробування - зневірою і коханням, дружбою і зрадою. Роман 2014 року відзначено ІІ премією.

41.   
Роздобудько І. В. Гудзик : психологічна драма / І. В. Роздобудько. - Х. : Фоліо, 2007. - 223 с. - (Колібрі).
Дія роману починається наприкінці 80-х років минулого століття. Фатальна зустріч у мальовничому куточку Карпат змінила життя головного героя Дениса. Він пройшов всі кола пекла в Афганістані, але вижив. 20 років потому ми знову бачимо Дениса, але тепер він - успішний керівник рекламної компанії. Проте минуле кохання знову увірвалося в його життя, і все летить шкереберть. У цьому романі немає смертей і катаклізмів, але трагічне непорозуміння між головними героями спричиняє драматичні події. Кожен герой цієї книги по-своєму прагне щастя та не вміє цінувати подарунки долі. А тим часом янгол грає маленьким загубленим ґудзиком... Роман 2005 року відзначено І премією.

42.   
Роздобудько І. В. Пастка для жар-птиці : роман / І. В. Роздобудько. - Х. : Фоліо, 2010. - 160 с.
У Віри почалось щасливе життя, привиди минулого її уже більше не тривожать. Вона має чудову роботу, прекрасних колег, але раптом вони починають помирати. Чому це відбувається? Чи винна у цьому Віра? Хто помре наступним і чи можна цьому запобігти? І що ж такого сталось у минулому, про що героїня воліє не згадувати? Роман 2000 року відзначено ІІ премією.

43.   
Сєрова А. Правила гри : роман / А. Сєрова. - Львів : Кальварія, 2010. - 271 с. - (Коронація слова.).
«Правила гри» - це кінематографічний роман української письменниці Алли Сєрової. Роман про долю молодої жінки, яка втратила пам’ять після автокатастрофи. Юлі доводиться наново пізнавати своє життя. І це пізнання приносить їй низку сюрпризів. Виявляється, що на неї полюють спецслужби кількох країн. Вона «забагато знає», оскільки виросла в сім’ї професійних розвідників і дивом врятувалася під час спецоперації з «ліквідації» її батьків. Роман в 2000 році отримав І премію.

44.   
Сорока Ю. В. Арахнофобія : роман / Ю. В. Сорока. - Х. : Фоліо, 2010. - 252 с. - (Графіті). - (Коронація слова).
Арахнофобія – це не лише медичний термін. Арахнофобія – це жах, з яким зустрічаєшся у реальному життя, а він висушує твою душу розумінням: потвора зовсім поряд. Вона чатує. Вона готова напасти у той момент, коли ти очікуєш небезпеку найменше. І тоді тебе нікому буде захистити. Окрім людини, котра сама пройшла рукотворне пекло й загартувала свою душу у горнилі чужої війни. Отже спробуємо пройти тим шляхом, який пройшов львівський приватний детектив Ярослав Савицький, і осягнути холодну жорстокість, на яку може бути здатною людина… Дипломант конкурсу \"Коронація слова - 2010\".

45.   
Сорока Ю. В. Іван Богун : роман : у 2-х т. Т. 1-2. / Ю. В. Сорока. - К. : Будинок письменників України,  2012.
Що нам відомо про сподвижників Богдана Хмельницького? Про людей, котрі пов\'язали власну долю з боротьбою славного гетьмана? Ким вони були, як жили, що залишили по собі? Як не сумно це розуміти, але про Івана Богуна, Данила Нечая, Максима Кривоноса і багатьох інших відомо значно менше, ніж заслуговують ці люди за свої життя, що вони їх поклали на олтар служіння Батьківщині. Герой твору Юрія Сороки, полковник кальницький, вінницький і подільській, а пізніше й наказний гетьман Іван Богун є чи не найяскравішою постаттю в плеяді полковників Хмельницького. Чи таким він був, яким дозволив собі зобразити його автор? Чи зміг він показати його так, як того заслуговує славетний український лицар? Залишимо це на суд читача, якого на сторінках цієї книжки чекають буревії і бойовища України XVII сторіччя... Роман 2009 року відзначено ІІІ премією.

46.   
Троян М. М. Обліковець : роман / М. М. Троян. - Х. : Книжковий клуб \"Клуб сімейного дозвілля\", 2013. - 286 с. - (Коронація слова).
Хто такий той дивний обліковець і чому він обрав для опіки 18-річну Мілу? У світі нематеріальному обліковці людських душ - найзагадковіші постаті. Їм суворо заборонено втручатися у життя своїх опіканців. Їхня мета - вести облік радощам і жалям. А потім усе переводити у гроші. Навіщо - питання, на яке жоден з обліковців не знає відповіді. Та що станеться, коли цей світ і світ потойбічний перетнуться і людина зможе побачити свого обліковця? Роман 2013 року відзначено ІІ премією.

47.   
Хома А. Репетитор : роман / А. Хома. - Львів : Кальварія, 2002. - 208 с. - (Коронація слова).
Вісімнадцятирічний хлопець знайомиться з рідним батьком під колесами його авто. Андрій,  незалежний і гордий, не зміг опиратися таким звичайним почуттям, як любов до кревних. Колись, смертельно ображений, він палав бажанням убити падлюку, яка обдурила його маму. Однак замах на життя віднайденого батька вчиняє хтось інший, а Андрій - головний підозрюваний...  Роман отримав ІІ премію.

48.   
Шевченко Н. Бранці мороку : роман / Н. Шевченко. - Х. : Фоліо, 2007. - 253 с. - (Література).
Літературне подружжя Наталка та Олександр Шевченки створили симбіоз двох протилежних жанрів - романтичної мелодрами й хорору. У цьому творі їм вдалося органічно поєднати вражаючий реалізм у зображенні подій з їхнім ірраціональним, надприродним змістом. Вони пропонують випробувати міць ваших нервів їх першим спільним романом \"Бранці мороку\". Роман 2007 року відзначено ІІІ премією.


Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського