Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова                 

Я до тебе прийду через доли і гори,

Тільки ти не розпитуй мене, не хвилюй.

Намалюй мені ніч, коли падають зорі,

Намалюй, я прошу намалюй.


 

   
                                                            

     

Слова цієї пісні належать письменнику, нашому землякові Миколі Євгеновичу Петренку, члену Національної спілки письменників України, лауреату літературних премій ім. Павла Тичини, Юрія Яновського, Маркіяна Шашкевича, Богдана Лепкого. А ще він нагороджений Почесною Грамотою Президії Верховної Ради України, Великим золотим знаком Товариства німецько-радянської дружби та срібною медаллю Товариства німецьких антифашистів.

6 листопада цього року йому виповниться 85. Народився Микола Петренко в м. Лохвиці. Ще першокласником пережив він страшний голодомор 1933 року, а потім – всі жахи Великої Вітчизняної війни. Під час війни фашисти вивезли хлопця до Німеччини на примусову працю.

Після закінчення війни Микола Євгенович працював на шахтах Донбасу, рибних промислах Камчатки. А так хотілося додому, в Україну! І ось, нарешті, настав вимріяний час: в 1951 році Микола Петренко повернувся в Україну до своєї сестри, що жила в Бродах на Львівщині. Тут закінчував школу, працював в редакції районної газети.

Потім він навчався на факультеті журналістики у Львівському національному університеті ім. І.Франка., який закінчив у 1957 р. І в тому ж році побачила світ його перша збірка «Дні юності». Після закінчення університету працював на журналістській ниві: в редакціях районної газети у м. Бродах на Львівщині, обласної газети «Ленінська молодь», редактором Львівської телестудії, кореспондентом газети «Літературна Україна». Плідна робота проводилась і на літературному полі. Микола Петренко пише не лише вірші, він проявив себе як чудовий прозаїк, гуморист і пісняр. А ще він полюбляє писати для дітей.

 Сьогодні Микола Євгенович Петренко живе і працює у славному місті Львові, завжди пам’ятаючи, що його духовне коріння на славній Полтавщині.

І ось напередодні ювілею письменника працівники Львівської обласної універсальної наукової бібліотеки та Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І.П.Котляревського вирішили провести телеміст «Полтава – Львів».

Захід відбувся 14 жовтня цього року в приміщенні ПОУНБ імені І.П.Котляревського. Проведення заходу стало можливим завдяки програмі «Бібліоміст», за кошти якої у бібліотеці був обладнаний чудовий регіональний тренінговий центр з сучасною комп’ютерною технікою.

На захід були запрошені полтавські письменники, літератори, краєзнавці, працівники бібліотек міста. Атмосфера в залі була піднесеною, адже не кожного дня випадає спілкуватися зі своїми видатними земляками таким незвичним способом. І ось на зв’язку Львів: «Доброго дня, Полтаво! Як нас чуєте та бачите? Зі святом вас Святої Покрови та Днем українського козацтва». На екрані – Микола Петренко, представники львіського письменства, працівники бібліотек. Спілкування почалося вітальним словом, яке виголосила голова Львівської обласної організації Національної спілки письменників України пані Марія Якубовська, потім слово ювіляру, землякові – Миколі Євгеновичу Петренку, який вітав земляків, цікавився літературним життям на Полтавщині, читав свої вірші.

Спілкування наше йде далі, і ось слово вже надане Полтаві – його виголошує Володимир Степанович Мирний, зачитує свого вірша з присвятою Миколі Петренку. Двох письменників, двох земляків пов’язує дуже багато – Володимир Степанович навчався у м. Львові, свого часу працював у м. Лохвиці, вони  були знайомі і мали змогу спілкуватися, спілкування продовжується і дотепер. 

Наступне слово – Івану Миколайовичу Моцару, який висловив свої щирі побажання землякові і розповів про доробок полтавських гумористів. А так як Микола Петренко теж пише гумористичні твори, то Іван Миколайович запропонував йому співпрацю. А львівськи колеги-письменники, теж гумористи пішли далі: запропонували обмін гумористичними виданнями Полтави та Львова.

Спілкування тривало більше години, лунали спогади, слова вітання, йшло живе, тепле спілкування між представниками двох міст України – Полтавою та Львовом. Обмінювалися думками колеги-бібліотекарі, місцеві письменники, краєзнавці. А наостанок вирішили, що хоча такий захід був першим, але не може стати останнім і співпраця між бібліотеками Полтави та Львова повинна бути продовжена.Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net
2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського