Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


26 жовтня 2010 року у літературній вітальні відбулася презентація нового творчого доробку відомого полтавського краєзнавця, досвідченого екскурсовода, члена Спілки екскурсоводів Полтавщини та члена Спілки краєзнавців, члена товариства «Просвіта» -  Валерія Федоровича Волоскова, яку підготували і провели працівники відділу краєзнавчої літератури та бібліографії.


   Декілька слів про автора. Ще в 1970 році він прийшов працювати у Полтавське бюро подорожей та екскурсій: був директором туристичних поїздів, завідувачем відділу організаційно-методичної роботи. Нагороджений нагрудним знаком «За активную работу по развитию туризма и екскурсий».  Проте з першого дня роботи у турбюро головною справою життя стало розроблення і проведення екскурсій. За ці роки опанував більше десяти тем різнопланових екскурсій як по місту Полтаві, так і по області. Підготовка кожної нової теми вимагала копіткої творчої роботи, глибокого вивчення об’єктів показу та пошук цікавої інформації про них. Краєзнавчий пошук іноді приводив і до маленьких відкриттів, до глибшого висвітлення окремих подій чи фактів з життя Полтави і області, як наслідок – введення до екскурсійного обігу нових чи призабутих матеріалів. Зібраний матеріал хотілося донести до широкого загалу, почав друкуватися у місцевих газетах «Зоря Полтавщини», «Полтавський вісник», у журналах-збірках «Наш рідний край», республіканських виданнях. Автор путівників по місту, серед яких «Полтава. Сто памятных мест» і «Полтава. Книга для туристів» (видана у співавторстві).

Уже в незалежній Україні, 1992 року вийшов енциклопедичний довідник «Полтавщина», що нині є настільною книгою для всіх, хто цікавиться історико-культурною спадщиною краю. До цього довідника Валерій Федорович написав декілька статей.

Також вийшли друком науково-художні видання «Было дело под Полтавой», «Полтавська битва: «до» і «після», «Останнє кохання Івана Мазепи», художнє видання «Подорож Полтавщиною з монетою в руці» і книжка дитячих оповідань «У дорогу для онука». Загальний тираж виданих книг – 52350 екз.

 У 2003 році Державною туристичною адміністрацією України та інститутом туризму Федерації профспілок України, з метою подальшого розвитку екскурсійної справи у державі, було оголошено конкурс на кращу оглядову екскурсію по місту. Тож екскурсія «Рідне місто моє», розроблена Валерієм Федоровичем зайняла ІІІ місце серед поданих 30-ти. Звичайно, це є перемогою автора та визнанням професійної майстерності Полтавської школи екскурсоводів, а власне Полтавської спілки екскурсоводів. Фахова вправність Валерія Федоровича, його заглибленість у краєзнавчий матеріал дозволили йому створити справжнє полотно історичного буття Полтави. І ось нові здобутки.

Перша книга має назву «Координати часу. Краєзнавчі етюди Полтавського краю» презентує цікаву добірку матеріалів краєзнавчої тематики Полтавщини, деякі із яких, як то, «Читач і книга», «Видавнича діяльність на Полтавщині», чи не вперше в краєзнавстві Полтавщини висвітлюють важливі проблеми в комплексі, дають цінний і змістовний фактичний матеріал. Пропоновані етюди повною мірою відповідають задумці «координати часу», бо дійсно дають ніби часовий зріз кількох століть історії Полтавщини.

Друга книга має назву «Нема пророка в краю своїм…». В ній розповідається про життєвий шлях та пастирську діяльність уродженця Полтави Першого Патріарха Київського і всієї України – Мстислава (Степана Івановича Скрипника). Мало хто знає, що Степан Скрипник, племінник Симона Петлюри, народився і тривалий час мешкав у Полтаві. Багато цікавих фактів життєвого шляху та пастирської діяльності описано у книзі Валерія Волоскова. Зібраний і матеріал із преси. Патріарх двічі відвідував рідну Полтаву, і в різні роки мас-медіа по-різному висвітлювала ці візити.

Видання з’явилися невеликими тиражами. Певну кількість книг автор передав бібліотекам та музеям Полтави.

На презентації були присутні представники духовенства, члени Спілки екскурсоводів Полтавщини, полтавські краєзнавці .

 Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net
2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського