Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за березень 2009 року)

 

 

За вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток України, активну громадську діяльність, багаторічну сумлінну працю та з нагоди Міжнародного жіночого дня 8 Березня Указом Президента України Віктора Ющенка лубенці, майстрині художньої вишивки Ользі Іванівні Закорко було присвоєне почесне звання «Заслужений майстер народної творчості України».

За ініціативи управління культури Полтавського міськвиконкому оголошений конкурс «Сім чудес міста Полтави», метою якого є обрання сімки найкращих історико-культурних об’єктів міста.

5 березня у приміщенні Полтавського обласного театру ляльок відбувся відбірковий тур обласного конкурсу читців «Шевченко у моєму серці», проведений управлінням культури Полтавської ОДА спільно з Полтавським обласним об’єднанням товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка; участь у заході взяли діти з різних куточків Полтавщини.

В обласному центрі відбулися заходи з нагоди 370-ї річниці від дня народження гетьмана України Івана Мазепи: у Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка – засідання «круглого столу» «Гетьман України Іван Мазепа: виправданий історією»; а у Полтавському краєзнавчому музеї – урочисте засідання ради Українського козацтва в Полтавській області.

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбулося чергове засідання обласної поетичної вітальні «Заобрій», на якому був презентований дебютний номер нового журналу для дітей та юнацтва «Діє-Слово».

У Полтаві студентами і викладачами Полтавського політехнічного коледжу НТУ «Харківський політехнічний університет» була показана вистава «Ніч перед Різдвом» за мотивами одноіменного твору Миколи Гоголя, покази проходили протягом тижня.

У полтавській крамниці «Полтавська книга» відбулася чергова літературно-мистецька година, яку підготувала і провела поетеса і фотохудожник, бібліотекар І-ї категорії відділу масової роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського, член Полтавської спілки літераторів Галина Вовченко.

У видавництві «Полтавський літератор» обласного центру вийшла друком книга «В.І.Вернадський і Полтавщина: факти, документи, бібліографія», укладачами якої були полтавці Віктор Самородов, доцент Полтавської державної аграрної академії та Світлана Кигим, завідуюча науково-дослідним відділом природи Полтавського краєзнавчого музею.

У полтавському видавництві «АСМІ» вийшла друком чергова книга істориків і краєзнавців Валерія Козюри та Ігоря Козюри «Засвіт встали козаченьки…».

У Кременчуці вийшла друком нова збірка поезії, прози та драматургії «Серце на долоні» кременчужанина Олега Салькова.

У видавництві «Гадяч» вийшла друком поетична збірка Юлії Маяковської «Все починається з любові».

У Кременчуцькому міському палаці культури відбулася презентація нової книги кременчужанина  Ігоря Моісеєнка  «Сектор обстрілу – «Аїсти».

У Кобеляцькому районному будинку дитячої і юнацької творчості відкрилася літературна вітальня «Сяйво», перше засідання якої було присвячене творчості Тараса Шевченка.

У Жуках Полтавського району відбулися заходи із вшанування пам’яті літописця Самійла Величка.

У Филенках Чутівського району відбулася презентація книги В.Мелешка «Шляхова рапсодія».

Чутове відвідала делегація з Росії, яка займається вивченням життя і творчості Марії Башкирцевої; Черняківському музею художниці та місцевим бібліотекам делегацією були передані збірки та альбоми.

У Сицилії (Італія) з концертом виступив духовий оркестр «Роксолана» та танцювальний колектив «Мажоретки» Кременчуцького педагогічного училища імені А.С.Макаренка та циркачі з Кременчуцького міського палацу культури.

 

Театрально-концертне життя.     Колектив Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя виступив на сцені Палацу дозвілля «Листопад» з прем’єрою мюзиклу «Бог є любов, або Едіт Піаф».

У Полтавському міському будинку культури протягом березня відбулися наступні заходи: концерт переможців Всеукраїнського конкурсу композиторів пісенного жанру «Журавлиний ключ-2009», автором і керівником якого є голова Полтавської асоціації композиторів і аранжувальників Віктор Журавель; мистецько-освітня програма «Мир вам», присвячена 150-й річниці від дня народження єврейського письменника Шолом-Алейхема; концерт вінницької фолк-панк-групи «ТіК» та конкурс «Міс Полтавського національно-технічного університету імені Юрія Кондратюка-2009».

У прес-центрі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) відбулася презентація дебютного альбому полтавського альтернативного гурту «Forgotten Symphony» («Забута мелодія») «7%».

У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді відбулися наступні заходи: обласний фестиваль-конкурс «Шукаємо таланти», організаторами фіналу якого виступили Головне управління освіти і науки, управління культури, відділ у справах сім’ї і молоді Полтавської ОДА і громадське об’єднання «Європейська молодіжна ліга»; Всеукраїнський фестиваль класичного сольного індійського танцю «Танок безсмертної Апсари» імені Саші Путрі за участю колективів із Києва, Харкова, Кривого Рогу і Полтавської області.

У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка виступив з концертом Львівський академічний симфонічний оркестр державної філармонії під керівництвом Юрія Бервицького; концерт був присвячений пам’яті полтавського піаніста Тараса Микиші. Випускники Училища, які об’єдналися в музичний гурт «Цвіт», виступили з концертом у Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв).

Співачка та композитор Наталія Май виступила з концертом на відкритті спорткомплексу «Розсошенці» в одноіменному селищі Полтавського району.

У Кременчуці з концертами виступили гурти «Скрябін» та «Пающіє труси», з танцювальним шоу – переможці TV-програми «Танцюють всі!», з першим сольним концертом у жанрі неформат – кременчужанин Вадим Балашкевич.

 

Образотворче мистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв відкрилися  виставки: міжнародна виставка карикатури «Карлюка-2009», організатором якої вперше стало управління культури Полтавського міськвиконкому та авторська виставка робіт українського художника Івана Марчука.

У Полтавському художньому салоні відкрилася  виставка робіт полтавських художників «Гоголівські місця на Полтавщині», написаних на пленері у Гоголевому, Великих Сорочинцях та Диканьці.

У Полтавській художній галереї «Арта» експонувалася виставка робіт українських художників «Подих весни».

У картинній галереї Української медичної стоматологічної академії обласного центру відкрилася персональна виставка робіт лубенського фотомитця Юрія Зілінського «Симфонія контрастів».

У Полтавському торгово-розважальному центрі «Екватор» відкрилася перша в обласному центрі виставка картин художниці Дар’ї Пушанкіної «Діалог з піском».

У Комсомольську експонувалася виставка робіт світловодського художника Миколи Чистякова.

У Кременчуцькій художній галереї відкрилася виставка художніх робіт кременчужанки Надії Шацило.

У Пирятині демонструвалася тематична фотовиставка «Пирятин старовинний».

 

Бібліотечна справа.  У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація книги заслуженого журналіста України, письменника, драматурга Василя Котляра «Любка».

У Полтавській центральній міській бібліотеці відбувся підсумковий конкурс ІІ етапу V Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2009».

У приміщенні музично-літературної вітальні Комсомольської міської бібліотеки в рамках молодіжного проекту «Комсомольська муза» відбулася творча зустріч представників поетичних гуртків та творчої спілки місцевих літераторів «Діалог».

У приміщенні відділу абонемента Кременчуцької центральної міської бібліотеки імені Горького відбулася літературна година, присвячена 150-річчю від дня народження єврейського письменника Шолом-Алейхема, а у приміщенні музичної вітальні Бібліотеки – презентація книги кременчуцької письменниці Людмили Обревко «Летящие качели».

Бібліотеки центральної бібліотечної системи Чутівського району взяли участь у проведенні Всеукраїнського конкурсу творчих робіт «Я – патріот», оголошеного Державною бібліотекою України для юнацтва імені Ванди Василевської в рамках акції про оголошення з ініціативи Президента України 2009 року Роком молоді.

У Лубенській міській бібліотеці для дорослих до Всесвітнього дня поезії був підготовлений та проведений захід – година поезії «Доторкнутися словом до серця».

З нагоди 195-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка бібліотеками області були проведені різноманітні заходи. Зокрема, працівники Шишацької районної бібліотеки провели літературно-музичний вечір «Не вмре повік святе твоє ім’я, йому, як сонцю, вічно пломеніти!»; працівники Глобинської центральної районної бібліотеки провели усний журнал «Перехрестя долі Кобзаря»; а працівники Михайлівської сільської бібліотеки Машівського району провели усний журнал «Уклін тобі, Тарасе!», підготували фотовиставку про життя і творчість поета та книжкову виставку «Чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття».

У приміщенні Пирятинської районної бібліотеки для дітей пройшов ІІ-й етап п’ятого Всеукраїнського конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2009».

У Гадяцькій районній бібліотеці для дітей відбувся «круглий стіл» з нагоди відкриття на Полтавщині Всеукраїнського тижня дитячого читання.

У Давидівській сільській бібліотеці Пирятинського району були проведені тематичні заходи: до 200-ї річниці від дня народження Миколи Гоголя – читацька конференція «Класик світової літератури – Микола Гоголь», бібліографічний огляд літератури «Творчий шлях Гоголя», літературна вікторина «Як ви знаєте М.Гоголя?» та заходи, присвячені птахам – бесіда «Птахи – наші друзі», бібліографічний огляд літератури «Птахи у нашому житті», книжкова виставка «Птахи – наші пернаті друзі».

Бібліотекарі Лютенської сільської бібліотеки Гадяцького району провели урок ввічливості «Чарівні слова» для учнів 4-го класу місцевої середньої школи.

 

Музейна справа.   У Полтавському краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт заслуженого діяча мистецтв України Володимира Дерябіна «Образи Миколи Гоголя».

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відкрилася виставка творчих робіт «Дивовижний світ краси» юних майстринь творчого об’єднання «Рукодільниця» Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відбулося засідання міської літературної вітальні з нагоди 195-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, на якому була проведена літературно-музична композиція «Безсмертне Шевченкове слово» та прозвучали виступи співробітників Музею.

У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка в рамках проведення міжнародної наукової конференції «Микола Гоголь: витоки творчості» до 200-річчя від дня народження письменника відкрилася музейна кімната «Гоголь і Україна».

У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відбулися науково-літературні читання до 146-ї річниці від дня народження академіка Володимира Вернадського та відкрилася виставка творчих робіт дорослих і юних кременчужан, присвячена 200-річчю від дня народження Миколи Гоголя.

У Карлівському районному історико-краєзнавчому музеї відбувся захід з приводу Міжнародного жіночого дня 8 Березня.

У Шишаках відкрито пам’ятник-погруддя письменника Миколи Гоголя.

У Лубнах відбулося урочисте відкриття меморіальної дошки єврейського письменника Шолом-Алейхема з нагоди 150-річчя від дня народження митця.

 

Кіномистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв відбулася презентація трьохсерійного науково-популярного фільму «Дороги Гоголя», знятого творчою групою обласної телерадіокомпанії «Лтава» і присвяченого 200-річчю від дня народження письменника.

 

Просвітництво і художня самодіяльність.   В обласному центрі відбувся традиційний щорічний обласний конкурс учнів дитячих музичних шкіл «Юний віртуоз Полтавщини-2009», участь в якому взяли представники 44-х музичних закладів області.

 В обласному центрі та Новаках Лубенського району святкували Масляну.

У Полтавському міському будинку культури відбувся святковий концерт з нагоди Дня працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення.

Святкові заходи, присвячені Міжнародному жіночому дню 8 Березня, проходили у Полтаві, Головачі, Зінькові, Чутовому, Шишаках, Гадячі, Карлівці, Машівці, Хоролі, Лохвиці, Лубнах, Пирятині, Гребінці, Повстині Пирятинського району, Голобородьках, Білухівці, Максимівці та Ланні Карлівського району, Довжиках та Човно-Федорівці Зіньківського району, Потеряйках, Новомихайлівці, Михнівці, Піщаному та Колотіях Решетилівського району.

Урочисті заходи, присвячені 195-й річниці від дня народження Тараса Шевченка, відбулися у Полтаві, Кременчуці, Решетилівці, Лубнах, Гребінці, Пирятині та Хоролі.

День працівників культури та аматорів народного мистецтва святкували у Пирятині, Лубнах, Хоролі та Карлівці.

У Калашниках Полтавського району з концертом виступив народний фольклорний колектив Фрунзенського сільського клубу «Пісенне джерело».

У Кременчуцькому будинку дитячої та юнацької творчості відбувся міський фестиваль «Кременчуцьке розмаїття» за участю юних кременчужан.

У Гребінці в рамках оглядів народної творчості із звітними концертами виступили аматори художньої самодіяльності Рудківського, Тарасівського, Майорщинського, Олексіївського сільських будинків культури, Мар’янівського сільського клубу, Слободо-Петрівського та Ульяновського будинків культури Гребінківського району.

У Лохвиці проходило свято козацької військово-патріотичної пісні за участю місцевих аматорів та з концертом виступив танцювальний колектив «Краплинка» будинку культури Лохвицького спирткомбінату.

У Глибокобалківській школі Решетилівського району експонувалася виставка вишитих робіт місцевої майстрині Мотрони Убийвовк.

У Харківцях Лохвицького району відбулися урочистості з нагоди 90-ї річниці від дня народження письменника-драматурга Олексія Коломійця.

У Краснолуцькому сільському будинку культури Гадяцького району з концертом виступили аматори художньої самодіяльності Римарівського сільського будинку культури, а у Хитцівському сільському клубі цього ж району – учасники самодіяльного ансамблю «Осіннє золото» Гадяцького районного будинку культури.

 

 

Матеріал підготувала:                                                  І.О.Коваленко, провідний           

                                                                                        бібліограф відділу інфор-

                                                                                        мації  з  питань культури

                                                                                        та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського