Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за березень 2011 року)

В рамках Шевченківських днів, що відзначалися у березні, у Полтаві відбулися наступні заходи:

- в обласному центрі – громадські слухання «Тарас Шевченко і Полтавщина», де з доповідями виступили начальник управління культури облдержадміністрації Геннадій Фасій; голова обласної організації Національної спілки художників України, заслужений діяч мистецтв України Юрій Самойленко; кандидат філологічних наук, завідувачка кафедри української літератури Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Віра Мелешко та інші;

- Полтавський інститут післядипломної педагогічної освіти спільно з асоціацією «Громадянське суспільство» провели конкурс дитячих малюнків «Мій Кобзар», 75 кращих робіт конкурсу зараз експонуються у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського.

Заходи із вшанування пам’яті поета проходили також у Комсомольську, Гадячі, Пирятині, Лубнах, Ісківцях Лубенського району, Довжику Зіньківського району та інших містах і селах, зокрема:

- у Василівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Полтавського району відбулася творча зустріч учнів школи  з письменником, членом Національної спілки письменників України, заслуженим діячем культури України Володимиром Тарасенком та композитором, членом Національної всеукраїнської музичної спілки, лауреатом всесоюзних та всеукраїнських конкурсів Володимиром Раковським;

- у читальному залі Зіньківської центральної районної бібліотеки був проведений літературний вечір для молоді «Шевченко і Полтавщина».

У відділі культури і туризму Комсомольська відбулася прес-конференція з питань проведення у місті дебютного Всеукраїнського фестивалю команд КВК на кубок міського голови С.А.Супруна.

Театрально-концертне життя.  З 27 по 31 березня у Полтаві проходив традиційний фестиваль «Дні Миколи Лисенка у Полтаві», в рамках якого відбулися:

- у Полтавському краєзнавчому музеї – концерт камерного хору імені Павла Лиманського, камерного хору «Гілея», чоловічого ансамблю «Прометей»;

-  у Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка – концерт-зустріч із композитором Валентиною Дроб’язгіною та її учнями;

- у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка – «круглий стіл» музикознавців «Дорогами Миколи Лисенка» за участю камерного вокального ансамблю «Тисяча років музики» та фольклорного ансамблю імені Павла Бакланова «Жива вода»;

- у Полтавській дитячій музичній школі №1 імені П.Майбороди – концерт «Композитори Полтавщини і України для дітей та юнацтва». Завершив фестиваль концерт народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.

27 березня, у Міжнародний день театру, лише на один день відкрився Полтавський обласний академічний музично-драматичний театр імені М.В.Гоголя, де актори Театру показали виставу «Лісова пісня» за однойменною п’єсою Лесі Українки.

У  Полтаві пройшов двадцятий обласний конкурс виконавської майстерності "Юний віртуоз Полтавщини";  цього року у ньому взяли участь 375 учнів із 38 закладів естетичного виховання.
Визначали найкращих юних  музикантів Полтавщини за віковими групами у шести номінаціях: фортепіано, народні інструменти, бандура, народні струнно-щипкові, духові та ударні, струнно-смичкові інструменти. Головну нагороду  Гран-прі здобули три учасники конкурсу – Олександр Серга (вихованець  Полтавської дитячої школи №3  ім. Б.Р.Гмирі)  в номінації "Народні інструменти",  Андрій Литовченко (учень Полтавської дитячої музичної школи №1 ім. П.І.Майбороди) в номінації "Духові та ударні інструменти" та Олексій Білозеров  (учень Полтавської міської школи мистецтв "Мала академія мистецтв" ім. Раїси Кириченко) в номінації "Народні струнно-щипкові інструменти". Також визначено лауреатів конкурсу.

У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся святковий концерт учнів та викладачів Полтавської малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко, приурочений до 20-річчя закладу.

У Полтавському університеті економіки і торгівлі проходив звітний концерт оркестру народних інструментів «Мамай» обласної філармонії.

У редакції газети «Вечірня Полтава» відбувся імпровізований концерт із вшанування пам’яті поетеси Лесі Українки за участю народного артиста України Германа Юрченка, скрипачки Анни Бачкалової, вокалістки Марії Маяковської та звукорежисера і виконавця Михайла Косенка.

Харківська група «Діти капітана Гранта» (учасники телепроекту «Х-фактор») виступила з концертом у Полтаві.

У Полтавському клубі «Villa Крокодила» за сприяння музикантів полтавського  гурту «ДМЦ» відбувся концерт московського гурту «Шмели» (Росія).

У Полтавському ТРЦ «Екватор» з нагоди Міжнародного жіночого дня пройшов концерт переможниці телешоу «Україна має талант» Олени Ковтун.

У Кременчуці відбувся міжнародний фестиваль джазу «Energy fest» та концерт учасників телешоу каналу СТБ «Танцюють всі!» за участю переможця програми, нашого земляка Олександра Геращенка.

 Образотворче мистецтво.  У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) протягом березня проходили наступні заходи:

- обласний форум «Дорогою добра» за участю волонтерських загонів –учасників акції «Передай добро по колу» та презентація обласної молодіжної газети «Довгапанчоха»;

- презентація збірника доповідей учасників міжнародної наукової конференції, яка проходила у Полтаві 2008 року і була присвячена 150-й річниці від дня народження Марії Башкирцевої; збірник представила наша землячка з Диканьки, а зараз – жителька Москви (Росія), директор фонду «Відродження пам’яті Марії Башкирцевої» Тетяна Швець;

- друга персональна виставка робіт юної полтавки Маргарити Пічугової;

- виставка робіт художників із Полтави, Ялти та Москви (Росія) «Сім кольорів творчого життя», на якій демонструвалися художні фільми «Волны Черного моря» та «Трое суток после бессмертия».

У Кременчуцькій художній галереї експонувалася персональна виставка робіт художника-монументаліста, члена Національної спілки художників України Володимира Яковлєва з нагоди 70-річчя митця.

Бібліотечна справа.   Кременчуцька ЦБС для дорослих стала переможницею грантової програми благодійного фонду Білла та Мелінди Гейтс «Бібліоміст».

В рамках Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України-2011 року» були проведені чергові етапи конкурсу у Кременчуцькій бібліотеці для дітей імені Торубари (переможці – учень 6-го класу ЗОШ №8 Владислав Малюшков та учень 7-го класу ЗОШ №10 Микита Попов); у Миргородській районній бібліотеці для дітей і у Кейбалівській сільській бібліотеці-філіалі (переможниці – учениці 6-го класу місцевої школи Лілія Шаїхова та Ірина Бей) та у Зіньківській районній бібліотеці для дітей (переможці – учень 7 класу Тарасівської школи Андрій Іваніщенко та учениця 6 класу Власівської школи Валентина Хоменко).

Бібліотекарями Чутівської центральної районної бібліотеки були проведені заходи – засідання клубу «Душі криниці» та презентація літературно-художнього альманаху «Духовна скарбниця Чутівщини».

Бібліотекарі Гадяцької районної бібліотеки для дітей провели презентацію нових надходжень «У книзі відкриваємо світи».

У Зіньківській центральній районній бібліотеці імені В.Г.Короленка відбувся семінар працівників Зіньківської ЦБС «Бібліографічна діяльність як важлива складова іміджу публічної бібліотеки».

На базі Малобудищанської сільської бібліотеки-філіалу Зіньківського району проходило виїзне заняття бібліотекарів сільських бібліотек з 17-ти районів області.

У Великопавлівській сільській бібліотеці Зіньківського району був проведений вечір пам’яті відомого українського критика та літературознавця Павла Олександровича Сердюка.

Музейна справа.   В рамках заходів міської програми «Полтава туристична» з 10-го березня цього року розпочалася акція «Два музеї за ціною одного!», яка дозволяє відвідати два музеї за одним квитком і поширюється на Музей історії Полтавської битви та Музей-садибу Панаса Мирного.

У Полтавському краєзнавчому музеї відкрилася  персональна творча виставка робіт лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, заслуженого художника України, доцента кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Павла Волика з нагоди 70-річчя митця.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського полтавський історик і колекціонер Сергій Козлов презентував виставку «Військові нагороди – свідки історії ХІХ- початку ХХ століття».

У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відбулася презентація другого оновленого видання монографії викладача Кременчуцького національного університету професора Вирського «Українне місто: Кременчук від заснування до року 1764-го». У Музеї також експонувалася виставка авторських робіт місцевих майстрів «Ідилія. Квіти з вогню і кохання. Колективний дебют», приурочена до Міжнародного жіночого дня.

У Гребінківському районному народному краєзнавчому музеї відбулася творча зустріч фольклорного колективу «Сусідоньки» Короваївського сільського будинку культури та літературного гуртка «Ліра» Гребінківської гімназії.

У Шишацькому краєзнавчому музеї проходив тематичний захід до Міжнародного жіночого дня «Мережить доля рушники».

У Диканьці відкрито меморіальну дошку на честь художника, скульптора, заслуженого майстра народної творчості України, почесного громадянина селища Леоніда Ільченка.

Кіномистецтво.   10 березня у Полтаві проходив кастинг до другого сезону вокального телешоу «Х-фактор» каналу СТБ.

У телепрограмі каналу ICTV «Чудо-люди» взяв участь полтавець, лауреат різних всеукраїнських та міжнародних конкурсів, вокаліст Станіслав Зубар.

Лубенчанка Ірина Островська дебютувала у всеукраїнському телешоу «Народна зірка» каналу ТРК «Україна».

Просвітництво і художня самодіяльність.   У Полтаві на вулиці Жовтневій і Театральній площі проходило святкове дійство з нагоди свята Масляної. Також Масляну святкували у Кременчуці, Гадячі, Гребінці та у Флорівці, Вільниці і Лисовщині Чутівського району.

Міжнародний жіночий день святкували у Полтаві, Мачухах Полтавського району, Шишаках, Пирятині, Чутовому, Лубнах, Гадячі, Миргороді і Вовнянках Миргородського району та у Хоролі і Куторжисі  Хорольського району.

У виставковій залі творчого товариства «Художник» при Полтавському відділенні Українського фонду культури відбулася презентація виставки робіт з авангардного живопису художника-аматора Валерій Войтюка.

Концерти аматорів художньої самодіяльності до професійного свята – Всеукраїнського дня працівників культури та аматорів народного мистецтва – проходили у Полтаві, селах Полтавського району, Чутовому, Шишаках, Гадячі та Розбишівці Гадяцького району.

В рамках обласного огляду народної творчості «Україно моя – творча земле моя!», присвяченого 20-річчю Незалежності України, звітні концерти аматорів та колективів художньої самодіяльності районів проходили у Пирятині, Лубнах, Чутовому, Зінькові та Миргороді.

У приміщенні Василівського сільського клубу Полтавського району актори драматичного гуртка закладу показали виставу  за п’єсою О.Коломійця «Фараони».

У Кременчуцькому палаці культури «Кредмаш» відбувся святковий концерт колективу закладу з нагоди його 40-річчя.

У Гребінківському районному будинку культури театральні студії та гуртки міста і району представили глядачам свої роботи: вистави, інсценізації прозових творів та уривки п’єс.

У Чутівській дитячій музичній школі серед молодших школярів відбувся конкурс на краще виконання твору українського композитора.

У Градизькому будинку культури «Україна» Глобинського району проходив вечір пам’яті Героя України, народного артиста України, композитора і поета Олександра Білаша «У мене тільки дві стихії у житті – це вічна музика і вічне слово».

 Матеріал підготувала:                                             І.О.Коваленко, провідний           

                                                                                бібліограф відділу інфор-

                                                                                мації  з  питань культури

                                                                                та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського