Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за  березень  2012 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання
9 березня в Україні відзначалася 198-ма річниця від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. В рамках Шевченківських днів, що проходили на Полтавщині, були проведені наступні заходи:
-   в обласному центрі – урочистості та покладання квітів до пам’ятника поету;
-   у Полтаві, Новокочубеївці та Філенковому Чутівського району виступили з концертами київські музиканти: бандурист-етнограф Олександр Гончаренко та фольклорний колектив «Вулиця» у складі подружжя Миколи та Лесі Линок;
-   у Полтавському краєзнавчому музеї – концерт викладача по класу духових інструментів Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка Анатолія Попика;
-   у Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара – літературний вечір пам’яті поета;
- у Полтавському національному технічному університеті імені Ю.Кондратюка – традиційні студентські наукові Шевченківські читання;
-   у приміщенні Кременчуцького будинку дитячої та юнацької творчості – міський конкурс на краще читання віршів Тараса Шевченка «Кобзареве слово»;
- урочисті заходи та покладання квітів були проведені у Хоролі; Біленченківці Гадяцького району; Войнисі та Вільшанці Лубенського району.
Заступник голови – керівник апарату Полтавської ОДА Валерій Пархоменко провів виїзну нараду в приміщенні обласної філармонії. Було прийнято рішення розпочати роботу над проектом капітального ремонту приміщення філармонії.
Для активізації діяльності бібліотек у сфері трудового виховання та профорієнтації юнацтва, пошуку цікавих інноваційних форм роботи з профорієнтації, вивчення, узагальнення та поширення кращого досвіду з березня по жовтень цього року проводиться обласний конкурс на кращу розробку загальносистемного масового заходу з профорієнтації юнацтва серед центральних районних та міських бібліотек. Конкурс засновано управлінням культури Полтавської ОДА. Його організатором є обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара.
Полтавський народний хореографічний колектив «Міленіум» здобув перше місце у міжнародному конкурсі «Магія танцю», який проходив у Києві.
Відділом культури і туризму Лубенської ОДА розпочато прийом літературно-мистецьких творів на здобуття премії імені Василя Симоненка.
У Лубнах відбулася зустріч із письменником, головою літоб’єднання імені О.Донченка при редакції газети «Лубенщина» Олександром Міщенком.
У Лохвиці до 130-річчя від дня народження письменника, драматурга, публіциста, учасника революційних подій 1905 року, автора етнографічних розвідок з побуту полтавського села кінця ХІХ – початку ХХ століття Архипа Тесленка відбулася низка заходів, зокрема, урочистості та покладання квітів до пам’ятника письменника; огляд-конкурс драматичних колективів та читців, проведений у Лохвицькому РБК та нагородження призерів літературно-мистецького конкурсу «Пам’яті Архипа Тесленка».
У видавництвах області та у Києві вийшли друком наступні видання: друге видання книги Володимира Хурси «Славетні у гоголівському краї» (видавництво «Полтавський літератор»); чергова книга Валерія Волоскова «В дорогу для онука» (Полтава); книга Павла Стороженка «Весела муза з-понад Райну»(полтавське видавництво ТОВ «АСМІ»); п’ятий том книги «Живи, пам’ять!» (літопис подвигу кременчужан у роки Великої Вітчизняної війни, Кременчук); збірка наукового співробітника Чутівського районного народного краєзнавчого музею Андрія Шутя «Окраса нашого краю» (Чутове); книга «Місто Полтава в Румянцевському описі Малоросії 1765-1769 рр.», упорядником якої виступив професор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Юрій Волошин (київське видавництво «Наш час»).
Театрально-концертне життя. В рамках відзначення 170-ї річниці від дня народження українського композитора, піаніста, диригента та педагога Миколи Лисенка, на Полтавщині відбулися наступні заходи:
-   у Полтавському академічному театрі ляльок демонструвалася вистава-опера «Коза-дереза»;
-  у Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка проходила музично-теоретична конференція «Світ Миколи Лисенка» та конкурс концертмейстерської майстерності студентів фортепіанного відділу на кращий супровід вокальних творів митця;
-   у приміщенні Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного проходила концертна програма з творів Миколи Лисенка за участю артистів Полтавської обласної філармонії;
-   у Гриньках Глобинського району, на батьківщині митця, відбувся музичний фестиваль мистецтв «І струни Лисенка живії…».
У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя протягом березня проходили заходи:
- в рамках музичного тижня «Дні класичної музики», організованого і проведеного народним артистом України Германом Юрченком, – концерт іспанської скрипальки, лауреата міжнародних конкурсів Летиції Морено у супроводі Полтавського симфонічного оркестру під керівництвом заслуженого артиста України Віталія Скакуна та переможниці міжнародних конкурсів, уродженки Гадяча Альони Боряк;
-   нова постановка спектаклю «Наталка Полтавка» за одноіменною п’єсою І.П.Котляревського;
-   святковий концерт до Міжнародного жіночого дня за участю солістів Театру та співаків міста, танцювальних хореографічних колективів «Грація» і «Арабески» та симфонічного оркестру Театру під керівництвом заслуженого артиста України Віталія Скакуна;
-    прес-конференція, організована і проведена 27 березня з нагоди Міжнародного дня театру у тісному колі керівництва театру, журналістів та театралів-любителів;
-   мистецький вечір провідного філармонійного колективу, володаря Гран-прі міжнародного фестивалю «Світ музики» (Італія), лауреата міжнародних фольклорних фестивалів та обласної премії імені І.П.Котляревського пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» (художній керівник – заслужений працівник культури України Федір Кривенко, хормейстер – Лариса Бакланова).
Майстри мистецтв Полтавської обласної державної філармонії виступили із святковим концертом з нагоди відзначення 25-ї річниці від заснування обласної організації ветеранів України. З цієї нагоди концерти учасників художньої самодіяльності проходили також у Гребінці та Хоролі. Також Полтавська обласна державна філармонія розпочинає цикл концертів «Віч-на-віч з мистецтвом», зокрема, у приміщенні Полтавського краєзнавчого музею 24 березня відбудеться концерт камерного оркестру імені Д.Ахшарумова та Катерини Юрченко з програмою «Поезія – Господа дар і покликання…».
 У Полтавському МБК відбувся святковий концерт заслуженого ансамблю пісні і танцю «Лтава» з нагоди 55-річчя колективу.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка проходив концерт французького гітариста Філіпа Вілли.
У Полтаві відбувся обласний конкурс виконавської майстерності учнів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Музичний калейдоскоп». Співзасновники конкурсу – управління культури Полтавської облдержадміністрації, обласний методичний кабінет навчальних закладів мистецтва та культури і Полтавське музичне училище імені М.В.Лисенка.
У Полтавському палаці дитячої та юнацької творчості відбувся заключний концерт міського фестивалю дитячої творчості «Світ дитячих захоплень».
У приміщенні Полтавського обласного управління міліції відбувся фінал конкурсу танцю серед вихованців шкіл-інтернатів «Юні веснянки». До складу журі, яке оцінювало конкурс, увійшли хореограф Амадор Лопес; заслужений працівник культури України, президент обласного осередку асоціації спортивного танцю Петро Горголь та керівник школи сучасної хореографії «Тотус» Олена Швачко.
У Кременчуцькому МПК актори Московського незалежного театру виступили із спектаклем «Декамерон» за одноіменним романом Д.Боккаччо. Також у Кременчуці з концертами виступили американська група «Brazzaville» та українська група «В Двух шагах», яка презентувала свій альбом «Благодаря тебе».
У Гадячі з концертом виступили заслужені артисти України Дмитро та Назарій Яремчуки. У місцевому кіноконцертному залі «Дружба» відбувся творчий вечір композитора, аранжувальника, викладача вокально-хорових дисциплін Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського Григорія Харковини.
Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені М.О.Ярошенка протягом березня експонувалися виставки:
-   персональна виставка полтавської художниці, поетеси та співачки Надії Коркішко-Воронцової та презентація її першої збірки поезій «В літах осінніх йде весна…»;
-   виставка творів художника-авангардиста Олега Мінгальова «Азбука стилів»;
- виставка кращих робіт вихованців образотворчого відділення Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського, якими опікується заслужений працівник культури України Микола Грибан;
-  «Унікальна виставка японської ляльки», експонати якої надані колекціонером Олексієм Нужним.
У Полтавському художньому салоні відкрилася ювілейна виставка творів члена НСХУ Петра Гуменюка з нагоди 75-річчя митця та виставка картин «5 хвилин до весни», на якій представлені роботи молодих художників, членів молодіжного крила «Друга неділя жовтня» обласної організації НСХУ.
Полтавська мистецька галерея «Арта» відзначила восьму річницю від заснування. Також у Галереї відкрилася традиційна виставка «Пізнати жінку», присвячена весні, жінці, коханню. Експозицію виставки склали роботи митців з різних регіонів України.
У приміщенні Полтавської обласної профспілки відкрилася фотовиставка «Миргород. Місто. Події. Люди», організована Полтавською обласною організацією НСФХУ в пам’ять про члена Спілки, фотохудожника Сергія Міненка, роботи якого і були представлені на виставці.
У Кременчуцькій картинній галереї Н.Юзефович відкрилася виставка кераміки, на якій представлені роботи учнів студії при Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відбулося відкриття традиційної виставки «Великодні барви», на якій були представлені роботи майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського протягом березня відбулися заходи:
-  у «Клубі цікавих зустрічей» при відділі масової роботи Бібліотеки з концертом виступив народний академічний вокальний ансамбль «Тисяча років музики» Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка;
-  експонувалася виставка робіт вихованців Полтавської художньої школи, брата і сестри Івана та Ірини Герцунів «Далекий обрій пензликом торкну»;
-   розгорнута виставка книг авторів Полтавщини.
У Полтавській міській бібліотеці сімейного читання №6 діє виставка старовинних предметів побуту з власних колекцій бібліотекарів та читачів закладу.
У Полтавській міській бібліотеці-філіалі №7 відбулася творча зустріч за участю чоловіків і жінок, які присвятили свої молоді роки армійській службі.
У Гадяцькій районній бібліотеці для дітей для юних читачів закладу київською художницею Вікторією Громовою (яка народилася і виросла у Гадячі) був проведений майстер-клас з виготовлення української народної ляльки-мотанки.
Музейна справа.   У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Українська графіка другої половини ХХ – початку ХХІ століття», експозицію якої склали предмети з власного зібрання полтавського колекціонера і мецената Олексія Петренка. Також у Музеї відбулася науково-практична конференція «Екскурсійна діяльність – реалії і перспективи», на якій було презентовано етнокультурний центр «Весела садиба» села Веселівка Диканського району.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася виставка картин художниці, члена НСНМУ Тетяни Кобзар «Всюди весна».

Просвітництво і художня самодіяльність.  Аматори художньої самодіяльності виступили із святковими концертами з нагоди Міжнародного жіночого дня у Полтаві та містах і селах області, зокрема, у Щербанях, Кіровому, Абазовці, Супрунівці, Тростянці, Головачі, Біологічному та Божковому Полтавського району; Хоролі; Гребінці, Шишаках та Чутовому.
У Полтавському МБК відбувся Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Таланти багатодітної родини», участь у якому взяли понад 180 талановитих дітей із багатодітних та малозабезпечених родин Полтавської області.
У Fashion club Podium обласного центру виступила з концертом студія танцю «Танцювальна весна».
У Полтаві проходив творчий вечір полтавського репера Артема Лоїка «Вірші. Реп. Думки».
У Полтаві проходив кастинг телепроекту каналу СТБ «Х-фактор-3».
Переможець телепроекту «Танцюють всі!-3», танцівник із Гадяча Олександр Геращенко взяв участь у новому проекті телеканалу СТБ «Танцюють всі. Повернення героїв» разом із своєї партнеркою та дружиною Мартою.
У Кременчуцькому ПК «Кредмаш» експонувалася виставка картин із солоного тіста майстрині Ніни Нестеровської. Також у Кременчуці проходив Х фестиваль мистецтв для дітей та підлітків «Кременчуцьке розмаїття».
У Палаці культури «Миргородкурорту» відбулося свято «Весняний бал» за участю танцювальних колективів «Полонез» та «Сеньйори» Полтавського міського будинку культури.
На Гадяччині пройшли творчі звітні концерти аматорів художньої самодіяльності Плішивецького, Великобудищанського, Ціпківського, Вельбівського, Соснівського, Лютенського, Мартинівського сільських будинків культури та Бобрицького сільського клубу.
У Великих Сорочинцях Миргородського району відбулося урочисте відкриття реконструйованого сільського будинку культури.
вгору
Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського