Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за червень 2010 року)

 

 

У Полтаві в червні були визначені переможці та лауреати щорічної премії імені В.Г.Короленка. У цьому році ними стали: у номінації «За глибокі знання життєвого шляху і творчої спадщини В.Г.Короленка» – восьмикласник полтавської загальноосвітньої школи №2 Олег Голега, десятикласниця навчально-виробничого об’єднання №14 Яна Копил, шестикласниця загальноосвітньої школи №3 Катерина Ніколенко; у номінації «За активну участь у громадському та культурному житті міста» – магістр природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Костянтин Некрасов; у номінації «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В.Г.Короленка» – член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер народної ляльки Наталія Свиридюк; у номінації «За пропаганду творчої спадщини В.Г.Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотримання прав і свобод України» – начальник юридично-адміністративного управління міськвиконкому Ірина Яковлєва; у номінації «За вагомий внесок у розбудову літературно-меморіального музею Короленка, спонсорство і меценатство» – колектив міського духового оркестру «Полтава» (керівник – Едуард Головашич).

Громадськість Полтавщини заснувала свою відзнаку – премію імені Пилипа Орлика. Першим її лауреатом став директор Центру досліджень історії Полтавщини Олександр Білоусько. Також серед лауреатів – Анатолій Банний, правозахисник та журналіст; Тамара Просяник, головний редактор всеукраїнської газети «Інформаційний бюлетень» та Микола Гараж, генерал-хорунжий Українського козацтва.

У Полтаві біля пам’ятника героям-льотчикам авіатори міста відзначили 90-річчя від дня народження тричі Героя Радянського Союзу, льотчика-винищувача Івана Кожедуба.

У червні полтавці та гості міста святкували 301-у річницю Полтавської битви, зокрема, на Полі Полтавської битви учасниками клубу «Патріот» були відтворені деякі сцени історичних подій, народні майстри давали уроки майстер-класу, «Фаєр-шоу» представляло трюки з вогнем, а у Музеї історії Полтавської битви проводилися нічні екскурсії. В рамках святкування проводився також квест «Скарб Мазепи», після закінчення якого на майдані біля театру М.В. Гоголя відбувся концерт за участю гурту «Танок на майдані Конго», переможниці шоу «Україна має талант-2» Олени Ковтун та інших.

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася презентація книги доцента Університету Віктора  Закалюжного «Козаки Полтавщини». Також в Університеті проходила авторська зустріч із письменником Василем Шкляром, де він презентував свою нову книгу «Чорний Ворон» та вечір пам’яті хормейстера, фольклориста, педагога, заслуженого артиста України Павла Бакланова «Моя душа переживе печаль».

У Полтавському обласному інституті післядипломної освіти імені М.В.Остроградського відбулася прес-конференція заступника голови Верховної Ради України Миколи Томенка, який презентував (як один із упорядників) книгу «Михайло Драгоманов: автожиттєпис».

Народна майстриня з лозоплетіння Катерина Федоренко провела в інформагенції «Новини Полтавщини» прес-конференцію і майстер-клас.

Протягом червня у видавництвах обласного центру вийшли друком наступні видання: у видавництві «АСМІ» – літературно-художнє видання зіньківчанки Світлани Козаченко «Заповідна зона»; у видавництві «Дивосвіт» – історико-документальна книга жителів Диканьки Олександра Онищенка, Федора та Сергія Крайків «Час вибрав нас»; у видавництві «Полтавський літератор» – четвертий номер літературного журналу для дітей і юнацтва «Діє-слово».

У приміщенні Національної спілки письменників України (Київ) відбувся творчий вечір лубенської поетеси Юлії Манойленко.

У світлиці Українського фонду культури (Київ) відкрилася виставка робіт декоративно-прикладного мистецтва студентів Гадяцького училища культури імені І.П. Котляревського.

 

Театрально-концертне життя.   У Полтаві показом в обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді художніх і документальних фільмів відкрився «Мазепа-фест». Перша частина фестивалю продовжилася наступного дня концертом класичної музики у виконанні, зокрема, симфонічного оркестру Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя. Також колектив Оркестру виступив у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» з концертом «Історія любові» та у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді з заключним концертом «Днів Миколи Лисенка на Полтавщині».

У Полтавському міському будинку культури відбувся благодійний концерт творчого центру Наталії Май; кошти з концерту були передані на лікування Альоші Ткаченка, родина якого загинула в автокатастрофі. Також вихованці творчого центру Наталії Май вибороли Гран-прі у фестивалі «Миргородський квітограй-2010».

У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся концерт класичної фортепіанної музики у виконанні студентів Харківського державного університету мистецтв імені І.П.Котляревського – лауреата міжнародних конкурсів Ольги Шаповал та магістра університету Цяо Веньчже (Китай).

У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді в рамках мистецького сезону голови обласного відділення Національної всеукраїнської музичної спілки, народного артиста України Германа Юрченка відбувся концерт «Свята до Музики любов» за участю оркестрантів Харківського академічного молодіжного симфонічного оркестру під орудою заслуженого діяча мистецтв України Шаліко Палтаджяна.

У Полтаві та Кременчуці з концертами виступили учасники телешоу «Фабрика зірок. Суперфінал».

В обласному центрі проходив звітний концерт учасників міської зразкової школи сучасної хореографії «Тотус».

Протягом червня на Полтавщині проходили обласні свята: у Гадячі – «Дивоцвіт Лесиного гаю»; у Грабарівці Пирятинського району – «Калинові гуляння»; у Приліпці Козельщинського району на Шар-горі – «Козацької слави цілюще джерело».

 

Образотворче мистецтво.   У виставковій залі Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилася виставка робіт «Подорож у всесвіті почуттів» народного художника України, завідувача кафедри рисунку та живопису і графічного дизайну Київського національного університету технології і дизайну Володимира Колесникова та його сина, доцента тієї ж кафедри.

У Полтавському художньому салоні протягом червня експонувалися виставки: гобеленів майстрині Ольги Пілюгіної; робіт молодих полтавських художників Наталії Корф та Олексія Іванюка та виставка робіт пам’яті заслуженого художника України Валерія Мозока.

У Кременчуцькій художній галереї експонувалася виставка акварелей Світлани Готвянської «Таємниці» та проходив творчий захід – місцеві художники малювали картини під супровід імпровізацій місцевих музикантів.

В Опішні Зіньківського району відбулося відкриття ІVМіжнародного молодіжного гончарського фестивалю «Здвиг-2010».

 

Бібліотечна справа.  В обласному центрі у День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні відбулося урочисте відкриття виставки «Герої України – захисники Батьківщини», яку організували спільними зусиллями історик і краєзнавець Панас Михайлик; працівники бібліотеки-філіалу №2 та обласної бібліотеки для дітей імені Панаса Мирного.

Протягом червня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулися наступні заходи: презентація книги лубенської поетеси Влади Платонової «Русалії», що вийшла друком у видавництві «Полтавський літератор»; презентація книги «Герої землі полтавської: Герої Радянського Союзу» упорядників Олександра Білоуська, Анатолія Гребіника і Тараса Пустовіта; в рамках «Клубу цікавих зустрічей» – урочистості з приводу вручення полтавському поету-пісняру, лауреату премії імені Володимира Короленка Володимиру Судакову почесного знаку Заслуженого працівника культури України; у відділі літератури з мистецтв експонувалася персональна виставка живопису Лариси Назаренко «Веселкова мелодія».

У Полтавській центральній міській бібліотеці проходила презентація п’ятої збірки поезій полтавської поетеси Надії Гринь «Шлях до Бога».

У Полтавській центральній районній бібліотеці в рамках заходів, присвячених Міжнародному дню захисту дітей, був проведений дитячий ранок для учнів початкових класів Мачухівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.

 

Музейна справа.   У приміщенні Полтавського краєзнавчого музею відкрилася виставка картин Володимира Рака «Звенить слава».

На території садиби Івана Котляревського в обласному центрі відкрилася виставка плетених робіт із ірландського мережива «Дивосвіт мережив» полтавської майстрині Людмили Ботченко.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного проходило урочисте святкування 70-річчя Музею.

В Орлику Кобеляцького району відкрито пам’ятний знак автору першої Конституції Пилипу Орлику.

У Великій Багачці відбулося урочисте відкриття погруддя колишнього головного лікаря центральної районної лікарні Гліба Загороднього.

 

Кіномистецтво.   На полтавському телеканалі ОДТРК «Лтава» дебютував перший випуск телепрограми «Наша армія», а телетрилогія «Дороги Гоголя» творчого колективу ОДТРК «Лтава» здобула Гран-прі ІV Міжнародного телефестивалю «Відкрий Україну».

 

Просвітництво і художня самодіяльність.   Святкові заходи у червні до Міжнародного дня захисту дітей проходили у Полтавському районному будинку дитячої та юнацької творчості, Гребінківському районному будинку культури, Хорольському районному будинку культури та Лубнах.

У Полтаві на Соборному майдані проходило традиційне Свято галушки.

У полтавському кафе «100 доріг» відкрилася виставка робіт кременчуцької майстрині Світлани Кохно, де були представлені роботи, зокрема, з фітодизайну (картини з природних матеріалів).

У Кременчуцькому міському палаці культури відбувся вечір індонезійської культури.

В Опішнянському центрі розвитку духовної культури Зіньківського району проходив захід, присвячений 80-річчю майстра-гончаря Миколи Пошивайла.

У Шишацькому районному будинку культури проходив обласний огляд- конкурс родинних та сімейних колективів «Роде наш красний».

В рамках програми «Дні відкритих дверей» перевірка культурних закладів проходила у Кочубеївці і Черняківці Чутівського району.

У Марченках Балясненської сільради Диканського району відзначали Свято малого села.

 

Туристична справа.   У Комсомольську проходив V фестиваль туристичної журналістики України.

 

 

 

Матеріал підготувала:

І.О.Коваленко, провідний

бібліограф відділу інформації

з питань культури та мистецтва

 

 


Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського