Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за  червень 2012 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. Поблизу Шар-гори в селі Приліпка Козельщинського району пройшло обласне свято «Козацької слави цілюще джерело».
Обласне культурно-мистецьке свято «Маріїна долина», приурочене пам’яті Марії Башкирцевої, пройшло поблизу села Черняківка Чутівського району.
Всеукраїнська науково-практична конференція «Постать Григорія Сковороди в сучасному філософсько-культурному просторі» відбулася у Чорнухах.
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка за підтримки ректора Миколи Степаненка створено Меморіальну бібліотеку творів нашого земляка, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Олеся Ульяненка.
У всесвітньо відомій столиці українського гончарства – у селищі Опішня Зіньківського району – відкрився 6-й Міжнародний молодіжний фестиваль «Опішне 2012».
6 червня в рамках проведення традиційних пушкінських днів у Галереї мистецтв (Полтавському художньому музеї імені М.О.Ярошенка) відбулася зустріч з протоієреєм РПЦ Миколою Солдатьонковим, праправнуком Олександра Пушкіна та нащадком Миколи Гоголя.
У книгарні «Полтавська книга» відбувся вечір пам’яті поета Анатолія Гальченка.
У видавництві «Фоліо» (Харків) вийшла книга Сергія Чебаненка «Георгій Береговой». Це видання із серії «Знамениті українці». Передмову до видання написав заступник голови Полтавської облдержадміністрації Олександр Коваль.
Театрально-концертне життя. До дня медичного працівника у 1-й міській лікарні виступив фіналіст шоу «Україна має талант-4» Едуард Клопот, а в Палаці дозвілля «Листопад» медиків вітала співачка Любов Успенська.
У Кременчуці відбувся щорічний фестиваль молодіжної культури. В рамках фестивалю пройшов концерт за участю Еріки, гурту «Время и стекло».

Образотворче мистецтво. У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонується персональна виставка робіт Миколи Підгорного – заслуженого художника України, кавалера ордена Різдва Христового, лауреата кількох премій.
У залі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) відкрилася виставка «Краса у Всесвіті», на якій були представлені понад сто робіт народного художника України, завідувача кафедри рисунка та живопису і графічного дизайну Київського національного університету технологій та дизайну Володимира Колеснікова та його сина Володимира Колеснікова-молодшого. Більшість картин належить пензлю Колеснікова-старшого, який працює у стилі декоративного сюрреалізму.
У приватній галереї «Арта» обласного центру відкрилася виставка живопису Ігоря Каюріна – члена творчого товариства «Художник» при Українському фонді культури.
У Полтавському музеї В.Г.Короленка відкрилася виставка народної іграшки «Із янголом на плечі», на якій представлені традиційні ляльки етногурту «Толока». У Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» представлена аналогічна експозиція – роботи майстра-лялькаря Наталії Свиридюк. Її виставка має назву «Полотняні царівни».
3 червня у Кременчуці відбулася перша фотовиставка «На сушке». Це новий вид контакту між автором та глядачем. У Придніпровському парку були натягнуті мотузки, на яких на прищіпках були підвішені фотографії.
    вгору
Бібліотечна справа. У село Шевченкове Решетилівського району працівники Полтавської міської централізованої бібліотечної системи привезли у дарунок сільській бібліотеці понад 320 сучасних книжок, зібраних із особистих надбань. Директор Полтавської міської ЦБС Таміла Дузенко виступила з ініціативою провести акцію «Бібліотеки міста – бібліотекам села». Її підтримали працівники ЦБС. Кожен приніс книги з дому. Село вибрали довільно. Акцію присвятили майбутньому 200-річчю з дня народження Т.Г. Шевченка.
Працівники Лубенської районної бібліотеки для дітей імені О.Донченка здійснили подорож до книжкового королівства та країни дитячих журналів для учнів 3-5 класів ЗОШ №1 пришкільного табору відпочинку.

Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї розпочав діяльність центр туристичної інформації.
11 червня Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» зустрів іноземних уболівальників чемпіонату з футболу Євро-2012, які виявили бажання довідатися про історію шведсько-російської баталії 1709 року.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві Фонд захисту і підтримки талановитих дітей імені Анатолія Кукоби оголосив дитячо-юнацький конкурс образотворчого мистецтва «Який пам’ятник ти хочеш бачити у своєму місті Полтава?». Його проведенню і була присвячена прес-конференція, яка проходила у Галереї мистецтв.
Напередодні професійного свята – Дня журналіста – у студії ОДТРК «Лтава» обласного центру відбулися традиційні урочистості. Усіх присутніх вітали фольк-гурт «Стрибожі внуці», танцювальні колективи «Флеш», «Гарний настрій!» та переможці конкурсу «Квадрат успіху шукає таланти».
У Полтаві відбувся звітний концерт гурту «Латинський квартал» обласної дитячо-юнацької спортивної школи «Колос», який у Києві на чемпіонаті України серед команд формейшн з латиноамериканської програми танців здобув золоті медалі.
9 червня У Полтавській державній аграрній академії пройшов обласний відбірковий конкурс XIII Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2012».
До Міжнародного Дня захисту дітей у Гребінківському, Лубенському та Хорольському РБК пройшло свято «Країна дитинства – казкова країна». Учні 1-4 класів Петрівського НВК Хорольського району завітали до Петрівської сільської бібліотеки на дитячий ранок «Сьогодні святкує Дитинства країна».
У Києві в Міжнародний день захисту дітей відбулася зустріч Президента України Віктора Януковича з талановитими дітьми з усіх регіонів країни. Серед них були й представники Полтавщини.
9 червня у Кременчуцькому міському палаці культури пройшов звітний концерт студій східного танцю «Караван идет на Восток».
У Чутівському районному будинку культури відбувся дитячий районний фестиваль «Крила надії».
День села у червні святкували: у Калашниках Полтавського району, вперше – у Бригадирівці Хорольського району.
16 червня зіньківчани провели другий районний фестиваль-конкурс сімейних колективів художньої самодіяльності «Пісні родинного вогнища». Його учасники – співочі родини Зіньківського краю.
Народний самодіяльний ансамбль «Горлиця» Давидівського СБК Лубенського району взяв участь у Всеукраїнському фестивалі-конкурсі «Червона калина», який проходив з 4 по 8 червня в місті Алушта. Ансамбль в номінації «Народні колективи» отримав Диплом ІІ ступеня. У номінації «Солісти-вокалісти» вдало виступила Надія Ліневська, яка отримала Диплом ІІ ступеня.
вгору

Матеріал підготувала:                  Л. В. Шибітченко,
                                                    зав. відділом інформації
                                                    з питань культури і мистецтва                               


Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського