Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2009 року)

 
За значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний і культурний розвиток України та з нагоди річниці підтвердження всеукраїнським референдумом 11 грудня 1991 року Акта проголошення незалежності України Указом Президента України Віктора Ющенка присвоєно  почесне звання «Заслужений працівник культури України» Граїцькій Наталії Михайлівні, співзасновнику Полтавської обласної громадської організації «Славетні імена Полтавщини».
1 грудня в обласному центрі відбулася презентація першої книги із 12-томного енциклопедичного видання «Полтавіка – полтавська енциклопедія» – 12-го тома «Релігія і церква».
19 грудня у Полтаві відбулося урочисте відкриття новорічної ялинки, у святкових заходах з цієї нагоди виступили аматори художньої самодіяльності та художні колективи міста.
У Полтавській малій академії мистецтв імені Раїси Кириченко в рамках соціально-мистецької програми для дітей і молоді з особливими потребами «Чарівний світ мистецтва» експонувалася виставка творчих робіт дітей-інвалідів «Світ твоїх захоплень».
Митці Полтавського творчого центру «Арсенал» на чолі із заслуженим працівником культури України Володимиром Ромаскевичем створили перший в Україні пісенник сучасної української міліцейської пісні «Вартові безпеки».
У приміщенні Полтавського національного державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка проходила конференція, підготовлена і проведена членами творчої групи Полтавського юнацького обласного університету мистецтв і краєзнавства імені Панаса Мирного і присвячена життю і творчості художниці Марії Башкирцевої та літературний захід «Моє ім’я» за участю голови обласної організації НСПУ Олени Гаран, поетеси Інни Снарської, Євгенії Найчук та студійців літературної студії «Полтавські джерела».
У загальноосвітній школі №23 обласного центру відбулася творча зустріч учнів закладу з поетом, лауреатом премії імені В.Г.Короленка, членом Міжрегіональної спілки письменників України Володимиром Судаковим з нагоди 70-річчя поета.
У Полтаві проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс виконавського мистецтва гри на народних інструментах учнів та викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів та студій позашкільних закладів освіти «Барви Полтави»; конкурс заснований управлінням культури виконкому Полтавської міської ради минулого року.
В обласному центрі відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс ретро-пісні «На хвилях ностальгії», володаркою Гран-прі якого стала колишня полтавка, а зараз жителька Києва Наталія Павлій.
У Полтаві завершився ІV Всеукраїнський конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні», присвячений 120-річчю від дня народження письменника Павла Губенка (Остапа Вишні).
В обласному центрі вже втретє проходив конкурс-казка «Різдвяний янгол». Гран-прі конкурсу отримали одесити Микита Лях та Ліза Єрмакова.
Полтавське інформаційне агентство «Новини Полтавщини» підбило підсумки обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини», зокрема, Гран-прі серед кращих книг, виданих на Полтавщині, здобув том енциклопедичного видання «Полтавіка», а у номінації «Гоголю-200 років» перемогу присуджено книзі Володимира Хурси «Славетні у гоголівському краї». Шишацький письменник також став лауреатом літературно-мистецької премії імені В.К.Малика, що проводиться у Лубнах, у номінації «Краєзнавство і народна творчість» за книгу «В.І.Вернадський і Полтава: факти, документи, бібліографія».
У Лубнах оголошені імена лауреатів мистецької премії 2009 року імені Василя Симоненка, зокрема, у номінації «Література, журналістика та публіцистика» лауреатом став професор Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, голова федерації патріотичних видань України, директор інституту культурологічних досліджень МАУПу, член редколегії журналу «Дніпро» Василь Яременко за видання чотиритомника творів Василя Симоненка; у номінації «Мистецтво» – народний самодіяльний колектив «Українська Швейцарія» Лубенського районного будинку культури за плідну концертну діяльність. Художній колектив також відсвяткував у цьому році своє 20-річчя.
За підтримки відділу культури і туризму Лубенської райдержадміністрації у літературному об’єднанні імені О.Донченка, що діє при редакції газети «Лубенщина», був проведений сьомий конкурс читців поезії Василя Симоненка; у заході взяли участь 65 юних декламаторів. Також члени літоб’єднання провели захід з нагоди виходу в світ своїх книг, зокрема, Андрій Осацький представив свою книгу «Приключения кузнечика Бобо», Лариса Назаренко – книгу «Казкова планета», а Андрій Дальній – «Сказки для взрослых».

Театрально-концертне життя.  У Полтавському театрі ляльок відбулися урочистості з нагоди присвоєння закладу статусу академічного. Також у Театрі відбулася презентація нової вистави «Вогняний дракон».
У Полтаві відбулася бенефісна вистава народного артиста України, провідного актора Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Юрія Попова «Тев’є-Тевель» за твором Шолом Алейхема «Тев’є-молочник» з нагоди 70-річчя актора.
У концертній залі Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка відбувся концерт за участю концертмейстера Національної опери України, лауреата міжнародних конкурсів Анастасії Титович та соліста Національної опери України і Большого театру Росії Тараса Штонди.
У Полтавському міському будинку культури була проведена традиційна студентська новорічна вечірка «Стиляги», а для дітей пільгових категорій – культурно-мистецька програма «Новорічні пригоди смішариків».
У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді симфонічний оркестр Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя виступив з концертом симфонічної та естрадної музики. Оркестр виступив також у Шишацькому районному будинку культури із святковим концертом до Дня місцевого самоврядування.
Полтавський палац дитячої та юнацької творчості у грудні святкував своє 75-річчя.
У рамках мистецької акції «З Україною в серці» з концертами у Полтаві виступили народний артист України Олександр Пономарьов, народний артист України Віктор Шпортько, Ірина Білик, гурти ТіК та Mad Heads XL; в рамках цієї акції з концертами у Зінькові, Решетилівці та Карлівці виступили народна артистка України Ніна Матвієнко з дочкою Антоніною. З концертом-сюрпризом «Мовою краси» в обласному центрі виступив заслужений артист України, лауреат міжнародних конкурсів акордеоністів Ігор Завадський, а у нічному клубі «Сфера» – один з найвідоміших реперів України Вова зі Львова (Vova Zi L’vova).
Викладачі та студенти IV курсів спеціалізацій «Народне пісенне мистецтво» та «Народне інструментальне мистецтво»  Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського підготували та провели для дітей  з обмеженим станом здоров’я святкову програму до Дня Святого Миколая.

Образотворче мистецтво.  У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) в рамках проекту «Пізнаємо Україну» під патронатом президента Всеукраїнського благодійного фонду «Україна – Свята Родина» Івана Матієшина розпочала діяльність виставка робіт харківських художників та тернопільської родини Олега і Ярослави Ликтей «Петрівські кольори». Також у грудні Полтавський художній музей імені Миколи Ярошенка (Галерея мистецтв) відсвяткував своє 90-річчя.
У Полтавській художній галереї «Арта» відбулася презентація календаря на 2010 рік із серії «Полтава очима художників».
У підземному переході «Злато місто» обласного центру відкрилася виставка робіт художників Сергія та Іллі Назаркіних, присвячена Полтаві та її жителям.
У Диканській картинній галереї відбувся культурно-мистецький захід «Музика в житті і творчості Марії Башкирцевої», присвячена 151-й річниці від дня народження художниці.

Бібліотечна справа.  У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського протягом грудня відбулася низка заходів: у відділі масової роботи – презентації книжок Валентини Нездойминоги «Рахівнички від синички» (презентація цієї книги проходила також і в Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного), Наталії Дорогавцевої «Кам’яна баба», Бориса Кононенка «Украдена яв», Олександра Міщенка «Узбіччя»; у відділі літератури з мистецтв – засідання «Клубу цікавих зустрічей», де була презентована книга «Духовні автопортрети Григорія Сковороди, Лесі Українки, Олександра Довженка, Олеся Гончара», упорядником якої виступила Наталія Буцька; літературно-музичний вечір з нагоди 115-ї річниці від заснування Бібліотеки та відкрилася персональна виставка живопису молодої художниці Марини Герасименко. Також у Бібліотеці відбулася презентація фільму «Біла ворона» полтавської телестудії «Лтава», який розповідає про поетесу Наталію Дорогавцеву.
У читальному залі Полтавської центральної міської бібліотеки відбулася презентація книги ветерана Великої Вітчизняної війни, почесного академіка УМСА Максима Андрійовича Дудченка «Биографическая исповедь 90-летнего полковника, профессора, врача»; книга вийшла друком у видавництві «Дивосвіт». Також у Бібліотеці проходив урок здоров’я «СНІД: знати, щоб жити» за участю студентів міста.
У бібліотеці Полтавського інституту економіки і права експонувалася  виставка фотопейзажів «Грудневі фантазії», де були представлені роботи членів «Полтавського фотоклубу».
У Лубенській центральній районній бібліотеці імені Малика відбулася презентація «Національної книги пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».
Котелевська центральна районна бібліотека відсвяткувала своє 100-річчя.
Бібліотекарями відділу обслуговування Гадяцької центральної районної бібліотеки імені Лесі Українки для учнів місцевої гімназії був підготовлений і проведений урок правознавства «Закон і ти».
У Гадяцькій районній бібліотеці для дітей проходили заходи: бібліотечний урок «Як берегти і читати книгу»; бібліографічний огляд літератури «Пригоди славнозвісних книг»; дитячий ранок «Права дитини – майбутнє України», де була представлена книжкова виставка «Ми – діти вільної держави» та вікторина «Найважливіші права дітей».
У Зіньківській районній бібліотеці для дітей проходив святковий захід «Святий Миколай, подаруй нам свято!». Також Бібліотека виборола перше місце в обласному еколого-правовому конкурсі «Екологія. Діти. Книга».

Музейна справа.  У Полтавському краєзнавчому музеї протягом грудня проходили заходи: презентація альбому «Віктор Брикулець. Малярство. Графіка. Ікономалярство», упорядником якого стала голова обласної громадської організації «Славетні імена Полтавщини» Валентина Асадчева (книга вийшла друком у видавництві «Оріяна»); в рамках заходів, приурочених до 100-річчя полтавського футболу – презентація книги та фотовиставка до цієї події; видавниче агентство «Дивосвіт» провело захід з нагоди свого 10-річчя та представило виставку своїх книг.
У Козацькій залі музею історії Полтавської битви обласного центру відбулася презентація збірника матеріалів Міжнародної науково-практичної конференції, яка проходила 10-12 червня 2009 року в рамках ювілейних заходів до 300-річчя Полтавської битви «Полтавська битва 1709 року в історії долі України, Росії, Швеції та інших держав».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася виставка текстильної пластики Світлани Олійник «Зимове мереживо».
У приміщенні Полтавської обласної прокуратури  відкрита музейна кімната.
У Кременчуцькому краєзнавчому музеї експонувалися: виставка робіт художника Григорія Олешка та виставка робіт, зроблених із природних матеріалів, робіт з вишивки та фотографій, виконаних однією майстринею – Ольгою Сиротою.
У Шишацькому народному краєзнавчому музеї був проведений тематичний захід з нагоди чергової річниці Голодомору.
У Власівці Зіньківського району відкрита музейна кімната з історії краю.
Працівники дошкільних закладів Полтавського району побували на екскурсії у Великобудищанському народному сільському музеї весілля Диканського району.
У Лохвиці відбулося урочисте відкриття погруддя українського поета Тараса Шевченка.

Кіномистецтво.   Полтава стала першим містом серед обласних центрів, де розпочався перший Всеукраїнський радіофестиваль «Пісні рідного краю».
 
Просвітництво і художня самодіяльність.   У грудні святкові концерти аматорів художньої самодіяльності до Дня місцевого самоврядування відбулися у Кобеляцькому, Карлівському, Машівському та Лохвицькому районних будинках культури. У Лохвицькому районному будинку культури проходили також концерти до Дня Збройних Сил України та Дня працівників органів статистики.
День села відзначали у Покровській Багачці Хорольського району та Міських Млинах Зіньківського району.
У приміщенні Кременчуцького відділення ProCreditBank відкрилася виставка робіт художника Олексія Рубанова.
Працівниками Гадяцького районного будинку культури був підготовлений і проведений тематичний вечір «Де козак, там і слава», участь у якому взяли народний пісенно-танцювальний ансамбль «Джерело», народний ансамбль пісні «Золоте зерно» районного Будинку культури та інші.
У Машівці відбувся святковий концерт зразкового дитячого вокального ансамблю «Горошини» районного Будинку культури з нагоди 5-річчя колективу.
Учасники художньої самодіяльності Пирятинського районного будинку культури виступили із святковим новорічним концертом  перед місцевими жителями.
У Лубенському районному будинку культури проходив огляд художньої самодіяльності «Андріївські вечорниці» та 4-й відкритий дитячо-юнацький конкурс естрадної пісні «Сузір’я мрії-2009». «Андріївські вечорниці» проходили також у Олександрівці Пирятинського району.
Інструментальний ансамбль «Мрія» педагогічного колективу Чутівської дитячої музичної школи та колектив викладачів Лохвицької дитячої музичної школи імені І.О.Дунаєвського взяли участь в обласному фестивалі виконавської майстерності викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів «Серце, віддане дітям». Вихованці Чутівської дитячої музичної школи виступили із звітним концертом «Зимовий калейдоскоп».
У Лубнах в рамках програми «Від серця до серця» на підтримку кандидата в Президенти України Юлії Тимошенко відбувся концерт гурту «Сузір’я» Тернівського будинку культури.
В рамках Всеукраїнського туру «З Україною в серці» у Кошманівці та Базилівщині Машівського району відбулися концерти за участю аматорів художньої самодіяльності.
У Диканському районному будинку культури фольклорний ансамбль «Краянка» та провідні колективи художньої самодіяльності Будинку культури виступили з концертною програмою «Пісенне мереживо».
У Стасівському будинку культури Диканського району відбувся концерт аматорів художньої самодіяльності «Хвала рукам, що пахнуть хлібом», присвячений працівникам села.
У Яшниківському сільському клубі Лохвицького району відбувся концерт з нагоди 10-річчя закладу, участь у якому взяли народний аматорський фольклорний колектив «Берегиня»; народний аматорський фольклорний колектив «Пісенне джерело» Лохвицького будинку культури; народний аматорський жіночий ансамбль «Чарівниці» Яшниківського сільського клубу; народний аматорський фольклорний колектив «Надвечір’я» Токарівського будинку культури; народний аматорський фольклорний колектив «Журавка» Гирявоісківецького будинку культури; аматори Степуцького сільського клубу та Лучківського сільських клубів.
У приміщенні Лютенського сільського клубу Гадяцького району проходила науково-практична конференція з нагоди 230-річчя засновника ракетної справи, земляка Олександра Засядька.
У Великокринківському будинку культури Глобинського району відбувся концерт пам’яті Героя України, повного кавалера ордена княгині Ольги, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, народної артистки України Раїси Кириченко.

Туристична справа.  У виставковому залі Полтавського міського будинку культури проходила третя міжрегіональна виставка «Відпочиваємо на Полтавщині», участь у якій взяли представники Полтавської області та делегації Тернопільської, Закарпатської, Івано-Франківської, Черкаської та Сумської областей.

 

Матеріал підготувала:                                                  І.О.Коваленко, провідний            
                                                                       бібліограф відділу інфор-
                                                                       мації  з  питань культури
                                                                       та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського