Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2011 року)


Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання
У Полтаві оголошено конкурс на здобуття щорічної літературно-мистецької премії імені Володимира Малика для письменників, літераторів, науковців, працівників освіти, культури, журналістики, митців, ділових людей, громадських і державних діячів за кращі творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю.
Лауреатами районної літературно-мистецької премії імені братів Тютюнників 2011 року (м. Зіньків) стали:
- у номінації «За особисту перемогу в районному конкурсі поетичних творів» – Редчук Галина Василівна;
-  у номінації «За особисту перемогу в районному конкурсі краєзнавчо-публіцистичних творів» – Гриценко Микола Миколайович;
-  у номінації «За особисту перемогу в районному конкурсі сценаристів літературно-мистецьких тематичних вечорів» – Губа Валентина Миколаївна.
У книжковому магазині «Планета» обласного центру експонувалася виставка книг полтавських видавництв та проходила презентація нової книги «Фотопоезії Галини Вовченко», проведена її автором.
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відкрилася виставка копій старовинних світлин та листівок «Полтава. Фото минулих століть», організована краєзнавцями, викладачами навчального закладу Олегом Безверхнім та Віктором Бабенком.
У Чорнухах проходило обласне літературно-мистецьке  свято «Благословенні ви, сліди мандрівника Сковороди».
У Ковалівці Полтавського району відбулася творча зустріч мешканців села із членом Полтавської спілки літераторів, лауреатом премії імені Панаса Мирного, членом літературної студії «Голос ветерана», автором декількох поетичних збірок для дітей та дорослих, поетесою Валентиною Нездойминогою.
У Лубенській дитячій музичній школі відбулася презентація роману-хроніки Володимира Васильєва «Огненные рейсы Афгана». По закінченні заходу з концертом виступив народний колектив «Контингент».
У Гребінці відбувся районний конкурс читців поезії Євгена Гребінки, присвячений 200-річчю від дня народження поета. Конкурс проводив відділ культури і туризму Гребінківської РДА.
У Філенківській школі Чутівського району відбулася презентація збірки літераторів Чутівщини «Сонячні зажинки» за участю членів місцевої спілки письменників.
вгору
Театрально-концертне життя. У Полтавському академічному українському обласному музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя протягом грудня проходили наступні заходи:
-   відбувся ювілейний концерт народної артистки України Наталії Хоменко, присвяченій 45-річчю творчої діяльності;
- з концертом виступив симфонічний оркестр під керівництвом заслуженого артиста України Віталія Скакуна (концерт оркестру відбувся також у Кременчуцькому МБК);
-  пройшов щорічний благодійний фестиваль краси і талантів «Новорічна казка».
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбулася презентація книги Григора Тютюнника «Три зозулі з поклоном», виданої з нагоди 80-річчя від дня народження письменника полтавським об’єднанням Всеукраїнського товариства «Просвіта» імені Т.Г.Шевченка коштом очільника об’єднання, народного депутата України Миколи Кульчинського. До цієї дати також були проведені заходи у Лубенській ЦРБ імені Володимира Малика та Шилівській сільській бібліотеці Зіньківського району.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» з концертом-презентацією нової програми «Різдвяні вечори з Володимиром Гришком» виступив народний артист України Володимир Гришко. Разом з артистом виступив балет «Гришко-шоу». Також у закладі відбувся гала-концерт VІ Міжнародного конкурсу-казки «Різдвяний янгол-2011». У конкурсі змагалися представники з України, Росії, Казахстану, Киргизстану, Швейцарії, Чехії, Латвії.
Учасники та переможці різних телешоу: полтавці Артем Лоїк, Олександр Геращенко, Євгенія Тарайкович, Олена Ковтун та танцювальні колективи «Міленіум», «Пірует» і циркова студія «Молодість» взяли участь у концерті, який відбувся в обласному центрі в рамках конкурсу «Молодь року-2011».
Засновник легендарного полтавського ансамблю «Архів ресторанної музики» Геннадій Рагулін став володарем музичної премії «Маестро шансона-2011» за підтримку й популяризацію жанру в Росії та країнах близького зарубіжжя.
У Кобеляцькому центрі культури і дозвілля виступили з концертом народні артисти України Дмитро та Назарій Яремчуки.
У Гадячі відбулося урочисте відкриття оновленого кіноконцертного залу «Дружба». У святковому концерті з цієї нагоди виступили народний артист України Павло Зібров, квартет «Гетьман», гурт «Діти капітана Гранта» та аматори сцени.
вгору
Образотворче мистецтво.   Національний художній музей України та Полтавська галерея мистецтв (Художній музей імені М.О.Ярошенка) створили спільний проект – виставку картин «Іван Мясоєдов і його доба», присвячену 130-річчю від дня народження художника. На виставці експонувалися полотна Івана Мясоєдова та кращих художників-авангардистів першої половини 20-го століття.
У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені М.О.Ярошенка відбулася презентація поверненої із реставрації ікони Святого Миколи Чудотворця.
У Кременчуцькому художньому салоні відкрилася виставка малюнків юних кременчужан «Різдвяна феєрія».
У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського відбулася зустріч студентів закладу із заслуженим майстром народної творчості України, доцентом Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, художником, килимарем Олександром Бабенком.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася фотовиставка робіт народного аматорського колективу «Софіт».
вгору
Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбулася презентація наукового дослідження творчості поета-полтавця, члена НСПУ, лауреата літературно-мистецьких премій, заслуженого працівника культури України, головного редактора видавництва «Полтавський літератор» Володимира Тарасенка. Автор дослідження – учениця 10 класу полтавської ЗОШ №18 Тамара Драгіна. У заході взяв участь і сам поет, який ознайомив присутніх із своїми новими виданнями –  збіркою «Одкровення» та книгами для дітей. Також у Бібліотеці відбувся вечір-зустріч із полтавською поетесою-пісняркою, журналісткою та громадським діячем Марією Бойко «У дзеркалі поезії Марії Бойко».
В рамках проекту «Бібліоміст» відкрилися пункти безкоштовного публічного доступу до мережі Інтернет у Чутівській районній бібліотеці для дітей та Малобудищанській бібліотеці-філіалі Зіньківського району.
У Гадяцькій районній бібліотеці для дітей відбувся захід з нагоди 10-річчя клубу вихідного дня «Магніт».
У Лубенській міській бібліотеці для дорослих був проведений захід до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом.
У Зіньківській районній бібліотеці для дорослих проведені заходи: година спілкування «Повір у себе» для людей з особливими потребами та засідання клубу «Феміда».
У Вельбівській ЗОШ І-ІІ ступенів Гадяцького району відбулося літературно-музичне свято «Безцінна спадщина мого народу», організоване і проведене бібліотекарями сільської бібліотеки Ю.Саутою та Н.Римар.
В Усівській сільській бібліотеці-філії Пирятинського району створено музейну кімнату, де представлені старовинні побутові речі, зібрані жителями села.
вгору
Музейна справа.   У поточному році експозиція Полтавського краєзнавчого музею поповнилася 870-ма експонатами, на придбання яких було витрачено 20 тис. грн. з обласного бюджету. Також у Музеї відбулися урочисті збори, присвячені 20-й річниці Всеукраїнського референдуму, що підтвердив ухвалений Верховною Радою України 24 серпня 1991 року Акт про незалежність України. На заході з концертом виступив камерний хор «Гілея».
Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського розпочав цикл новорічно-різдвяних свят.
У Полтавському музеї-садибі Володимира Короленка напередодні дня Святого Миколая майстер з різьблення по дереву Володимир Маркар’ян провів майстер-клас для учнів третіх класів ЗОШ№38.
Зіньківський народний історичний музей визнано переможцем обласного огляду-конкурсу «Рідний край: сторінки історії – 20-річчю Незалежності України присвячується» серед групи музеїв міських і районних музеїв комунальної власності і нагороджено дипломом І ступеня управління культури Полтавської ОДА.
У Вовчицькому районному музеї Лубенського району відбулася 152-а персональна виставка найперших робіт Героя України, заслуженого майстра народної творчості України, почесного жителя Лубен, Кобеляк та Сімферополя Віри Роїк. Виставка присвячена пам’яті майстрині.
вгору
Кіномистецтво. У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася презентація документального фільму про війну в Афганістані «Змушені воювати».

Просвітництво і художня самодіяльність.   Заходи до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС проходили у Комсомольську, Лубнах, Гребінці, Гадячі та Пирятині.
Святкові концерти аматорів художньої самодіяльності до Дня місцевого самоврядування проходили у Лубнах, Хоролі, Миргороді та Гадячі. Зокрема, у Гадячі вп’яте відбувся районний фестиваль народної творчості «Таланти рідного краю», який був присвяченій Дню місцевого самоврядування.
Святкові заходи до дня Святого Миколая проходили у Полтаві, Мачухах Полтавського району, Лубнах та Гадячі. Зокрема, у Гадячі з цієї нагоди студенти Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського показали дітям театралізовану виставу.
Класу бандуристів Миргородської дитячої музичної школи виповнилося 50 років.
У Лубенському РБК відбувся шостий відкритий дитячо-юнацький конкурс естрадної пісні «Сузір’я мрії» за участю виконавців з Чернігівської, Сумської та Полтавської областей.
У Чутівському будинку дитячої та юнацької творчості відбувся щорічний районний фестиваль «Повір у себе», організаторами заходу виступили районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, відділи освіти, культури та туризму РДА та інші.
У Хоролі вперше пройшов районний конкурс «Кращий козак Хорольщини», організований Хорольським РБК за сприяння відділу культури і туризму РДА та відділу у справах сім’ї, молоді та спорту РДА. Також у Хорольському РБК відбувся авторський вечір самодіяльного поета і композитора, настоятеля Петропавлівського храму міста Василя Симулика «Пісня рідного краю».
вгору


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтваРежим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського