Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за грудень 2012 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво та художня самодіяльність

Загальні питання. 3 грудня виповнилось 290 років від дня народження просвітителя-гуманіста, філософа, поета і педагога Григорія Сковороди. З цієї нагоди у Чорнухах, на малій батьківщині митця, відбулося свято «Вкраїни син – мудрець, пророк», в рамках якого проходило покладання квітів до пам’ятника поету, концерт, різноманітні поетичні конкурси та вручення районних премій. Неподалік Чорнух відкрито пам’ятний знак Григорію Сковороді. Також у Пирятинській районній бібліотеці для дітей був проведений тематичний вечір для учнів 9-х класів місцевої школи №4 «Мудрець з Чорнухинського краю».
До Міжнародного дня інвалідів у Лубенському РБК був проведений третій регіональний фестиваль творчості «Сузір’я мрій» та розгорнута виставка творчих робіт людей з обмеженими фізичними можливостями, а у приміщенні Лубенської музичної школи відбувся концерт «Милосердя і доброта – два крила, на яких тримається світ». Також у Будинку культури відбулася виставка-ярмарок «Книги Полтавщини-2012», на якій були представлені книги, видані видавництвами області за кошти обласного бюджету.
З нагоди Дня місцевого самоврядування У Гадяцькому кіноконцертному залі «Дружба» відбулися урочистості та святковий концерт.
14 грудня в Україні відзначався День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. З цієї нагоди у Полтаві та області відбулися заходи:
- у Полтаві – урочисте покладання квітів до пам’ятного знака жертвам Чорнобильської катастрофи;
- в Абазівці Полтавського району – у холі залізничного вокзалу встановлено панно із світлинами та іменами уродженців села, які взяли участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;
- у Чорнухах – мітинг-реквієм та відкриття пам’ятного знака ліквідаторам;
- у Гадячі – мітинг біля меморіального комплексу «Землякам, які пройшли горнило Чорнобилю» та концерт у кіноконцертному залі «Дружба»;
- у Лубнах – урочистості та концерт артистів МБК та вихованців музичної школи;
- у Пирятині та Хоролі – урочистості та покладання квітів до підніжжя пам’ятного знаку постраждалим від аварії на Чорнобильській АЕС.
З нагоди Дня працівників архівних установ у приміщенні Державного архіву Полтавської області відбувся урочистий захід та святковий концерт за участю колективу Полтавської обласної філармонії.
У Полтавській ОДА відбулося засідання круглого столу, на якому був розглянутий підготовлений план основних заходів по відзначенню у 2014 році 200-річчя від дня народження поета, письменника та художника Тараса Шевченка.
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася презентація музейної експозиції «Народна війна», представленої Київською міською організацією Всеукраїнського товариства «Меморіал» імені В.Стуса.
У Полтаві відбувся перший етап мистецького благодійного проекту «Відлуння минулого». Програму, складену з моновистав за творами світових класиків, студентам полтавських вишів презентували учасники молодіжної театральної студії «І по всьому» при Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка.
Журі з присудження щорічної премії імені Володимира Малика (Лубни) оголошує конкурс на здобуття Премії для письменників, літераторів, науковців, працівників освіти, культури, журналістики, митців, ділових людей, громадських і державних діячів, яка присуджується за кращі творчі здобутки, присвячені темі історії України та рідного краю.
У Чутівському районному будинку дитячої та юнацької творчості за сприяння відділу культури Чутівської РДА, Полтавського міського центру українсько-індійської дружби «Шанті» та районного народного краєзнавчого музею була проведена науково-практична конференція з нагоди 140-річчя від дня народження основоположника української національної індології, відомого сходознавця, уродженця Чутового Павла Ріттера.
У приміщенні Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського відбулася зустріч начальників відділів культури області, які зараз знаходяться на заслуженому відпочинку, але не поривають тісних зв’язків з культурою, є учасниками хорових, вокальних ансамблів, театрів.
Десятирічна полтавка, учениця 4-го класу Полтавської дитячої музичної школи №3 імені Б.Гмирі Зоряна Коломієць (акордеон) виборола диплом лауреата першого ступеня Міжнародного конкурсу-фестивалю «Планета мистецтв» (Київ).
Інститут «УкрНДІпроектреставрація» (Київ) розробив історико-архітектурний опорний план Полтави, мета якого – відображення інформації про об’єкти культурної, природоохоронної, архітектурної спадщини, зони їх охорони.
                          вгору 
Театрально-концертне життя. У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя протягом грудня відбулися:
- прем’єра новорічного гранд-мюзиклу «Пригоди пана Мюнхгаузена» у постановці художнього керівника Театру Олексія Коломійцева, який виступив також автором музики та лібрето;
- концерт учнів шкіл естетичного виховання області, абсолютних переможців міжнародних, всеукраїнських конкурсів та симфонічного оркестру Театру (художній керівник і головний диригент – народний артист України Віталій Скакун). Також симфонічний оркестр виступив із новою концертною програмою «Музичні прем’єри в Полтаві».
Художній керівник Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Олексій Коломійцев та завідувач музичної частини, головний диригент Театру, народний артист України Віталій Скакун провели прес-конференцію «Полтавський театр: прем’єри сезону та перспективи розвитку». У заході взяли участь начальник управління культури Полтавської ОДА Геннадій Фасій; відомий український композитор, народний артист України Олександр Злотник та драматург, голова Всеукраїнського благодійного фонду «Гільдія драматургів України» Ярослав Верещак. Захід проходив у Полтавському обласному комунальному інформаційному агентстві «Новини Полтавщини».
У Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулося нагородження переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей-2012». По закінченні нагородження для всіх присутніх була показана лялькова вистава «Різдвяна ніч».
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» була показана танцювальна вистава «80 днів до кінця світу» за мотивами роману Жуля Верна «Навколо світу за 80 днів». Хореографом-режисером спектаклю виступив відомий український танцівник, головний хореограф телепроекту «Майдан’S-2», учасник телепроектів «Танцюють всі!» і «Танцюю для тебе-3» Олександр Лещенко. Також у Палаці дозвілля проходив міський конкурс «Красуня Полтави-2012» та святковий концерт для дітей із сімей пільгових категорій.
У Кременчуцькому МБК відбулися покази спектаклів:
- «Когда мужа нет дома» у постановці акторів Московського Незалежного театру;
- моноспектаклю «МАсква-ПИтушки або Кони беспредела» за мотивами поеми Венедикта Єрофеєва «Москва-Петушки». Єдину роль у спектаклі виконав професійний актор, головний режисер Кременчуцького Троїцького театру та директор МБК Сергій Ситник.
У Чутовому в рамках культурно-освітньої програми «Тобі, Україно, соборна, єдина! Скарби духовної спадщини – молоді Полтавщини» відбувся благодійний концерт академічної хорової музики камерного хору «Гілея» під керівництвом Леоніда Журавського.
Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом грудня відбулися заходи:
- вручення іменної премії, яке вже третій рік поспіль проводиться у грудні з нагоди чергової річниці від дня народження Миколи Ярошенка. Цьогорічними лауреатами Премії стали: меценат, співавтор та співзасновник спільно з НСХУ серії художніх видань «Художники Полтавщини» Олексій Петренко (номінація «Громадська діяльність»); завідувачка кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Ірина Мужикова (номінація «Наукові праці та дослідження в області мистецтва»); почесний краєзнавець Національної спілки краєзнавців України Валерій Волосков (номінація «Сприяння розвитку музею та поповнення колекції Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка»); доцент кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка, заслужений художник України Павло Волик (номінація «Образотворче мистецтво – живопис»); старший викладач кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Дмитро Коршунов (номінація «Образотворче мистецтво – скульптура»); член НСХУ Анатолій Кривобоченко (номінація «Образотворче мистецтво – графіка»);
- відкриття тематичної виставки «Натхнення віків», створеної на основі фондової колекції Музею; до виставки увійшли твори російських і західноєвропейських майстрів пензля, скульпторів, графіків та іконописців XVIII-XIX століть;
- творчий вечір полтавської поетеси Галини Вовченко; автор представила свою нову, тринадцяту книгу «А дні бувають різні» та виставку світлин, зроблених нею з 2005-го року під час численних подорожей;
- спільна виставка робіт чотирьох решетилівських майстрів народного мистецтва з однієї родини – Євгена, Лариси, Наталки та Ольги Пілюгіних;
- презентація колекції одягу «Магнетичний вплив» дизайнера Юлії Сірик; а колекцію капелюшків представила полтавська майстриня Дар’я Слюсар.
У прес-центрі Полтавської галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) відбулася презентація нової виставки робіт та вечір пам’яті «Дитина з душею кольору індиго», присвячена пам’яті юної художниці Саші Путрі.
У Полтавському художньому салоні протягом грудня експонувалися виставки:
- персональна виставка робіт лауреата премії імені Миколи Ярошенка, учасниці міжнародних, всеукраїнських та регіональних художніх виставок, художниці Юлії Мохірєвої;
- виставка робіт молодих полтавських художників Юрія Шаповала та Дениса Городничого «Відчуй мить»;
- виставка картин «Дендропарк очима юних художників», створених юними полтавськими художниками в рамках проекту «Облаштовуємо Дендропарк разом».
У приватній мистецькій галереї «Арта» обласного центру експонується виставка робіт полтавської художниці Лариси Лукаш «Омріяні світи Лариси Лукаш».
Національна спілка фотохудожників України, Полтавська обласна рада профспілок, управління культури Полтавської ОДА презентували виставку робіт лохвицького фотомайстра Сергія Білоуса. Виставка проходила у приміщенні Полтавської обласної ради профспілок.
У кафе «Посиденьки» обласного центру розгорнуто виставку робіт фотомайстрині Вікторії Долини «Українські мотиви».
У художній крамниці «Сто доріг» обласного центру експонується виставка робіт фотомитця, голови обласної організації НСФХУ Віктора Матосова «Людина і природа».
У підземному переході «Злато місто» обласного центру у приміщенні фотостудії «Pro-Foto» відкрилася тематична виставка фоторобіт «Без бар’єрів», яка висвітлює життя інвалідів-візочників.
У Кременчуцькій міській художній галереї розгорнута виставка робіт молодого київського скульптора Олексія Леонова «Водительство духа».
У Кременчуцькій художній галереї Наталії Юзефович відкрилася виставка молодого майстра витинанок Дмитра Короля.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва експонується виставка живопису та графіки художника Георгія Карповича.
Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулася презентація ювілейної, десятої книги для дітей «Котик-чоботар» карлівського письменника Володимира Слєпцова.
У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара проходила презентація книги Михайла Семишкура «Пригоди Хрюнчика і Хрянчика»; книга вийшла друком у полтавському видавництві «Оріяна».
У Полтавській міській бібліотеці для дорослих №7 започатковано цікаву традицію – вечорниці для всіх бажаючих навчитися вишивати бісером. На відкритті заходу, присвяченого Святій Катерині, виступив ансамбль «Полтавські піснярі» Полтавського МБК та експонувалася виставка вишитих бісером ікон (автор – завідуюча бібліотекою Людмила Заливча).
У Полтавській міській бібліотеці-філії №2 щомісяця безкоштовно проводяться покази зарубіжних і вітчизняних фільмів 1950-1970 років. Завдяки виграному гранту Міжнародного фонду «Відродження» у Бібліотеці з’явився новий комп’ютер та мультимедійний проектор, що дає можливість перегляду кінофільмів на великому екрані.
У Кременчуцькій бібліотеці-філії №3 запроваджено проект «Соціальна реабілітація за допомогою інформації». Відтепер користувачами Інтернету можуть стати пенсіонери та люди з обмеженими фізичними можливостями, які за допомогою скайп-зв’язку щодня у встановлені години можуть спілкуватися з кваліфікованими спеціалістами територіального центру та отримувати консультації з різних питань.
У Чутівській районній бібліотеці для дітей для учнів 3-Б класу місцевої школи був проведений урок-презентація «Усна народна творчість».
У Березоворудській сільській бібліотеці Лубенського району для любителів книги і газети «Лубенщина» був проведений захід – зустріч із членами літоб’єднання імені О.Донченка.
Музейна справа. Директор Лубенського краєзнавчого музею Тамара Дяченко виступила на апаратній нараді у Лубенському міськвиконкомі з доповіддю про роботу музею та галереї образотворчого мистецтва.
У Полтавському краєзнавчому музеї проходили урочистості з нагоди 140-річчя від дня народження архітектора-самоука Василя Кричевського та відкрилася виставка робіт мистецької родини Кричевських «Суцвіття талантів родини Кричевських».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрився вернісаж малюнків юних вихованців дитячої художньої студії «Маленький принц», які виступили також з аматорським концертом.
На фасаді будинку по вулиці Жовтневій, 8 обласного центру відкрито меморіальну дошку народному художнику України Євгену Тригубу.
Кіномистецтво. Учасники ансамблю «Надвечір’я» при Гадяцькому будинку культури виконали українські пісні, які записали на телестудії каналу УТ-1 (Київ) для трансляції в ефірі.

Просвітництво і художня самодіяльність. На центральній площі обласного центру в день Святого Миколая відбулося святкове дійство з нагоди відкриття головної ялинки міста. Також святкові заходи з цієї нагоди проходили у Полтавському РБК (Щербані Полтавського району). Різноманітні новорічні заходи проходили у різних закладах Полтави, зокрема:
- у Полтавському МБК відбулася перша Новорічна ялинка із святковою виставою, конкурсами, концертом та врученням новорічних подарунків; кращі колективи Полтавського МБК – шоу-балет «FLESH», вихованці Творчого центру Наталії Май, зразкового циркового колективу «Молодість», танцювального колективу «Міленіум» – взяли участь у казковому святі «Новорічний бал-маскарад», організованого для вихованців школи-інтернату №2 обласного центру. А хореографічний колектив «Міленіум» до того ж виборов гран-прі Міжнародного танцювального конкурсу «Сузір’я Еллади» (Афіни, Греція);
- у Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування була показана вистава «Попелюшка» (режисер – Влад Шевченко) та виставка творчих робіт вихованців Полтавської міської школи мистецтв (виставка експонувалася у фойє Театру);
- у музеї-садибі В.Г.Короленка обласного центру проходило традиційне свято Короленківської ялинки;
- у Полтавському музеї-садибі І.П.Котляревського відбувся святковий захід, який відкрив новорічні свята у закладі.
У Полтавському МБК проходив Міжнародний фестиваль творчості і краси «Новорічна казка-2012» та експонувалася виставка-конкурс дитячого малюнку «Професія моєї мрії».
Вихованці клубу спортивно-бального танцю «Натхнення» при Полтавському ОЦЕВУМі, семирічні Софія Гордієнко та Дмитро Васильєв вибороли золоті медалі у відкритому конкурсі зі спортивних бальних танців «Кубок Харкова-2012» (категорія «Супердебют»).
В рамках духовного літературного вечора у Полтавському БК ПТМЗ демонструвалася постановка «Сім днів» та презентація книги полтавки Наталії Гудзенко «А вы за кого почитаете Христа?».
У Гребінківському РБК проходив традиційний районний конкурс естрадної пісні «Зорепад-2012» за участю тридцяти талановитих юних співаків.
У Чутівському районному будинку дитячої та юнацької творчості проходив традиційний фестиваль «Повір у себе» за участю дітей з особливими потребами.
У Пирятині відбувся гала-концерт обласного телешоу-конкурсу дитячої пісні і танцю «Естрадна веселка-2012» та урочиста церемонія нагородження лауреатів конкурсу.
У Шишацькому РБК проходив вечір пам’яті талановитого шишацького музиканта та видатного культосвітнього працівника Анатолія Голубєва з нагоди 90-річчя від дня народження митця.
У Лубнах відбувся десятий міськрайонний конкурс читців поезії Василя Симоненка, який був проведений літоб’єднанням імені О. Донченка при редакції газети «Лубенщина».
вгору



Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва



Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського