Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за  квітень 2010 року)

 

 

1 квітня полтавці та гості міста вшанували пам’ять земляка, письменника Миколи Гоголя, відзначивши 201-у річницю від дня його народження. В рамках святкування голова Полтавської облдержадміністрації та міський голова вручили премії імені Миколи Гоголя, заснованої управлінням освіти і культури. На розгляд журі під керівництвом заступника міського голови Лариси Семеняги були представлені роботи в жанрах есе, нарис, оповідання, вірші, поема, ода, п’єса. Всього в конкурсі взяли участь роботи 39 осіб. Переможцями стали: в молодшій віковій групі (13-15 років) – Юлія Рябуха (школа №18, І премія), Анастасія Притула (школа №19, ІІ премія), Валерія Звягольська (школа №26, ІІІ премія), у середній віковій групі (16-17 років) – Артур Купріян (школа №18, І премія), Юлія Могила (школа №22, ІІ премія), Юлія Шемякіна (ІІІ премія, школа №14); у старшій віковій групі (18-28 років) – Вікторія Дегтярьова (Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка, І премія), Михайло Рахно (звідти ж, ІІ премія), Анна Синягівська (Полтавський національний технічний університет імені Ю.Кондратюка, ІІІ премія). Також в обласному центрі відбулося театралізоване дійство за участю артистів Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, ансамблю танцю «Весна» і «Козацькі розваги» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, ансамблю «Барвінок» Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості та аматорів художньої самодіяльності. В обласному центрі на вулиці Степового фронту проходив перший графіті-фест, присвячений Дню сміху та 201-й річниці від дня народження Миколи Гоголя. До цієї дати проходили урочистості у Національному заповіднику-музеї імені М. В. Гоголя, що у Гоголевому, та у Шишаках. У Великих Сорочинцях Миргородського району біля пам’ятника письменнику виступили студенти Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського із хоровим твором «Молитва» на слова Миколи Гоголя, музику до твору написав викладач училища Григорій Харковина.

6 квітня в обласному центрі розпочався V Всеукраїнський фестиваль театрального мистецтва «В гостях у М.В.Гоголя». В рамках фестивалю проходили спектаклі гоголівської тематики у виконанні артистів Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені  М.В.Гоголя, Дніпропетровського молодіжного театру «Віримо!», Криворізького міського театру музично-пластичних мистецтв «Академія руху», Чернігівського обласного академічного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка, Орловського державного молодіжного театру «Свободное пространство» (Росія) та Українського музично-драматичного театру «Еней». Українська народна хорова капела (Москва) виступила із літературно-музичною композицією «Маруся Чурай». Музично-театральним дійством «З любов’ю до Гоголя » відкрили фестиваль артисти Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя.

6 квітня, у день відкриття Фестивалю, представники «Полтавського земляцтва в Москві» (Росія) вручили перші екземпляри Повного зібрання творів Миколи Гоголя, що вийшов друком у видавництві Московської патріархії у 17-ти томах в 15-ти книгах, голові Полтавської облдержадміністрації Олександру Удовіченку, директору Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя Олексію Андрієнку, представнику редакції газети «Вечірня Полтава» та представнику Лубен.

У квітні відбулося засідання журі щорічної премії імені Панаса Мирного, яке визначило цьогорічних лауреатів премії, зокрема, у номінації «Література й літературознавство» ними стали – Михайло Булах, поет і журналіст за книгу «Свят-хліб» (посмертно); Марія Бойко – поетеса, за книгу «Моя Україна – це любов моя»; у номінації «Журналістика й публіцистика» – авторський колектив ОДТРК «Лтава» за телефільми «Від переконань не відмовлюсь», «Вавилов»; у номінації «Мистецтво» – Василь Безуля, заслужений художник України, художник-постановник Полтавського академічного обласного театру ляльок за творчий доробок; у номінації «Народна творчість» – Петро Шевчук, заслужений майстер народної творчості України, викладач та майстер виробничого навчання Решетилівського художнього професійного ліцею за твори українського килимарства; у номінації «Благодійна та громадська діяльність» – Микола Біденко, генеральний директор громадської організації «Полтавське земляцтво в Москві» та Валерій Роздорожній, генеральний директор торгової компанії «Еста» (Москва), за реалізацію спонсорських проектів у галузі охорони здоров’я, культури та спорту. Журі премії порушило клопотання про відзначення Почесною грамотою обласної ради за вагомі особисті творчі здобутки номінантів премії: письменника Олександра Міщенка, журналістки Вікторії Корнєвої, авторів циклу мистецьких фільмів «Дивотворці» – Людмили Пошивайло та Юрія Герасименка.

У Полтаві відбувся мітинг-реквієм з нагоди 24-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС.

У видавництві «Полтавський літератор» вийшла друком книга члена Національної спілки журналістів України, почесного громадянина Диканьки Василя Скорика «Тріумф перемоги»; а у видавництві «Дивосвіт» – книга Володимира Ковпака «Перекотидоля».

Жителі Комсомольська святкували 50-річчя міста.

У Кременчуці святкували День вулиці Ватутіна; урочистості були присвячені 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Відділ культури та туризму Чутівської райдержадміністрації протягом квітня провів «Дні відкритих дверей» у районних сільських закладах культури.

У Центрі народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ) відбулося урочисте нагородження переможців дитячого літературного конкурсу «Я козацького роду», перше місце в якому посів Ян Марченко з Кременчука.

 

Театрально-концертне життя.   З 1 по 18 квітня у Полтаві проходив 5-й Всеукраїнський фестиваль-конкурс композиторів «Журавлиний ключ»; цього року конкурс присвячений 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні. Гран-прі фестивалю виборов донеччанин Євген Васькін за пісню «Как молоды мы были...». Головою цьогорічного журі фестивалю був заслужений артист України Олександр Тищенко; до складу журі увійшла також заслужена артистка Росії, кавалер ордена княгині Ольги Ірина Шведова.

З 13 по 16 квітня у Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка проходив Х Всеукраїнський конкурс виконавців на мідних духових інструментах «Полтавська весна-2010», участь в якому взяли 26 юних музикантів з музичних училищ десяти міст України; в рамках конкурсу пройшов звіт духового оркестру Училища та виступ ансамблю ударних інструментів «Імпульс».

З 19 по 23 квітня в обласному центрі проходив фестиваль класичної та сучасної української музики «Дні Миколи Лисенка у Полтаві». В рамках фестивалю у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді виступив український народний оркестр «Мамай» та солісти Полтавської філармонії; у Полтавській музичній школі №1 – юні виконавці вокальних, інструментальних та ансамблевих творів композиторів Полтавщини; третій день фестивалю знову проходив у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді, де виступили українські виконавці джазових творів. У залі відділу літератури з мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського з концертом «Музичні барви української хорової музики» виступив камерний хор «Гілея». І завершився фестиваль концертом у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка за участю камерного хору імені Павла Лиманського, фольклорного ансамблю «Жива вода», гурту «Стрибожі онуці» вузу.

У Полтавському міському будинку культури проходив Фестиваль східного танцю «Східний калейдоскоп» за участю професійних та аматорських танцювальних колективів і танцюристів з Полтави, Одеси та Харкова. Також у Будинку проходив Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Шукаємо таланти», участь у якому взяли представники оригінального та розмовного жанру, вокалу, хореографії, театру моди та модельної агенції.

У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся Пасхальний концерт, організований Полтавською єпархією УПЦ та концерти вінницького гурту «ТіК» і українських виконавців – дуету Потапа і Насті Каменських.

У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського проходила виставка творчих робіт студентів та викладачів Училища «Диво писанкове», присвячена Великодню.

У Кременчуці з концертами виступив симфонічний оркестр Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя та український гурт «D.Lemma».

 

Образотворче мистецтво.   У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка до Дня космонавтики відбулося відкриття обласного наукового колоквіуму «Космос і астрономія» та презентація моделей космічної техніки і астрономічних приладів вихованців товариства «Персей». Також протягом квітня у Музеї експонувалися виставки робіт художника Миколи Болюха, художника Василя Волкова (до 170-річчя від дня народження художника) та вернісаж карикатур Євгена Самойлова і Михайла Шлафера «50х50».

У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) проходило нагородження дипломами й почесними грамотами переможців і призерів конкурсу учнівської творчості в номінації «Образотворче мистецтво» та конкурсу листівок; конкурси були присвячені 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

У залі Національної спілки художників України обласного центру відкрилася виставка до Великодніх свят, де були представлені, зокрема, роботи викладачів Полтавської малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко Олени Волкової та Марини Леонович «Писанкове дерево», пасхальні рушники яреськівських майстринь Тамари Савенко та Любові Редьки, гобелени сестер Ольги Пилюгіної та Наталії Дмитренко, ікони Петра Гуменюка.

У Полтавській виставковій залі творчого товариства «Художник» при обласному відділенні Українського фонду культури відкрилася 5-та персональна виставка картин художниці Людмили Бусло «Світ очима жінки».

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбувся обласний конкурс з образотворчого мистецтва серед вихованців позашкільних закладів області «Барвисте перевесло».

У салоні-магазині «Полтавська книга» відкрилася виставка картин художника Володимира Кривого «Православні храми Полтавщини».

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського експонувалася персональна виставка живопису колишнього актора Полтавського обласного академічного театру ляльок Сергія Ткаченка.

У бібліотеці Полтавського інституту економіки і права відкрився вернісаж мачухівського художника Богдана Пристана.

У читальному залі Решетилівської центральної районної бібліотеки бібліотекарями Ольгою Вовканич та Тетяною Пилипенко для учнів 9-В класу місцевої гімназії була підготовлена і проведена година спілкування «Передай нащадкам наш скарб – рідну мову», а для учнів Решетилівського художнього ліцею завідуючою відділом обслуговування Бібліотеки Мариною Яресько – година цікавих повідомлень «Тарасові музи». Також у Бібліотеці експонується книжкова виставка «Решетилівщина: історія та сучасність», де розміщені матеріали про минуле і сьогодення району.

У Гребінківській центральній районній бібліотеці проходило свято дитячої книги.          

У Вельбівській школі Гадяцького району бібліотекарі місцевої сільської бібліотеки підготували і провели літературні читання до Всесвітнього дня поезії.

 

Музейна справа.   У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відбувся концерт камерного хору «Гілея» «Великодню співаємо!».

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка експонувалися виставки: вишитих робіт вишивальниці в четвертому поколінні Віри Забори та її сина Сергія, де були представлені зразки прикрас одягового, побутового та інтер’єрно-обрядового призначення та виставка робіт з бісеру сестер Каті і Таї Мормило «Тільки ніжні сердечка дівочі так бажають творити красу».

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського була презентована збірка «Полтавські ландшафти Івана Котляревського», яка вийшла друком у видавництві «Полтавський літератор» та путівник Євгенії Сторохи «Котляревський і Полтава. Портрет поета на тлі міста».

У музеї Полтавської битви відбулися урочистості з приводу нагородження переможців конкурсу наукових робіт на тему «Полтавська битва в геополітичних вимірах сьогодення»; участь у конкурсі взяли молоді науковці, аспіранти, викладачі та студентська молодь країни. Також експозиція Музею поповнилася новим експонатом – портретом гетьмана України в еміграції Пилипа Орлика; автор портрета – заслужений художник України Микола Підгорний.

 

Просвітництво і художня самодіяльність.   У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді з концертом виступив новостворений народний ансамбль «Мамай», який складається із тридцяти ентузіастів – досвідчених артистів обласної філармонії.

У Кременчуцькому міському будинку культури з нагоди Дня сміху проходив фестиваль кременчуцької ліги КВК.

У Решетилівці проходило традиційне районне свято юних вокалістів «Срібний дзвіночок».

В актовому залі Гадяцького училища культури імені І.П. Котляревського відбувся концерт випускників та учнів фортепіанного відділу місцевої музичної школи та її викладачів.

У Карлівці проходив пісенний фестиваль – районне свято «Дзвонкова криниця» та обласне свято писанки «Воскресни, Писанко!», в рамках якого був проведений великодній фестиваль-вернісаж народної творчості майстрів Полтави, області та Красноградського району Харківської області.

У Лубнах проходив 47-й міськрайонний конкурс «Поетична весна Лубенщини».

В рамках Всеукраїнського огляду відбулися концерти аматорів сцени сільських клубів та будинків культури у Машівці, Краснолуцькому сільському будинку культури Гадяцького району.

В Оржицькому районному будинку культури відбувся двадцятий обласний конкурс вокалістів, присвячений 80-річчю лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, кавалера ордена княгині Ольги ІІІ ступеня, народної артистки СРСР та народної артистки України Діани Петриненко.

У Шилівському сільському клубі Зіньківського району відбулося літературно-мистецьке свято «Я міряю своє життя не днями, я працею вливаюсь в майбуття», присвячене 90-річчю письменника Григорія Тютюнника та вшануванню пам’яті його братів – Григора і Федора.

Народний театральний колектив Стасівського сільського будинку культури Диканського району виступив перед односельцями з новою виставою «Фараони» за мотивами одноіменного твору полтавського письменника і драматурга Олексія Коломійця.

У Калинцівському сільському будинку культури Пирятинського району проходило традиційне районне свято гумору «Смійтеся на здоров’я!», присвячене пам’яті земляка Олександра Тищенка.

У Воскобійниках Шишацького району відбувся концерт місцевих аматорів художньої самодіяльності.

 

Туристична справа.   Управління культури виконкому Полтавської міськради провело нараду з керівниками засобів масової інформації на тему: «Правове регулювання реклами туристичної діяльності».

 

 

 

 

 

Матеріал підготувала:                                                  І.О.Коваленко, провідний            

                                                                                        бібліограф відділу інфор-

                                                                                        мації  з  питань культури

                                                                                         та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського