Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за квітень 2011 року)

У квітні Полтавщина відзначала різні пам’ятні дати. Зокрема, до 202-ї річниці від дня народження великого письменника, нашого земляка Миколи Гоголя були проведені заходи: в обласному центрі, біля пам’ятника письменника – традиційне дійство; у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка – Всеукраїнська наукова конференція «Гоголівські читання»; у Національному музеї-заповіднику М.В.Гоголя (Гоголеве Шишацького району) – мистецьке дійство за участю акторів Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, поетеси Марійки Бойко та інших; у Великих Сорочинцях Миргородського району – літературно-мистецьке свято «Уклін народної любові великому землякові».

До Всесвітнього дня авіації та космонавтики, Дня працівників ракетно-космічної галузі України та 90-річчя від дня народження льотчика-космонавта, двічі Героя Радянського Союзу, нашого земляка Георгія Берегового були проведені різноманітні заходи, зокрема, у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського демонструвалася фотовиставка «Зоряні сини», організована управлінням культури Полтавської облдержадміністрації, Полтавським краєзнавчим музеєм, Полтавським музеєм авіації та космонавтики та Полтавською обласною універсальною науковою бібліотекою імені І.П.Котляревського; у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонувалася тематична філателістична виставка; у Карлівському краєзнавчому музеї – фотовиставка; на фасаді місцевого вокзалу була відкрита меморіальна дошка льотчику-космонавту Георгію Береговому, а на його малій батьківщині – у Федорівці Карлівського району – погруддя героя.

Святкові заходили по відзначенню Великодня проходили у Полтаві та містах і селах області. Зокрема, у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонувалася великодня виставка «Передзвін Великодніх днів», на якій були представлені писанки Наталії Дешко, ляльки-мотанки Оксани Фролової та кераміка Тетяни Панасенко; у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського – виставка виробів декоративно-ужиткового мистецтва «Світ божий, як Великдень». Також вперше в обласному центрі членами Полтавської обласної організації Національної спілки художників України та творчого об’єднання «Соборність» була започаткована акція «Розмалюй писанку», в рамках якої був проведений захід – професійні художники та діти розмальовували великі штучні яйця.

Заходи до 25-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС проходили у Полтаві, містах, селах та селищах області. Зокрема, мітинги-реквієми проходили у Полтаві та Лубнах. В рамках соціально-мистецької акції «Пам’яті Чорнобиля» у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді юні артисти Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко виступили з концертом для ліквідаторів аварії.

Відбулося засідання журі обласної премії імені Панаса Мирного, яке визначило цьогорічних лауреатів. Ними стали:

- у номінації «Література, літературознавство» – член Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, Національної спілки краєзнавців України, Полтавської спілки літераторів Олексій Неживий за монографію «Григір Тютюнник: текстологічна та джерелознавча проблематика життя і творчості»;

- у номінації «Журналістика, публіцистика» – авторський колектив у складі Валерія Козюри та Ігоря Козюри за книгу нарисів «Історичні силуети»;

- у номінації «Мистецтво» – член Національної спілки журналістів України, спілки літераторів Полтавщини Володимир Слєпцов за творчий доробок;

- у номінації «Народна творчість, народні ремесла» – майстер народної творчості з художньої вишивки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Віра Забора за творчий доробок;

- у номінації «Благодійна та громадська діяльність» – заслужений будівельник України, директор ТОВ «Науково-виробниче підприємство «Нафтогазсервіс» Анатолій Попельнюх за благодійну та спонсорську допомогу громадським організаціям ветеранів війни та праці, «Союз Чорнобиль», спортивним товариствам, закладам охорони здоров’я, освіти, культури Гадяцького району.

У Полтаві проходили зустрічі студентської молоді з українським письменником Віктором Барановим, нашим земляком з Кременчука, а зараз – головою Київської організації Національної спілки письменників України, головою редакції літературного журналу «Київ», головою наглядової ради Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

В обласному центрі відбулося чергове засідання громадської організації «Полтавський Слов’янський клуб»; засідання було присвячене історії вулиць Полтави.

Ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, професор, доктор філологічних наук Микола Степаненко став володарем цьогорічної Державної літературної премії імені Олеся Гончара, яка була присуджена автору за тритомне дослідження творчості письменника Олеся Гончара.

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка та у залі обласної організації Національної спілки письменників України проходили презентації книги нашого земляка Сергія Домазара (справжнє ім’я – Сергій Давиденко) «Замок над Водаєм»; презентації проводили письменник, лауреат Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Михайло Слабошпицький та письменник Володимир Шовкошитний. Презентація пройшла також у Пирятині – рідному місті автора книги.

В рамках гуманітарної акції полтавських художників «Кольоровий світ» у Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка відбувся концерт за участю гуртів «Онейроїд», «Майор Пронін», реп-колективу «АдАстра» та майстра електрик-бугі Владислава Гречки.

У Варварівській школі Карлівського району відбулася творча зустріч із полтавською поетесою Галиною Вовченко, яка презентувала свою дванадцяту збірку творів «Фотопоезії Галини Вовченко».

У Національному центрі «Український дім» (Київ) проходив ярмарок інноваційних бібліотечних послуг та електронного врядування, представлений програмою «Бібліоміст». Участь у ярмарку взяли представники Лубенської центральної районної бібліотеки імені В.Малика та переможці другого раунду конкурсу програми «Бібліоміст» – представники Чутівщини.

Першу премію і звання лауреата ІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва «Музична школа-2011» (Київ) отримав полтавець – акордеоніст Антон Рогоза, учень Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко (клас В’ячеслава Амельохіна).

Театрально-концертне життя.  У Полтавському міському будинку культури відбулися заходи: творчий вечір полтавської поетеси-піснярки Надії Гринь з нагоди її 50-річчя та фінальний гала-концерт V Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв «Шукаємо таланти».

У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) стартував музичний фестиваль «Слава роду полтавського»; на відкритті фестивалю з сольним концертом виступив камерний оркестр імені  Д.Ахшарумова Полтавської філармонії.

У Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка проходив відкритий регіональний конкурс бандуристів імені Володимира Кабачка.

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбулися заходи:

- концерт симфонічного оркестру Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя під орудою народного артиста України Віталія Скакуна; у концерті також взяли участь лауреат Всеукраїнського конкурсу, піаністка Інеса Гур’єва та студент Полтавського музичного училища імені М.Лисенка, володар гран-прі Всеукраїнського конкурсу молодих «духовиків», тромбоніст Дмитро Головашич;

- творчий вечір, присвячений 20-річчю від дня заснування гурту «Архів ресторанної музики» та 30-ї річниці творчої діяльності її вокаліста, композитора Геннадія Рагуліна;

- концерт хореографічно-стилізованого колективу «Плай» з нагоди свого 5-річного ювілею.

У Кременчуці у квітні проходили наступні заходи:

-  у Міському палаці культури актори Харківського незалежного «Театру 19» виступили із спектаклем «Чмо»;

- у Палаці культури «Кредмаш» танцювальний ансамбль «Фурор» виступив з концертом з нагоди свого 10-річчя; а дитячий зразковий вокальний ансамбль «Люстерко» – з нагоди свого 12-річчя;

- з концертами виступили заслужений артист України, поет, композитор і шансоньє Олег Гаврилюк та колишній банкір, а зараз – співак Олексій Савченко.

Образотворче мистецтво.  У Полтавському Художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом квітня відбулися наступні заходи:

- Міжнародна виставка-конкурс карикатур «Карлюка-2011»; з нагоди відкриття виставки виступили засновники конкурсу – гумористи Михайло Шлафер і Віталій Скобельський та відбувся концерт за участю камерного хору «Гілея», групи студентів з Нігерії підготовчого факультету Полтавської державної аграрної академії та інших;

- виставка полотен народного художника, генерального директора Національного художнього музею України Анатолія Мельника;

-  виставка гравюр XVIII століття Франческо Паніні, які відтворюють «Лоджії Ватикану» італійського живописця Рафаеля Санті;

-   мандрівна виставка буддійського мистецтва «Скарб Тибету», на якій представлені, зокрема, скульптури та маски з металу, дерева та гіпсу, музичні інструменти, вишивка, різьблення по дереву, прикраси, ритуальні та побутові предмети;

-    урок пам’яті, приурочений до Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських концтаборів.

У виставковій залі Полтавського обласного творчого товариства «Художник» відкрилася персональна виставка картин Наталії Моревої «Барвиста палітра».

У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка експонувалася етнографічна виставка-композиція вишитих рушників, сорочок, картин та виробів декоративно-ужиткового мистецтва «Хто не знає минулого, той не вартий майбутнього».У заході взяли участь народні майстри з Шишацького району – художник Михайло Онацько та майстриня із виготовлення художніх виробів із тіста Зоя Бабич та полтавські майстри – лялькарка Наталія Свиридюк та автор очіпків Валентина Ануарова; митці провели майстер-класи.

У Полтавській мистецькій крамниці «Сто доріг» експонується сьома персональна виставка фоторобіт голови обласної організації Національної спілки фотохудожників України, члена Національної спілки журналістів України Віктора Матосова «Чорно-біла магія».

У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка «Перехрестя», на якій свої роботи представили майстри живопису творчого об’єднання «Нова провінція».

У Сімферополі відбулося відкриття виставки робіт пам’яті засновниці школи сучасної української вишивки в Криму, Героя України, кавалера ордена княгині Ольги, заслуженого майстра народної творчості України, заслуженого художника Криму, лауреата Державної премії Автономної Республіки  Крим і премії імені Володимира Короленка Віри Роїк до 100-річчя від дня народження майстрині.

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського протягом квітня проходили наступні заходи:

-  у відділі літератури з мистецтва відбулася творча зустріч із переможцем загальнонаціонального конкурсу «Українська мова – мова єднання» (2009 і 2010 років), лауреатом Всеукраїнської премії імені П.Куліша, поетесою, бібліотекарем Галиною Вовченко, яка презентувала свою книгу «Фотопоезії Галини Вовченко» і виставку фоторобіт; виставка живопису художниці Надії Коркішко-Воронцової «В літа осінні йде весна»;

-  творчий вечір члена Національної спілки письменників України, члена Спілки білоруських письменників, білоруської поетеси, журналістки Інни Снарської;

- з нагоди Дня сміху відбулося чергове засідання «Клубу цікавих зустрічей», в якому взяли участь письменники Анатолій Мусійченко, Валентина Нездойминога, Оксана Кравченко, Валентина Поліщук, Володимир Полапа та Микола Максимов.

У бібліотеці-філії №1 Полтавської міської ЦБС відкрилася виставка виробів декоративно-прикладного мистецтва, створених користувачами та співробітниками бібліотеки.

У бібліотеці Полтавського інституту економіки і права експонується персональна виставка полотен чутівського художника Івана Малича з нагоди 50-річчя  творчої діяльності митця.

У Кременчуцькій центральній бібліотеці для дітей імені Торубари відбувся захід з нагоди Міжнародного дня дитячої книги; від представників Всеукраїнського благодійного фонду «Джерело Дніпра» Бібліотека отримала у подарунок 300 книг та ноутбук.

У читальному залі Зіньківської районної бібліотеки проходило заняття клубу «Феміда»; на заході  бібліотекарі провели правову гру та конкурс «Хто швидше...».

У Лубенській районній бібліотеці для дітей імені О.Донченка для учнів 5-А класу ЗОШ№1 відбулася презентація книги місцевого письменника, журналіста, голови літературного об’єднання імені О.Донченка Олександра Міщенка «Літні пригоди Богданчика Коць-Василашка у Веселашках».

Учениця 6-А класу Шишацької обласної гімназії-інтернату для обдарованих дітей Анна Поратуй та учень 7-Б класу Шишацької спеціалізованої школи імені Вернадського Ярослав Величко взяли участь у третьому етапі конкурсу дитячого читання «Найкращий читач України-2011».

У Розбишівській школі Гадяцького району бібліотекарями сільської бібліотеки разом із бібліотекарями місцевої школи був проведений захід «Кращий читач 2011 року».

Музейна справа.   У Полтавському краєзнавчому музеї протягом квітня проходили наступні заходи:

- презентація книги «Звід пам’яток історії та культури України: Полтавська область. Великобагачанський район», яка є результатом п’ятирічної колективної праці науковців Музею, працівників Центру археологічних досліджень управління культури облдержадміністрації та великобагачанських краєзнавців;

- виставка робіт заслуженого художника України, лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, доцента Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Павла Волика з нагоди 70-річчя митця.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонувалася виставка православної ікони кінця ХVIII – початку ХХ століття, організована за ініціативи полтавського колекціонера та історика Сергія Козлова.

У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт з паперу, пластиліну та бісеру, авторами яких були студенти Кременчуцького педагогічного училища.

У Кременчуці відкрито меморіальну дошку Миколі Залудяку – громадському та державному діячу, заслуженому працівнику промисловості України, Почесному громадянину Кременчука.

У Довжиках Зіньківського району відкрито пам’ятну дошку українському поету Т.Г.Шевченку.

Кіномистецтво.  Студент Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Артем Лоїк став фіналістом телепроекту «Україна має талант-3!» каналу СТБ.

Полтавський танцювальний колектив «Віста» у складі дніпропетровської команди взяв участь у телепроекті «Майдан’S» каналу «Інтер».

У Пирятині відбулася презентація фільму про Героя Радянського Союзу, нашого земляка Олега Бабака; фільм знятий журналістами місцевої телекомпанії.

Лубенчанка Ірина Островська в дуеті з репером Ларсоном взяла участь у телепроекті «Народна зірка» каналу «Україна».

Просвітництво і художня самодіяльність.   У Шишацькому районному будинку культури самодіяльний народний хор «Явір» виступив із святковим концертом з нагоди свого 30-річчя.

В актовому залі санаторію «Слава» (Миргород) проходив творчий звіт хореографічних колективів району; звіт був присвячений Міжнародному дню танців.

У Сватківському сільському будинку культури Гадяцького району відбулося «Свято гумору».

В рамках обласного огляду народної творчості «Україно моя – отче земле моя!», присвяченого Дню незалежності України, із звітними концертами виступили колективи та аматори художньої самодіяльності Полтавського району; Розбишівського, Харківецького, Лисівського, Середняківського, Петрівсько-Роменського, Максимівського, Лютенського, Малопобиванського, Плішивецького, Ціпківського, Великобудищанського, Ручківського, Качанівського, Новоселівського сільських будинків культури Гадяцького району; Вільхуватського сільського клубу Чутівського району та кращих колективів та аматорів Хорольського району.

 

Матеріал підготувала:                                             І.О.Коваленко, провідний           

                                                                                  бібліограф відділу інфор-

                                                                                  мації  з питань  культури

                                                                                  та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського