Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за липень 2009 року)

 

 

В обласному центрі у день 156-ї річниці народження видатного письменника, гуманіста та правозахисника Володимира Короленка відбулося присудження щорічної міської премії його імені, лауреатами якої стали: Ярослав Борута – учень 10-А класу загальноосвітньої школи №10 – у номінації «За глибокі знання життєвого шляху і творчої спадщини В. Г. Короленка»; Ірина Кругляк – студентка V курсу історичного факультету Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка – у номінації «За активну участь у громадському та культурному житті»; В’ячеслав Джиган – журналіст Полтавської телевізійної студії «Місто» – у номінації «За активну популяризацію життєвого шляху і літературної спадщини В. Г. Короленка»; Вадим Скарга – громадський діяч – у номінації «За пропаганду творчої спадщини В. Г. Короленка, ідей демократії і гуманізму, дотримання прав і свобод України»; Валентина Нагога, Любов Міщанин – садівники – за вагомий внесок у розбудову музею В. Г. Короленка.

У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді був проведений другий обласний конкурс «Пам’ятай свій рід. Дерево роду», на якому були представлені роботи місцевих письменників, краєзнавців, архівістів і жителів обласного центру.

Хресний мотопробіг «Акція історичного примирення» за маршрутом Київ-Полтава-Севастополь здійснили байкери України, Росії, Білорусі. Цей захід вони присвятили 300-річчю Полтавської битви, а на території Хресто-Воздвиженського монастиря на честь загиблих воїнів байкери встановили Пам’ятний Козацький Хрест.

Вийшла друком книга Анатолія Ломова та Віктора Крайника «Місце відліку – Павленки. Літопис полтавського футболу», присвячена 100-річчю цієї гри на Полтавщині.

У видавництвах обласного центру протягом місяця вийшли друком книги: у видавництві «АСМІ» – десятий випуск альманаху «Голос ветерана», до якого увійшли твори членів літературної студії Полтавського міського клубу ветеранів війни та праці; у видавництві «Полтавський літератор» – п’ятий випуск «Екологічної бібліотеки Полтавщини», що має назву «Поводження з відходами на Полтавщині» та збірки поезій – Сергія Губи («На миргородських просторах»), Ганни Гармаш («Софія»); Івана Нечитайла («Відлуння серця»); у видавництві «Дивосвіт» – збірка нарисів відомих аграріїв Трохима Лисенка та Федора Моргуна «Правда про кривду».

У видавництві «Лубни» вийшли друком: книга члена Національної спілки письменників України, лауреата премії імені Володимира Малика Ольги Хало «Золота підкова України», присвячена 300-річчю воєнно-політичного виступу гетьмана Івана Мазепи та укладенню українсько-шведського союзу; збірка прози «Сяйво рідного слова», до якої увійшли твори письменників, доля яких тісно пов’язана з Посульським краєм.

У видавництві «Миргород» вийшла друком книга лубенських краєзнавців Валерія і Ігоря Козюр та Юлії Буцко «Маловідомі сторінки історії рідного краю».

У видавничому домі «Букрек» (Чернівці) вийшла друком книга чутівського письменника Валентина Мелешка «Шляхова рапсодія».

У Кременчуцькій виховній колонії пройшов 18-й щорічний фестиваль творчості «Червона калина», на якому в якості представника асоціації українських та міжнародних благодійних організацій з підтримки дітей-сиріт була присутня дочка Прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко – Євгенія Карр.

2 липня у Києві в УНІАН відбулася прес-конференція за участю мера Полтави Андрія Матковського. Прес-конференція була присвячена 300-річчю Полтавської битви.

На п’ятому Міжнародному відкритому конкурсі-фестивалі молодих талантів «Кримські хвилі-2009», що проходив у Феодосії (Крим), диплом лауреата другої премії у номінації «Народна хореографія» (вікова категорія 5-9 років) отримав ансамбль народного танцю «Радість» Карлівського районного будинку культури.

На Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Золотий лелека», що проходив у приморському селищі Рибаківка Миколаївської області, вихованка лубенської студії «Звук» районного Будинку культури Алла Білоха стала лауреатом другої премії в номінації «Вокал».

У Моршині (Львівська область) проходив Всеукраїнський конкурс духових оркестрів «Закарпатські передзвони», участь у якому взяв кременчуцький муніципальний духовий оркестр під керівництвом Володимира Смолякова.

У Несебрі (Болгарія) відбувся десятий Міжнародний фестиваль «Сонце, радість, краса-2009», на якому перше місце вибороли учасники дитячого зразкового вокального ансамблю «Горошини» із Машівки та народний ансамбль сучасного танцю «Екзотика» з Миргорода.

На ХІІІ Міжнародному фольклорному фестивалі, що проходив у місті Акчакоджа (Туреччина), народний самодіяльний хор «Калина» Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка був визнаний найкращим і нагороджений колективною відзнакою.

 

Театрально-концертне життя.   У Полтаві пройшов святковий концерт на честь здобуття  командою «Ворскла» Кубку України з футболу. У концерті взяли участь українські артисти Ірина Білик, Ані Лорак та полтавський гурт «Резонанс».

Співак Петро Чорний взяв участь у концерті, присвяченому відкриттю «Шишацького Кубку» з футболу; концерт відбувся у Решетилівці Полтавського району.

 

Образотворче мистецтво.  У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) проходили персональні виставки картин: подружжя Анатолія та Любові Атаманюків «З Лондона з любов’ю» та молодої художниці із Гоголевого Шишацького району Юлії Кісільової «Я відчуваю запах квітів».

У виставковій залі творчого товариства «Художник» при Полтавському обласному фонді культури відкрилася персональна виставка «Берегиня» майстрині народної ляльки Наталії Свиридюк.

У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка робіт місцевого художника-аматора Миколи Горбаченка.

У Лубенській галереї образотворчого мистецтва експонувалася виставка творчих робіт архітекторів міста з нагоди Дня архітектури України.

 

Бібліотечна справа.  У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація книги Валерія Волоскова «Було діло під Полтавою», а бібліотекар закладу, поетеса Галина Вовченко, стала лауреатом конкурсу «Українська мова – мова єднання» у номінації «Первоцвіт» за книжку «Днинка».

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара влітку проводила постійний цикл заходів «Медичний лікнеп для молоді», мета якого – популяризація знань із сфери охорони здоров’я.

У бібліотеці-філіалі №2 обласного центру відбулося засідання круглого столу «Найславетніші герої-льотчики Полтавщини в боях за визволення України», на якому були презентовані книги та портрети, присвячені льотчикам-полтавцям Івану Даценку, Івану Бабаку, Сигізмунду  Леваневському та Наталії Меклін.

Диканська райдержадміністрація подарувала місцевій районній бібліотеці багатотомне видання «Національної Книги Пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні»; також співробітники Бібліотеки  взяли участь у заході, присвяченому 210-й річниці від дня народження поета О. С. Пушкіна.

У відділі обслуговування Чутівської центральної районної бібліотеки експонувалася виставка книг «Літературна Чутівщина».

У Шишацькій районній бібліотеці для дітей для вихованців табору «Зірочка» в рамках Дня відпочинку «Канікули! Ура!» була проведена презентація книжки Костянтина Наріжного «Від вдячного людства». Також в Бібліотеці для дітей з обмеженими можливостями було проведене літературно-музичне свято «У цей літній день по всій землі день захисту дітей святкують люди».

 

Музейна справа.   У музеї «Поле Полтавської битви» обласного центру введена нова форма екскурсії – вечірня.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка експонувалися виставки: гобеленів митця з Решетилівки Петра Шевчука (гобелени та картини у техніці живопису мастихіном) та робіт благодійного єврейського фонду «Хесед Нефеш», авторка якої – полтавська художниця Світлана Малик (ляльки з пап’є-маше, картини з яєчної шкаралупи, вишивки та набивні роботи на тканині).

На березі озера поблизу Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного відбулося театралізоване дійство з нагоди свята Івана Купала.

Експозиція музею 13-ї гвардійської авіаційної дивізії, що відкрився у травні на території колишнього авіамістечка у Полтаві, поповнилася новими експонатами – речами, що належали командиру ескадрільї 226-го гвардійського авіаполку, гвардії майору Михайлу Бондаренку. Експонати передала дочка офіцера – Ізабелла Ярошенко.

З неофіційним візитом до заповідника-музею М. В. Гоголя, що у Гоголевому Шишацького району, завітали працівники музею композитора Едварда Гріга з Норвегії.

У Березовій Луці Гадяцького району встановлений пам’ятний знак земляку, генерал-поручнику армії УНР Петру Дяченку.

 

Кіномистецтво.   У Полтаві у приміщенні актового залу ОДТРК «Лтава» пройшов Перший Всеукраїнський фестиваль документального кіно «Стрічка часу».

У телепрограмі «Шустер Live» (телеканал «Україна») відбулося обговорення питання 300-річчя Полтавської битви; в передачі взяв участь мер міста Полтави Андрій Матковський, який спілкувався з учасниками програми зі студії ОДТРК «Лтава» обласного центру.

 

Просвітництво і художня самодіяльність.   Вихованці Полтавської дитячої музичної школи №3 виступили із щорічним звітним концертом, який був поєднаний із святкуванням 40-річчя з дня відкриття закладу.

У Полтаві на Соборному майдані з концертом на підтримку спорудження пам’ятника Івану Мазепі виступили місцеві музиканти.

У Гадячі проходило свято пісні та гумору за участю народного ансамблю «Золоте зерно» та ансамблю пісні «Миргородські зорі».

У Кобеляках проходив Всеукраїнський фестиваль аматорського мистецтва «Вйо, Кобеляки».

У Шишаках відбувся молодіжний фестиваль з нагоди Дня молоді «Таланти твої, Україно».

У Гоголевому Шишацького району відбулося традиційне обласне фольклорне свято «Купальські ігри на батьківщині М. В. Гоголя».

У залі дитячої творчості імені Саші Путрі Полтавського художнього музею імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) відкрилася виставка малюнків, виконаних пацієнтами дитячого відділення Полтавської психіатричної лікарні імені О. Ф. Мальцева.

При Балясненському сільському будинку культури Диканського району розпочав роботу клуб дозвілля літніх людей «Надвечір’я».

Театралізована програма до свята Івана Купала була представлена у Полтаві на відкритті кафе «Козачок». Крім того, святкування Івана Купала проходило у Розсошенцях Полтавського району, Кременчуці, Лохвиці, Диканьці, Глобиному, Лубнах, Чутовому; селах Андріївці, Красногірці, Первомайську, Дмитрівці, Калинівці, Коновалівці, Кустово-Суходілці, Селещині, Павлівці, Сахнівщині, Нехворощі Машівського району; Бодакві Лохвицького району.

День села святкували в Абазівці Полтавського району; Дейнеківці Диканського району; Кошманівці Машівського району; Тищенках Шишацького району та у Петрівці-Роменській Гадяцького району.

    

 

 

 

 

 

Матеріал підготувала:                                               І. О. Коваленко, провідний           

                                                                                        бібліограф відділу інфор-

                                                                                        мації  з  питань культури

                                                                                        та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського