Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за  липень 2010 року)

 

 

 

Представники громадських організацій Полтави разом із письменниками, журналістами та духовенством провели «круглий стіл» «Тарас Шевченко і Полтавщина», присвячений 165-річчю перебування поета в обласному центрі та тематичні заходи, зокрема, біля пам’ятника поету відбувся концерт за участю члена Національної спілки кобзарів України, бандуриста  Івана Новобранця та хору «Полтавські піснярі»; також у Мистецькій крамниці по вулиці Паризької Комуни експонувалася виставка художніх творів «Мій Шевченко».

У Полтавській обласній організації Національної спілки письменників України при підтримці мистецького об’єднання «Сходи» відбувся творчий вечір лубенської поетеси Юлії Манойленко «Мої дерева виплакали душу».

Протягом липня в обласному центрі проходили презентації нових видань. Так, письменник Василь Шкляр презентував свою книгу «Чорний ворон»; у виставковій залі магазину «Полтавська книга» відбулася презентація одинадцятого випуску збірки поезій та прози «Голос ветерана»; в інформаційному агентстві «Новини Полтавщини» – презентація книги Володимира Турівного «Пророкування діда Остапа», що вийшла друком у полтавському видавництві «АСМІ».

Член Національної спілки майстрів України, майстер народної ляльки Наталія Свиридюк виступила перед полтавськими журналістами з прес-конференцією та невеликим майстер-класом.

У державному архіві Полтавської області відкрилася документальна виставка, присвячена 20-й річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України.

У Шишаках проходили заходи з нагоди 150-річчя від дня народження діяча Української Центральної Ради, уродженця Шишак Кирила Осьмака та 300-річчя Конституції Пилипа Орлика.

Протягом липня у полтавських видавництвах вийшли друком книжки: у видавництві «АСМІ» – друга книга видання «Видатні люди Великобагачанщини»; у видавництві «Полтавський літератор» – книга  члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, члена Національної спілки художників України, лауреата премії імені І.П. Котляревського, заслуженого майстра народної творчості України Євгена Пілюгіна «Гобелен».

У московському видавництві «Герої Вітчизни» (Росія) вийшла друком антологія «Ходит ли муза в разведку», до якої увійшли, зокрема, вірші члена літературного об’єднання імені О. Донченка при редакції газети «Лубенщина» Анатолія Щербакова.

У липні в Одесі проходив міжнародний конкурс «Українська мова – мова єднання», в якому взяли участь і представники Полтавщини. Так, у номінації «Первоцвіт» полтавці за кількістю переможців стали першими; це, зокрема, Галина Вовченко, бібліотекар обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П. Котляревського – за розробку методики популяризації української мови; Олександр Глушко, випускник Зіньківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів – за поетичну добірку «Прадавня річка» та Тетяна Землякова, вчителька української мови та літератури Руденківської школи Новосанжарського району – за книжку «Риба в повітрі». У номінації «Квітни, мово наша рідна» перше місце присуджено Петру Ротачу (посмертно) – за книжку «Полтавська Шевченкіана», а друге – Лідії Черпаковій, журналістці газети «Полтавський вісник» – за публікації з тематики українознавства. У номінації «На видноті всього світу» серед переможців був також полтавець Василь Шуманський – за монографію «Діяльність І.А. Фещенка-Чопівського в контексті розвитку науки і техніки».

Юний співак Андрій Іванюта, учень Гребінківської дитячої музичної школи, став володарем Гран-прі ІІІ Міжнародного фестивалю мистецтв «Кимерійські зорі» (Керч).

Члени полтавської літературно-мистецької студії «Жар-птиця» взяли участь у VII Міжнародному дитячому фестивалі «Рекітське сузір’я» (Міжгір’я, Закарпаття) та вибороли перші місця у кожній із номінацій; Гран-прі фестивалю як автор і виконавець власних пісень завоювала Олена Довгань.

На ІІІ Міжнародному конкурсі баяністів-акордеоністів «Perpetuum mobile» (Дрогобич, Львівська область) кращим у молодшій віковій групі серед солістів став юний акордеоніст, полтавець Ігор Плюшко.

На Міжнародному фестивалі дитячої творчості «Золотий лелека» (Рибаківка, Миколаївський район) Гран-прі вже вдруге поспіль виборола 14-річна Софія Федченко із Чапаєвого Чутівського району за свої вироби з бісеру.

Спілка письменників Санкт-Петербурга (Росія) та Міжнародна асоціація «Жива класика» оголосили про початок чергового російського літературного конкурсу «Премія імені Миколи Гоголя», журі якого очолить голова Спілки письменників Санкт-Петербурга Валерій Попов.

У Національному культурному центрі України у Москві (Росія) на запрошення Полтавського земляцтва з концертом  до 85-річчя від дня народження народної артистки СРСР Клари Лучко виступили артисти Полтавської обласної філармонії.

Учасники Машівського танцювального колективу «Відродження» посіли почесне друге місце на фестивалі «Радість, сонце, краса» (Несебр, Болгарія). Під час фестивалю організатори іншого конкурсу – фестивалю «Радість на березі» (Бургас, Болгарія) – запропонували колективу взяти в ньому участь; там колектив виборов Гран-прі.

 

Театрально-концертне життя.   17-18 липня в рамках «Мазепа-фесту» на Співочому полі Марусі Чурай обласного центру проходили концерти молодих полтавських команд та рок-виконавців з різних міст України.

У Полтаві в рамках тижня молоді відбувся гала-концерт V телеконкурсу молодих виконавців сучасної української пісні «Квадрат Успіху»; всеукраїнський фестиваль брейк-дансу та всеукраїнський реп-фестиваль «Полтавський шлях».

У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся показ спектаклю «Енеїда» за одноіменною п’єсою І.П. Котляревського; цією постановою актори Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя завершили свій 74-й театральний сезон.

У полтавському рок-н-ролл кафе «Villa Крокодила» проходила хіпі-вечірка «The summer of Love» («Літо кохання»).

У Кременчуці з концертом виступили українські виконавці Макс Барських, Володимир Дантес та Володимир Олійник.

У Комсомольську проходив рок-фестиваль «Крок назустріч» за участю дванадцяти рок-гуртів з п’яти міст України.

У Гребінці проходив одинадцятий мото-рок-фестиваль «Небеса-2010».

У Світлогірському Кобеляцького району вже вчетверте проходило байк-шоу за участю байкерів та музикантів з різних міст України.

Традиційні обласні свята протягом липня були проведені: у Березняках Хорольського району – «Барви Хорольщини»; у Гоголевому Шишацького району – «Купальські ігри на батьківщині Миколи Гоголя»; у Черняківці Чутівського району – «Маріїна долина».

 

Образотворче мистецтво.  У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом липня проходили різноманітні заходи, зокрема, благодійний аукціон, на якому були виставлені деякі картини художника Володимира Колесникова; кошти, виручені від продажу картин, спрямовані на придбання сучасного медичного обладнання для дитячої міської лікарні. Також відкрилися виставки: декоративних виробів митців Полтавщини «Магія текстилю» та традиційних українських іграшок у ниточковій та мотаній техніці, виконаних полтавськими майстрами народної іграшки Катериною Федоренко, Наталією Свиридюк, Наталією Дмитренко та Юлією Кісільовою.

У Полтавському художньому салоні відкрилася персональна виставка робіт члена Національної спілки художників України Лариси Лукаш (роботи виконані у техніці батик) і виставка робіт полтавських митців «Краса землі полтавської».

У Кременчуцькій міській художній галереї експонувалася виставка картин художньої родини – подружжя Пелічевих.

У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася персональна виставка робіт художника-марініста Валерія Шевченко.

9 липня завершив свою роботу ІV Міжнародний молодіжний гончарний фестиваль «Опішне-2010» за участю гончарів і мистецтвознавців України та зарубіжних країн. В рамках фестивалю проходив тиждень «Здвиг-2010»; керамологічний симпозіум «Гончарство Гуцульщини та Покуття: ідеологічні міфи й історичні реалії»; міжнародний мистецький фестиваль-ярмарок «Гончарний всесвіт в Україні-2010»; «2010: 10х10»; Інтерсимпозіум кераміків в Опішному; ІІ Національна виставка-конкурс художньої кераміки «КерамПік в Опішному»; національний фотоконкурс «Гончарні візії країни»; відкриття меморіального музею-садиби філософа й колекціонера опішненської кераміки Леоніда Сморжа та Національний день гончаря. Учасники та гості «Здвигу-2010» також взяли участь у наукових дискусіях; переглядах тематичних фільмів; майстер-класах гончарів і малювальниць; випалюванні глиняних виробів; мистецьких проектах і міні-виставках. Проводилися творчі конкурси гончарів; гончарські вікторини; виступи фольклорних колективів і естрадних етногуртів України; етнодискотеки; екскурсії. Почесними гостями фестивалю стали нащадки відомого полтавця Василя Кричевського – внук Василь Іванович Лінде-Кричевський із сином Василем.

 

Бібліотечна справа.  У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П. Котляревського протягом липня були проведені заходи: творча зустріч письменника Івана Басараба з нагоди його 60-річчя та презентація нової книги митця «Між струнами дощу» (книга вийшла друком у видавництві «Дивосвіт») і ювілейний вечір члена Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України Івана Нечитайла «Нечитайлівські читання».

У центральному залі Полтавської центральної міської бібліотеки протягом місяця діяв Салон краси, мужності й таланту жінок Полтавщини, який представив експозицію матеріалів про Клару Лучко, Марію Башкирцеву, Катерину Білокур, Віру Холодну, Раїсу Кириченко та Софі Лорен.

У Полтавській обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара експонується фотовиставка, присвячена подіям Великої Вітчизняної війни.

У Байрацькій сільській бібліотеці Диканського району для учнів місцевої загальноосвітньої школи були проведені цикл уроків народознавства «Україно, мій коханий краю», годин цікавих повідомлень, літературні композиції, книжкові виставки.

На базі Московського меморіального музею і наукової бібліотеки «Дім М.В. Гоголя» пройшли Х ювілейні гоголівські читання – міжнародна наукова конференція «М.В. Гоголь і його творча спадщина».

 

 

Музейна справа.   У Полтавському краєзнавчому музеї в рамках днів пам’яті Клари Лучко експонувалася  виставка про життєвий шлях актриси; був продемонстрований фільм «Клара Лучко» та проведена зустріч з представницею Полтавського земляцтва в Москві (Росія), головою правління земляцтва Наталією Ківвою; також перед відвідувачами музею виступила однокласниця актриси, вчителька середньої школи №2 Галина Бертовська. Протягом липня у Музеї демонструвалася виставка київського художника, колишнього полтавця Володимира Рака «Комоні ржуть за Сулою...» та експозиція «Єдина родина – моя Україна (національні меншини Полтавщини)», присвячена пам’яті лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П. Котляревського відкрилася виставка художньої фотографії голови Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Віктора Матосова.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася виставка робіт майстра лозоплетіння із Великих Сорочинців Миргородського району  Ігоря Пелиха «І знову оживе лоза...». Також на території Музею проходило традиційне театралізоване дійство з нагоди свята Івана Купала.

У Полтавському музеї-садибі В.Г. Короленка проходив захід до 157-річчя від дня народження письменника.

Кременчуцькому краєзнавчому музею виповнилось 100 років. У Музеї відкрилася виставка графічних робіт «Попіл»; роботи виконані  у техніці комп’ютерної графіки.

У Кобеляках на честь дружби німецького міста Зінген та Кобеляк встановлений спеціальний пам’ятний знак.

У Національному музеї-заповіднику М.В. Гоголя у Гоголевому Шишацького району відбулася презентація нічного театралізованого дійства «Чи знаєте ви українську ніч?».

 

Кіномистецтво.   У Будинку кіно (Київ) проходила презентація кінофільму «Локальні підходи до глобальної шкоди», знятого французьким кінорежисером Коліном Серро і присвяченого засновнику ПП «Агроекологія», Герою України Семену Антонцю з Михайликів Шишацького району.

 

Просвітництво і художня самодіяльність.    У липні свято Івана Купала відзначали у Полтаві, Ковалівці, Нижніх Млинах та Великому Тростянці Полтавського району; Чутовому, Диканьці, Гадячі, Кобеляках, Хоролі, Лубнах; Новоаврамівці Хорольського району; Тополевому Гребінківського району; Власівці Зіньківського району; Луках Мгарської сільради; Балясному, Піщаному, Андріївці, Надежді та Чапаєвці Диканського району; Селещині, Кустолово-Суходілці, Дмитрівці, Михайлівці, Андріївці та Павлівці Машівського району.

День села святкували у Дмитрівці Машівського району, Василівці Чутівського району, Петрівці-Роменській та Книшівці Гадяцького району, Нелюбівці та Байраці Диканського району.

У Полтаві виступив карлівський джазовий колектив «ДюКрейнБенд».

У Кременчуцькій виховній колонії проходив 19-й всеукраїнський фестиваль художньої самодіяльності серед засуджених «Червона калина».

У Миргороді проходив традиційний фестиваль сімейної творчості «...І співає щаслива родина».

У Шишацькому районному будинку культури відбувся концерт за участю місцевих рок-груп «The Fire Winds» та «Cry світу».

У Хатках Шишацького району проходило літературно-мистецьке свято «Живу тобою, Україно», присвячене 157-й річниці від дня народження письменника Володимира Галактіоновича Короленка.

 

 

 

 

 

 

 

Матеріал підготувала:      І.О.Коваленко, провідний           

                                                    бібліограф відділу інфор-

                                                     мації  з  питань культури

                                                     та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського