Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за липень 2011 року)

У приміщенні Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України відбулися звітно-виборні збори, на яких із звітною доповіддю виступила голова організації, поетеса Олена Гаран. Олена Валентинівна була одноголосно переобрана на посаду голови організації на третій термін. На зборах був присутній голова НСПУ, народний депутат України, письменник Володимир Яворівський, який прибув із Києва для участі у зборах.
Директор Полтавського земляцтва в Москві (Росія) Микола Біденко разом із великим другом Земляцтва – народним артистом України Германом Юрченком – завітав до обласної ради Полтави для вручення в подарунок 17-томного видання творів Миколи Гоголя.
Оголошений прийом матеріалів на здобуття обласної премії імені Леоніда Бразова, заснованої Полтавською обласною радою на підтримку української мови та писемності.
У Полтаві та містах області протягом липня відбулися презентації:
-  у Полтаві – презентація книги нашого земляка, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Олексія Дмитренка «Долина смерті», виданої у Санкт-Петербурзі коштом членів місцевої організації української громади «Славутич». Провів презентацію керівник організації Ігор Петренко, уродженець Карлівки;
- у Полтавському обласному інституті післядипломної освіти імені М.В.Остроградського – презентація проекту «Жити і пам’ятати. Осмислення жіночого досвіду у воєнний час», в якому взяли участь члени літературної студії «Голос ветерана» та народний самодіяльний вокальний ансамбль ветеранів війни та праці  МБК «Червона гвоздика»;
-  у Кременчуцькій галереї «QБ» – презентація книжки – збірки творів молодих поетів та прозаїків «[Тут має бути назва]».
Протягом липня вийшли друком наступні книги:
-  у полтавському видавництві «АСМІ» – науково-популярне видання «Енциклопедія полтавського футболу (1909-2010 рр.)»;
- у Хорольській друкарні – книга «Звитяжці педагогічної праці Хорольщини», упорядниками якої виступили Андрій Володимирович Козлов та Володимир Андрійович Козлов;
- у Миргороді – друга частина дилогії Володимира Васильєва «Уходники» – «Донька війта».

Театрально-концертне життя. Тріо бандуристок «Вишиванка» Полтавської обласної філармонії взяло участь у Міжнародному конкурсі-фестивалі народної музики «Самородки-2011» та вибороло Гран-прі фестивалю.
Артисти Полтавського обласного академічного театру ляльок взяли участь у XVIII Міжнародному фестивалі естрадної творчості «Зірковий Крим» (Ялта), де презентували виставу «Тигреня Петрик» та стали лауреатами першої премії у номінації «Театр» у старшій віковій категорії. У Полтаві артисти Театру виступили з прем’єрною виставою «Чумацький шлях».
Низка культурних подій відбулася у Кременчуці:
- актори Троїцького театру взяли участь у Всеукраїнському фестивалі театральних колективів «Від Гепаніса до Борисфена» (Очаків), де показали спектакль «Ведмідь» за однойменним твором А.Чехова і стали лауреатами фестивалю;
-  у галереї «QБ» в рамках серії акустичних вечорів відбувся черговий вечір за участю виконавців Тетяни Плахотник і Наталії Лещенко та музикантів – Євгена Стадника, Антона Синюка, Сергія Казьміна та Максима Карюка;
-  лауреат міжнародних конкурсів у Франції та Італії, музичний колектив «Скрипки Кременчука» та бельгійська оперна співачка Сесилія Каліса виступили з благодійним концертом;
-  українська співачка Тіна Кароль та переможець «Фабрики зірок-3» Стас Шурінс взяли участь у концерті до Дня металурга.
У Кобеляках відбувся фестиваль аматорського мистецтва «Вйо, Кобеляки».
У Малому Перевозі Шишацького району відбулося культурно-мистецьке свято з нагоди 158-ї річниці від дня народження письменника Володимира Короленка. 106 років виповнилось дачі письменника у Куйбишевому (Хатках) Шишацького району, яка з 1996 року має статус ландшафтного заказника загальнодержавного значення «Короленкова дача».

Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені М.Ярошенка експонується виставка картин художників України «Український натюрморт»; представлені картини надані полтавським колекціонером і меценатом Олексієм Петренком із своєї приватної колекції. У прес-центрі Художнього музею розгорнута виставка картин житомирської художниці Світлани Зеленої.
У Художньому салоні обласного центру відкрилася виставка ляльок заслуженого художника України Василя Безулі «Створімо серце доброти».
Донька заслуженого художника України Миколи Підгорного – Олена –  створила три кліпи, які представляють роботи художника, виконані у різних жанрах.
У виставковій залі по вулиці Чапаєва обласного центру відкрилася персональна виставка члена Полтавського обласного відділення творчого товариства «Художник» при Українському фонді культури, живописця Богдана Пристана. Виставка присвячена 70-річчю митця.
У Кременчуці відбулися наступні заходи:
- в рамках Всеукраїнського фотопроекту «Dream Way» проходили тематичні фотозйомки за участю 30-ти кременчуцьких дівчат та 10-ти фотографів;
- у міській Художній галереї відкрилася виставка робіт художника Миколи Руденка, присвячена 70-річчю митця;
- у галереї «QБ» відкрилася нова експозиція – анонс персональних виставок сучасних полтавських художників.
В Опішні Зіньківського району в рамках ІІІ Тижня Національного Гончарного Здвиження  «Здвиг-2011» проходили наступні заходи:
- ІІ ІНТЕРСимпозіум кераміки «2011: 11х11» за участю видатних художників-керамістів з України, Росії, Болгарії, Грузії, Азербайджану та Литви;
-  ковальський фестиваль «ВакулаФЕСТ-ХХІ»;
- перший національний фестиваль-конкурс гончарного бодіпейнтінгу «BodyCeramicFestUkraine». Кульмінацією фестивалю «Здвиг-2011» було святкування Дня гончаря, яке проходило на базі Центру розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства.

Бібліотечна справа. У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася презентація книги спогадів полтавця Стефана Мамая «Солдатский жребий…» (1904-1905 рр.): Японський щоденник полтавця С. Я. Мамая». Упорядником книги виступив полтавський краєзнавець Валерій Волосков, а мер міста – Олександр Мамай – надав матеріальну допомогу для видання книги.
Чутівська районна бібліотека отримала подарунки від місцевих жителів, зокрема, літератор Анатолій Філоненко презентував власну збірку «Жарти Чутівщини», що вийшла друком у видавництві «Полтавський літератор», а житель селища Леонід Карабут – різноманітну літературу.

Музейна справа. Управління культури Полтавської ОДА до 20-ї річниці Незалежності України оголосило обласний огляд-конкурс «Рідний край – сторінки історії»; до участі у конкурсі запрошуються музеї області історичного та краєзнавчого профілю.
Полтавці, керівництво обласного центру та друзі вшанували пам’ять колишнього міського голови Полтави, народного депутата України четвертого і п’ятого скликань Анатолія Кукоби відкриттям Музею його імені у приміщенні готелю «Галерея», у кімнаті, де він працював як голова Фонду захисту і підтримки талановитих дітей.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася виставка члена НСХУ Володимира Бернацького.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка журналістка Євгенія Подобна презентувала свою працю – дослідження про одну з перших газет нашого краю – «Полтавщину».
У Полтавському районному Музеї Рушника (с. Степне Полтавського району) проходив День відкритих дверей. У заході взяли участь секретар Полтавської міськради Оксана Деркач, начальник управління культури міськвиконкому Юлія Палієнко, головний спеціаліст Головного управління культури Полтавської ОДА Марія Пічкур, заступники голови Полтавської РДА Олександр Іваніна та В’ячеслав Макаренко, начальник відділу культури і туризму РДА Л.А.Тягнирядно та інші. Гостей зустрічала новопризначений директор Музею Вікторія Троценко.

Кіномистецтво. Полтавська ОДТРК «Лтава» розпочала зйомки документального фільму про нашу землячку, народну артистку СРСР Клару Лучко.
У телепроекті каналу СТБ «Фермер шукає дружину» взяв участь фермер із Коломійцівки Глобинського району, 48-річний Микола Співак.

Просвітництво і художня самодіяльність. В рамках І етапу Всеукраїнського фестивалю творчості людей з обмеженими фізичними можливостями «Барви життя» у Пирятині пройшов 5-й регіональний фестиваль «Древній Пирятин».
Свято Івана Купала відзначали у Мачухах, Біологічному, Надержинщині, Куликовому, Абазівці Полтавського району; Кременчуці; Гадячі; Лубнах та селах району – Засуллі і Тарандинцях; Хоролі та селі Петрівка Хорольського району; Олексіївці Гребінківського району; Лютенських Будищах та Шилівці Зіньківського району; Остапівці Миргородського району. Крім того, у Ковалівці відбулося районне етнографічне свято Івана Купала, а у Гоголевому Шишацького району – головне купальське дійство області.
У Кременчуці  відзначали Всесвітній день поцілунків.
У Кобеляках святкували День міста.
День села проходив у Ватажковому, Івашках, Валку та Нижніх Млинах Полтавського району; Великому Байраку Миргородського району та Петрівці Зіньківського району.
У Вільницькому будинку культури Чутівського району проходило Свято великої родини.

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського