Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за  листопад 2010 року)

 27 листопада в Україні проходила всеукраїнська акція «Запали свічку». Скорботні заходи із вшанування жертв Голодомору пройшли в Полтаві та області. Зокрема, в обласному центрі пройшла скорботна хода центральною вулицею міста до Свято-Успенського собору, де була відслужена громадська панахида. Скорботні заходи проходили і біля Меморіалу народної скорботи «Голодомор-33» на Зажур-горі, що поблизу Лубен.

У Полтавському державному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка проходила презентація науково-художнього видання «Втеча заради життя», основу якого становить повість Леоніда Бразова (Л.П.Безобразова) «Втеча з-під слідства».

У Полтавському інституті економіки і права відбулася творча зустріч студентів закладу із директором видавництва «Полтавський літератор» Анатолієм Карпенком, головою Полтавської спілки літераторів Миколою Костенком та композитором Володимиром Раковським.

У Полтаві проходив V Всеукраїнський конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні» за участю 225-ти учасників із 22-х областей.

У Пирятині відбувся святковий захід, присвячений 80-річчю колишнього редактора районної газети «Пирятинські вісті», Почесного громадянина міста, краєзнавця Григорія Бажана.

Протягом листопада у видавництві «Полтавський літератор» вийшов друком збірник матеріалів Всеукраїнської науково-практичної конференції «Журналістика. Лінгвістика. Дидактика», яка проходила у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка та другий том книги Миколи Костенка «Що на роду написано. Монологи критика. Доба полілогу».

Концертний ансамбль «Чураївна» Полтавської обласної філармонії взяв участь у IV відкритому Міжнародному конкурсі виконавців на багатострунних безгрифних інструментах імені Віри Городовської (Москва, Росія) і посів перше місце у номінаціях «Інструментальний ансамбль», «Вокально-інструментальний ансамбль», «Співак (декламатор)».

Одинадцять полтавців взяли участь у Всеукраїнському дитячому фестивалі-конкурсі «Дивограй» (Дніпропетровськ); двоє з них отримали звання лауреатів фестивалю у номінації «художнє слово».

Полтавський зразковий танцювальний ансамбль «Гарний настрій» взяв участь у міжнародному танцювальному конкурсі (Санкт-Петербург, Росія) і посів два перших місця у номінації «Народний танець», два перших місця у номінації «Сучасний естрадний танець», друге місце у номінації «Танцювальне шоу» та друге місце у номінації «Модерн».

Представники Пирятинщини взяли участь у Міжнародному конкурсі пісенної творчості вокалістів України, що проходив в рамках 16-го Міжнародного літературно-мистецького фестивалю «Кролевецькі рушники» (Сумська область). Перше місце у номінації «Сольний народний спів» посіла Валентина Стельмах – володарка Гран-прі обласного конкурсу солістів-вокалістів на приз імені Діани Петриненко, солістка народного самодіяльного хорового колективу «Пирятин» районного будинку культури; перше місце у номінації «Народний спів, малі форми» посів вокальний дует «Мальви» Пирятинського районного будинку культури у складі Валентини Стельмах та Наталії Гриценко.

 Народний самодіяльний фольклорно-етнографічний колектив «Древо» із Крячківки Пирятинського району представляв Пирятинщину на Міжнародному фестивалі традиційної народної культури «Покуть» (Харків).

Театрально-концертне життя.  Актори Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя взяли участь у фестивалі «Слов’янські театральні зустрічі» (Чернігів), де представили свій спектакль «Безталанна» за п’єсою Івана Карпенка-Карого. Також актори Театру в листопаді гастролювали у Кримському академічному українському музичному театрі (Сімферополь).

Артисти Полтавської обласної філармонії в рамках Всеукраїнської мистецької акції «Майстри мистецтв – трудівникам села» виступили з концертами у Шишаках та селах району – Яреськах і Михайликах.

У Полтавському міському будинку культури відбувся творчий вечір полтавського композитора Дмитра Топтуна з нагоди 75-річчя митця та 50-річчя його творчої діяльності.

У Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка відбувся перший дитячо-юнацький конкурс академічного сольного співу.

У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» протягом листопада проходили заходи:

- концерт класичної та духовної музики у виконанні оркестру Ансамблю класичної музики імені Бориса Лятошинського Національного будинку органної та камерної музики України під керівництвом народної артистки України Валентини Іконник-Захарченко, Національної заслуженої академічної хорової капели «Думка» під керівництвом народного артиста України, лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка Євгена Савчука;

- гала-концерт Всеукраїнської мистецької акції «Майстри мистецтв – трудівникам села», присвячений 66-й річниці визволення України від німецько-фашистських загарбників;

- гала-концерт конкурсу краси «Міні-міс і міні-містер Полтава-2010» за участю юних полтавських талантів та артистів творчого колективу заслуженої артистки України Наталії Май і учасників «Фабрики зірок-3» – братів Володимира та Олександра Борисенків;

- святковий концерт муніципального духового оркестру «Полтава» з нагоди 15-річчя колективу;

- святковий концерт гурту «Краяни» «Нам 35!» з нагоди ювілею колективу;

- концерт української співачки Тіни Кароль на підтримку свого нового альбому.

У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді відбувся святковий концерт віолончеліста, викладача Полтавського музичного училища імені Миколи Лисенка, музиканта Полтавського симфонічного оркестру Святослава Єзерського з нагоди ювілею митця.

У приміщенні музичної школи №1 обласного центру проходив ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс гри на народних інструментах «Барви Полтави-2010» за участю 90 виконавців із Черкас, Донецька, Києва, Харкова, Луцька, Дніпропетровська та інших міст України.

У приміщенні Полтавського БК ПТМЗ пройшов концерт «Рок-шоу в Полтаві» за участю груп «Starter», «Agrojass», «Майор Пронін», «Свобода», «Большой Валера», «Манія» та гурту «Glowman».

У Кременчуцькому міському палаці культури актори Дніпропетровського національного музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка виступили із спектаклем – комедією «Діоген».

У Глобиному актори Київського академічного Молодого театру виступили із спектаклем «Звичайна історія».

У Пирятинському районному будинку культури відбувся концерт народного хору апарату Верховної Ради України у супроводі оркестрової групи Національного хору імені Григорія Верьовки до Дня працівників сільського господарства.

Образотворче мистецтво.  У Полтавській галереї мистецтв  (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) експонувалися: персональна виставка робіт полтавської художниці Світлани Чорної; виставка картин полтавського художника, музиканта, поета і кінематографіста Сергія Звенигородського (Маріо) та виставка дитячих малюнків вихованців студії образотворчого мистецтва «Соняшник» Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості під керівництвом відмінника освіти України Наталії Сташкевич.

У приміщенні Художнього салону Полтавської обласної організації Спілки художників України до 92-ї річниці незалежності Польщі відкрито виставку живопису полтавських художників та художника з Алушти Анатолія Устименка. Окреме місце зайняв фотокуточок знімків польського зодчества і скульптури Ксенії Колєснікової. Також у Салоні відкрилася звітна виставка робіт полтавських фотохудожників, експозицію якої склали понад 60 робіт провідних фотохудожників Полтавщини.

У галереї «Художник», по вулиці Чапаєва, 4 обласного центру відбулося відкриття виставки робіт журналістів міської телестудії «Місто», де були представлені роботи, виконані у рідкісній техніці точкового розпису, вишиті картини, плетені роботи та інші.

У Кременчуцькій міській художній галереї експонується виставка робіт творчого дуета харківських художників Марії Некрасової та Артема Смородини.

У Комсомольській міській виставковій залі відбулася презентація творчої виставки «Богослов’я в фарбах» іконописного відділення Полтавської місіонерської духовної семінарії.

У Диканській картинній галереї був проведений урочистий захід «Феномен Марії Башкирцевої», присвячений 152-й річниці від дня народження письменниці і художниці.

У Чорнухах відкрито картинну галерею літературно-меморіального музею імені Г.С.Сковороди.

 Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбувся творчий вечір «Неперервний творчий спалах емоцій Раїси Плотникової», лубенської письменниці та ювілейний вечір «Літературні зорепади Володимира Мирного» до 75-річчя поета й письменника. Також Бібліотека спільно з Львівською обласною бібліотекою завдяки Всесвітній програмі «Бібліоміст» підготували та провели подорож на Полтавщину для колишнього полтавця, а нині львів’янина, поета, прозаїка, публіциста, гумориста, казкаря і драматурга Миколи Петренка з нагоди 85-річчя митця.

У Полтавській центральній міській бібліотеці проходила літературно-мистецька година «Прекрасна квітка Полтавщини у світовім вінку сія...», присвячена 152-річчю від дня народження видатної художниці, уродженки Полтавщини Марії Башкирцевої.

У відділі літератури з мистецтва Полтавської обласної бібліотеки для юнацтва імені Олеся Гончара експонується фотовиставка бібліотекаря Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського, поетеси Галини Вовченко «Фотопоезії Галини Вовченко».

У приміщенні філіалу №2 Центральної міської бібліотеки обласного центру відбулося відкриття «Школи кіно від CinemaHall».

Делегація із Гадяча у складі мера міста Тетяни Савченко, начальника відділу культури і туризму Гадяцької райдержадміністрації Лариси Труш, директора Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського Анатолія Насменчука та представників творчої інтелігенції міста взяли участь у заході «Історія малих міст України: місто Гадяч Полтавської області», організованому бібліотечним клубом «Національні святині» Київської державної наукової архітектурно-будівельної бібліотеки імені В.Г.Заболотного.

Бібліотекарі Гадяцької центральної районної бібліотеки імені Лесі Українки підготували книжково-ілюстративну виставку «Слава козацька жива».

У Хорольській центральній районній бібліотеці відбувся захід пам’яті місцевої самодіяльної поетеси Любові Дмитрівни Борової.

У читальному залі Зіньківської центральної районної бібліотеки для учнів аграрного ліцею міста був проведений День правових знань та організована виставка газетно-журнальних матеріалів «Права людини в країні, що виборола демократію».

17 бібліотечних систем Полтавщини змагаються за оснащення сучасною комп’ютерною технікою у рамках Всесвітньої програми «Бібліоміст». Переможцями першого етапу змагань минулого року стали Лохвицька та Диканська ЦБС.

 Музейна справа.   У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка діє мандрівна виставка робіт індійського художника Шрі Чінмоя та перша виставка робіт юного полтавського художника Іллі Черниша «Мить життя».

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася персональна виставка картин молодих художників – подружжя Сергія Пелічева і Ольги Антонюк-Пелічевої та експонується виставка фотографій пам’ятників українському поету Тарасу Шевченку «Шевченко – дорогами України», присвячена 165-річчю перебування митця на Полтавщині.

У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї відбулася презентація чергового, четвертого тому книги «Они сражались за Родину» та відкрилася виставка робіт художниці Зінаїди Власенко «Скринька».

У Кобеляках відкрито пам’ятник лікарю-костоправу Миколі Касьяну.

У Зінькові відкрито меморіальну дошку заслуженому вчителю України, відміннику народної освіти, засновнику зразкового музею «Подвиг і пам’ять», почесному громадянину Зіньківщини Анастасії Степанівні Ігнатенко.

У Дрижиній Греблі Кобеляцького району відкрито меморіальну дошку видатному українському вченому, академіку Георгію Степановичу Писаренку на честь 100-річчя від дня народження.

 Кіномистецтво.   14 листопада стартував обласний телешоу-конкурс естрадної пісні й танцю «Естрадна веселка»; у номінації «Хореографія» серед інших учасників відзначився хореографічний колектив «Етуаль» з Пирятина.

 Просвітництво і художня самодіяльність.   День села святкували у Водяній Балці Диканського району.

Святкові концерти до Дня працівників сільського господарства проходили у аграрному коледжі управління і права Полтавської державної аграрної академії; Ковалівці Полтавського району; Диканьці; Кобеляках; Гребінці та Лютеньці Гадяцького району.

Народний самодіяльний хор «Славутич» міста Комсомольська відзначив своє 40-річчя.

У Гадяцькій дитячій музичній школі проходила зустріч учнів школи з місцевою поетесою Валентиною Корж.

У Зіньківському районному будинку культури відбувся літературно-музичний вечір «Поетична світлиця Зіньківщини» за участю самодіяльних поетів.

У Загрунівці та Лютенських Будищах Зіньківського району виступили з концертами артисти Зіньківського районного будинку культури.

В рамках огляду-конкурсу на кращу організацію дозвілля сім’ї «Тепло отчого дому», організованого управлінням культури Полтавської облдержадміністрації та обласним центром народної творчості та культурно-освітньої роботи, свою конкурсну програму представив Слободо-Петрівський сільський будинок культури Гребінківського району.

 Туристична справа.   У торгово-розважальному центрі «Київ» обласного центру проходила IV Міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині».

 

 Матеріал підготувала:                    І.О.Коваленко, провідний           

                                                          бібліограф відділу інфор-

                                                           мації  з  питань культури

                                                           та мистецтва



Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського