Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за листопад 2011 року)
Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання
У Полтаві проходили скорботні заходи із вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в України.
В обласному центрі біля Монументу Скорботної Матері та пам’ятного знаку жертвам геноциду єврейського народу відбувся жалобний мітинг та покладання квітів до пам’ятників. Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.
З нагоди Дня української писемності та мови у Полтаві та містах області були проведені наступні заходи:
- у Лубенській міській бібліотеці для дітей відбулася зустріч найактивніших читачів з міським головою Олександром Грицаєнком;
- у Миргородській районній бібліотеці для дітей – мовна вікторина та книжкова виставка «О рідне слово, що без тебе я…»;
- у Вовчицькому ліцеї Лубенського району – зустріч учнів із членами літературного об’єднання імені О.Донченка, письменниками та літераторами Раїсою Плотниковою, Юлією Манойленко, Олександром Міщенком, Ніною Шерстюк, Миколою Кочергою, Ларисою Назаренко та Оленою Сімініченко.
У Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулася презентація нової книги лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, головного редактора журналу «Кур’єр Кривбасу», письменника Григорія Гусейнова «Незаймані сніги».
У Зінькові проходили заходи по відзначенню 100-річчя від дня народження лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, українського письменника Івана Цюпи. Зокрема, у Зіньківському РБК – урочистості та презентація документального фільму про життя і творчість земляка, а у Зінківській ЦРБ – літературний вечір «Простелилась доля рушником».
Лави Кременчуцької міської організації НСЖУ поповнилися шістьома новими членами; головою Організації знову обрано ветерана-газетяра Федора Чужу.
Новим головою НСПУ став письменник Віктор Баранов, який народився у Кривушах Кременчуцького району.
У видавництві «Полтавський літератор» вийшла друком чергова книга головного лікаря Полтавського обласного психдиспансеру Віталія Закладного «Посміхніться, лікарю», в якій автор зібрав 900 анекдотів про медицину, лікарів і пацієнтів.
Четверта книга з циклу «Книги, що творять історію» – «Енеїда» І.П.Котляревського – вийшла друком у видавництві «Видавець Корбуш» (Київ). Перший екземпляр видання отримав Полтавський літературно-меморіальний музей письменника.
Книги полтавців – «Надія: сплутані пазли» Наталі Лапіної і Світлани Горбань («КМ «Publishing») та «Хронос» Тараса Антиповича («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА») – увійшли до списку номінованих на звання «Найкращий прозовий художній твір українською мовою» конкурсу «Книга року «Бі-Бі-Сі», який з 2005 року проводить Українська служба Британської телерадіомовної корпорації.
Вокальний дует «Мальви» Пирятинського РБК у складі Валентини Стельмах та Наталії Грищенко здобув перемогу у номінації «Пісенна родина» обласного конкурсу родинної творчості «Роде наш красний», який проходив у смт Липова Долина Сумської області.
 
вгору
Театрально-концертне життя
Своє 55-річчя відзначив голова правління Полтавського творчого центру «Арсенал», заслужений працівник культури України, лауреат обласної премії імені І.П.Котляревського Володимир Ромаскевич.
Полтавський обласний академічний музично-драматичний театр імені М.В.Гоголя у листопаді відзначив своє 75-річчя. Також у цьому місяці у Театрі проходили наступні заходи:
- нагородження лауреатів обласної премії імені Леоніда Бразова і прем’єра вистави «Фортеця» за п’єсою письменника;
- гала-концерт митців обласної філармонії в рамках акції «Майстри мистецтв – трудівникам села».
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся концерт Державного камерного ансамблю «Київські солісти» під керівництвом лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, народного артиста України, професора Володимира Сіренка; соло на скрипці виконувала донька маестро Богодара Которовича – Мирослава.
Полтавський муніципальний духовий оркестр «Полтава» (керівник – заслужений артист України Едуард Головашич) виступив з концертом з нагоди свого 16-річчя.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» протягом місяця проходили заходи: сольний концерт співачки Каті Бужинської «Кохаю знову»; концерт групи «ТіК»; фінал конкурсу краси та талантів «Міні-міс та Міні-містер Полтави-2011».
У мистецькій кав’ярні «Сто доріг» обласного центру відбувся концерт полтавського музичного гурту «БезНих».
У Полтаві пройшов концерт артиста-мультиінструменталіста Андрія Буторіна «Мелодії твого серця».
У Кременчуці відбувся степ-джаз-фестиваль «Jass Show Step-2011», з майстер-класами на заході виступив 71-річний американський балетмейстер Сем Вебер. Також у Кременчуці виступила з концертом група «Табула Раса».
вгору

Образотворче мистецтво
У Полтаві в форматі журналу «Перець» відкрилася виставка карикатур «Студентський перець», на якій були представлені роботи членів Асоціації карикатуристів України Вадима Шевченка та Василя Вознюка. Виставка присвячена Міжнародному дню студента.
У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відбулося вручення нагород переможцям і лауреатам дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва «Перлини рідного міста». Також у Музеї відкрилася ретроспективна виставка робіт викладачів кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка.
У приміщенні творчого об’єднання «Художник» обласного центру відбулася презентація колекції національних жіночих головних уборів – очіпків, яку представила полтавська майстриня Валентина Ануарова.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка «NEforMAT», на якій представлені роботи художників творчого об’єднання «Нова провінція», а у Кременчуцькій картинній галереї Наталії Юзефович вперше відкрилася фотовиставка «Кременчук», на якій експонувалися близько 80-ти робіт 16-ти фотохудожників міста.
У Кобеляцькому районному центрі культури і дозвілля відкрито виставку фоторобіт жителя Світлогірського Валерія Кришня.
вгору

Бібліотечна справа
У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського проходила презентація нової книги історика, політолога, директора Української філії Інституту країн СНД Володимира Корнілова «Донецко-Криворожская республика. Расстрелянная мечта».
Члени клубу любителів поезії, який діє при відділі масової роботи  ПОУНБ імені І.П.Котляревського, провели виїзне засідання у Миргороді, де відвідали літературно-меморіальний музей Давида Гурамішвілі та міську бібліотеку для дорослих, яка також носить ім’я поета.
У бібліотеці Полтавського інституту економіки і права відкрилася виставка графічних картин, виконаних на папері гелевою ручкою. Автор робіт – молода полтавська мисткиня Олеся Ачкасова.
В рамках проекту «Організація нових бібліотечних послуг з використанням вільного доступу до Інтернету» програми «Бібліоміст» відкрилися Пункти публічного доступу громадян до Інтернету у Полтавській ЦМБ та бібліотеках-філіях №5, 6 і 10 обласного центру; ЦРБ (Мачухи Полтавського району) та бібліотеках-філіях у Василівці, Калашниках, Кіровому, Кротенках та Щербанях Полтавського району; Кременчуцькій бібліотеці-філії №2 ЦБС для дорослих; бібліотеках Нових Санжар, Сухої Маячки та Нехворощі Новосанжарського району; Зіньківській районній бібліотеці для дорослих та Бобрівницькій, Човнофедорівській і Малобудищанській сільських бібліотеках Зіньківського району; Гадяцькій бібліотеці для дітей та Лютенській, Сарській, Петрівськороменській сільських бібліотеках Гадяцького району.
Кременчуцька бібліотека-філія №1 ЦБС для дорослих святкувала своє 60-річчя та присвоєння імені Героя Соціалістичної Праці, колишнього директора вагонного заводу міста Івана Приходька.
Гадяцька центральна бібліотека імені Лесі Українки відзначила своє 150-річчя у оновленому приміщенні.
У Зіньківській ЦРБ був проведений захід –  вечір-зустріч з автором книги «Дзвони над Лютенькою» Іваном Чайкою.
вгору
            
                   
Музейна справа
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського проходило засідання літературної студії «Перевесло» Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського та експонувалася виставка робіт Саші Путрі та її батька Євгена Путрі «Сни з вічності». Виставка розгорнута з нагоди 75-річчя художника.
У Полтавському музеї-садибі В.Г.Короленка з візитом побував короленкознавець, доцент кафедри теорії та державного права Уфимського філіалу Московського державного гуманітарного університету імені М.Шолохова, кандидат історичних наук, докторант Денис Чернієнко.
У Кременчуці після тривалої реконструкції відбулося урочисте відкриття музею педагога та письменника Антона Макаренка.
Кременчуцький міський краєзнавчий музей презентував художньо-документальну книгу старшого наукового співробітника музею Лідії Гришко «Листи війни».
У Миргородському міському краєзнавчому музеї експонувалася виставка «Осінній вернісаж», організована відділом культури і туризму Миргородської міської ради та обласною організацією НСХУ. В експозиції виставки були представлені 125 картин колишніх випускників Миргородського керамічного технікуму імені М.В.Гоголя.
Пирятинський районний народний краєзнавчий музей відсвяткував своє 44-річчя.
У Гадячі започатковано безстрокову акцію «Подаруй експонат краєзнавчому музею».
вгору

Кіномистецтво
У приміщенні Полтавської ОДТРК «Лтава» відбулися урочистості та святковий концерт з нагоди Дня працівників радіо, телебачення та зв’язку.
Журналістка Полтавської ОДТРК «Лтава» Олена Буряк взяла участь у XVI Всеукраїнському фестивалі «Калинові острови» і виборола Гран-прі за свою роботу «Кобзар з мегаполісу». Першу премію Фестивалю у номінації «Повернення із забуття» отримав полтавський журналіст Володимир Дряпак за програму «Крила свободи».
Відеоробота полтавки Вікторії Дрожчаної «Рівні нерівності» перемогла у номінації «5 хвилин для гендерної рівності» конкурсу короткометражних фільмів «Ген Рівності» в рамках фестивалю «GenderFilmFest».
У Полтаві та Кременчуці проходив восьмий Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини «Docudays UA».
У телепроекті «Танцюють всі-4» каналу СТБ взяв участь миргородський танцюрист Олександр Варенко.
вгору

Просвітництво і художня самодіяльність
Святкові заходи до Дня працівників сільського господарства проходили у РБК (Щербані Полтавського району), Гребінці, Диканьці, Лубнах та Котельві.
У Кременчуцькому ПК «Кредмаш» відбувся шостий молодіжний фестиваль патріотичної пісні «Про подвиги, про доблесть, про відвагу».
У Миргороді проходив перший Всеукраїнський телевізійний дитячий пісенний фестиваль «Соловейко України», участь у якому взяли майже 60 виконавців – володарів Гран-прі різних всеукраїнських фестивалів.
У Лубенському РБК відбувся щорічний фестиваль родинної творчості «На крилах любові», заснований відділом культури і туризму РДА.
У Пирятинському РБК проходив відбірковий тур обласного телешоу-конкурсу дитячої пісні і танцю «Естрадна веселка-2011».
У Харківецькому СБК Пирятинського району в рамках районного огляду-фестивалю народної творчості «Родослів» відбулося пісенно-мистецьке свято «Барви осені».
Рашівський народний театр Гадяцького району виступив з виставою – комедією «А у нас в селі весілля…».
У Жданівському СБК Лубенського району відбувся концерт місцевого хору «Явір» з нагоди 85-річчя колективу.
У Пирогах Глобинського району засновано етнографічний музей.
У Хорольському та Новоаврамівському краєзнавчих музеях експонувалися виставки картин самобутнього  художника Василя Іващенка.
У Шевченковому Решетилівського району у приміщенні міської школи урочисто відкрито Музей Почесного громадянина Решетилівського району, колишнього ректора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Володимира Пащенка.
вгору



Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                       бібліограф відділу інфор-
                                                                                       мації  з  питань  культури
                                                                                       та мистецтва




Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського