Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 





















Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за листопад 2012 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. У листопаді в Полтаві вшановували пам’ять жертв голодоморів 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. У центрі міста відбулася громадська панахида, після хвилини мовчання жалобною ходою полтавці пройшли по вулиці Жовтневій до Свято-Успенського кафедрального собору, де архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір відслужив панахиду. Довкола собору й дзвіниці жителі міста поставили сотні лампадок із запаленими свічками. Жалобні заходи із вшанування пам’яті жертв голодоморів пройшли в усіх містах і районах області.
У Полтавському МБК проходила VI міжрегіональна виставка-турсалон «Відпочивайте на Полтавщині» та благодійний студентський бал «Допомогти так легко».
У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді проходив гала-концерт переможців фестивалю-конкурсу дітей з особливими потребами «Повір у себе».
У Полтавському палаці дитячої та юнацької творчості відбувся другий міський фестиваль-конкурс «Творчий дует», який зібрав близько 700 талановитих вчителів та учнів із 36-ти навчальних закладів міста.
З ініціативи Громадської ради при Полтавській ОДА з нагоди відзначення Дня української писемності та мови відбулося засідання «круглого столу» та святковий концерт за участю професійних та самодіяльних артистів.
Полтавський журналіст, поет Павло Москалюк взяв участь у ІІ Міжнародному поетичному фестивалі «Шорох» (Сімферополь) і став найкращим у слем-турнірі фестивалю.
У мистецькій крамниці «Сто доріг» обласного центру експонується виставка іграшок із натуральних матеріалів, виконаних майстринею Галиною Сергієнко.
У кав’ярні «Посиденьки», що знаходиться по вулиці Жовтневій обласного центру, розгорнута персональна виставка робіт нашої землячки, випускниці Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Олесі Ачкасової; роботи виконані із натуральних матеріалів у жанрі листівки.
Стартував прийом робіт на V щорічний літературний конкурс на здобуття премії імені М.В.Гоголя, який був започаткований у 2009 році рішенням позачергової 38-ї сесії Полтавської міської ради V скликання. Зараз організаційними моментами конкурсу займається управління культури Полтавського міськвиконкому.
У полтавських видавництвах протягом листопада вийшли друком книжки:
- у видавництві «Форміка» – книга місцевого журналіста і краєзнавця Валентина Посухова «Що повідали назви полтавських річок»;
- у видавництві «Дивосвіт» – книга полтавського краєзнавця-дослідника Валерія Волоскова «200 пам’ятних місць Полтави».
У лубенському видавництві «Інтер Парк» вийшла друком нова книга лубенчанина Сергія Саливона «Поезія та пророцтво».
вгору
Театрально-концертне життя. У Полтаві проходив ІІІ авторський всеукраїнський фестиваль «На хвилях ностальгії-2012»; Гран-прі конкурсу виборола студентка ІІІ курсу Полтавського музичного училища імені М.В.Лисенка Віталіна Швидун.
В обласному центрі з концертом виступив київський рок-бард, лідер-вокаліст рок-гурту «Самі свої» Олег Сухарєв.
Артисти Полтавської обласної філармонії вже втретє взяли участь у щорічній акції «Майстри мистецтв України – трудівникам села». Цього року акція була присвячена 75-річчю утворення Полтавської області.
У Полтавському міському будинку культури з концертною програмою виступили ансамбль «Живі барабани» та державний квінтет Придністров’я «Ліберті».
В рамках ІІІ Всеукраїнського фестивалю-конкурсу вокально-хорового мистецтва «Пісенний край» імені М.К.Кондратюка у приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя відбувся гала-концерт «Лунає солоспів на Полтавщині». У заході взяли участь представники з понад 15-ти областей України. Також у приміщенні Театру відбувся міжкультурний форум «Дорога до храму душі», присвячений Міжнародному дню толерантності; із своєю культурою полтавців знайомили представники всіх національних діаспор, які проживають в обласному центрі.
У Полтаві завершилися гастролі Московського обласного державного театру ляльок (Росія). А Полтавський академічний обласний театр ляльок в рамках проведення обмінних спектаклів провів гастролі по Москві і Московській області. Ці заходи відбулися в рамках виконання програми «Про співпрацю Полтавської та Московської областей» та завдяки підтримці управління культури і управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності Полтавської ОДА.
У листопаді Полтавському муніципальному духовому оркестру «Полтава» виповнилось 17 років, десять із яких він носить теперішнє ім’я.
Спеціалізація «Народна хореографія» Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського святкувала 40-річчя. Урочистості та концерт з цієї нагоди були проведені у місцевому кіноконцертному залі «Дружба».
Вихованець Полтавської малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко (клас балалайка), лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів Олексій Білозерцев удостоєний диплома лауреата І ступеня у номінації «Інструментальний жанр» відкритого Міжнародного фестивалю музики й академічного вокалу «Золотий зорепад» (Дніпропетровськ).
Учень Полтавської спеціалізованої школи №3, піаніст Володимир Сидоров став лауреатом І ступеня у номінації «Інструментальний жанр» Всеукраїнського фестивалю-конкурсу музичного мистецтва «Київський колорит».
У Кременчуцькому МПК артисти Севастопольського академічного театру танцю виступили із шоу «Brodway».
Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом листопада відбулися наступні заходи:
- персональна виставка заслуженого художника України, лауреата Всеукраїнської премії імені Опанаса Сластьона, кавалера ордена «За заслуги» третього ступеня Віктора Брикульця, присвячена 88-річчю миргородського митця;
- виставка творів народного мистецтва творчої родини решетилівських майстрів Пілюгіних «Дивосвіт родини Пілюгіних»;
- виставка робіт трьох полтавських фотомитців – Анатолія Улицького та Сергія і Іллі Назаркіних;
- урочисте оголошення переможців і лауреатів конкурсу «Який пам’ятник ти хочеш бачити у своєму місті Полтава?».
У Полтавському художньому салоні обласної організації НСХУ відкрилася виставка художніх робіт «Полонія».
Полтавець Валерій Бондаренко став кращим у номінації «Вирішення художнього образу» Міжнародної виставки «Мистецтво ляльок», що проходила у Москві (Росія). Майстер представив свою нову роботу – ляльку Маленький принц.
У Кременчуцькій художній галереї відкрилася персональна виставка робіт дизайнера, викладача та художника Тетяни Яворської.
Бібліотечна справа. Директор Полтавського земляцтва (Москва, Росія) Микола Біденко передав Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського повне зібрання творів і листів Миколи Гоголя у 17-ти томах, видане Московською єпархією до 200-річчя від дня народження письменника. У заході, що проходив з цієї нагоди у Бібліотеці, взяли участь народний артист України Герман Юрченко, соліст Полтавського обласного центру народної творчості Дмитро Соколов та виконавець Михайло Косенко. Також у Бібліотеці проходило чергове засідання «Клубу цікавих зустрічей» при відділі літератури з мистецтва. На заході презентували нову книжку Олени Савченко (Лєнки-Нєтлєнки) «Хорошо на свете жить!».
У Полтавській обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного експонується персональна виставка робіт маленької мисткині Анастасії Репало – учениці зразкового художнього колективу «Господарочка», що діє при Полтавському палаці дитячої та юнацької творчості.
У бібліотеці-філії №3 Полтавської міської ЦБС відбувся творчий вечір та презентація книги «Око долі. Характерники: невигадані історії» члена НСЖУ, Полтавської спілки літераторів, поета, прозаїка, публіциста та драматурга Юрія Антиповича.
 У Гадяцькій районній бібліотеці проходив «круглий стіл» з питання розвитку зеленого туризму в місті і районі. У заході взяли участь: представник Посольства США в Україні Марат Кюрчевський, голова Гадяцької міської ради Т.М.Шевченко, директор центру зайнятості Л.М.Різун, представник Гадяцького районного історико-краєзнавчого музею О.Д.Целовальніков, отаман козацького куреня в Гадячі А.В.Якимчук та завідувач Інтернет-центром К.Г.Кувшинова.
У Лубенській центральній бібліотеці імені В.Малика відбувся вечір поета-гумориста, члена літоб’єднання імені О.Донченка Анатолія Устименка та прем’єра театральної вистави «Пригоди Аліси в країні чудес» за участю членів клубу «Смайл», що діє при Бібліотеці.
У Машівській центральній районній бібліотеці для дорослих в рамках програми «Бібліоміст» відбулося урочисте відкриття пункту безкоштовного доступу до Інтернету.
Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація книги «Українські записи» із серії «Слобожанський світ»; захід приурочений до 155-річчя видатного українського художника, етнографа, фольклориста Порфирія Мартиновича.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка експонується виставка робіт заслуженої майстрині народної творчості України Ольги Літус. Роботи автора виконані у жанрі флорамозаїки із застосуванням природних матеріалів – насіння, кісточок та зерен.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відбулася панахида за Іваном Котляревським на 174-ті роковини з дня смерті письменника. Також у приміщенні Музею проходила презентація нового краєзнавчого видання – книги Олега Лебединського «Полтава вчора і сьогодні».
У Пирятинському історико-краєзнавчому музеї створили новий зал «Історія Голодомору 1932-1933 років на Пирятинщині».
У Вовчицькому районному краєзнавчому музеї імені І.Саєнка Лубенського району експонується виставка робіт фотохудожника Володимира Білоуса «Дует».
На фасаді Кременчуцького медичного коледжу відкрито меморіальну дошку колишньому директору, заслуженому лікарю України, почесному громадянину Кременчука Володимиру Литвиненку.
У Хитцях Лубенського району відкрито і освячено хрест у пам’ять про жертв голодомору.
Поблизу Лохвиці встановлено пам’ятний знак вірменським легіонерам, воякам 773-го Вірменського легіону, дванадцять із яких були розстріляні у роки Великої Вітчизняної війни за участь у підпільній діяльності та переховуванні осіб єврейської національності. В урочистостях з приводу відкриття пам’ятника взяла участь делегація з Полтави на чолі з головою обласної організації Спілки вірмен України Артуром Овакимяном. Закінчився захід хвилиною мовчання.
Кіномистецтво. У День працівників радіо, телебачення та зв’язку колектив Полтавської ОДТРК «Лтава» відзначив професійне свято, 75-річчя заснування редакції обласного радіо та 35-річчя діяльності телебачення. Урочистості з цієї нагоди проходили у приміщенні Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя. Також творчому колективу Полтавської ОДТРК «Лтава» за нову роботу – документальний фільм «Соловецькі в’язні з України. Микола Зеров» (автор сценарію – Ольга Ніколенко, режисер – Наталія Іванченко, режисер-оператор – Дмитро Старіков) – було присуджено Премію імені В’ячеслава Чорновола за кращу публіцистичну роботу у галузі журналістики.
Полтавські школярі Ніколь-Естер Окуа та Михайло Писанко взяли участь у вокальному проекті телеканалу «1+1» «Голос країни. Діти». А п’ятикласник з обласного центру Олексій Ткаченко, крім того, став його наймолодшим ведучим.
У Полтаві протягом місяця працює пересувний кінотеатр, де можна подивитися сферичне кіно.

Просвітництво і художня самодіяльність. Народному музею історії органів внутрішніх справ Полтавщини виповнилося 45 років.
  У листопаді День села святкували у Микільському Полтавського району та Вишняках Хорольського району.
У Кременчуці з концертною програмою виступили учасники телепроекту «Х-фактор-3» каналу СТБ – Артем Карпенко та Настя Левицька.
Народний оркестр народних інструментів «Барви» Комсомольського палацу культури і творчості відсвяткував 30-річчя.
У Гадячі відбувся концерт за участю місцевих молодіжних музичних гуртів.
У Пирятинському районному будинку культури експонується тематична фотовиставка «Рівні права – рівні можливості», присвячена Міжнародному дню толерантності.
У листопаді стартував районний фестиваль-огляд народної творчості «Родослів». За традицією, першими прозвітували аматори народного мистецтва Харківецького СБК Пирятинського району.
У рамках відзначення 75-ї річниці заснування Полтавської області відбувся творчий звіт художньої самодіяльності Покровськобагачанського СБК Хорольського району «Роки летять, а пісня не старіє».
У Рокитському СБК Великобагачанського району проходила творча зустріч української поетеси Тетяни Домашенко із земляками.
У Войнихівському СБК Лубенського району відбувся вечір-вшанування учасників художньої самодіяльності та членів драматичного колективу закладу.
Дитячий танцювальний ансамбль «Ластівка» Березоволуцького СБК Гадяцького району взяв участь у звітному концерті творчих колективів району і виборов звання зразкового.
На базі Великосорочинського СБК Миргородського району відбулося свято театрального мистецтва за участю аматорського театрального колективу «Промінь», драматичного колективу Великообухівського СБК та аматорського колективу Семеренківського СК.

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва



Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


































2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського