Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за лютий 2010 року)

 

За вагомий внесок колективу Державного заповідника-музею М. В. Гоголя у вивчення та популяризацію творчої спадщини всесвітньо відомого майстра художнього слова, великого мислителя Миколи Васильовича Гоголя, а також особливу роль закладу в збереженні меморіальних місць, пов’язаних з його життям і діяльністю, Указом Президента України Віктора Ющенка статус національного надано заповіднику-музею М. В. Гоголя у Гоголевому Шишацького району.

В обласному центрі та області святкували День закоханих. Зокрема, у Кременчуцькому палаці культури «Кредмаш» відбувся святковий концерт «Епідемія кохання» за участю творчих колективів закладу; у Пирятинському районному будинку культури – святковий концерт «Мелодія двох сердець»; у Чутівській центральній районній бібліотеці – захід для десятикласників місцевої школи «Вона прийшла до нас непрохана, неждана»; у Чутівському будинку дитячої та юнацької творчості – святкова виставка робіт гуртківців закладу; у Давидівській сільській бібліотеці-філіалі Пирятинського району – вечір-конкурс «Дивоквіт любові», організована тематична поличка «Час великого кохання» та проведена бесіда «Легенда про День Святого Валентина».

У Полтаві проходило урочисте святкування Дня захисника Вітчизни, зокрема, у Полтавському університеті споживчої кооперації України до цієї дати був проведений конкурс військово-патріотичної пісні «Є така професія – Батьківщину захищати!»; у Полтавському палаці дитячої та юнацької творчості проходив культурно-мистецький захід «Шляхами мужності і слави», центральною подією якого стала презентація книги Олега Бариша та Марини Безуглої «Юним героям Полтавщини присвячується…»; у Супрунівському будинку культури Полтавського району із концертом виступив гурт «Полтавські піснярі»; у Диканській картинній галереї імені Марії Башкирцевої працівники місцевого районного будинку культури підготували святкову програму; концерти аматорів художньої самодіяльності проходили у Лубенському, Шишацькому, Хорольському та Чутівському районних будинках культури.

Заходи, присвячені 21-й річниці виводу радянських військ з Афганістану, участь у яких взяли аматори художньої самодіяльності, проходили у парку воїнів-інтернаціоналістів та профтехучилищі №17 обласного центру. До цієї дати були проведені заходи і у районних центрах області, зокрема, у читальному залі Пирятинської центральної районної бібліотеки експонувалася книжково-ілюстративна виставка «Афганістан – у долях наших…»; працівники Чутівської центральної районної бібліотеки для учнів 9-го та 11-го класів місцевої школи підготували і провели літературно-музичний вечір «Афганістан – моя кривава рана» та організували виставку книг і матеріалів із преси «Далекий і близький Афганістан»;  а у Диканській гімназії імені М. В. Гоголя діяла пересувна фотовиставка «Афганістан очима очевидців».

У рамках відзначення 340-ї річниці від дня народження видатного літописця козацької доби Самійла Величка у приміщенні Полтавської райдержадміністрації відбулися науково-історичні читання «Нас об’єднує наша історія», а на території Жуківського меморіального комплексу Українського козацтва – урочистий захід.

У Полтавській обласній організації Національної спілки письменників України пройшов дводенний семінар молодих літераторів Полтавщини. Після завершення семінару його учасники побували на виставці харківського фотохудожника Віталія Гапоненка «Сумна мелодія», на відкритті якої виступили полтавський літературний гурт «Знак чотирьох» та музичний гурт «Арканар».

У Миргороді закладено підмурок міського відділення «Дому Європи» – громадської організації, заснованої у Києві з ініціативи діячів культури та мистецтв України. Миргород став першим на Полтавщині містом, де створено відділення «Дому Європи»; очолить його лікар санаторію «Хорол», член правління Українського фонду культури Микола Губа.

У Лохвицькому районі відбулися заходи з нагоди 110-річчя від дня народження видатного композитора, диригента та громадського діяча Ісаака Дунаєвського, зокрема, у місцевому районному будинку культури проведений вечір «З піснею по життю» та поповнена новими експонатами експозиція місцевого краєзнавчого музею імені Г. С. Сковороди.

У Гадячі відбулася науково-практична конференція «Гадяч – гетьманська столиця України. Історія, культура, національна пам’ять» за участю провідних українських та польських істориків, представників місцевої влади і жителів міста.

У Шишацькому районному будинку культури відбулася зустріч майстринь-вишивальниць, які у 2009 році взяли участь у вишиванні рушника миру, любові і єднання Шишаччини до 65-ї річниці перемоги у Великій Вітчизняній війні, а у Шишацькій дитячій музичній школі для викладачів закладу та працівників районної бібліотеки була прочитана лекція «Легенда світу», присвячена видатному російському художнику сучасності Нікасу Сафронову.

У лютому вийшли друком книги: у полтавському видавництві «АСМІ» – збірка радіоновел полтавської журналістки Вікторії Корнєвої «Дванадцять щасливих історій»; у видавництві «Полтава» – другий том повістей Івана Копотуна «Сліпорід – край отчий». Також вийшли друком видання: новий фотоальбом Олексія Калайтана «Миргород – місто-курорт»; книга «Природознавець Микола Гавриленко: епоха та пам’ять» та путівник по Миргороду, надрукований Державним науково-виробничим підприємством «Картографія».

В Україні підбито підсумки конкурсу «Книга року-2009»; у номінації «художня література» відзначено збірку творів нашого земляка, видатного українського письменника Григора Тютюнника «Холодна м’ята».

У Лоніго (Італія) відбувся конкурс молодих виконавців «Мистецтво ХХІ століття»; дипломом І ступеня конкурсу була відзначена неодноразова переможниця міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів, учениця 6 класу Миргородської дитячої музичної школи імені А. П. Коломійця, юна піаністка Валерія Бадьон.

 

Театрально-концертне життя.   У Полтавському міському будинку культури та музичному училищі імені М. В. Лисенка відбулися концерти заслуженого артиста України, професора університету штату Невада (Лас-Вегас, США), арт-директора програми «Музика в інституті» та артиста-резидента Українського інституту Америки, піаніста-віртуоза Миколи Сука. У приміщенні Училища  також відбувся обласний етап Х Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика.

Полтавський симфонічний оркестр при обласному академічному музично-драматичному театрі імені М. В. Гоголя святкував своє 10-річчя, а диригент оркестру, народний артист України Віталій Скакун – свій 60-річний ювілей. Колектив виступив з концертом також і у Лохвиці.

У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» із своєю новою концертною програмою «Сонце» виступила Ані Лорак; виступом у Полтаві співачка розпочала свій всеукраїнський гастрольний тур.

У Полтавському палаці дитячої та юнацької творчості проходило святкування 75-річчя закладу.

В актовому залі Кременчуцького льотного коледжу відбувся концерт 29-го Каравану Любові Сонячних бардів.

На всеукраїнському конкурсі «Пісня року-2009» пісня полтавців Олексія Чухрая та Миколи Ляпаненка «Другові» визнана найкращою.

 

Образотворче мистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені М. Ярошенка) відкрилася друга персональна фотовиставка Андрія Дзюби, на якій представлені 133 роботи майстра.

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) експонувалася персональна виставка робіт з бісеру учениці восьмого класу Чапаєвської школи Чутівського району Софії Федченко.

У Полтавській обласній виставковій залі експонується виставка робіт молодої художниці Олени Пушкарьової «Все, що я люблю».

У духовно-просвітницькому центрі Полтавської єпархії Української Православної Церкви відбулася презентація альбому «Православні  храми Полтавщини», до якого увійшли 144 репродукції картин Володимира Кривого та понад 40 статей про храми Полтавщини.

У Комсомольській міській виставковій залі були презентовані пейзажі художника Віктора Посипая та проходила творча зустріч з художницею Тетяною Рагімхановою; на зустрічі була представлена колекція  дизайнерських робіт майстрині.

У залах Українського фонду культури та Національної бібліотеки імені Вернадського (Київ) експонуються персональні фотовиставки полтавця Костянтина Бобрищева «Фотопоема про Україну» та «Просто українці».

 

Бібліотечна справа.    У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського відбулася презентація книги «Стежинами заповідних парків Полтавщини» за редакцією доктора біологічних наук, професора кафедри екології та охорони довкілля Полтавського  національного  державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, члена Ради ботанічних садів і дендропарків України Олени Байрак і колективу із 11-ти авторів та експонувалася виставка ляльок-мотанок, виготовлених кандидатом економічних наук, доцентом кафедри фінансів Полтавської державної аграрної академії Юлією Лелюк та її доньками – Марією і Дариною.

Завершився другий (міський) етап Всеукраїнського конкурсу «Найкращий читач України» серед учнів 6-7 класів загальноосвітніх навчальних закладів Полтави, організований управлінням освіти міськвиконкому спільно з Центральною міською бібліотекою для дітей. Звання «Найкращий читач Полтави 2009-2010 року» отримали Олександр Кравченко (7 клас школи №34) та Тая Трусова (6 клас гімназії №32).

До бібліотек централізованої бібліотечної системи Чутівського району надійшли книги уродженця Іскрівки Володимира Сватенка «Іскрівка – з Гетьманщини село» та «Слідами Серджо Граденічо»; а працівники Чутівської районної бібліотеки для дітей для учнів четвертих класів місцевої школи підготували і провели захід, присвячений Міжнародному дню рідної мови.

У Хорольській центральній районній бібліотеці відбулася зустріч-презентація лубенської поетеси Наталії Баклай «Моє одкровення – то відкрита душа».

Директору Пирятинської централізованої бібліотечної системи Валентині Артюховій була урочисто передана книга «Міліція України за часів незалежності», що вийшла друком за сприяння ГУМВС України в Полтавській області.

У Пирятинській центральній районній бібліотеці була проведена година пам’яті, присвячена Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

 

Музейна справа. У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка «Творчі образи Клари Лучко», на якій експонуються нові цінні експонати, передані Полтавським земляцтвом у Москві в рамках проекту повернення творчого доробку видатних полтавців в еміграції на Батьківщину.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка відбувся концерт київської співачки Антоніни Марцевої, присвячений 110-й річниці від дня народження легендарної співачки Оксани Петрусенко.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І. П. Котляревського відкрилася виставка з нагоди 150-річчя від дня народження російського письменника Антона Чехова.

У Кременчуцькому краєзнавчому музеї експонується виставка робіт та приватних колекцій Надії Колісник, присвячена її пам’яті.

 

Кіномистецтво.   У Полтавському телецентрі «Лтава» відбувся відбірковий тур V телеконкурсу молодих виконавців сучасної естрадної української пісні «Квадрат У» шукає таланти» за участю 36 молодих співаків та 6 музичних гуртів  із Полтави та районів області.

 

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві відбулося театралізоване дійство з нагоди Масляної; також театралізоване свято «Проводи зими» пройшло у Пирятині, а у Лубнах – міське свято «Надворі Масляна – скоро прийде весна».

  Полтавський танцювальний клуб «Віста» візьме участь у фіналі талант-шоу «Україна має талант-2» у Києві.

У Комсомольській дитячій музичній школі виступив з концертом колишній учень закладу, а зараз – студент Київського інституту музики імені Р. М. Глієра, трубач Сергій Вергелесов.

У Кременчуці проходив творчий вечір джазу та поезії «Поезії кохання у блюзових тонах» та фестиваль східного танцю «Лампа Алладина».

 Вечір пам’яті видатної співачки Раїси Кириченко відбувся у Кременчуцькій вечірній школі, де співачка навчалася у 1981-84 роках; захід до цієї дати «Пречиста пелюстка з маминої вишні» пройшов і у Землянківській загальноосвітній школі Глобинського району.

У Чутівській дитячій музичній школі проходив конкурс виконавської майстерності «Музичний калейдоскоп».

Працівники Миргородського районного будинку культури у клубі санаторію «Слава» організували свято танцю за участю більше 10-ти танцювальних колективів району.

У Гребінківському районному будинку культури проходило літературно-мистецьке свято «Гребінчина світлиця» з нагоди 198-ї річниці від дня народження письменника Євгена Гребінки.

У Диканському районному будинку культури проходив звітний концерт  художніх самодіяльних колективів сільських будинків культури району, а у Диканській картинній галереї імені Марії Башкирцевої – родинне свято «Мелодія двох сердець» за участю самодіяльних артистів Диканщини.

У Лубенському районному будинку культури проходили заключні концерти переможців творчих звітів колективів художньої самодіяльності сільських закладів культури району.

У Лубенському навчально-виробничому комплексі №9 відбулася творча зустріч педагогічного колективу і учнів школи із заслуженим працівником культури України, керівником народного аматорського хорового колективу «Родослав» Олександром Житинським.

У Шишацькому районному будинку культури проходив районний огляд художніх самодіяльних колективів.

У Войнихівському центральному будинку культури Лубенського району проводилося народознавче свято, в якому розповідалося про життя, побут, звичаї і традиції українців.

 

 

 

 

    

 

 

 

Матеріал підготувала:                                   І.О.Коваленко, провідний           

                                                                            бібліограф відділу інфор-

                                                                            мації  з питань  культури

                                                                            та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського