Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

 ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за лютий 2011 року)

 Журі літературно-мистецької премії імені Володимира Малика визначило цьогорічних лауреатів; ними стали: у номінації «Література і публіцистика» – Раїса Плотнікова (Лубни) – за книгу «Обличчям до полум’я» та Олександр Печора (Лубни) – за книги поезій «Повстали приспані тривоги» та «Яблуко на вітрах»; у номінації «Краєзнавство і народна творчість» – Володимир Мокляк (Полтава) – за книги «Полтавщина козацька», «Полтавський полк» та «Джерела з історії Полтавського полку» (т. 1, 2); у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» – Володимир Семенюта (Лубни) – за творчий доробок художніх робіт у жанрі живопису і графіки та Антоніна Лоїк (Лубни) – за авторську і виконавську діяльність в жанрі пісенної творчості. Дипломантами конкурсу стали: у номінації «Література і публіцистика» – Лідія Черпакова (Полтава) – за збірку поезій «Янголи Гіппократа» (як упорядник) та матеріали спец проекту «Медицина зблизька» (газета «Село полтавське»); у номінації «Краєзнавство і народна творчість» – Світлана Солона (смт Градизьк) – за альманах «Цвіт чебрецевий» (як упорядник та один з авторів), книгу «Градизьк – прадавнє місто Воїнъ Городище» (у співавторстві) та збірку поезій «Від печалі до радості»; Анатолій Кононович і Валентина Шуть (Лубни) – за пошукове дослідження «Долі, вишиті на полотні» (про відомих вишивальниць-лубенок Героя України Віру Роїк та майстра народної творчості Ольгу Закорку); Аліна Савченко і Юлія Устименко (Лубни) – за пошукове дослідження «На полотні та у граніті лишилась пам’ять назавжди» (про лубенських художників Василя та Володимира Семенют); у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» – Ніна Дорошенко (Лубни, спеціалізована школа №6) – за виставку у галереї образотворчого мистецтва фотографій квітів, вирощених власноруч.

У Полтаві проходили заходи із вшанування пам’яті Героя України, повного кавалера ордена княгині Ольги, народної артистки України Раїси Кириченко; зокрема, відбулося покладання квітів біля меморіальної дошки співачки та презентація проекту пам’ятника Раїсі Опанасівні (презентація проходила у приміщенні Полтавської ОДТРК «Лтава»).

У Полтавському інституті економіки і права пройшов творчий вечір мистецтвознавця, члена Міжнародної асоціації арт-критиків при ЮНЕСКО, члена Національних спілок художників, майстрів народного мистецтва України, заслуженого працівника культури України, доцента ПНТУ імені Юрія Кондратюка Віталія Ханка, який презентував чотири свої книги та  бібліографічний покажчик, що вийшов у серії «Джерела до культурологічних студій» у Києві в 2007 році.

У інформаційному агентстві «Новини Полтавщини» відбулася інтернет-прес-конференція члена Національної спілки журналістів України, керівника Лубенської міськрайонної організації товариства «Просвіта», члена Полтавської спілки літераторів, лауреата премії імені Василя Симоненка, поета Олександра Печори.

  У Жуках Полтавського району відбулося вшанування пам’яті видатного українського літописця Самійла Величка; в цьому році виповнився 341 рік від дня його народження.

У Лубнах проходила зустріч міського голови Олександра Грицаєнка з художниками міста, йшлося про необхідність збереження пам’яток минулого та майбутню забудову міста.

У Гребінці відбулося обласне літературно-музичне свято «Гребінчина світлиця», присвячене 199-ї річниці від дня народження письменника та громадського діяча Євгена Гребінки. До цієї дати в Гребінці були проведені також інші заходи: у центральній районній бібліотеці експонувалася книжкова виставка «Незабутній наш земляк», а у дитячій районній бібліотеці – тематичний захід для учнів 5-Б класу місцевої ЗОШ І-ІІІ ступенів №4.

Театрально-концертне життя.  Полтавські музиканти провели прес-конференцію, на якій прокоментували ухвалення в першому читанні проекту «Закону про скасування 50% квот на трансляцію в телерадіоефірі вітчизняної музикальної продукції» і виступили проти квот на вітчизняну музику.

У Кременчуці з незвичною музичною комедією за мотивами повісті Миколи Гоголя «Майська ніч» виступили артисти Дніпропетровського академічного музично-драматичного театру.

У Кременчуці виступив російський естрадний артист Єфим Шифрін та з концертом «Хай піснею в серці лунає любов» – український співак Петро Чорний.

У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського відбувся концерт-зустріч із заслуженою артисткою України Валентиною Матюшенко. У концерті також взяли участь викладач Полтавського музичного училища імені М.Лисенка Євген Нагорний та колишні випускники місцевої дитячої музичної школи Олег Кириченко, Альона Боряк та Яна Базавлук.

 Образотворче мистецтво.  У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) експонувалася виставка робіт, виконаних у техніках живопису, графіки, батика, кераміки та текстильної пластики «Будьмо з Котокроликом!» та виставка картин учнів образотворчого відділення Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонується виставка нових робіт полтавської художниці Тетяни Кобзар.

У виставковій залі творчого товариства «Художник» обласного центру експонується виставка живопису Лілії Яцишиної з нагоди 70-річчя художниці.

У Кременчуцькій художній школі відкрилася виставка робіт учнів школи, присвячена видатному кременчужанину-передвижнику Олександру Литовченку.

 Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського експонувалася виставка масштабних моделей бойової техніки, виконаних полтавцями Володимиром Лазарєвим, Євгеном Хорольським, Русланом Меджидовим, Олегом Кабушком, Олегом Медведенком та Русланом Рославлєвим.

У бібліотеці Полтавського інституту економіки і права відкрилася експозиція робіт художника Олександра Євтушенка.

У Мачухівській ЦРБ Полтавського району відбувся вечір поезії «Весь вечір – тільки про любов», присвячений Дню святого Валентина.

Нижньомлинська сільська бібліотека-філіал №29 Полтавського району отримала у подарунок від учасників акції «Подаруй бібліотеці книгу» більше 200 книг і 100 журналів.

У Кременчуцькій бібліотеці для дорослих імені Максима Горького відбулася презентація книги спогадів кременчужанина Івана Маценка про партизанський рух у місті в роки Великої Вітчизняної війни.

У Кременчуцькій дитячій бібліотеці імені І.Ф.Торубари в рамках Національної кампанії «Стоп насиллю!» відбувся захід «Відмовся від насилля заради кращого майбутнього!».

Миргородській міській бібліотеці для дорослих імені Давида Гурамішвілі виповнилося 150 років.

В інтернет-центрі, що діє при Гадяцькій районній бібліотеці імені Лесі Українки, відбувся день відкритих дверей, приурочений до 4-річчя центру.

У приміщенні Кобеляцької ЦРБ відбулися установчі збори новоствореної громадської організації «Літератор», до складу якої ввійшли творчі люди міста, автори прозових, поетичних, музичних  творів; очолив організацію місцевий композитор і музикант Леонід Митько.

 Музейна справа.  У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка експонується виставка тканих килимів і гобеленів «Барви полтавських митців» члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, новосанжарської майстрині Ніни Токової та виставка робіт майстрині з бісероплетіння Валентини Григорян.

У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї протягом лютого проходили заходи:

- презентація щойно виданої збірки «Історичні постаті Кременчука»;

- виставка художника-аплікатора Людмили Безпарточної, роботи якої виконані у техніках малюнка на склі, колажу з природних матеріалів, живопису, батика, ліплення;

- виставка «Тепло душі» молодого кременчужанина Дмитра Короля, роботи якого виконані у техніках акварелі, батика та витинанки.

 Кіномистецтво.   У Кременчуці завершився другий етап зйомок пригодницького фільму «Санта-Крус» за мотивами одноіменної п’єси швейцарського письменника Макса Фріша; натурні зйомки проходили у Гоголевому Шишацького району, у Національному музеї-заповіднику Миколи Гоголя.

У Чутовому відбулися зйомки нового телешоу каналу «СТБ» за участю вихованки місцевої дитячої музичної школи Яни Соломко.

 Просвітництво і художня самодіяльність.   З нагоди 22-ї річниці з дня виведення радянських військ з Афганістану та Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав урочистості та виступи аматорів художньої самодіяльності проходили у Полтаві, Тростянці Полтавського району, Комсомольську, Кременчуці, Чутовому, Гребінці та Лубнах. У Гадячі до цієї дати був приурочений районний фестиваль патріотичної пісні «А пам’ять піснею стала».

У Миргороді аматори художньої самодіяльності виступили з концертом до Дня захисників Вітчизни.

До дня святого Валентина святкові заходи проходили у Гадячі – літературно-музичний вечір; Зіньківському будинку культури – святковий вечір «Мелодія для двох сердець» та Тарандинцівському будинку культури Лубенського району  – розважальна вистава «Епідемія кохання».

У Гребінці відбулися урочистості та вшанування пам’яті Героя Радянського Союзу Григорія Сергійовича Кагамлика.

Звітні концерти фольклорного та естрадного напрямків кращих районних колективів художньої самодіяльності проходили у Лубнах; Соснівському, Лютенському та Вельбівському сільських будинках культури Гадяцького району; Великокручанському сільському клубі Пирятинського району.

   

Матеріал підготувала:                                        І.О.Коваленко, провідний         

                                                                         бібліограф відділу інфор-

                                                                          мації  з  питань культури

                                                                          та мистецтваРежим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського