Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за  лютий  2012 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. 2 лютого виповнилося 200 років від дня народження поета, прозаїка, байкаря, громадського діяча Євгена Гребінки. До цієї дати у Гребінці відбулися урочистості  та покладання квітів до пам’ятника письменнику та до його могили на малій батьківщині, у Мар’янівці Гребінківського району. До програми святкування входили наступні заходи:
-   нагородження почесними грамотами облдержадміністрації та облради за збереження славних сторінок минулого і за популяризацію імені й творчості Євгена Гребінки краєзнавця, автора книги «Євген Павлович Гребінка і Гребінківщина» Олексія Припутня; поета, автора поетичної збірки «Сяйво Акніберг, або Біля джерел Гребінчиного яру» Андрія Денисенка; сільського голови Мар’янівки Івана Малярика; переможниці районного та обласного конкурсів читців, учениці Гребінківської гімназії Наталії Чечель;
- проведення наукової конференції «Євген Гребінка в крайовому, українському та світовому літературно-мистецькому контексті» та презентація фільму «Той, хто торував шлях», знятого творчою групою ОДТРК «Лтава» (місце проведення – Полтавський національний педагогічний університет імені В.Г.Короленка);
- відвідування кімнати-музею Є.П.Гребінки в районному народному краєзнавчому музеї;
- перегляд виставки майстрів народної творчості Гребінківського району;
-  обласне свято «Гребінчина світлиця» та  святковий концерт за участю українського народного хору «Калина» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка, заслуженої артистки України Олени Білокінь, народного артиста України Василя Голуба, артиста обласної філармонії Ігоря Години та аматорів художньої самодіяльності;
- у Артемівській селищній бібліотеці Чутівського району була розгорнута книжково-ілюстративна виставка «Велет національного духу».
У приміщенні Полтавської облдержадміністрації з нагоди Міжнародного дня рідної мови відбувся круглий стіл «Рідна мова – мова єднання», на якому, зокрема, було розглянуто питання про зведення в обласному центрі пам’ятника Раїсі Кириченко.
Виконавчий комітет Полтавської міської ради оголошує IV щорічний літературний конкурс на здобуття премії імені М.В.Гоголя серед учнів та студентської молоді обласного центру.
У Полтаві розпочато прийом заявок на участь у шостому Всеукраїнському фестивалі-конкурсі мистецтв «Шукаємо таланти», який відбудеться у Полтаві 20-22 квітня 2012 року. Прийом заявок триватиме до 15 квітня.
Журі з присудження літературно-мистецької премії імені Володимира Малика (Лубни) визначило лауреатів Премії у наступних номінаціях:
- «Література і публіцистика»: Микола Степаненко (Полтава) – за монографію «Літературний простір «Щоденників» Олеся Гончара»; Василь Яременко (Київ) – за книги вибраних праць « …Літератури дивна течія»; Катерина Швидка (Градизьк Глобинського району) – за книги «Хутірські історії», «А дзвони дзвонять»; Володимир Васильєв (Лубни) – за книгу «Огненные рейсы Афганистана»;
-   «Краєзнавство і народна творчість»: Валентин Посухов (Полтава) – за книгу «Сіверянські загадки»; Олександр Єрмак (Кременчук) – за монографію «Історія водопровідно-каналізаційного господарства міста Кременчука»;
-   «Мистецтво і монументальна скульптура»: Василь Лапушкін (Лубни) – за твори живопису.
Дипломантами конкурсу стали:
-  у номінації «Література і публіцистика»: Ганна Максименко (Луганськ) – за монографію «Наративні виміри історичної романістики В.Малика»; Едуард Кухаренко (Полтава) – за двотомне видання вибраних поезій «П’яти материків гримлять причали»; Ніна Гриб (Полтава) – за книгу «Душі причастя»;
-   у номінації «Краєзнавство і народна творчість»: Григорій Швед (Комсомольськ) – за книги «Дні тижня в українських звичаях і віруваннях», «Гроші в українській історії, приказках і віруваннях»;
-   у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура»: Валерій Черкас (Полтава) – за фотоальбом «Хлібодар. Олександр Коросташов»; фольклорний колектив «Джерело» (Градизьк Глобинського району) – за творчий доробок.
Подяками відзначено Світлану Сторожівську (Чутове) – за поетичний доробок в альманасі «Духовні скарби Чутівщини»; Світлану Солону (Градизьк Глобинського району) – за повість «Шовкова стрічка»; пошуковий загін «Олімп» ЗОШ №7 (Лубни) – за журнал подорожі одного дня «Лубни – родзинка України».
У Комсомольську відбулося засідання оргкомітету з питань організації міського фестивалю дитячого та юнацького мистецтва «Дніпрова хвиля», який є першим туром Міжнародного дитячого фестивалю «Мистецьке сузір’я». Проводила засідання начальник відділу культури і туризму міста І.І.Зеленська. Також у Комсомольську започаткований новий мистецький проект «Я вмію співати», ініціатором якого став генеральний продюсер центру «Золотий Орфей» Володимир Проскура.
Депутати Кременчуцької міської ради ухвалили рішення щодо відкриття окремого відділу в міському краєзнавчому музеї, який стане початком організації у Кременчуці Музею історії авіації та космонавтики.
У Кременчуці проходили Дні польської культури, які проводилися в рамках заходів 2012 року, оголошеного роком українсько-польської дружби та співробітництва.
У Гребінці вшанували пам’ять Героя Радянського Союзу, земляка Григорія Кагамлика. З нагоди 69-ї річниці його подвигу керівники району, міста, представники громадських організацій та політичних партій, громадськість району поклали квіти до пам’ятника герою.
У Чапаєвській сільраді Чутівського району відбувся єдиний день інформування, на якому, зокрема, присутніх було поінформовано про стан робіт по облаштуванню сільської бібліотеки, яка тепер знаходитиметься у новому приміщенні.
Театрально-концертне життя. У Полтавському обласному академічному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя відбувся літературно-музичний вечір з нагоди 20-річчя творчої діяльності полтавської поетеси Марії Бойко.
У Полтавському обласному академічному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави «Мишенятко Мицик» за п’єсою українського дитячого драматурга Юхима Чеповецького. Це перша експериментальна вистава Театру, у якій замість слів використовуються жести.
У Полтавському міському будинку культури проходив 3-й конкурс військово-патріотичної пісні за участю 24-х виконавців віком від 14 до 70 років.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» в рамках великого гастрольного туру Україною із новою шоу-програмою виступила заслужена артистка Росії Анастасія Волочкова. Також у Палаці дозвілля відбувся концерт російського рок-музиканта, лідера гурту «ДДТ» Юрія Шевчука, який представив свою нову програму «Сольник».
У Кременчуці з концертами виступили народна артистка України Наталія Бучинська та народний артист України Павло Зібров. Також  у Кременчуцькому МБК відбулася прем’єра моноспектакля «Анна Ахматова. Одиночество», головну і єдину роль в якому виконала актриса, художниця, оперна співачка, лауреат всеукраїнських та міжнародних конкурсів театрального мистецтва Юлія Сак.
9 лютого, у день пам’яті народної артистки України, Героя України, лауреата Шевченківської премії, повного кавалера ордена княгині Ольги Раїси Кириченко у Глобинському РБК відбувся благодійний концерт «Це – голос наш! Це – пісня! Це – душа!», організований Благодійним фондом підтримки видатних митців Полтавщини «Чураївна», до якого долучилися райдержадміністрація та райрада. У концерті взяли участь композитор, заслужений діяч мистецтв України Олексій Чухрай, заслужені артисти України Валерій Соколик, Наталія Май із доньками Олесею та Станіславою, учениця Раїси Кириченко Наталія Шинкаренко та гурт «Сусіди» із Градизька Глобинського району, учасники художньої самодіяльності Глобинського, Новосанжарського, Семенівського, Хорольського, Козельщинського та Лубенського районів. Кошти, отримані від заходу, будуть спрямовані на спорудження пам’ятника Раїсі Кириченко у Полтаві. Вечір пам’яті співачки відбувся також у Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка.
Образотворче мистецтво.  У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені М.Ярошенка протягом лютого проходили заходи:
-  виставка робіт майстрині художньої вишивки, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного Віри Забори та її сина Сергія;
- виставка фоторобіт лікаря Полтавської міської лікарні №5, фотохудожника Андрія Дзюби;
- розширене засідання колегії управління культури та відділу з питань туризму і курортів Полтавської ОДА, де йшлося про підсумки минулого року і найважливіші плани розвитку цієї галузі.
У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені М.Ярошенка) експонується виставка молодої київської художниці Ольги Пашковської «У світі прекрасного», на якій були представлені більше 30 робіт художниці.
У Художньому салоні (виставковій залі Полтавської обласної організації НСХУ) протягом лютого були представлені: персональна виставка робіт заслуженого художника України Володимира Бенфіалова «Колесо долі» з нагоди 60-річчя митця та виставка етюдного живопису учнів Полтавської дитячої художньої школи і Малої академії мистецтв імені Р.Кириченко, організована в рамках міської програми «Облаштовуємо дендропарк разом».
У великій виставковій залі творчого товариства «Художник» на вулиці Чапаєва обласного центру розгорнута перша персональна виставка живопису майстра з різьблення по дереву Михайла Одарюка.
У приміщенні мистецької кав’ярні «Сто доріг» обласного центру демонструється спільна виставка робіт двох полтавських митців – члена НСХУ Віктора Трохимця-Мілютіна та його молодшого колеги-аматора Олександра Євтушенка.
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася виставка прикрас з бісеру та каменів майстрині Зої Пєтухової, яка представила близько 80-ти виробів.
У московській виставковій залі «Тушино» (Росія) розгорнута спільна виставка робіт родини полтавських митців Пілюгіних «Ми і сяючий фарбами день».
Бібліотечна справа.  У літературній вітальні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського відбулася презентація книги десятикласника Віталія Перфільєва «Мирознавцы и загадки прошлого».
У Гадяцькій ЦРБ імені Лесі Українки проведений День відкритих дверей. Інтернет-центр, який розташований у Бібліотеці, відзначив своє п’ятиріччя.
У приміщенні Лубенської ЦРБ імені В.Малика відбувся районний етап конкурсу читців «Тарасовими шляхами».
Музейна справа.  У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відбулася персональна виставка авторської ляльки чутівського педагога Вікторії Балясної.
У картинній галереї Вовчицького районного краєзнавчого музею імені І.Саєнка Лубенського району розгорнута виставка робіт члена Національної спілки фотохудожників України, члена НСЖУ, лауреата премії імені Володимира Малика, фотохудожника Володимира Білоуса. Виставка присвячена 80-річчю від дня народження письменника Григора Тютюнника.

Кіномистецтво.  На телеканалі «Лтава» Полтавської ОДТРК відбулася зйомка ток-шоу «Відверто про…», темою якого було обрано питання розвитку та досягнення музеїв, проблеми та шляхи їх вирішення.
Просвітництво і художня самодіяльність.  У Полтаві з нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав відбулися мітинг-реквієм та покладання квітів до скульптурного монумента «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані у 1979-1989 роках». Урочистості з цієї нагоди проходили також у Комсомольську, Гадячі, Пирятині, Лубнах, Чутовому та Вільхуватській сільраді Чутівського району.
День захисника Вітчизни відзначали у Полтаві, Миргороді, Гребінці, Лубнах, Чутовому та Гадячі.
У Полтаві, Кременчуці, Зінькові, Нових Санжарах та Гадячі святкували Масляну.
З нагоди Дня святого Валентина аматори художньої самодіяльності виступили із святковими концертами у Великобагачанському РБК та РБК Полтавського району (Щербані).
У Полтавському МБК відбувся перший, міський етап ІХ щорічного конкурсу «Таланти багатодітної родини».
У Жуках Полтавського району відзначали 342-гу річницю від дня народження літописця Самійла Величка.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрито виставку творчих праць ветеранських колективів «Небо війни».
У Гадяцькому кіноконцертному залі «Дружба» протягом лютого проходили наступні заходи:
- щорічний районний фестиваль патріотичної пісні «А пам’ять піснею стала»;
- звітний концерт творчих аматорських колективів РБК;
- зональний огляд-конкурс художньої самодіяльності «Веселка-2012» загальноосвітніх навчальних закладів;
- представлені чотири ескізи пам’ятника Т.Г.Шевченку на предмет громадського обговорення щодо встановлення у Гадячі пам’ятника поету.
У Лубнах у лютому відбулися:
- творчий вечір з нагоди 50-річчя композитора, аранжувальника, автора і виконавця, лідера вокального колективу «Трибуна-Л», керівника колективу «Лубенка» Володимира Лоїка;
- заключний концерт переможців творчих звітів колективів художньої самодіяльності Лубенського району «Україно! Ти у серці одна, моя пісне, мій дім, моя доля!» за участю понад трьохсот аматорів сцени.
У приміщенні Великобагачанського районного методичного центру народної творчості відбувся концерт переможців творчих оглядів клубних закладів району.
У Чутівській дитячій музичній школі відбувся районний етап конкурсу «Юний віртуоз Полтавщини».
Співаки-аматори об’єднання «Червона калина» із Вовнянки Миргородського району виступили з концертом для слухачів районного радіо.   Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського