Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за  серпень 2009 року)

 

За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та з нагоди 18-ї річниці Незалежності  України Указом Президента України Віктора Ющенка присвоєно почесні звання: «Заслужений майстер народної творчості України» – Смородіновій Тамарі Іванівні, майстрині народної вишивки із Карлівки та «Заслужений працівник культури України» – Темнику Анатолію Івановичу,  директорові Хорольської дитячої музичної школи.

В обласному центрі журі премії імені Самійла Величка на своєму засіданні назвало цьогорічних лауреатів. Ними стали: у номінації «Наукові дослідження в галузі історії України й Полтавщини» – вчений-історик Петро Кравченко; у номінації «Науково-популярні дослідження історії краю та висвітлення їх у засобах масової інформації» – автор історико-пригодницьких романів з Комсомольська Володимир Ковпак та творчий колектив обласної студії «Місто» за цикл передач «Це моя історія. Полтава»; у номінації «Сприяння розвиткові Державного історично-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» – художник Ігор Гречановський; у номінації «Відображення доленосних історичних подій у творах мистецтва» – журналіст, заслужений працівник культури України Євген Ніколенко.

З 19 по 23 серпня у Великих Сорочинцах Миргородського району проходив Національний Сорочинський ярмарок-2009. В рамках проведення ярмарку пройшли наступні заходи: фестиваль народної творчості за підтримки Міністерства культури і туризму України; концерти за участю Михайла Поплавського, Руслани, гурту «Скрябін»; презентація Рушника полтавської родини та презентація книг про письменника Миколу Гоголя, виданих до 200-річного ювілею нашого славетного земляка. Це книги «Чотири сутності Гоголя» та «Домінанта signore Nicolo» Лариси Волик; «Україна Гоголя» – укладач Михайло Назаренко; «Микола Гоголь. Всі повісті» – упорядник Володимир Звиняцьковський; збірки «Вечори на хуторі біля Диканьки» та «Миргород»; три томи з семитомного видання творів письменника; «Столичний текст Миколи Гоголя і Михайла Булгакова» Ольги Ніколенко і Тетяни Шарбенко; «Славетні у Гоголівському краї» Володимира Хурси; «Свіча безсмертя» Івана Нечитайла; путівник «Гоголівські місця Полтавщини» Ірини Потєхіної та Юлії Оніщук; «Полтавський сміхограй-2009» Івана Моцара; низка збірників наукових праць Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка із серії «Гоголівські читання в Полтаві».

У видавництвах обласного центру протягом місяця вийшли друком книги: у видавництві «Полтавський літератор» – «Книга, писана сім десятиліть» Віталія Сови; збірка пісень, романсів та балад про Полтаву на слова Анатолія Лихошвая «Полтавський сувенір» та збірка «Гоголеве: минувщина і сучасність» із серії «Бібліотечка історії міст і сіл»; у видавництві «Дивосвіт» – мемуари доктора медичних наук, професора Української медичної стоматологічної академії Максима Дудченка «Біографічна сповідь 90-річного полковника, професора, лікаря». У районному видавництві «Лубни» вийшла друком перша поетична збірка лубенчанина Григорія Міхна «Средь вечности двое». У серпні побачила світ перша книга жителя Кобеляк Сергія Коломійця «Переволочна», яка присвячена подіям Полтавської битви.

До полтавській книгарні «Планета» надійшла книга історика Віктора Савченка «Павло Скоропадський – останній гетьман України».

У Київському видавничому центрі «Народні джерела» у серії «Видатні майстри українського народного мистецтва» вийшов друком мистецький альбом «Михайло Онацько»; до видання увійшли репродукції 80-ти мистецьких робіт митця.

18 серпня у Київському Національному комплексі «Експоцентр України» проходила загальнодержавна виставкова акція «Барвиста Україна», участь в якій взяли аматори художньої самодіяльності Пирятинського району.

На ІІІ Міжнародному конкурсі-фестивалі дитячої та юнацької творчості «Усі ми діти твої, Україно!» (Одеса) перші місця здобули: у номінації «вокал» молодшої вікової категорії – Інна Синягівська із Лелюхівки Новосанжарського району; у номінації «вокал» старшої вікової категорії – Влад Герасименко з Полтави; у номінації «сучасна  хореографія» – ансамбль танцю «Гарний настрій»  Полтавського міського будинку культури.

У Миколаєві проходив Міжнародний конкурс дитячих талантів «Золотий лелека», Гран-прі якого за свої роботи з бісеру отримала учениця Чапаєвської школи Чутівського району Софія Федченко.

 

Театрально-концертне життя.   У Кременчуці з концертом виступила вінницька панк-рок-група «ТіК».

У Шишаках в рамках проведення обласного футбольного турніру «Шишацький кубок» відбувся концерт за участю заслуженої артистки України Ауріки Ротару, Петра Чорного та гурту «SMS».

Артисти Полтавської обласної філармонії виступили з концертом на святкуванні обжинків у Михайликах Шишацького району.

 

Образотворче мистецтво.  У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) презентували виставку своїх творів  «Душа у пригорщі краси» члени Національної спілки художників України, заслужені художники України, подружжя із Сумщини Микола та Віра Сіробаби, живописець та майстриня художньої кераміки. У залі дитячої творчості імені Саші Путрі Музею експонувалася виставка малюнків харківської художниці Анаіт Алтунян-Степанян «Палітра доброти».

У Полтавському художньому салоні відкрилася перша персональна виставка художніх робіт полтавця, колишнього пілота цивільної авіації Сергія Заварзіна.

У виставковій залі Полтавського творчого товариства «Художник» відкрилася п’ята персональна виставка художниці Марини Рожнятовської «Рєпінськими місцями».

У Полтавській галереї «Арта» експонувалася виставка творів українських художників, присвячена Полтавщині.

У торгово-розважальному центрі «Екватор» обласного центру відкрилися: виставка карикатур членів Асоціації карикатуристів України, де були представлені 120 найкращих робіт відомих карикатуристів та виставка авторських робіт – прикрас з полімерної глини – криворізької майстрині Тані Belle “Кольорові сни»; в рамках виставки автор провела майстер-клас із створення прикрас ручної роботи.

У полтавському магазині «Про-Фото» відкрилася персональна виставка світлин полтавця Олексія Крячка.

У Кременчуцькій міській художній галереї почала діяти виставка художніх робіт «Портрети», експозицію якої склали 34 картини дванадцятьох місцевих художників та перша виставка творів художника-аматора Миколи Горбаченка.

У Лубенській галереї образотворчого мистецтва експонувалася фотовиставка робіт студентів Західномічіганського університету «Через кордони».

У Шишацькому районному будинку культури відкрилася виставка робіт майстрині з вишивки Валентини Колісник.

 

Бібліотечна справа.  У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського протягом місяця відбулися заходи: відкрилася експозиція фотопейзажів полтавця Олега Тетянка «Простір захоплень»; у «Клубі цікавих зустрічей» пройшов літературно-мистецький вечір «З людьми поділюся добром» за участю членів Полтавської спілки літераторів літературної студії «Голос ветерана» та презентація автором, Людмилою Саприкіною, своєї книги «Військова збірка-1909», присвяченої Полтавській битві; у відділі літератури іноземними мовами відбулося засідання клубу спілкування англійською мовою, на якому учасники клубу зустрілися з прес-аташе Посольства США в Україні Джеєм Трелоаром та волонтерами Корпусу миру Бертою Свеїнбергер та Патрісією Комбс.

У Новосанжарській районній бібліотеці для дітей відкрилася книжкова виставка до Дня незалежності України.

 

Музейна справа.   У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонувалися: виставка вишиванок полтавки Віри Забори та  виставка виробів полтавської майстрині Людмили Кривоніс «Жіночий дивосвіт», на якій були представлені одяг, виготовлений в техніці «макраме», сорочки-вишиванки, вишиті рушники, ікони та вироби, плетені з лози; також відбулася презентація робіт решетилівського художника, члена Спілки майстрів народного мистецтва України Петра Шевчука.

У літературній експозиції Полтавського музею-садиби Панаса Мирного відкрилася виставка робіт місцевих художників-різьбярів, членів Спілки майстрів народного мистецтва України Алли та Володимира Маркар’янів «Вітрила Незалежності цвітуть».

В обласному центрі відбулося урочисте відкриття унікального музею історії військ зв’язку на базі 179-го Об’єднаного навчально-тренувального центру військ зв’язку Збройних Сил України.

У Кременчуцькому краєзнавчому музеї святкували 70-річчя викладача місцевої художньої школи Анатолія Дяченка; в рамках заходу експонувалася виставка картин митця.

У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі відкрита виставка рушників знаної в місті вишивальниці і поетеси-аматорки Ніни Ткаченко.

У Миргороді відбулося відкриття пам’ятника герою п’єси Миколи Гоголя «Ревізор» Хлєстакову, а у Кременчуці – герою дитячих казок  Щуці.

У Великосорочинському літературно-меморіальному музеї М.В.Гоголя Миргородського району святкували обжинки.

У Новоаврамівці Хорольського району відбулися урочистості з нагоди 50-річчя від дня заснування Новоаврамівського народного краєзнавчого музею.

 

Кіномистецтво.   У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) відбулася презентація нової роботи ОДТРК «Лтава» – фільму «Микола Підгорний: портрети й асоціації», присвяченого полтавському художнику Миколі Підгорному.

Комітет з присудження Державної премії імені Івана Франка у галузі інформаційної діяльності визначив лауреатів, зокрема, у номінації «За кращий твір у телевізійній сфері» лауреатом став трисерійний документальний фільм «Дороги Гоголя», створений Полтавською ОДТРК «Лтава» до 200-річчя М. В. Гоголя.

 

Просвітництво і художня самодіяльність.   День Незалежності України святкували у Полтаві та всіх містах і районах Полтавщини, зокрема, у Кременчуці, Пирятині, Гребінці, Миргороді, Диканьці, Шишаках, Глобиному, Градизьку Глобинського району, Стасях та Чапаєвці Диканського району.

Святкові заходи до Дня Державного прапора України відбулися у Полтаві та області.

В обласному центрі відбувся захід – День поезії ветеранів, присвячений 85-річчю ветерана Великої Вітчизняної війни, письменника, полтавця Бориса Ковтуна.

У Нижніх Млинах Полтавського району проходило спортивно-мистецьке свято «Пісенні мандри».

У Лубенському міському будинку культури аматори художньої самодіяльності виступили з концертом до Дня будівельника.

У Лохвиці з концертом виступили районні самодіяльні гурти: «Акорд», «Про рок», «Пілігрім», «Панцер-фауст».

В урочищі Маріїна Долина Чутівського району відбувся обласний конкурс жінок-майстринь «Осяяні талантом Марії Башкирцевої».

У Шишаківському сільському будинку культури Хорольського району відбулося вшанування учасників дитячого духового оркестру з нагоди 20-річного керівництва ним Віталія Барила та 10-річчя присвоєння оркестру звання «Зразковий аматорський колектив».

День села святкували у Підозірці Зіньківського району, Малій Побиванці Гадяцького району, Дейманівці Пирятинського району, Новоаврамівці Хорольського району, Харківцях Лохвицького району, Кунівці і Канавах Кобеляцького району;  Балясному Диканського району та у Кибинцях Миргородського району.

Свято обжинків відзначали у Кременчуці, Зінькові, Гадячі, Шишаках, Андріївці Хорольського району та Березоточі Лубенського району.

 

 

 

 

Матеріал підготувала:                                               І. О. Коваленко, провідний           

                                                                                        бібліограф відділу інфор-

                                                                                        мації  з питань  культури

                                                                                        та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського