Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за серпень 2010 року)

 

 

У серпні відбулося засідання журі обласної премії імені І.П.Котляревського, яке визначило цьогорічних лауреатів. Ними стали: у номінації «Театральна діяльність» – Алла Вітрюк, актриса Полтавського академічного обласного театру ляльок – за творчу майстерність; у номінації «Слово» – Ірина Цебрій, доцент, керівник студентського аматорського театру «Фабула» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка – за творчу діяльність; у номінації «Музично-пісенна творчість» – Володимир Данилейко, поет, етнограф, фольклорист – за збірку українських пісень «А я піснею поведу-поведу»; у номінації «Поетичний твір» – Іван Басараб, вчитель Ланнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Карлівського району, члена Полтавської спілки літераторів – за поетичну творчість; у номінації «Сучасна проза» – Володимир Мирний, член Національної спілки письменників України – за книгу «Стукати у брами»; у номінації «Медіапроект» – Інна Дідик, редактор телебачення ОДТРК «Лтава» – за створення художньо-публіцистичних передач; у номінації «Подія року»– Віталій Скакун, завідуючий музичною частиною Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя, народного артиста України – за музику до вистави «Енеїда» за поемою І.П.Котляревського. Журі порушило клопотання про відзначення номінанта премії, члена Національної спілки журналістів України Лідії Черпакової Почесною Грамотою обласної ради за вагомий особистий внесок у популяризацію української мови.

У День Незалежності України відбулося нагородження лауреатів премії Самійла Величка; у цьому році ними стали: у номінації «Наукові дослідження в області історії України й Полтавщини» – доктор історичних наук, професор, завідувач кафедри українознавства Полтавської державної аграрної академії Микола Якименко та кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Людмила Бабенко; у номінації «Науково-популярні дослідження історії краю та висвітлення їх у засобах масової інформації» – краєзнавець, дослідник історії Диканського району Василь Скорик; у номінації «Сприяння розвитку Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» – директор творчого виробничого об’єднання телевізійних програм Полтавської обласної державної телерадіокомпанії «Лтава» Анатолій Мішин та начальник відділу туризму управління культури Полтавського міськвиконкому Віталій Павлов. Перед полтавськими журналістами свої прес-конференції провели майстер машинної вишивки Василь Покотило разом з дружиною Наталею та решетилівська лялькарка-майстриня Валентина Мельниченко.

У Кованьківці Полтавського району відбувся щорічний літературний пленер для молодих поетів та прозаїків області, організаторами якого виступили мистецьке об’єднання «Сходи» та літературна студія «Полтавські джерела» при обласній організації Національної спілки письменників України.

З 17 по 22 серпня у Великих Сорочинцях Миргородського району проходив традиційний Національний Сорочинський ярмарок, в рамках якого відбувся фестиваль фольклорних колективів «Чиста криниця»; фестиваль молодіжних етно-фольк-гуртів України «Золотий млин»; фестиваль самодіяльних гумористів України «Сміємося разом з Гоголем»; ретро-кінофестиваль «Кіно від Хіврі»; ярмаркове дійство «Українське весілля» за участю артистів Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя; концерти артистів та аматорів і аматорських колективів художньої самодіяльності та виставки-продажі виробів народних майстрів.

Працівники Котелевського апарату, управління та відділів райдержадміністрації, районної та селищної рад перерахували свій одноденний заробіток як благодійну допомогу на ремонт районного будинку культури.

Відділ культури і туризму Зіньківської райдержадміністрації надав дієву допомогу у проведенні персональної виставки місцевої художниці Тютюнник Тетяни Михайлівни у Зіньківському районному будинку культури.

На ІХ Міжнародному фестивалі-конкурсі «У смивките на морето», що проходив у Балчику (Болгарія), одинадцятирічна Інна Синягівська отримала першу премію у номінації «Народний вокал».

 

Театрально-концертне життя.   Артисти Полтавської обласної філармонії виступили з концертом у Кременчуці.

 

Образотворче мистецтво. У приміщенні Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені М.Ярошенка відкрилася персональна виставка творів художника Андрія Гети до 80-річчя митця та виставка творів художників з Івано-Франківська Володимира Сандюка і Олега Чуйка «Вітер із Карпат». У прес-центрі  Полтавської галереї мистецтв (Художнього музею імені М.Ярошенка) проходила презентація 17-томного видання творів М.В.Гоголя, яке вийшло друком у Москві (Росія).

В одному з Кременчуцьких салонів краси експонувалася дебютна фотовиставка Єви Бардаєвої «Утопающее эхо».

 

Бібліотечна справа.  9 серпня у приміщенні відділу літератури з мистецтв Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського відбувся захід, присвячений 115-річчю з дня народження письменника Михайла Зощенка.

 

Музейна справа.  У Полтавському краєзнавчому музеї відкрилася виставка матеріалів про державотворчі процеси в Україні «Демократичні традиції в Україні».

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонувалися виставки: відроджених козацьких старожитностей чинбаря, кравця, художника-декоратора, знавця української історії, козацької кінної справи, кіноактора Вадима Обертаса та виставка робіт членів феодосійського фотоклубу «Чайка».

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відкрилася виставка живопису полтавського художника з польським корінням Віктора Бондаря «Польща у моєму серці».

У Кременчуцькому краєзнавчому музеї експонувалися: виставка робіт молодого художника Олександра Мосіна «Барви веселки» та виставка картин, ексклюзивних капелюшків та робіт у техніці батік художниці Ганни Арламової.

 

Кіномистецтво.   Спілка кінематографістів України спільно з організаторами Одеського кінофестивалю відкрили на фасаді першого павільйона Одеської кіностудії меморіальну дошку легендарній полтавці – актрисі Вірі Холодній.

 

Просвітництво та художня самодіяльність.   У Полтаві та містах і селах області святкували День Незалежності України та День Державного Прапора України. Зокрема, в обласному центрі в рамках святкування по вулиці Жовтневій відкрилося «Містечко майстрів», де були представлені твори декоративно-ужиткового мистецтва, виготовлені майстрами Полтави і області, а на Співочому полі Марусі Чурай відбулася святкова концертна програма «Україна – моя віра, надія, любов!» за участю кращих колективів та виконавців міста і області. Святкові концерти до Дня Незалежності Україні проходили також у Котельві; Хоролі; Кобеляках; Ландарях, Андріївці, Балясному та Петро-Давидівці Диканського району.

У Комсомольську проходив Х ювілейний міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі»; цього року у фестивалі взяли участь 11 колективів із 9-ти країн світу.

День села святкували в Абазівці, Супрунівці Полтавського району; Калиновому мосту Пирятинського району; Ветхалівці, Круглику, Кияшківському та Бутовичеському Гадяцького району; Підозірці Зіньківського району; Березівці Лубенського району; Шенгурах, Іванівці, Красному та Канавах Кобеляцького району.

Свято обжинків відзначали у Кременчуцькому, Зіньківському і Гадяцькому районах.

 

 

 

    

Матеріал підготувала:        І.О.Коваленко, провідний           

                                                       бібліограф відділу інфор-

                                                       мації  з питань  культури

                                                       та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського