Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за серпень 2012 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. У серпні в Полтаві та містах і селах області відзначали День Державного Прапора України та 21-у річницю Незалежності України. Полтавці та гості міста пройшли урочистою ходою до пам’ятника Тарасу Шевченку, де відбувся мітинг та вручення паспортів громадян України юнакам і дівчатам, яким виповнилося 16 років. З нагоди святкування 21-ї річниці Незалежності України у Полтаві проходили заходи:
- у Палаці дозвілля «Листопад» – урочисті збори представників громадськості міста й області та святковий концерт артистів Полтавської обласної філармонії і аматорів художньої самодіяльності;
- на Театральній площі – Містечко майстрів, де були представлені вироби декоративно-ужиткового мистецтва майстрів та народних умільців;
- у Корпусному парку – концерт міського духового оркестру «Полтава» під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича та соліста оркестру Віктора Щербакова;
- на Білій альтанці – концерт камерного оркестру імені Дмитра Ахшарумова обласної філармонії (художній керівник – Олександр Абрамов);
- на Співочому полі Марусі Чурай – концерт за участю художніх колективів та сольних виконавців міста;
- у Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» організована книжково-ілюстративна виставка.
Указом Президента України Віктора Януковича за значний особистий внесок у соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові здобутки, багаторічну сумлінну працю та з нагоди 21-ї річниці незалежності України присвоєно почесне звання:
- «Заслужений артист України» – Тимощенку Валерію Васильовичу – артистові симфонічного оркестру Полтавського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя;
- «Заслужений майстер народної творчості України» – Заборі Вірі Петрівні – майстрині художньої вишивки, м.Полтава.
На вшанування пам’яті славного козацького літописця та відзначення подвижників у галузі історії й культури України за ініціативою Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» розпорядженням Полтавського міськвиконкому було започатковано щорічну Премію імені Самійла Величка та затверджено Положення про цю Премію. Цьогорічними її лауреатами стали:
- у номінації «Дослідження в царині історії України і Полтавщини» – Валерій Федорович Волосков;
- у номінації «Відображення національної історії у засобах масової інформації» – редакторський колектив альманаху «Рідний край»: Михайло Кузьмович Наєнко (голова редакційної ради), Микола Іванович Степаненко (головний редактор), Галина Миколаївна Білик (відповідальний редактор);
- у номінації «За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» – Олег Віленович Безверхній та Борис Юрійович Трістанов;
- у номінації «Відображення доленосних подій у творах мистецтва» – Юрій Володимирович Матвєєв.
Нагородження лауреатів відбулося 24 серпня, у день відзначення 21-ї річниці Незалежності України, біля пам’ятника Загиблим українським козакам.
В рамках підготовки до відзначення 200-річчя Тараса Шевченка група полтавських ентузіастів організувала шестиденний культурно-просвітницький автопробіг «Шануймо Кобзаря. Полтавські дороги Тараса Шевченка». Учасники акції подарували всім місцевим бібліотекам книги та аудіозаписи з творами Кобзаря та ініціювали створення туристичного маршруту «Полтавськими дорогами Шевченка».
У Полтавській ОДА відбулася нарада з питань підготовки та проведення заходів з нагоди 75-ї річниці від дня утворення Полтавської області.
Мінрегіонбудом України був проведений Всеукраїнський конкурс об’єктів будівництва та реконструкції, номінантами якого виступили об’єкти, введені в експлуатацію в 2011 році. Третє місце у конкурсі посів Полтавський обласний український академічний музично-драматичний театр імені М.В.Гоголя.
У Кременчуці за підтримки арт-групи «Творчий Кременчук» відбулося відкриття поетичного туру Олесі Білоусової та Дмитра Птіцамі.
З 14 по 19 серпня у Великих Сорочинцях Миргородського району проходив Національний Сорочинський ярмарок.
У Нижніх Млинах Полтавського району відбувся обласний фестиваль творчих ініціатив «Територія голосу» за участю знаних літераторів, літераторів-початківців та небайдужих до творчих починань людей.
Театрально-концертне життя. У Комсомольську проходив ХІІ Міжнародний фольклорний фестиваль «Калинове літо на Дніпрі», учасниками якого у цьому році стали представники дев’яти держав.
У Кременчуці з концертом виступила учасниця шоу «Хвилина слави», фіналістка першого сезону «Україна має талант» та акторка «Великої різниці» Олена Матюшенко.

Образотворче мистецтво.   У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом серпня проходили заходи:
- експонувалася третя персональна виставка робіт художниці Ольги Клочко «Кольорові почуття»;
- відкрилася пересувна виставка робіт сучасних японських митців «Дорога у майбутнє – мистецтво нового покоління Японії», експозицію якої склала унікальна колекція різноманітних мистецьких витворів – від живопису та фотографії до скульптури та інсталяцій;
-  працювала пересувна виставка переможців Всеукраїнського конкурсу дитячих малюнків «Національний банк майбутнього».
У мистецькій крамниці «Сто доріг» обласного центру відкрилася персональна виставка робіт фотомайстра Євгена Комарова та перша персональна виставка картин Світлани Кохно, виконаних із природних матеріалів.
У Кременчуцькому художньому салоні експонується виставка картин Олександра Мосіна «Солнечные переливы».
У Комсомольській міській виставковій залі розгорнута авторська виставка робіт художниці широкого діапазону Анни Арламової-Кох.
У Решетилівському виставковому залі ЦКД «Оберіг» демонструється виставка робіт заслуженого майстра народної творчості України, члена НСХУ, члена НСМНМУ, лауреата обласної премії імені І.П.Котляревського Євгена Пілюгіна «Решетилівські портрети», присвячена 65-річчю митця.
Полтавські художники, члени НСХУ Алла Тимошенко та Ганна і Ігор Велички представили Полтавщину у симпозіумі-пленері «Хуст-2012», який проходив  в рамках міжнародної мистецької програми «Карпатський хребет».
Бібліотечна справа. Протягом серпня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського проходили заходи:
- презентація збірки віршів полтавської поетеси Марини Михайленко «Что с душой приключилось…»;
- вечір поезії, організований Полтавським міським центром українсько-індійської дружби «Шанті» і присвячений Дням незалежності Індії та України «І всім нам вкупі на землі єдиномисліє подай і братолюбіє пошли…»;
- виставка світлин поетеси Галини Вовченко «Квітуча моя Україна»;
- виставка про життя та творчість визначного кінорежисера, народного артиста УРСР, народного артиста Вірменської РСР, лауреата Державної премії України імені Т.Г.Шевченка Сергія Параджанова «Параджанов. Дотик».
У Полтавській бібліотеці-філіалі для дорослих №4 міської ЦБС експонується виставка вишитих робіт полтавки Анастасії Пусан та членів її родини «Співає кольорова нитка».
У Комсомольській міській центральній бібліотеці для дорослих відбулася чергова акція «Подаруй бібліотеці книгу», в результаті якої заклад отримав у подарунок близько 150-ти книг.

Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася четверта персональна виставка члена Національної спілки фотохудожників України, фотокореспондента газети «Полтавський вісник» Іллі Назаркіна «Погляд».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка експонується виставка вишитих картин «Життя у вишиванці, а вишиванка – у житті», на якій представлені роботи трьох полтавських майстринь – лікаря Людмили Ющенко, бухгалтера Марини Недоборенко та педагога Юлії Скрипник.
Експозиція Полтавського музею авіації і космонавтики поповнилася новими експонатами – подарунками від колишніх курсантів Кременчуцького військового авіаційного училища.
На фасаді Миргородського літературно-меморіального музею відкрито меморіальну дошку грузинському поету Давиду Гурамішвілі з нагоди 220-ї річниці від дня смерті митця.
Кіномистецтво. У Fashion club «Podium» ТРЦ «Метрополітен» обласного центру відбулася презентація відеокліпу на пісню «Серце», автором якої є абсолютна переможниця 6-го телевізійного конкурсу молодих виконавців сучасної української пісні «Квадрат успіху. Люби своє, українське» ОДТРК «Лтава» Ольга Александрова (Жорняк).

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві відзначили Свято меду, яке проводиться в обласному центрі вже 16 років поспіль.
У Гадячі проходило районне свято «Свято Спаса і меду».
День міста святкували у Гребінці, День села – у Супрунівці Полтавського району; Куторжисі Хорольського району; Калиновому Мосту та Верхоярівці Пирятинського району; Тарасівці Хорольського району; Вільному Степу Крутобалківської сільради Новосанжарського району.
У Абазівському краєзнавчому музеї Полтавського району відкрилася виставка робіт місцевого художника Олександра Азарова.
У Кременчуцькому парку «Ювілейний» відбувся арт-захід «Фарби» за участю місцевих аматорів – художників, фотографів та моделей.
У Березняках Хорольського району аматори художньої самодіяльності виступили з концертом «А пісня буде поміж нас».
В рамках проведення обласного огляду-конкурсу любительських об’єднань та клубів за інтересами закладів культури «Візерунки жіночого дозвілля» у Смотриківському будинку культури Пирятинського району відбулося розширене засідання клубу за інтересами «Вишиванка» місцевих майстрів декоративно-ужиткового мистецтва.
вгору

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                        бібліограф відділу інфор-
                                                                                        мації  з  питань  культури
                                                                                        та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського