Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за січень 2011 року)

У Полтаві відбулася презентація книги «Стежини зраненого серця...» талановитого полтавця Сашка Лаврентьєва, життя якого рік тому обірвала тяжка хвороба. Збірка проілюстрована вихованцями студії образотворчого мистецтва «Соняшник» Палацу дитячої та юнацької творчості.

У приміщенні Полтавської обласної державної адміністрації проходив «круглий стіл» з нагоди 165-ї річниці написання «Заповіту» Тараса Шевченка. На заході був презентований фотоальбом з автопробігу «Шляхами великого Кобзаря» та інтернет-сайт, присвячений Шевченкові та Полтавщині.

В обласному центрі відбувся «круглий стіл», присвячений 160-річчю від дня народження засновника музею історії Полтавської битви Івана Павловського.

При літературній студії «Полтавські джерела» за ініціативою мистецького об’єднання «Сходи» почала діяти школа літератури та журналістики.

У Гадяцькій музичній школі відбувся вечір, присвячений 200-річчю від дня народження Фредеріка Шопена.

Гребінківський танцювальний колектив «Роксолана» взяв участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Різдвяний Київ» і виборов 2-ге місце.

У Біївцях Лубенського району, на батьківщині поета Василя Симоненка, відбувся захід, присвячений 76-ї річниці від дня народження митця. У музеї поета, що знаходиться у Тарандинцівській школі, проходило вручення літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка; цьогорічними лауреатами та дипломантами стали, зокрема, прозаїк Олексій Неживий, поет Сергій Петренко та народний аматорський жіночий вокальний ансамбль Лубенського РБК «Любисток».

 Театрально-концертне життя.  У приміщенні Полтавського академічного театру ляльок проходило традиційне новорічне святкове дійство для вихованців інтернатних закладів.

У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка в рамках циклу «Уроки доброти 2011 року», започаткованого народним артистом України Германом Юрченком, відбувся концерт класичної фортепіанної музики у виконанні лауреата міжнародних конкурсів «Рим-2009», «Барселона-2010», студента Київської національної музичної академії імені П.І.Чайковського та Інтернаціональної фортепіанної академії в Імоле (Італія), полтавця Дениса Жданова.

У приміщенні Полтавської малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко відбувся гала-концерт учнів шкіл естетичного виховання області – переможців і лауреатів міжнародних фестивалів та конкурсів 2010 року.

У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» проходив Різдвяний концерт духовної та вокально-хорової музики та вистава «Майстер і Маргарита» у виконанні акторів Московського незалежного театру.

У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді протягом січня проходили:

- новорічна вистава «Попелюшка» у виконанні акторів Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя;

- культурно-мистецький захід «Новорічна заметіль» за участю пісенно-танцювального ансамблю «Полтава» обласної філармонії та студентів і викладачів Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського;

- святково-розважальний захід «Різдвяне диво» за участю народних гуртів, вихованців творчого центру Наталії Май та учасників різних гуртів і студій закладу.

У Чутівському РБК з новорічним концертом виступили артисти Полтавської обласної філармонії, зокрема, пісенно-танцювальний ансамбль «Полтава», інструментально-пісенний ансамбль «Чураївна», народна артистка України Валентина Колісник та заслужена артистка України Наталія Хоменко.

 Образотворче мистецтво.  У Полтаві експонувалася виставка «Золотий янгол» вишитих сувенірів молодої майстрині Олексії Жорняк.

У Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка експонується виставка художниці Алли Тимошенко, роботи якої оригінально розміщені по всіх залах музею.

У Полтавській мистецькій галереї «Арта» експонується виставка «День Ангела» творів живопису, графіки, скульптури, також представлені ляльки, батік, художнє скло  авторів з Полтави, Києва, Львова.

У Полтавському салоні Національної спілки художників України експонується виставка «Різдвяний салон» картин у жанрі живопису та виробів декоративно-ужиткового мистецтва полтавських митців.

У торговому центрі «Конкорд» обласного центру діє виставка живопису молодої художниці Юлії Легейди.

У Кременчуцькій художній галереї відкрилася виставка робіт молодих художників «Дивись серцем».

Заслужений майстер народної творчості, лауреат багатьох премій Михайло Онацько презентував власну картину працівникам Шишацького районного центру зайнятості.

У Шишацькому РБК експонувалася виставка картин майстрині Ольги Величко.

У Лубенській галереї образотворчого мистецтва експонується виставка робіт художника Олександра Василенка, присвячена 50-річчю митця.

Бібліотечна справа.   У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбувся вечір-елегія, присвячений творчості двох митців – члена Національної спілки письменників України, лауреата премій імені Івана Котляревського та Панаса Мирного, заслуженого працівника культури України Володимира Тарасенка та члена Всеукраїнської музичної спілки, лауреата всеукраїнських конкурсів, вчителя музики Володимира Раковського за участю самих митців. Також у Бібліотеці проходила презентація книги журналіста, краєзнавця, лауреата премій імені Самійла Величка та Леоніда Бразова Валентина Посухова «Сіверянські загадки».

У Зіньківській центральній районній бібліотеці співробітниками закладу був організований і проведений вечір історичної правди до 92-ї річниці Соборності України.

Бібліотекарями Гребінківської бібліотеки для дітей був підготовлений і проведений новорічний захід для учнів 5-го класу місцевої школи.

Музейна справа.   У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася виставка робіт художниці Тетяни Кобзар «Етнографічна феєрія».

У Полтавській садибі-музею В.Г.Короленка проходило театралізоване дійство «Маланчини вечорниці» для молодих людей з особливими потребами.

У Кременчуцькому міському краєзнавчому музеї проходила презентація збірки «Історичні постаті Кременчука» та відкрилася персональна виставка витинанок  «Тепло душі» 22-річного майстра Дмитра Короля.

У Шишацькому краєзнавчому музеї експонується виставка робіт майстрині Оксани Рубанової; представлені роботи виконані у різних видах декоративної творчості.

У Решетилівській гімназії відкрито кімнату-музей декоративно-ужиткового мистецтва, експозицію якої складають стенди, присвячені художникам і майстрам Решетилівщини.

Просвітництво і художня самодіяльність.  Новорічні та Різдвяні свята відзначали у Полтаві; Кротенках, Тахтауловому, Ковалівці та Мачухах Полтавського району; Кременчуці, Хоролі, Лубнах та Дейкалівці Зіньківського району.

 У виставковій залі по вулиці Чапаєва обласного центру експонується виставка робіт членів творчого товариства «Художник».

У Зінькові проходило традиційне районне свято колядок та щедрівок.

У Хорольському РБК відбувся захід, присвячений 60-річчю творчої діяльності Новоаврамівського народного самодіяльного хору та 40-річчю з часу присвоєння йому почесного звання «Народний аматорський колектив».

Працівники Шишацького РБК підготували і провели для дітей музично-театралізовану виставу «Пригоди у новорічному лісі».

У Харківецькому сільському будинку культури Гадяцького району відбувся творчий вечір самодіяльного поета і композитора Анатолія Гурського.

    

Матеріал підготувала:                                         І.О.Коваленко, провідний           

                                                                              бібліограф відділу інфор-

                                                                              мації  з питань  культури

                                                                              та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського