Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за січень 2009 року)

 

 

За вагомий особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної держави та з нагоди Дня Соборності України Указом Президента України Віктора Ющенка присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» Грибану Миколі Федоровичу – члену правління Полтавського обласного відділення Українського фонду культури та Ходіс Валентині Миколаївні – начальникові відділу культури і туризму Шишацької районної державної адміністрації.

У приміщенні Полтавської районної державної адміністрації відбулося засідання «круглого столу» за участю лідерів громадських організацій, присвячене Дню Соборності України. З цієї ж нагоди засідання «круглого столу» відбулося і у приміщенні Гребінківської райдержадміністрації.

В актовому залі Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбувся вечір-спомин про поета, публіциста, літературознавця, критика, краєзнавця та педагога Петра Ротача «Не прощаюсь з тобою, моя Україно».

У Лубнах визначили лауреатів щорічної літературно-мистецької премії імені Володимира Малика, ними стали: у номінації «Література і публіцистика» - Олексій Неживий з Луганська за книги «Час неминущий», «Борис Грінченко: вартовий слова», «Письменники Луганщини», «Юному краєзнавцеві Луганщини», методичні розробки та матеріали публікацій у засобах масової інформації та Іван Чайка із Гадяцького району за історичний роман «Дзвони над Лютенькою» та книги для дітей «У герці»; у номінації «Краєзнавство і народна творчість» - колектив Полтавського відділення Українського ботанічного товариства НАН України під керівництвом голови відділення Віктора Самородова за книгу «Вернадський і Полтавщина: факти, документи, бібліографія» та Григорія Сердюка із Бреусівки Козельщинського району за книгу «Перлина Козельщини», написану у співавторстві з Вірою Жук; у номінації «Мистецтво і монументальна скульптура» - народний аматорський гурт «Контингент» із Лубен.

У полтавському видавництві «Полтавський літератор» вийшли друком видання: довідник «Літератори Полтавщини», перший номер журналу-збірника літературних творів «Діє-Слово» та збірка поезій відомого полтавського письменника Миколи Костенка «Стезя», інша книга цього автора -- «Посульські оповідання» -- вийшла друком у видавництві «Дивосвіт»; це видавництво випустило також прозову збірку Василя Граба «Нічний десант». Ще одне полтавське видавництво «Оріяна» видало нову книгу полтавця Валерія Волоскова «Подорож Полтавщиною з монетою в руці».

Директор фонду «Відродження пам’яті Марії Башкирцевої» Тетяна Швець стала лауреатом Національної премії Російської Федерації «Лучшие книги  и издательства года-2008» за альбом «Избранница судьбы Мария Башкирцева», який уклала велика прихильниця творчості художниці, колишня жителька Диканьки.

Студенти Гадяцького державного училища культури імені І.П.Кот- ляревського, які приїхали в Івано-Франківську область у складі делегації з Полтави, взяли участь у концерті, присвяченому Дню Соборності України.

Делегація з обласного центру у складі начальника відділу культури полтавського міськвиконкому Юлії Палієнко, солісток хору «Калина» Наталії Мізевої, Наталії Сулаєвої, акомпаніатора Володимира Яковлєва та інших виступили на прийомі, де був присутній король Карл Густав ХVІ та королева Сільвія, у резиденції Надзвичайного і Повноважного посла України в Королівстві Швеція, на заході, приуроченому до святкування Маланки.

У містах Таллінні та Пярну (Естонія) на запрошення Асоціації українських організацій в Естонії виступили з концертами учасники Шишацького фольклорно-етнографічного гурту «Чорнобривець»; концерти  були присвячені різдвяним святам та українським традиціям.

В Усті-над-Лабем (Чехія) відбувся 41-й Міжнародний конкурс юних піаністів «Virtuosi per musica di pianoforte», на якому почесне третє місце посіла представниця української фортепіанної школи, учениця 5-го класу Миргородської дитячої музичної школи імені А.П.Коломійця, піаністка Валерія Бадьон.

На 23-му міжнародному фестивалі лялькових театрів у Тунісі, в якому Україна взяла участь, почесне друге місце серед учасників з 17-ти  країн світу посів представник нашої держави – Полтавський обласний театр ляльок.

 

Театрально-концертне життя. 17 січня у полтавському Палаці дозвілля «Листопад» пройшов спектакль «Вій» у виконанні артистів Російського незалежного театру.

У Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка пройшов вечір патріотичної пісні, присвячений пам’яті героїв бою під Крутами. У заході взяли участь заслужений працівник культури України Володимир Ромаскевич, молоді співробітники військової частини військ МВС під керівництвом Євгена Даневича, рок-гурти «Дельтора» та «Свобода».

Студенти Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського підготували і провели новорічні ранки для дітей.

У Шишацькому районному будинку культури перед місцевими жителями виступив з концертною програмою київський пересувний цирк «Райдуга».

 

Образотворче мистецтво.   У фойє Полтавської обласної філармонії відкрилася персональна 20-та виставка живопису члена обласного творчого товариства «Художник» Богдана Пристана; на виставці експонувалися сорок робіт художника.

У Полтавській галереї мистецтв протягом січня проходили заходи: відкрилася персональна виставка робіт у техніці вишитого живопису «Незриме коріння» («Прамісто») ведучої, співачки та художниці Анжеліки Рудницької; відбулася презентація настінного календаря «Юні таланти Фонду на славу Полтаві», до якого увійшли 53 найкращі творчі роботи молодих талановитих полтавців за підсумками цьогорічного міського дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва, приуроченого до 200-річчя від дня народження М. В. Гоголя та 300-річчя Полтавської битви; відбувся концерт ансамблю музикантів «Академ» під керівництвом Олександра Абрамова; вечір бардівської пісні та творчий вечір «Зимова фантазія», в якому взяли участь представники інтелігенції міста, викладачі та вихованці дитячої музичної школи №1 та поетеса Марія Бойко, яка прочитала вірші зі своєї нової збірки «Моя Україна – це моя любов».

У залі дитячої творчості імені Саші Путрі та прес-центрі полтавського Художнього музею імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) відкрилася експозиція робіт юних полтавців з різних гуртків та творчих колективів міста «Зимовий вернісаж».

У полтавському Художньому салоні відкрилася персональна виставка робіт художниці, члена Національної спілки художників України Тетяни Волошко; експозицію виставки представляли гобелени  та ляльки у виконанні майстрині.

У приміщенні полтавського торгово-розважального центру «Екватор» відкрилася виставка ляльок-двійників «Епоха лідерів» художника та лялькаря Сергія Соловйова, експозицію виставки склали 21 мініатюрна лялькова копія лідерів різних століть.

У полтавській фотостудії «ПРО-ФОТО» відкрилася персональна виставка фотохудожника Олександри Самсонової, роботи якої розповідають, зокрема, про учасниць конкурсу «Красуня Полтави».

У Комсомольській міській виставковій залі відкрилася шоста виставка робіт художника О. О. Лимонченка з нагоди 80-річчя митця.

У Диканській картинній галереї відкрилася персональна виставка творчих робіт майстра пензля і кераміки Олексія Громового.

 

Бібліотечна справа.   Протягом січня у Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулися наступні заходи: презентація нової книги полтавця Валерія Волоскова «Подорож Полтавщиною з монетою в руці», яка розповідає про сімнадцять пам’ятних українських монет, що представляють Полтавщину та презентація довідника «Літератори Полтавщини», до якого увійшли біографії та опис творчого доробку 105 місцевих літераторів; завідуюча відділом масової роботи Бібліотеки Тетяна Шамрай провела усний журнал «Історичний урок єднання», присвячений Дню Соборності України; відбулося чергове засідання «Клубу любителів поезії», на якому читачі знайомилися із творчістю лубенських поетів;  у відділі літератури з мистецтв відбувся ювілейний, 15-й захід «1000 хвилин літератури», започаткований завідуючою відділом Галиною Вікторовою.

В рамках семінару для бібліотек області директор Полтавської міської централізованої бібліотечної системи Таміла Дузенко провела майстер-клас «Партнерські зв’язки: бібліотека – влада, бібліотека – громадські організації, бібліотека – спонсори».

У Полтавській центральній міській бібліотеці відбулася презентація книги полтавця Віктора Ореліна «Энциклопедия духовного исцеления».

Бібліотекар Гадяцької центральної районної бібліотеки І. М. Мусієнко провела для молоді виховну годину «Боротьба із смертельним ворогом», присвячену темі попередження СНІДу в молодіжному середовищі.

Працівники Шишацької районної бібліотеки для дорослих підготували тематичну виставку «Виплекана віками», приурочену до Дня Соборності України та інформаційно-бібліографічний огляд книг, представлених на виставці.

У читальному залі Зіньківської районної бібліотеки для дорослих була проведена презентація книги кандидата історичних наук, краєзнавця Віктора Міщанина «Храми землі нашої: церква Преображення Господнього у Глинському».

 

Музейна справа.   У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрилася виставка художніх робіт вихованців гуртка «Розпис» та студії «Веселка» Палацу дитячої та юнацької творчості обласного центру.

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В. Г. Короленка мер міста Андрій Матковський разом з депутатами міської ради вітали учнів 34-ї школи зі святом Маланки; також у Музеї відкрилася виставка виробів з бісеру полтавця, чотирнадцятирічного вихованця студії «Веселка» Палацу дитячої та юнацької творчості Дмитра Діхтяра.

У меморіальному музеї-садибі Панаса Мирного відкрилася виставка малюнків Саші Путрі, присвячена 20-річчю з дня смерті юної художниці.

У Миргородському краєзнавчому музеї відкрилася персональна виставка робіт члена творчого об’єднання полтавських художників «Живопис» Сергія Кузнецова з нагоди 50-річчя митця та відбулася презентація нових друкованих праць заступника директора Музею з наукової роботи Людмили Розсохи «Сорочинський Свято-Михайлівський монастир» та «Села і хутори Миргородщини ХVІІ-ХХ століть».

У Шишацькому народному краєзнавчому музеї відкрилася виставка нових картин з різдвяного циклу заслуженого майстра народної творчості України, лауреата премій імені Данила Щербаківського та Олени Пчілки Михайла Онацька. На відкритті виставки майстер також презентував учням місцевої спеціалізованої школи імені В.І.Вернадського свій буклет фоторепродукцій із 26-ти робіт на гоголівські сюжети «Творчість М.В.Гоголя в народному малярстві Михайла Онацька».

 

Просвітництво і художня самодіяльність. У Диканьці відбулася нарада культпрацівників району, на якій підбито підсумки роботи закладів культури за минулий рік і окреслено завдання на наступний.

За активну роботу по організації любительського руху на Полтавщині Зіньківський районний будинок культури нагороджений Дипломом другого ступеня управління культури облдержадміністрації.

У Полтаві на Театральній площі проходили масові гуляння, зокрема, відбулися театралізовані дійства: «Над вертепом ясна зірка засіяла», підготовлене управлінням культури облдержадміністрації з нагоди Різдва Христового та «Новорічні вечорниці» з нагоди святкування Нового року за старим стилем. Також на Площі відбувся традиційний фестиваль-огляд аматорських колективів колядників із 17-ти районів області «Різдвяна феєрія».

У Полтавському міському будинку культури відбувся студентський новорічний бал-маскарад «У нас на районі!», який зібрав 400 студентів з різних вищих навчальних закладів міста; у святковій програмі взяли участь хореографічні колективи «Юнона», «Пірует», «Лілі Ангел», з вокальними номерами виступила Наталія Камуз.

 4 січня у Полтаві пройшло театралізоване новорічне дійство для дітей із багатодітних родин, малозабезпечених сімей та дітей з особливими потребами, перед якими виступили самодіяльні артисти Палацу культури полтавського турбомеханічного заводу.

У Центрі розвитку духовної культури Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішному Зіньківського району відбулося театралізоване дійство «Різдвяна зірка засіяла».

У приміщенні Шишацької дитячої музичної школи відбулося свято для дітей з особливими потребами  «Різдвяна зоря».

У Мачухівському сільському Будинку культури Полтавського району для місцевих жителів з концертом  «Різдвяний вогник» виступили аматори художньої самодіяльності села.

У Карлівці пройшов огляд театральних колективів сільських Будинків культури, які виступили з інсценуваннями творів новорічно-різдвяної тематики; перші місця в огляді посіли чотири клубні заклади з Попівки, Варварівки, Білухівки та Халтуриного.

У Машівці відбувся творчий вечір керівника народного хору  районного Будинку культури Олени Романченко.

У Пирятині проходив обласний конкурс-телешоу дитячої пісні та танцю «Естрадна веселка», в якому взяли участь 340 конкурсантів.

У Решетилівці відбулося чергове засідання клубу «Берегиня», на якому з концертом «Народна пісня – злет душі людської» виступили аматори художньої самодіяльності із Сухорабівки, Новомихайлівки та Шилівки.

У Хорольському районному будинку культури відбувся творчий звіт керівника Новоаврамівського народного хору та хору ветеранів війни і праці «Надвечір’я» цього закладу Анатолія Демента з нагоди 60-річчя митця та 35-річчя його творчої діяльності.

Артисти Шишацького районного будинку культури провели новорічне свято для учнів 1-4 класів місцевої спеціалізованої школи імені В. І. Вернадського.

Для дітей із Юсківців та Лук Лохвицького району були проведені  святкові заходи з нагоди Нового року та Маланки.

У Грушинському сільському будинку культури Хорольського району відбулося новорічне свято за участю місцевих аматорів художньої самодіяльності.

У Решетилівському районі протягом січня пройшли заходи: у Плоскому –  захід із нагоди 40-річчя заснування місцевого Будинку культури «День народження сільського будинку культури»; у Пасічниках – концерт для місцевих жителів, який влаштував колектив народного фольклорного ансамблю «Пісенне джерело» Фрунзенського сільського клубу.

У Великих Будищах Диканського району у місцевому сільському Будинку культури відбувся конкурс «Танцюють всі» за участю представників місцевої школи та підприємств.

У Львові з нагоди Щедрого вечора проходив святковий концерт «Рок-коляда» за участю полтавського гурту «Контрабас».

 

 

 

 

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           

                                                                                        бібліограф відділу інфор-

                                                                                        мації  з питань  культури

                                                                                        та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського