Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за січень 2012 року)

Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

22 січня в обласному центрі біля пам’ятників українському поету Тарасу Шевченку та державному діячу, економісту і кооператору, вихідцю з Полтавщини Борису Мартосу відбулися урочистості з нагоди Дня Соборності та Свободи України. З цієї нагоди урочистості проходили також у Гадячі, Лубнах, Зінькові, Гребінці.
Учениці 11-го класу Шевченківської ЗОШ І-ІІІ ступенів Решетилівського району Анна Миколаєнко та Марина Білай були нагороджені дипломами І та ІІ ступенів Всеукраїнського літературного конкурсу «Моя країна – Україна».

Театрально-концертне життя.   У приміщенні Полтавського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя відбувся концерт абсолютних переможців міжнародних конкурсів 2011 року шкіл естетичного виховання Полтавщини та симфонічного оркестру Театру під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна «До Миколая на гостини всі таланти Полтавщини». Також у Театрі проходив вечір пам’яті колишнього мера міста Анатолія Кукоби.
Артисти Полтавського академічного театру ляльок виступили перед юними глядачами із новорічною виставою «Срібне копитце» за мотивами казки Павла Бажова.
У Полтавському МБК відбувся благодійний концерт учасників телешоу «Х-фактор. Революція» і «Україна має талант!» каналу СТБ та артистів зразкового Творчого центру Наталії Май і ансамблю «Сувенір». Концерт учасників телешоу «Х-фактор. Революція» каналу СТБ відбувся також у Кременчуцькому МПК.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» проходив Різдвяний вечір духовної та вокально-хорової музики. Різдвяний вечір духовної та вокально-хорової музики проходив також у Кременчуцькому МПК.
Театр народної пісні «Полтавські витребеньки», зразковий Творчий центр Наталії Май, заслужений артист України Віктор Ландар та хор «Полтавські піснярі» взяли участь у театрально-концертному дійстві, яке проходило в обласному центрі з нагоди Свята сала.
У рок-н-ролл-кафе «Villa Крокодила» обласного центру з концертом клубного формату виступив український співак Сашко Положинський з групою «Тартак». Концертний тур на підтримку свого нового альбому «Сімка» артисти розпочали з Полтави.
Лауреат Міжнародної  літературної премії імені Г.Сковороди, чоловічий вокальний квартет «Гетьман» виступив з концертом у Вовчицькому СБК Лубенського району.
вгору
Образотворче мистецтво.   У прес-центрі Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрито фотовиставку «Із сімейного альбому», присвячену пам’яті колишнього міського голови Полтави, голови ОДА, народного депутата України Анатолія Кукоби.
У Полтавському художньому салоні експонується виставка живопису решетилівського художника Володимира Мазура та Різдвяна виставка, на якій представлені різноманітні роботи полтавських митців, виконані у техніці живопису, акварелі, батика, кераміки, килимарства, іграшки.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка робіт міських художників «Святкові пейзажі».
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва відкрилася персональна виставка Аліни Гончарової-Цівінської «Мелодії моєї душі», на якій майстриня представила свої роботи, виконані у техніці батика та валяння.

Бібліотечна справа.   У «Клубі цікавих зустрічей», що працює при відділі літератури з мистецтва Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського, відбувся вечір «Січневі фантазії» за участю поета Миколи Максимова, прозаїка Оксани Кравченко, майстрині гобелену Наталки Пілюгіної та кераміста Лілії Шабаліної. Музичний супровід забезпечила Віра Мотчана.
У бібліотеці-філії №6 Полтавської міської ЦБС у січні проходили Різдвяні заходи, зокрема, бібліотекарями була оформлена «Драбина Різдвяних привітань» з колядками та щедрівками та «Бібліотечна ялинка побажань», а читачі представили свої вироби на виставках «Паперове диво» та «Новорічні фантазії».
У Зіньківській районній бібліотеці для дітей проходили новорічні заходи для читачів бібліотеки.
До 200-річчя від дня народження письменника Євгена Гребінки у Миргородській ЦРБ були організовані та проведені заходи, зокрема, відкритий перегляд літератури «Терни та зірки Є.Гребінки», огляд літератури «Могутній струмінь гумору й славетних барв», інформаційне повідомлення «І заспівав йому жайвір пісню в рідному краї» та представлений літературний календар «Байкар і поет Є.Гребінка».
У приміщенні Чутівської районної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу на тему «Соборність України: від ідей до сьогодення», на якому з бібліографічним оглядом виступила директор Чутівської ЦБС О.Сивовол.
вгору
Музейна справа.   У Полтавському обласному краєзнавчому музеї відкрилася ювілейна виставка робіт художника, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Дерябіна з нагоди 65-річчя митця.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонується ексклюзивна новорічно-різдвяна інсталяція речей ХІХ століття, зокрема, старовинний одяг, посуд, ікона, рушники та плахти. Речі надано із фондів Музею та персональної колекції полтавця Віталія Закладного.
У Полтавському музеї-садибі В.Г.Короленка полтавське видавництво «Дивосвіт» провело захід з нагоди свого 13-річчя, зокрема, видавці презентували виставку своїх кращих творів, виставку фоторобіт членів колективу і своїх авторів та виставку карикатур Михайла Шлафера. Також у Музеї відбувся захід з нагоди народного українського свята Маланки.
У Будинку Кричевського-Лебіщака Національного музею-заповідника українського гончарства в Опішні Зіньківського району пройшла ювілейна виставка «Гончарне розкрилля Михайла Китриша», на якій експонувалися гончарні вироби митця – лауреата Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, члена НСХУ, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, заслуженого майстра народної творчості України, лауреата Премії імені Данила Щербаківського.
Кіномистецтво.   У приміщенні Полтавської ОДТРК «Лтава» відбулася презентація нового фільму про життя і творчість письменника Євгена Гребінки «Той, хто торував шлях».
У кінотеатрі «Конкорд» обласного центру відбулася презентація та прем’єрний показ українського повнометражного фільму режисера Михайла Іллєнка «ТойХтоПройшовКрізьВогонь». Фільм розповідає про долю Героя Радянського Союзу, льотчика, полтавця     Івана Даценка і є володарем Гран-прі ІІІ Київського міжнародного кінофестивалю 2011 року та першим фільмом, повністю створеним в Україні.
Колектив молодіжного театру «Живи, як я!» культурно-спортивного комплексу публічного акціонерного товариства «Кременчуцький завод дорожніх машин» виступив з оригінальним номером у телепроекті каналу СТБ «Україна має талант-4».

Просвітництво і художня самодіяльність.   Новорічні та Різдвяні святкові заходи за участю самодіяльних виконавців та колективів проходили у Полтаві; Біологічному, Гожулах, Зінцях, Микільському, Марківці, Вацях, Кашубівці, Цибулях та Безручках Полтавського району; Кременчуці; Лубнах; Чутовому; Зінькові; Гадячі; Книшівці, Пирятинщині, Оснягах та Мартинівці Гадяцького району; Сиверинівці, Артелярщині, Тарасівці та Човно-Федорівці Зіньківського району.
У с.Гора Полтавського району відбувся святковий концерт самодіяльного хору «Горяночка» з нагоди 30-річчя колективу.
У Великобагачанському оновленому районному методичному центрі народної творчості відбувся творчий вечір заслуженого працівника культури України, керівника аматорських хорових колективів «Козацький гомін» Остап’євського СБК, «Козацькі барви» Великобагачанської ДМШ імені Ф.Д.Кушнерика Григорія Серьожкіна з нагоди 70-річчя митця. За вагомий внесок у справу збереження національної культурної спадщини, багаторічну плідну працю в галузі культури ювіляру були вручені Почесні грамоти обласної ради, управління культури облдержадміністрації, районної державної адміністрації. У святковій концертній програмі взяли участь художні колективи Корнієнківської, Багачанської Першої та Рокитнянської сільських рад.
У Хорольському РБК відбувся заключний етап ІХ міжрайонного пісенного конкурсу «Хорольські зірочки» за участю 42-х конкурсантів. З пісенними привітаннями учасникам конкурсу та глядачам виступила заслужена артистка України Наталія Май та соліст ансамблю пісні і танцю МВС України Олексій Похвала.
Переможцем конкурсу «Кращий голос Зіньківщини» серед солістів-виконавців стала співачка Тетяна Гуріна.
У Гадяцькому РБК відбувся концерт народного самодіяльного ансамблю пісні «Золоте зерно».
У Миргороді та Великих Сорочинцях після тривалої реконструкції відкрито реконструйовані Будинки культури.
У Біївцях Лубенського району проходило традиційне районне свято «Виростеш ти, сину…». В рамках заходу відбулося вручення щорічної літературно-мистецької премії імені Василя Симоненка.
У Лубенському РБК відбувся ювілейний концерт солістки закладу Катерини Кондратенко з нагоди 55-річчя співачки.
У Пирятинському РБК відкрито студію звукозапису для здійснення професійного запису голосу і пісень аматорами народного мистецтва району та професійними виконавцями.
У Сарському СБК Гадяцького району відбулася презентація книги «Село Сари: крізь товщу століть», надрукованої у видавництві «Гадяч».
     вгоруМатеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського