Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за травень 2009 року)

 

 

За значний особистий внесок у збереження пам’яток історії та культури України, багаторічну сумлінну працю на ниві розвитку музейної справи Указом Президента України Віктора Ющенка присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» Єнко Лідії Дмитрівни – директорові заповідника-музею М. В. Гоголя в селі Гоголеве та Розсосі Людмилі Олександрівні – заступникові директора з наукової роботи Миргородського краєзнавчого музею.

13 травня у Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбулося урочисте вручення премії імені Панаса Мирного та святковий концерт для лауреатів.

16 травня з ініціативи громадської організації «Громадянське суспільство» біля пам’ятника Тарасу Шевченку в обласному центрі стартувала акція «Сім днів з Пророком – з любов’ю в серці», приурочена до річниці перепоховання поета з Росії на Україну; завершилася акція урочистим концертом за участю хорів «Полтавські пісняри», «Прометей» та колективу «Веснянка» із Степного Полтавського району.

З 18 по 24 травня в обласному центрі з нагоди 130-річчя від дня народження Голови Директорії УНР, Головного отамана військ УНР Симона Петлюри проходив тиждень його пам’яті. Зокрема, в Полтавському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти імені М.Остроградського відбулася презентація сьомого числа науково-публіцистичної збірки «Полтавська петлюріана»; під час заходу до обласного краєзнавчого музею були передані одинадцять розсекречених листів Симона Петлюри та представлена виставка документів і фотоматеріалів доби УНР; у Полтавському державному педагогічному університеті імені В. Г. Короленка була проведена всеукраїнська науково-практична конференція «Постать Симона Петлюри в історії та національній пам’яті»; у Полтавському краєзнавчому музеї експонувалася виставка «Симон Петлюра: шлях у легенду»; бібліотеками області були організовані книжкові виставки та тематичні полиці «Видатний полтавець – Симон Петлюра».

У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) за сприяння директора Ольги Курчакової відбувся святковий захід з нагоди п’ятиріччя першого полтавського часопису «Край».

З травня  в Полтаві стартував обласний огляд-конкурс на кращий сценарій масового заходу з популяризації серед молоді знань щодо запобігання обігу наркотиків, профілактики наркоманії та СНІДу; засновником заходу стало управління культури облдержадміністрації, а організатором – обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара.

У Полтаві за ініціативи управлінь культури та освіти нагороджували переможців вікторини «Знавець Полтавської битви», яка проводилась серед восьмикласників загальноосвітніх навчальних закладів міста.

У полтавському видавництві «Дивосвіт» вийшла друком книга Миколи Халимона «Полтавщина очима краєзнавця», а у видавництві «Оріяна» – путівник «Гоголівські місця Полтавщини».

9 травня в обласному центрі відбувся традиційний обласний марш-парад духових оркестрів міста і області, в якому взяли участь 34 колективи; гран-прі здобув народний самодіяльний духовий оркестр «Роксолана» Кременчуцького педагогічного училища імені А. С. Макаренка.

У Жуках Полтавського району пройшла прес-конференція за участю представників облдержадміністрації та громадських організацій, причетних до організації та проведення заходів, присвячених 300-річчю воєнно-політичного виступу гетьмана України Івана Мазепи та укладенню українсько-шведського союзу.

У Гадячі відбулася всеукраїнська наукова конференція «Олена Пчілка: Гадяч», в рамках якої відкрито кімнату-музей письменниці та проведено обласне свято «Дивоцвіт Лесиного гаю» за участю кращих самодіяльних колективів району.

В Українському Домі (Київ) проходила виставка «Мистецький Олімп» («Арт-Київ»), до експозиції якої ввійшли десять художніх творів сім’ї Іванків з Пирятина.

У Київському центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України експонувалася виставка творів українського живописця Василя Седляра, що походив із Христівки Зіньківського повіту, з нагоди  110-ї річниці від дня народження митця.

Дитячо-юнацька театральна студія «Ну й дітки» Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя взяла участь у заключному турі Міжнародного фестивалю-огляду дитячих та юнацьких театральних колективів «Галицька Мельпомена» (Львів), де представила казку-фантазію «Кукарамба» за творами Астрід Ліндгрен та отримала приз глядацьких симпатій.

У Чиказькому українському інституті модерного мистецтва (Америка) в рамках міжнародного проекту «Голодомор очима дітей» відбулася виставка малюнків українських дітей, в тому числі і з Полтави. 5 травня проект продовжив свою роботу в Полтаві.

 

Театрально-концертне життя.  У Полтаві з нагоди 300-річчя Полтавської битви стартував Міжнародний проект «Мистецтво замість гармат». В рамках проекту у Палаці дозвілля «Листопад» відбувся творчий вечір російського поета Євгена Євтушенка, а на театральному майдані відбувся гала-концерт учасників першого відкритого фестивалю-конкурсу виконавського мистецтва гри на духових і ударних інструментах «Полтавська битва». Також у Палаці дозвілля відбувся перший сольний концерт соліста гурту «ВВ» Олега Скрипки; кошти, отримані з концерту, підуть на спорудження пам’ятника гетьману Івану Мазепі.

11 травня у Полтаві  з концертною програмою на підтримку свого нового альбому «Світло і Тінь» виступила українська співачка Лама (Наталія Дзеньків).

У Полтаві  з концертною програмою «Таємниці кишенькової скрипки» виступили заступник художнього керівника камерного ансамблю «Київські солісти», викладач Національної музичної академії імені П. І. Чайковського Мирослава Которович, викладач історії балету та піаністка за фахом Юлія Ваш і студенти музакадемії.

У Полтавському обласному театрі ляльок відбулася прем’єра нової вистави «Пан Коцький» за мотивами одноіменної української народної казки.

Артисти Полтавської обласної філармонії виступили з концертом з нагоди Дня Перемоги у Білухівському будинку культури Карлівського району.

Студенти та викладачі Полтавського музичного училища імені Миколи Лисенка виступили з концертною програмою «І струни Лисенка святії…» перед учнями Чутівської дитячої музичної школи та їх батьками.

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбувся творчий вечір композитора Олексія Чухрая «Сьоме небо» з нагоди 70-річчя митця.

 

Образотворче мистецтво. У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) відкрилася персональна виставка заслуженого художника України, члена Національної спілки майстрів народного мистецтва України, єдиного у Полтаві члена Національної спілки кобзарів України, лауреата премії імені Самійла Величка Івана Новобранця з нагоди 70-річчя митця. Також у музеї відбулася презентація каталогу Міжнародної художньої виставки, присвяченої Миколі Гоголю.

У виставковій залі Полтавського художнього салону відкрилася персональна виставка члена Національної спілки художників України Віктора Володька.

У Полтавському художньому салоні «Етюд», що по вулиці Степового Фронту, відкрилася Всеукраїнська виставка живопису «Актриса Весна», організована господарем салону Владиславом Рожнятовським; експозицію виставки склали роботи митців України.

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відкрилася виставка «Рушник моєї родини», в експозицію якої увійшли понад 100 робіт.

У Комсомольській міській виставковій залі відкрилася виставка живопису полтавського художника Миколи Болюха.

У Решетилівці проходило обласне свято народної творчості «Решетилівська весна-2009» за участю місцевих майстрів вишивки, ткацтва, килимарства та інших видів рукоділля.

 

Бібліотечна справа. У відділі масової роботи Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І. П. Котляревського пройшла презентація шостої книжки прозаїка Володимира Ковпака «Тінь гетьмана».

У Полтавській центральній міській бібліотеці відбулися літературні читання з нагоди Дня Перемоги «Подвиг їх безсмертний, пам’ять наша вічна» за участю місцевих поетів Михайла Любивого, Івана Басараба та Михайла Баки.

В обласній бібліотеці для дітей імені Панаса Мирного пройшла презентація збірки пісень поета Володимира Слєпцова і композитора Володимира Раковського «Росяна стежина».

У Полтавській філії бібліотеки для дітей №9 відбувся захід «Аристократ духу», присвячений 120-річчю від дня народження нашого земляка, вченого, зоолога, таксидерміста Миколи Гавриленка.

Співробітники Гадяцької центральної районної бібліотеки імені Лесі Українки підготували та провели семінар-практикум для сільських бібліотекарів «Бібліотека і молодь: нові часи, нові вимоги».

У Пирятинській районній бібліотеці для дітей відкрито інформаційно-ресурсний центр підтримки для молоді.

У Хорольській центральній районній бібліотеці та Трубайцівській сільській бібліотеці району були проведені презентації збірки «Літературна Хорольщина», до якої ввійшли твори місцевих поетів.

Співробітниками Чутівської центральної районної бібліотеки для учнів місцевого профтехучилища №55 були підготовлені і проведені бібліографічні огляди «Ніжна мати моя, образ твій неповторний» та «Україна в полум’ї війни».

У Чутівській районній бібліотеці для дітей для учнів 4-а класу місцевої школи відбувся захід до Дня матері.

У Шишацькій центральній районній бібліотеці відбулася урочиста передача до фондів бібліотеки та Шишацького народного краєзнавчого музею примірників книги Катерини Кричевської-Росандич «Мої спогади», які авторка передала через свою знайому, місцеву жительку Любов Павлову. Також на цьому заході селищний голова Василь Магда подарував бібліотечним працівникам власну збірку з дослідження історії Шишаччини.

У Давидівській сільській бібліотеці Пирятинського району до 300-річчя Полтавської битви була проведена година цікавих повідомлень «Полтавська битва – символ воїнської звитяги» та підготовлена тематична поличка «Полтавській битві – 300 років».

 

Музейна справа. В обласному центрі у Міжнародний день музеїв відбулася презентація видання «Полтавський краєзнавчий музей: збірник наукових статей «Маловідомі сторінки історії, музеєзнавство, охорона пам’яток». Випуск ІV» у двох книгах.

   У Полтаві відбулося відкриття Військово-історичного музею 13-ї гвардійської важкої бомбардувальної авіаційної дивізії, до експозиції якого ввійшли понад 700 експонатів, розміщених у чотирьох залах.

У Кременчуці з нагоди Дня Перемоги був проведений парад військової техніки та театралізоване військово-патріотичне дійство, представлене активістами Кременчуцького музею історії авіації і космонавтики.

У Карлівському історико-краєзнавчому музеї відбулася презентація збірки поезій місцевого вчителя Івана Басараба «Зіниці пролісків», яка вийшла друком у видавництві «Полтавський літератор».

У Гавронцях Диканського району відбулося відкриття пам’ятного знаку на місці знаходження будинку, в якому народилася художниця Марія Башкирцева.

 

Кіномистецтво.   У Полтавському кінотеатрі «Колос» відбулася презентація науково-популярного фільму «Полтавська битва: українська територія», створеного обласною державною телерадіокомпанією «Лтава» на замовлення управління культури Полтавського міськвиконкому.

 

Просвітництво і художня самодіяльність.  21 травня у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» в рамках святкування днів Київського району міста пройшов фестиваль художніх самодіяльних колективів району «Веселкова доля».

В обласному центрі на Співочому полі Марусі Чурай з нагоди Дня Перемоги відбувся святковий концерт місцевих аматорів художньої самодіяльності «Крізь роки нам сяє вогонь Перемоги». Концерти, присвячені цій даті, пройшли також у Комсомольську, Решетилівці, Карлівці, Лубнах, Машівці, Пирятині, Лохвиці і селах Харківці, Безсали, Лучка, Рудка, Кононівка, Засулля та Сенча Лохвицького району, Шишаках та селі Воскобійники цього району та у Сарах Гадяцького району.

У великій залі Полтавської районної державної адміністрації проходило районне свято, приурочене до Дня матері та Міжнародного дня сім’ї. Свято завершилося концертом, підготовленим відділом культури і туризму райдержадміністрації, в якому взяли участь вихованці Щербанівського районного будинку культури, Калашниківського будинку культури та Розсошенської гімназії.

Балетмейстеру, заслуженому працівнику культури України Ніні Уваровій депутатами Кобеляцької райради присвоєне звання «Почесний громадянин Кобеляцького району Полтавської області».

У Диканьці  проходив традиційний обласний фестиваль «Свято Бузкового гаю», в рамках якого відбувся третій зональний фестиваль мистецтв медиків Полтавщини «Душі криниця»; з концертними програмами виступили колективи 35 медичних закладів міста і області.

У Васильківському сільському клубі Полтавського району перед місцевими жителями виступили актори-аматори драмгуртка при клубі з виставою «За двома зайцями» за п’єсою М.Старицького.

У Чутівському районному будинку культури відбулася презентація збірки місцевого композитора-аматора Сергія Ніколаєнка «Білі лебеді кохання».

У малій залі Комсомольського палацу культури і творчості відбувся вечір пам’яті поета, автора і виконавця пісень Миколи Передерищенка.

У Кременчуцькому міському будинку культури з концертом східних танців виступили учасниці арт-студій «Хабиби» та «Манар».

У Гадячі на Соборній площі відбувся концерт народного самодіяльного оркестру духових інструментів районного будинку культури з нагоди 60-річчя колективу.

У Новосанжарській дитячій музичній школі відбувся святковий концерт з нагоди 55-річчя закладу.

У Малому Бакаї Решетилівського району пройшло свято народної творчості «Вишиванка», на якому були представлені витвори декоративно-ужиткового мистецтва та з концертною програмою виступили місцеві аматори художньої самодіяльності.

 

 

Туристична справа. У рамках заходів з підготовки та відзначення 300-річчя Полтавської битви за ініціативи управління культури Полтавського міськвиконкому 1 травня стартувала туристсько-екскурсійна акція «Туристичний автобус», метою якої є популяризація історичної спадщини міста, історико-культурних та архітектурних об’єктів, підтримки музейних закладів комунальної сфери управління.

 

 

 

 

 

Матеріал підготувала:                                               І. О. Коваленко, провідний           

                                                                                        бібліограф відділу інфор-

                                                                                        мації  з питань  культури

                                                                                        та мистецтваРежим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського