Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за червень 2011 року)

З нагоди Міжнародного дня захисту дітей у Полтаві та області відбулися святкові заходи: обласне свято «Світ мого дитинства», в якому взяли участь дитячі творчі колективи Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді; в рамках акції «Облаштуємо дендропарк разом» у Полтавському дендропарку відбувся майстер-клас із пленерського живопису за участю учнів дитячої художньої школи обласного центру та членів обласної організації Національної спілки художників України; Фонд захисту знедолених дітей «Зірка Надії» за підтримки Полтавського факультету Київського національного університету культури та мистецтв та Фонду Андрія Матковського «Полтавська родина» провели благодійний аукціон на допомогу онкохворим дітям-сиротам; у Лубнах проведене свято за участю творчих колективів міського та районного Будинків культури; у Хорольському будинку культури свято мало назву «Є країна дивовижних мрій»; понад 40 дітей взяли участь у концерті, який відбувся у Рунівщинському будинку культури; у Минівці Полтавського району працівники Полтавського обласного театру ляльок подарували дітям виставу «Гусеня»;  у Зіньківському будинку культури пройшов фестиваль-конкурс талановитих дітей Зіньківщини «Крок до зірок»; дитячий ранок під назвою «Щасливе дитинство» у Попівському сільському клубі Зіньківського району провели завідуюча клубом Ірина Замкова та бібліотекар Любов Кучер; у Гадячі пройшла концертна програма «В день дитинства в селах і містах розливайся, пісне, на вустах»; у Гадяцькій бібліотеці для дітей відбулося свято «Хай сонцю і квітами всміхаються  діти»; на базі Полтавської центральної районної бібліотеки відбулося свято для учнів Мачухівського НВК Полтавського району. Святкові концерти також пройшли: у Хомутецькому будинку культури Миргородського району, у Шишацькому районному будинку культури та Великобузівському сільському будинку культури Шишацького району.
У Полтаві відбулося традиційне свято полтавської галушки.
У Полтавському музичному училищі імені М.В.Лисенка відбувся гала-концерт переможців обласного конкурсу «Юний віртуоз Полтавщини» – учнів мистецьких закладів області, присвячений 20-й річниці незалежності України.
4 червня на Шар-горі, що у Козельщинскому районі, відбулося традиційне обласне свято «Козацької слави цілюще джерело».
У смт Велика Багачка відбулося традиційне обласне свято кобзарського мистецтва «Взяв би я бандуру», овіяне шаною до відомого кобзаря Федора Кушнерика.
Обласна організація Національної спілки письменників України провела традиційний конкурс пам’яті письменника Олеся Гончара «Собори душ своїх бережіть».

Театрально-концертне життя.  У Полтаві заключним акордом концертного сезону уроків доброти від народного артиста України, голови обласного відділення Національної Всеукраїнської музичної спілки Германа Юрченка став концерт державного камерного ансамблю «Київські солісти» під керівництвом нашого земляка, народного артиста України Володимира Сиренка та вечір старовинного романсу відомого у світі артиста Нікіти Сторожева.
В рамках проекту «В майбутнє разом – театр «ПарМіКо» для Полтави й області» молодіжного музичного театру «ПарМіКо» у камерній залі Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка відбувся авторський концерт «Україно моя солов’їна» члена Національної спілки композиторів України Юлії Корженко, присвячений 20-й річниці Незалежності України.
У Полтаві проходив ювілейний, десятий фестиваль «Рок-удар», приурочений до Дня молоді.
6 червня  у Кременчуці відбувся сольний концерт «Кохаю знову» заслуженої артистки України Катерини Бужинської.
У Кременчуці відбувся концерт-перфоманс «Тьомкінські дні-2011». Музичні твори кременчуцького композитора Дмитра Тьомкіна прозвучали у виконанні Кременчуцького муніципального духового оркестру, Троїцького театру, народного дівочого духового оркестру «Роксолана», груп «Рокси-бенд» та «AppleJam», піаністів Євгена Стадника і В’ячеслава Шишкова.
У Кременчуці пройшло закриття 17-го балетного сезону Театру танцю Світлани Шумкової.
У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського пройшов концерт камерної музики. Для студентів і викладачів училища співала солістка Полтавської обласної філармонії Лідія Кретова. В цьому навчальному закладі відбувся також концерт вокального гурту «Стрибожі внуці» із обласного центру.
У Нових Санжарах відбулося обласне свято «Прийди, прийди до мене, неділенько зелена!». Основною подією свята стало відкриття та освячення новозбудованого Свято-Троїцького храму.
У Переяслав-Хмельницькому на території скансенсу «Музей народної архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини» відбувся І Міжнародний фольклорний фестиваль «Світовид», названий на честь стародавнього українського божества світла і добра. Полтавщину представляли: фольклорний ансамбль «Жива вода» імені Павла Баканова факультету філології та журналістики Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка та вокальний гурт «Стрибожі внуці».

Образотворче мистецтво.   У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) проходив щорічний звітний концерт струнно-смичкового відділу Полтавської дитячої музичної школи №1 імені Платона Майбороди та традиційне вручення свідоцтв випускникам Художньої школи; з цієї нагоди юні митці презентували у Галереї мистецтв (залі імені Саші Путрі)  свої творчі роботи.
У Художньому салоні обласного центру відкрилася виставка старих фото «У сімейному колі», автор робіт – заслужений художник України Микола Підгорний.
У великій виставковій залі Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені М.Ярошенка відкрилася персональна виставка художників Ігоря та Ганни Величків.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка презентовано другу персональну виставку молодої художниці з Решетилівки Дарини Яресько «На злеті мрій».
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського відкрито персональну виставку фотохудожника Аркадія Славуцького «Багатогранна і єдина Європа» з нагоди 65-річчя майстра.
21 червня у приміщенні Полтавського творчого об’єднання «Художник» відкрилася виставка картин полтавської художниці Марини Рожнятовської. В експозиції – полотна, написані в рамках міжнародного пленеру «Калнишева рада», присвяченого останньому кошовому отаману Запорозької Січі Петру Калнишевському.
У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася ювілейна виставка робіт художника Анатолія Котляра з нагоди 70-річчя митця.
У Кременчуці відкрилася персональна виставка полтавського художника Анатолія Лавренка «Мир через призму цвета».
 З нагоди випускного у Кременчуцькій міській художній школі відкрилася виставка дипломних робіт юних талантів.

Бібліотечна справа. У «Клубі цікавих зустрічей», що діє при Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського відбулася зустріч з дизайнерами, плакатистами і графіками Володимиром Бернацьким та Олегом Перепелицею. Вони представили виставку плакату – перший свій спільний проект у бібліотеці.
У обласній бібліотеці для юнацтва імені Олеся Гончара відбувся фестиваль дитячої та юнацької творчості «Крок до успіху», участь у якому взяли читачі 10-18 років.
У червні-липні в бібліотеках області проходить конкурс-огляд досвіду роботи з читачами – учнями 1-4 класів і дошкільнятами «Маленький читач та бібліотечні послуги : забезпечення якості  та моделі удосконалення». Його запровадили управління культури Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавська обласна бібліотека для дітей імені Панаса Мирного.

Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї віце-спікер Верховної Ради, громадський діяч та політик, голова фонду «Рідна країна» Микола Томенко презентував проект «Все про всі музеї Полтавщини» в рамках загального проекту «Все про всі музеї України».
У Полтаві відзначили 302-у річницю Полтавської битви.
В урочищі Триби, поблизу Полтави, встановлено пам’ятний знак жертвам репресій 30-х років.
Працівники Київського музею імені Івана Гончара відкрили у Полтавському краєзнавчому музеї виставку, присвячену спадщині відомого громадського діяча, скульптора і художника.
10 червня у Руновщині Полтавського району відкрили стеллу та барельєф скульптора М.О.Гаврилка. Стеллу відкрили в урочищі Козацькі хутори, де народився Михайло Омелянович, барельєф – на будівлі Рунівщинського сільського будинку культури.
У Миргородському краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт керівника народного фотоклубу «Миргород», фотохудожника Володимира Балацького.

Кіномистецтво. ОДТРК «Лтава» та управління культури Полтавської міськради створили науковий фільм про сім найпривабливіших та значимих об’єктів Полтави.
Студент Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Артем Лоїк посів друге місце у телешоу каналу СТБ «Україна має талант-3!» та отримав грант 200 тисяч гривень від Олени та Віктора Пінчуків на розвиток свого таланту.
Полтавська студія «Місто» відзначила своє 10-річчя.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Вишняках Хорольського району відбувся регіональний фольклорний фестиваль «Барви Хорольщини».
У день Святої Трійці в селі Сухому Кобеляцького району відбувся традиційний захід під назвою «Зелене свято Гончаревого дитинства»;  у Сторожівському сільському клубі відбувся огляд художньої самодіяльності «Україно моя, рідна земле моя!».
У Лубенській галереї образотворчого мистецтва діє щорічна підсумкова виставка робіт учнів художньої школи.
До 20-річчя незалежності України відбувся творчий звіт Великобузівського сільського будинку культури на сцені Сагайдака Шишацького району. Презентували свою творчість і самодіяльні артисти Шафранівського сільського будинку культури Шишацького району.
Дні села відзначали: у Тютюрівщині Гадяцького району, у Калашниках Полтавського району, в Овсюках Гребінківського району, у Гасенках Миргородського району.
26 червня Полтавщина святкувала День молоді.


Матеріал підготувала:                           Л.В.Шибітченко, завідуюча            
                                                               відділом інформації з питань
                                                               культури і мистецтва

Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського