Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


 Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
 

(оглядова довідка за матеріалами преси
за вересень 2010 року)


У вересні Полтава святкувала 67-му річницю визволення міста від німецько-фашистських загарбників та День міста. В рамках святкування цих дат у місті відбулися заходи:

- в авіамістечку біля Вічного вогню на меморіалі загиблим льотчикам вшанували пам’ять полеглих у роки війни; відбулося покладання квітів до обеліска пам’яті тим, хто загинув, захищаючи авіабазу під час операції «Френтік» та до пам’ятного знака «Втеча з пекла» і меморіальної дошки Герою Радянського Союзу Петру Юрченку;

-у мікрорайоні Левада урочисто відкрито пам’ятний знак «Визволителям Полтави», після відкриття учасники військово-спортивного центру «Воїн» показали інсценізацію бою за визволення міста від німецько-фашистських загарбників, а учні гімназії №17 – концерт;

- у Полтавському палаці дозвілля «Листопад» вшанували учасників та інвалідів Великої Вітчизняної війни; після закінчення заходу відбувся святковий театралізований концерт «У війни не дитяче обличчя...»;

- закінчилося святкування великим театралізованим дійством «Полтава – місто, в якому хочеться жити!».

На території меморіального комплексу Шумейкове Лохвицького району відбулися урочистості з нагоди вшанування загиблих в урочищі у вересні 1941 року воїнів та концерт пісень воєнних років. 67-му річницю визволення від німецько-фашистських загарбників та День міста відзначали у Кременчуці, Миргороді, Решетилівці, Гадячі, Лубнах, Глобиному, Зінькові та Опішні Зіньківського району, Диканьці та Великій Рудці і Орданівці Диканського району; День селища – у Чутовому.

На території Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка відбулося вручення щорічної міської премії імені письменника. У цьому році її лауреатами стали:

- у номінації для учнів загальноосвітніх шкіл «За глибокі знання життєвого шляху й творчої спадщини В.Г.Короленка» – учень 8-го класу загальноосвітньої школи №2 Олег Голега, учениця 10-го класу НВО №14 Яна Копил та учениця 6-го класу середньої школи №3 Катерина Ніколенко;

- у номінації для студентів і творчої молоді «За активну участь у громадському житті міста» – магістрант природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Костянтин Некрасов;

- у номінації для письменників і працівників засобів масової інформації, творчих і наукових працівників «За активну популяризацію життєвого шляху й літературної спадщини В.Г.Короленка» – майстер народної ляльки, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України Наталія Свиридюк;

- у номінації для громадсько-політичних діячів, науковців, митців, працівників юриспруденції «За пропаганду творчої спадщини В.Г.Короленка, ідей демократії й гуманізму, дотримання прав і свобод України» – начальник юридично-адміністративного управління виконкому Полтавської міської ради Ірина Яковлєва;

- у номінації «Спонсорство і меценатство» – колектив міського духового оркестру «Полтава» під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича.

У приміщенні Полтавського обласного центру естетичного виховання учнівської молоді проходила урочиста церемонія нагородження лауреатів обласної премії імені І.П.Котляревського та святкова програма за участю творчих колективів обласного центру, а у Полтавському музеї-садибі І.П.Котляревського міський голова Андрій Матковський вітав юних лауреатів цьогорічної дитячої літературної премії імені І.П.Котляревського.

У полтавському видавництві «Дивоцвіт» у вересні вийшли друком наступні видання: книга полтавського поета і прозаїка Івана Нечитайла «Небом осяяна», присвячена пам’яті юної полтавської художниці Саші Путрі; нотне видання «Дивоочі», до якого увійшли сучасні українські пісні композитора Олексія Чухрая та поета Володимира Слєпцова; книга поезій Івана Басараба «Між струнами дощу»; збірка поезій Алли Строкової «Дорога до дому». У видавництві «Полтавський літератор» вийшли друком: збірка поезій Алли Проскурні «Через кладку»; збірка пісень для дітей композитора Володимира Раковського на слова поета Володимира Тарасенка «Під теплим жайвора крилом»; книга Зої Голуб «Кулінарні рецепти з Кочубеївської Диканьки» та збірник «Цвіт чебрецевий» письменників одноіменного літературно-поетичного клубу із Градизька Глобинського району.

У Лубенському єврейському культурному центрі відбулася презентація книги місцевих краєзнавців Валерія та Ігоря Козюрів «Історичні силуети».

Вихованка Миргородської дитячої музичної школи по класу фортепіано Валерія Бадьон взяла участь у міжнародному конкурсі у місті Ювяскюля (Фінляндія) і стала лауреатом зразу у двох номінаціях – як соліст і соліст з оркестром.

Театрально-концертне життя. В рамках Всеукраїнської акції «Майстри мистецтв – трудівникам села» у Гадячі та Лютеньці і Веприку Гадяцького району з концертами виступили митці Полтавської обласної філармонії.

Трупа Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В.Гоголя взяла участь у 7-му Міжнародному фестивалі «Кримський ковчег», що проходив у Сімферополі.

Полтавський обласний академічний ляльковий театр відкрив свій 73-й сезон п’єсою «Русалонька» за одноіменним твором Г.-Х. Андерсена.

У Комсомольську із спектаклем за твором Пала Абрахама «Бал у Савойї» виступили артисти Санкт-Петербурзького державного театру оперети.

У Миргородському палаці культури «Миргородкурорт» проходив Всеукраїнський фестиваль «Осіннє рандеву-2010» за участю 35-ти виконавців із українських міста та учасника ансамблю «Алые маки» (Москва, Росія) Антона Льоскіна, який і отримав Гран-прі фестивалю.

У Гадячі проходили урочистості з нагоди 75-річного ювілею Гадяцького училища культури імені І.П.Котляревського.

У Кременчуці з концертом виступив український дует «Пара нормальных».

У Березовій Рудці Пирятинського району відбулося традиційне обласне літературно-пісенне свято «Осіннє золото».

У Червонозаводському Лохвицького району з концертом до Дня міста виступив заслужений артист України Олег Гаврилюк.

Другокурсник Полтавського технічного університету імені Юрія Кондратюка Владислав Гречка потрапив до сотні найкращих в телешоу «Танцюють всі-3», а вихователька дитячого садка із Градизька Глобинського району Наталія Акіменко стала учасницею телепроекту «Україна сльозам не вірить».

Образотворче мистецтво. У приміщенні Полтавського художнього музею (Галереї мистецтв) імені М.Ярошенка відбулося урочисте нагородження переможців і лауреатів міського дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва «Полтава в роки незалежної України»; також у Музеї експонувалися виставки: ювілейна виставка робіт полтавських митців з нагоди 40-річчя Полтавської обласної організації Національної спілки художників України та перша виставка художніх робіт «Дитяча райдужна казка» вихованців студії образотворчого мистецтва «Розфарбуємо світ разом», що діє у гімназії №31.

У Полтавському художньому салоні експонувалася виставка робіт чотирьох митців: Оксани Івасюк (осінні пейзажі та квіти), Василя Коркішка (церкви та сільські пейзажі), Наталії Корф-Іванюк (триптих «Віра. Надія. Любов.») та Олександра Шолуха (серія пастелей).

У виставковій залі обласного творчого товариства «Художник», що по вулиці Чапаєва, 4 обласного центру, експонується виставка «Сонячні сюжети» молодих художниць Юлії Ільяшової (пейзажі) та Оксани Бендері (батик).

У Комсомольській міській виставковій залі відбулася презентація першої персональної виставки фотопортретів молодого фотомитця Дмитра Купцова «Обличчя в стилі».

У Лубенській галереї образотворчого мистецтва експонувалася виставка робіт миргородських художників.

У Миргороді знайдений унікальний альбом із малюнками столітньої давнини, виконаними олівцем; їх автор – Василь Омельченко (1884-1942), миргородський художник, науковий працівник і директор Миргородського краєзнавчого музею в 20-х-30-х роках ХХ століття.

В Алатрі (Італія) відкрилася персональна виставка живопису полтавця, члена Національної спілки художників України Сергія Григор’єва.

Бібліотечна справа. У приміщенні Полтавської обласної універсальної наукової бібліотеки імені І.П.Котляревського проходили заходи: творча зустріч з полтавською поетесою Оленою Савченко, відомою полтавцям як Лєнка Нетлєнка та презентація книги Олександра Щербакова «Небо и земля Ивана Даценко», присвяченої Герою Радянського Союзу, льотчику-асу Івану Даценку.

У читальному залі бібліотеки-філії №5 Полтавської міської ЦБС експонувалася виставка вишитих картин з японськими краєвидами.

У бібліотеці Полтавського інституту економіки і права відбулася творча зустріч з письменником та журналістом Володимиром Полапою та вечір «Чарівна поезія осінньої журби» за участю членів літературної студії міського клубу ветеранів війни та праці.

У Зіньківській центральній районній бібліотеці проходила презентація книги місцевого автора Володимира Прислонського «Село – моє життєве джерело».

Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського проходив обласний конкурс пісні про мову.

У Полтавському музеї-садибі Панаса Мирного відкрилася виставка рукотворних головних уборів Валентини Ануарової «Український очіпок».

Експозиція Полтавського військово-історичного музею на території авіамістечка поповнилася новими надходженнями, зокрема, раритетною військовою зброєю та експонатами періоду Великої Вітчизняної війни.

Директор Полтавського земляцтва у Москві (Росія) Микола Біденко передав Національному музею-заповіднику М.В.Гоголя, що у Гоголевому Шишацького району, повне 17-томне видання творів письменника. Віра Бішицькі, перекладач 17-го перекладу німецькою «Мертвих душ» Миколи Гоголя, відвідала Музей-заповідник і подарувала примірник унікального видання.

У Котелевський народний музеї Сидора Ковпака німецький колекціонер Міхаель Лезер привіз картину місцевого художника, вивезену з Котелевщини під час Другої світової війни.

У Кременчуці біля меморіалу Слави відбувся захід за участю гостей із Києва, Полтави та Індонезії з нагоди відкриття першого в Україні знаку – Гонгу Миру.

У Миргороді відкрита скульптурна композиція «Камінь любові», одна з частин якої привезена із невеликого Галілейського містечка Канни.

Кіномистецтво. Представники влади обласного центру та восьми провідних телерадіокомпаній Полтавщини підписали хартію про партнерство заради інформаційних прав і свобод та захисту суспільної моралі. Також учасники зібрання обговорили концепцію створення Національного суспільного телебачення і радіомовлення.

У Кременчуці вдев’яте пройшов Всеукраїнський фестиваль дитячого кіно та телебачення «Веселка» і Всеукраїнський конкурс юних фотоаматорів «Ми – діти України».

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтаві своє 30-річчя відзначив лауреат дев’яти міжнародних і трьох українських фестивалів, єврейський театр «А ідише мазл».

У вересні День села святкували у Біленченківці, Оснягах та Плішівці Гадяцького району; Артелярщині Зіньківського району; Вовчику, Войнисі та Снітині Лубенського району; Таверівці Чутівського району; Самарях, Першотравневому та Пелагеївці Шишацького району.

У Полтаві пройшов перший фестиваль «Шлях талантів», організований В.В.Чорнокондратенком. У заході взяли участь: колектив «Часу немає», гурти «Сестра Кері» та «Живі барабани», команда «Слов’яни», Ігор Вишняков, Мирослав Війтенко. Також у заході взяли участь майстри народної творчості, які представили свої вироби з металу, глини, вишивку, ліплення та інше.

У Пирятинському районному будинку культури проходив ІІІ фестиваль української та польської культур «Пирятин-FEST».

У Котельві відбулося обласне свято партизанської слави «Квітуй, піснями подвиг прославляй, наш Ковпаківський рідний край!».

У Лубенській дитячій музичній школі відбувся святковий концерт, присвячений 1022-ї річниці заснування міста.

У Чутівській дитячій музичній школі проходив святковий концерт з нагоди початку нового навчального року.

Матеріал підготувала:
І.О.Коваленко, провідний бібліограф відділу
інформації з питань культури та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського