Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури і мистецтва
ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за  вересень 2009 року)

 
У вересні Полтава відзначала 240-річчя від дня народження українського письменника Івана Петровича Котляревського. З цієї нагоди в обласному центрі проходила низка заходів, зокрема, у музеї-садибі письменника проходило літературно-мистецьке свято; експонувалася виставка ілюстрацій народного художника України Анатолія Базилевича до поеми «Енеїда»; презентувався фільм «Ай, Наталка! Ай, Полтавка!», створений на ОДТРК «Лтава» режисером Алою Гусак і присвячений твору «Наталка Полтавка» та демонструвалася етнографічна виставка старожитностей із приватної колекції полтавця Віталія Закладного. У Полтавському літературно-меморіальному музеї Івана Котляревського відбулися урочистості з нагоди ювілейної дати письменника та виставка приватного колекціонера Сергія Козлова, який представив експозицію 31-ї картини полтавських художників. Студенти театру «Фабула» Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка презентували міні-виставу про письменника. Також  Музей отримав у подарунок від директора київського видавництва «Манускрипт» Володимира Каська  раритетне видання «Енеїди», приурочене ювілейній даті і проілюстроване випускницею Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Оксаною Яцюк. Свої роботи подарував і оформлювач експозицій Музею, художник Віктор Трохимець-Мілютін. У приміщенні Полтавського університету споживчої кооперації України відбувся святковий концерт пам’яті письменника, проведений за підтримки обласного та міського управлінь культури.

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді пройшла презентація першої збірки творів вихованців обласної поетичної вітальні «За обрій» «Пером, що випало з лелечого крила…»; збірка вийшла друком у видавництві «Полтавський літератор».

У Полтавському інституті економіки і права відбулася творча зустріч студентів вузу з головним редактором, заступником директора видавництва «Полтавський літератор», заслуженим працівником культури України Володимиром Тарасенком.

У Ряськівській школі Машівського району проходила творча зустріч місцевих жителів з поетом, професійним журналістом Миколою Яковчуком, який презентував свою книгу «Мамині соняхи під вікном».

Вийшла друком нова книга члена Національної спілки письменників України, Національної спілки журналістів України, лауреата багатьох літературних премій, поета, прозаїка, критика та публіциста Миколи Костенка «Над темним хлібом душі», приурочена до 70-річчя письменника. Також у вересні побачили світ: у видавництві «Полтавський літератор» – книга спогадів Антона Паська «Балада про партизан», у видавництві «Дивосвіт» – книга Бориса Кононенка «Украдена Яв» та книга Олександра Архиповця «Хроніки Сергія Краєвського».

За підтримки полтавських меценатів вийшла друком перша в світі збірка віршів про футбол «Моя футболіада» російського письменника Євгена Євтушенка, презентація якої відбулася у Московському будинку книги. 14 вересня цього року Указом Президента України Віктора Ющенка звання «Заслужена артистка України» було присвоєне співачці Полтавської обласної філармонії Олені Білокінь.

У Київському національному палаці «Україна» в рамках «Фестивалю мистецтв» проходив творчий звіт майстрів мистецтв та художніх колективів Полтавщини «Слава роду полтавського». За дорученням Президента України Віктора Ющенка і згідно його Указу відбулося вручення державних нагород діячам культури та мистецтв, зокрема, звання «народного артиста України» було присвоєне диригенту симфонічного оркестру Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Віталію Скакуну; звання «заслужена артистка України» – солістці народного хору «Калина» Полтавського державного педагогічного університету імені В. Г. Короленка Наталії Сулаєвій; звання «заслужений працівник культури України» – начальнику обласного управління культури Володимиру Годзенку, керівнику хору «Полтава» обласної філармонії Федору Кривенку, фахівцю центру народної творчості при ОДА Аллі Бутко, директору Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Олексію Андрієнку; звання «заслужений майстер народної творчості України» – художнику Євгену Пілюгіну.

Делегація з Полтави побувала у Сосниці Чернігівської області, де відзначалася 115-та річниця від дня народження українського письменника, кінорежисера, драматурга Олександра Довженка. Делегація передала до місцевого музею та школи 106 книг, 82 журнали з творами митця та сувеніри з Полтави.

На всеукраїнському благодійному дитячому фестивалі «Чорноморські ігри», що проходив у Скадовську Херсонської області, полтавський народний хореографічний ансамбль «Міленіум» посів друге місце у номінації «Сучасна хореографія».

В Українському домі (Москва, Росія) на запрошення Полтавського земляцтва з музично-театральним дійством «З любов’ю до Гоголя» виступила делегація митців із Полтави, в складі якої були присутні начальник управління культури ОДА Володимир Годзенко, директор Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М. В. Гоголя Олексій Андрієнко та артисти театру, народний артист України Герман Юрченко, гурт «Краяни» та інші митці.

Театрально-концертне життя.   5 вересня у Полтавському міському будинку культури відбувся День відкритих дверей, який розпочався концертною програмою «Назустріч відкриваємо серця» за участю заслуженого ансамблю пісні і танцю України імені В.Міщенка «Лтава», клубу бальних танців «Альянс», артистів циркової студії «Молодість», вихованців заслуженої артистки України Наталії Май та інших артистів.

5-6 вересня на Співочому полі Марусі Чурай обласного центру проходив VIII Всеукраїнський фестиваль мистецтв «Мазепа-фест» за участю українських рок- і фолк- гуртів.

23 вересня, у День 1110-річчя Полтави, на стадіоні «Ворскла» імені О.Бутовського відбувся концерт за участю народної артистки України Ніни Матвієнко та її дочки Антоніни, гуртів «Самоцвєти», «Фрістайл», «Реал О», «Краяни» та «Boney M».

У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) проходили урочистості з нагоди Всесвітнього дня туризму і Дня туризму в Україні та презентація каталогу творів з приватних збірок «Мій рідний край – моя Полтава», який вийшов друком у видавництві «АСМІ».

У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» із спектаклем «Страшна помста» за однойменним твором Миколи Гоголя виступив творчий колектив Херсонського обласного музично-драматичного театру імені Миколи Куліша.

Український народний хор «Калина» Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г.Короленка виступив з концертом на зустрічі з відомим французьким дресирувальником коней Жаном Франсуа Піньйоном.

У Полтаві відбувся сольний концерт полтавки Олександри Федосової, яка навчається зараз у Мюнхенській вищій музичній школі по класу скрипки.

У Полтавському театрі ляльок виставою «Попелюшка» відкрився новий театральний сезон.

У Кременчуці проводився черговий випуск програми «Караоке на майдані», а кременчуцький гурт «РКС» став дипломантом 20-го українського фестивалю «Червона рута» у номінації «Танцювальна музика».

У відремонтованому приміщенні Глобинського районного будинку культури із спектаклем «Звичайна історія» за твором Марії Ладо виступив творчий колектив Київського академічного молодого театру. Після спектаклю місцеві аматори художньої самодіяльності виступили з концертом перед артистами театру.

Образотворче мистецтво.  22 вересня у Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) заслужений художник України, кавалер ордена Різдва Христового Микола Підгорний відкрив власну персональну виставку. Також у виставковій залі Галереї відкрилася фотовиставка робіт переможців міжнародного конкурсу «Полтава-2009. Якими ми є через 300 років? Один день у моєму житті», на якій були представлені 1600 фоторобіт понад 300 учасників із Швеції, України і Росії.

У Кременчуцькій міській картинній галереї відкрилася ювілейна виставка робіт розпису по тканині «Пам’ять серця» відомої художниці, колишньої кременчужанки, а зараз  жительки Німеччини Ганни Арламової.

Бібліотечна справа. У Лубенській центральній міській бібліотеці для дорослих пройшла краєзнавча година «Історичними стежками рідного краю», присвячена 1021-й річниці заснування міста.

Музейна справа. У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відкрилася виставка робіт художника-дизайнера Світлани Олійник «Світланія… Таємниці серця» та перша персональна виставка робіт з бісеру юної майстрині Софії Федченко.

У Полтавській садибі-музеї В.Г.Короленка відбулася благодійна соціально-мистецька акція «Навчіть нас жити, ветерани!» для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Полтавський музей історії Полтавської битви відзначив свій столітній ювілей.

У полтавському торгівельно-розважальному центрі «Екватор» відкрилася виставка «Парад зірок» музею воскових фігур із Санкт-Петербурга.

У Великій Кручі Пирятинського району закладено перший камінь пам’ятного знака, який буде встановлено з нагоди 100-річчя від дня народження академіка Миколи Боголюбова.

Кіномистецтво. За значний особистий внесок у соціально-економічний, культурний розвиток України, вагомі трудові досягнення та з нагоди 18-ї річниці незалежності України генеральний директор ОДТРК «Лтава» Микола Ляпаненко  нагороджений орденом «За заслуги» другого ступеня.

В обласному центрі була презентована четверта частина телепроекту «Моя історія. Полтава», створеного за співпраці управління культури і студії «Місто».

Просвітництво і художня самодіяльність. У вересні Полтава святкувала День міста. Також День міста проходив у Карлівці, Глобиному, Миргороді, Машівці, Гадячі, Зінькові, Пирятині, Лохвиці, Кременчуці та Лубнах. День селища відзначали у Чутовому, Шишаках та Диканьці, а День села – у Сенчі Лохвицького району; Підозірці та Довжику Зіньківського району; Жовтневому та Сухорабівці Решетилівського району; Кирпотівці, Салимівщині, Принцевому та прилеглих хуторах Шишацького району.

У Полтаві з нагоди Дня людей похилого віку вперше відбувся фестиваль творчості літніх людей.

На Пирятинщині проходив 18-й обласний пісенно-мистецький фестиваль «Осіннє золото».

У Миргороді вдев’яте проходив фестиваль сучасного українського романсу «Осіннє рандеву-2009».

У Чутівському районному будинку культури відкрився мистецький салон, перший захід у якому провели художник Іван Малич, що представив  з нагоди 50-річчя творчої діяльності виставку своїх  картин та Любов Сябро, яка з нагоди 60-річчя презентувала  поетичні збірки.

У Веселому Подолі Семенівського району пройшло обласне свято Веселої мудрості, присвячене байкарю Леоніду Глібову, вихідцю з цього села.

У Яреськівському сільському будинку культури Шишацького району проходило культурно-мистецьке свято з нагоди 115-ї річниці від дня народження письменника і кінорежисера Олександра Довженка.

У Вовчику Лубенського району відзначили День вишиванки.

Туристична справа. З нагоди Дня туризму в Україні відділ культури і туризму Шишацької райдержадміністрації підготував путівник «Шишаччина – маленька Швейцарія».

При Шишацькому народному краєзнавчому музеї створений інформцентр з питань туризму.
 

 

Матеріал підготувала:                                                  І. О. Коваленко, провідний          

                                                                                            бібліограф відділу інфор-

                                                                                            мації  з  питань культури

                                                                                            та мистецтва
Режим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського