Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за жовтень 2011 року)
Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання

За вагомий особистий внесок у розвиток національної культури, збереження бібліотечного фонду держави, багаторічну сумлінну працю та високий професіоналізм Указом Президента України Віктора Януковича присвоєно почесне звання «Заслужений працівник культури України» директорові Полтавської міської ЦБС Дузенко Тамілі Андріївні.
11 жовтня в Полтавському національному педагогічному університеті імені В.Г.Короленка відбулося засідання організаційного комітету з присудження обласної премії імені Леоніда Бразова, заснованої Полтавською обласною радою на підтримку української мови та писемності. За значні досягнення в галузі сучасної української літератури, вагомий особистий внесок у розвиток та утвердження української мови в суспільстві лауреатами обласної премії імені Леоніда Бразова у 2011 році стали: у номінації «Поезія» – член Полтавської спілки літераторів Олександр Печора за збірки поезій «Повстали приспані тривоги», «Яблуко на вітрах»; у номінації «Проза» – прозаїк, кандидат філологічних наук Тетяна Луньова за книгу новел і акварелей «Рукописи не форматуються»; у номінації «Драматургія» – член Міжрегіональної спілки письменників України, режисер і сценарист ОДТРК «Лтава» Людмила Нестуля за телевізійний фільм «Квіти на зиму», цикл історико-краєзнавчих і мистецьких передач «З одвічністю на «ти»; у номінації «Публіцистика» – авторський колектив науковців Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка у складі Олександра Єрмака, Петра Киридона, Бориса Года за монографію «Полтавський державний педагогічний університет імені В.Г. Короленка: історія і сучасність»; у номінації «Критика і літературознавство» – кандидат філологічних наук, доцент кафедри педагогіки, культурології та історії Полтавського університету економіки і торгівлі Віта Сарапин за монографію «… Із хаосу душі створити світ»: поезія Юрія Клена на літературному тлі першої половини ХХ століття».
У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) членами громадської організації «Фонд захисту і підтримки талановитих дітей» імені Анатолія Кукоби оголошено початок дитячо-юнацького конкурсу образотворчого мистецтва «Перлини рідного міста».
Гурт «Вікторія» Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка взяв участь у Всеукраїнському фестивалі мистецтв «Україна – свята родина» (Київ), де виконав гімн організаторів свята – Всеукраїнського благодійного фонду «Україна – свята родина» – на слова полтавської поетеси Марійки Бойко.
У Кременчуці відбувся перший Всеукраїнський хореографічний фестиваль «Кременчуцькі викрутаси» за участю танцювальних колективів із Харкова, Кіровограда, Луганської області, Полтави та міст області –  Комсомольська, Кременчука та Диканьки. Також у Кременчуці проходила презентація книги «Листи війни» старшого наукового співробітника міського краєзнавчого музею Лідії Гришко.
У Полтавському МБК, Корещині та Землянках Глобинського району відбулися культурно-мистецькі заходи із вшанування пам’яті народної артистки України, Героя України, лауреата Національної премії імені Т.Г.Шевченка, повного кавалера ордену княгині Ольги, почесного професора Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г.Короленка Раїси Кириченко.
У видавництві «Полтавський літератор» вийшла друком чергова, десята книга історика і письменника Івана Сорокопуда «Великі Кринки та великокринківці».

Театрально-концертне життя 

З 17 по 23 жовтня у  Полтавському МБК проходив тиждень музики «Краса, врятована музикою», організований народним артистом України Германом Юрченком. В рамках тижня проходили наступні заходи:
- музично-поетична моновистава «Голгофа» за участю народного хореографічного колективу «Міленіум», яку представляла лауреат міжнародного конкурсу, артистка обласної філармонії Катерина Юрченко;
- концерт муніципального духового оркестру «Полтава» під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича «Сонячний світ музики Й.Штрауса та І.Дунаєвського»;
-  концерти класичної симфонічної музики у виконанні Харківського академічного молодіжного симфонічного оркестру «Слобожанський» під керівництвом заслуженого діяча мистецтв України Шаліко Палтаджяна; соло на скрипці і фортепіано у двох творах виконувала випускниця Полтавського музичного училища імені Миколи Лисенка (зараз – студентка Харківського університету мистецтв) Анна Бочкалова; вокальні партії – соліст Харківського театру опери та балету, лауреат міжнародних конкурсів Володимир Козлов;
- естрадно-хореографічна циркова вистава «Земля – планета любові!» у виконанні вихованців міського Будинку культури;
- урок доброти від Германа Юрченка «Короленко і музика», який проходив у літературно-меморіальному музеї письменника;
- концерт лауреата міжнародних конкурсів Олега Полянського (Німеччина) «З галереї геніїв» (присвячений 200-річчю від дня народження Ференца Ліста), який проходив у Полтавському музичному училищі імені Миколи Лисенка.
Полтавський обласний академічний музично-драматичний театр імені М.В.Гоголя відкрив свій 76-й театральний сезон виставою «Назар Стодоля» за твором Т.Г.Шевченка. Також у Театрі проходили урочистості та святковий концерт до Дня працівників освіти.
У Щербанівському РБК Полтавського району відбулося щорічне обласне мистецьке свято «Будь благословенна, Покрово!», в якому взяли участь артисти обласної філармонії, творчі колективи полтавських вузів та місцевих самодіяльних гуртів.
У Кременчуці з концертами виступили: українська актриса Руслана Писанка, DJ «Русского радио» Sasha Abalmas та «Студия квартал-95».
У Кременчуцькому міському палаці культури Троїцький театр відкрив свій театральний сезон виставою «Скупий» за мотивами одноіменної п’єси Мольєра.
У Ісківцях Лубенського району в рамках акції «Майстри мистецтв України – працівникам села» відбувся концерт за участю артистів обласної філармонії: пісенно-танцювального ансамблю «Полтава», колективу «Чураївна», гурту «Слов’яни», народної артистки України Наталії Хоменко, заслуженої артистки України Олени Білоконь та інших.

Образотворче мистецтво

У Полтавській Галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка)  відкрилася фотовиставка, присвячена пам’яті колишнього міського голови Полтави Анатолія Кукоби. Автор робіт – колишній фотокореспондент газет «Вечірня Полтава» і «Полтавський вісник», член Національної спілки фотохудожників України Сергій Назаркін.
У Полтавському художньому салоні відкрилася виставка робіт полтавського художника, голови обласної організації НСХУ Юрія Самойленка «Земле моя…».
У Кременчуцькій міській художній галереї експонувалися виставки: «Тобі, мій рідний Кременчук» (представлені роботи місцевих художників та художників з інших міст) та «Від минулого до сьогодення» (представлені роботи талановитих випускників Харківської академії дизайну та мистецтва). У Кременчуцькій виставковій залі «QB» експонувалася виставка робіт полтавського художника Олексія Ямбиха.

Бібліотечна справа

Полтавська обласна бібліотека для юнацтва імені Олеся Гончара відзначила своє 35-річчя.
У рамках програми «Бібліоміст» протягом жовтня у бібліотеках Полтавського, Зіньківського та Гадяцького районів з’явився доступ до безкоштовного Інтернету.
У Кременчуці стартував новий проект «Подаруй бібліотеці книгу».
Працівники Миргородської ЦРБ разом з викладачами Хомутецького ветзоотехнікуму організували і провели виїзне краєзнавче свято «Життя в борні», присвячене 215-й річниці від дня народження одного з керівників декабристського руху С.І.Муравйова-Апостола.
У бібліотеках Шишак протягом місяця проходили наступні заходи:
- у ЦРБ – презентація книг місцевої жительки, бібліотекаря за фахом, Ольги Михайлівни Кулаги: книги «Козацькі хутори й села Шишаччини», написаної на основі краєзнавчих матеріалів та художньо-історичного роману «Останні Амазонки»;
- у районній бібліотеці для дорослих – день відкритих дверей «Ми розповідаємо про себе»;
- у районній бібліотеці для дітей – бібліотечна година «Хто з бібліотекою дружить, тому книга вірно служить», підготовлена для учнів місцевої спецшколи імені В.І.Вернадського.
У приміщенні Чутівської РБК відбулося засідання клубу «Душі криниця», який близько року діє на базі районної бібліотеки.

Музейна справа

25-27 жовтня у Полтавському обласному краєзнавчому музеї проходили заходи по відзначенню 120-річчя з часу заснування закладу. Також у Музеї відбувся захід «День гривні», організований Полтавським національним технічним університетом імені Юрія Кондратюка.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського експонувалася персональна виставка робіт заслуженого художника України, лауреата Всеукраїнської премії імені Івана Огієнка, доцента кафедри образотворчого мистецтва Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка Павла Волика «Моєму роду – моєму народу». В рамках виставки проходила презентація монографії «Павло Волик».
У  Полтавській малій академії мистецтв імені Раїси Кириченко відкрито музейну кімнату народної артистки СРСР Клари Лучко.
У Зіньківському районному історичному музеї експонувалася виставка робіт художника Олександра Хорова «Українські мотиви».
У Миргородському краєзнавчому музеї відкрився осінній вернісаж «Учителі та учні». На вернісажі представлені акварелі Сергія Мисака, Анатолія Кривобоченка, Сергія Ступки та Ігоря Городниченка.
Відкрито краєзнавчі музеї у Варварівському СБК Карлівського району та у Андріївці Новосанжарського району (при місцевій спеціалізованій загальноосвітній школі).
У Чорнухах до свята Покрови та Дня українського козацтва відкрито пам’ятний знак – Курган козацької слави.
На приміщенні Пирятинської школи естетичного виховання відкрито меморіальну дошку засновнику закладу, її першому директору Василю Журавлю.

Кіномистецтво

На ХVI Всеукраїнському фестивалі теле- і радіопрограм «Калинові острови» (Львів) Гран-прі фестивалю здобула програма Полтавської ОДТРК «Лтава» «Кобзар із мегаполіса», а першу премію та диплом лауреата у номінації «Повернення із забуття» – телефільм ОДТРК «Крила свободи».
Полтавці Євгенія Тарайкович та Олег Кензов увійшли до числа фіналістів шоу «Х-фактор-2» телеканалу СТБ та вступили у боротьбу за головний приз шоу.

Просвітництво і художня самодіяльність

У виставковій залі товариства «Художник» обласного центру відкрилася ювілейна, десята виставка робіт члена Товариства, художника Сергія Брайка.
Свято села у жовтні відзначали у Карлівці; Мачухах та Ковалівці Полтавського району; Петракіївці Хорольського району; Шевченковому та Малому Бакаї Решетилівського району; Стовбиній Долині Новосанжарського району; Кейбалівці, Мартиновичах та Гурбинцях Пирятинського району; Рудці Гребінківського району; Зуївцях, Попівці, Біликах, та Петрівцях Миргородського району; Остап’єму Великобагачанського району.
Свято Покрови та День українського козацтва відзначали на Лубенщині, у Остап’єму Великобагачанського району та Малому Бакаї Решетилівського району.
У Калашниках Полтавського району місцевий художній колектив «Дивоцвіт» Калашниківського БК виступив з концертом до Дня людей похилого віку.
Понад сто учнів Полтавської дитячої художньої школи та Малої академії мистецтв імені Раїси Кириченко взяли участь у пленері, який відбувався вже вдруге і проходив у дендропарку.
У Миргороді відбувся перший фестиваль української свинини, присвячений 70-річчю офіційного визнання породи Миргородська ряба. В рамках заходу відбулися концерти творчих колективів району.
Самодіяльний хор ветеранів війни та пенсіонерів «Полтавські піснярі» виступив з концертом у Артелярщині Зіньківського району.


Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського