Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ
ПОЛТАВЩИНИ
(оглядова довідка за матеріалами преси
за  жовтень 2012 року)

Загальні питання
Театрально-концертне життя
Образотворче мистецтво
Бібліотечна справа
Музейна справа
Кіномистецтво
Просвітництво і художня самодіяльність

Загальні питання. У Полтаві з нагоди 68-ї річниці визволення України від фашистських загарбників вшанували пам’ять полеглих на фронтах Великої Вітчизняної війни жалобною ходою та покладанням квітів до Меморіалу Солдатської слави.
У жовтні відбулося засідання організаційного комітету з присудження обласної премії імені Леоніда Бразова, заснованої Полтавською обласною радою на підтримку української мови та писемності. За значні досягнення в галузі сучасної української літератури, вагомий особистий внесок у розвиток та утвердження української мови в суспільстві лауреатами обласної премії імені Леоніда Бразова у 2012 році визнано:
- у номінації «Поезія» – член Національної спілки письменників України Наталія Фурса за збірку поетичних творів «Страсті по Страті»;
- у номінації «Проза» – член Національної спілки письменників України Любов Пономаренко за книгу новел «Помри зі мною»;
- у номінації «Драматургія» – народний артист України Юрій Попов – за сценічне втілення повісті Шолом-Алейхема «Тев'є-молочник»;
- у номінації «Критика і літературознавство» – доктор філологічних наук, професор кафедри української літератури і компаративістики Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Лідія Кавун за монографію «М'ятежні» романтики вітаїзму: проза ВАПЛІТЕ»;
- у номінації «Публіцистика» премію розділили авторський колектив альбому «Полтавський художній музей (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка» у складі Ольги Курчакової і Світлани Бочарової та авторський колектив науково-популярного видання «Незгасимий вогонь. Життєвий та творчий шлях М.М. Боголюбова» у складі Марини Гриньової і Лариси Ворони.
У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді проходив ІХ обласний конкурс юних гумористів «Посміхнемося щиро Вишні».
Олена Крюкова – керівник театру естрадної пісні «Перевертундія» Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості та вчителька математики гімназії №6 – відзначила свій ювілей концертом власних пісень у виконанні учнів Театру естрадної пісні.
Ансамбль танцю «Козачата» Кременчуцького будинку дитячої та юнацької творчості взяв участь у Всеукраїнському відкритому дитячо-юнацькому фестивалі-конкурсі українського народного мистецтва «Яскрава країна на Хортиці-2012» та посів ІІІ місце.
У рамках програми заходів по відзначенню Дня художника у Гадячі в училищі культури імені І.П.Котляревського експонувалася виставка «Дереворізьблення».
У приміщенні Пирятинського РБК відбулося урочисте відкриття другої черги хореографічного залу.
Театрально-концертне життя. У Полтавському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені М.В.Гоголя протягом жовтня відбулися наступні події:
- концерт Національної заслуженої капели бандуристів України імені Георгія Майбороди під керівництвом народного артиста України Віктора Скоромного;
- концерт симфонічного оркестру Театру під керівництвом народного артиста України Віталія Скакуна з нагоди відкриття нового концертного сезону;
-  вистава «Наталка Полтавка», яка традиційно відкрила новий театральний сезон. 77-й театральний сезон відзначився також зміною творчого керівництва Театру – художнім керівником призначено Олексія Коломійцева.
Також колектив Театру взяв участь у щорічному фестивалі «Вересневі самоцвіти» (Кіровоград), на якому представив виставу «Соло для годинника з передзвоном» Освальда Заградника та у IV  Всеукраїнському театральному фестивалі «Коломийські представлення» (Коломия Івано-Франковської області), на якому показав лайт-оперу «Легенда про Тараса» за мотивами повісті Миколи Гоголя «Тарас Бульба».
У Полтавському академічному обласному театрі ляльок відбулася прем’єра вистави «Ми-Ші-Ко та Ми-Ші-Сан», створеної за мотивами японських казок.
У Полтавському палаці дозвілля «Листопад» відбувся концерт Національного заслуженого академічного Українського народного хору імені Григорія Верьовки на чолі з головним диригентом Анатолієм Авдієвським та концерт «Пристрасне зізнання у коханні» за участю зірок оперного мистецтва, тенорів Петра Мелентьєва, Алехандро Олмедо та заслуженого артиста Російської Федерації Анатолія Зайченка.
У Полтаві з нагоди Дня працівників освіти з концертами для освітян виступив народний артист України та Росії Олександр Малінін. З цієї ж нагоди у Кременчуці з концертом виступив народний артист України Володимир Гришко та його учень – співак Ростислав Кушина.
У Кременчуці актори Московського незалежного театру представили спектакль «За двома зайцями» та з концертом виступив грузинський фольклорний ансамбль пісні і танцю «Кутаісі».
Вихованці та викладачі Гребінківської музичної школи виступили з концертом з нагоди Міжнародного дня музики.
У Пирятині виступила заслужена артистка України, композитор та виконавець Наталія Май та її доньки – Олеся і Станіслава.
Образотворче мистецтво.  Полтавський художній музей (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка заснував премію імені Миколи Ярошенка, яка має номінації: образотворче мистецтво (живопис, скульптура, графіка); громадська діяльність (організація і проведення мистецьких акцій); наукові праці та дослідження в галузі мистецтва; сприяння розвитку музею та поповнення колекції Музею. Конкурс відкритий для митців, науковців та меценатів віком від 18 років і проводиться з 1 січня по 30 листопада 2012 року.
Також у Полтавському художньому музеї (Галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка протягом жовтня відбулися наступні заходи:
-  урочисте зібрання з нагоди Дня художника;
- засідання громадської організації обласного центру «Слов’янський клуб», на якому було прийнято рішення про доцільність створення громадського комітету (координаційного центру) та фонду із врятування історичної пам’ятки архітектури міста – Петровського кадетського корпусу;
- експозиція виставки карикатур екологічної тематики «Плюс 10 С», авторами яких є шведські та українські художники; в рамках виставки полтавські карикатуристи Михайло Шлафер та Євгеній Самойлов провели майстер-клас;
- до експозиції Музею після тривалої подорожі повернувся натюрморт фламандської художниці Клари Петерс (1594-1640) «Закуска з омарами».
У Полтавській галереї мистецтв (Художньому музеї імені Миколи Ярошенка) відбулося урочисте відкриття виставки «Народне мистецтво Полтавщини», присвяченої 20-річчю створення обласного осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України. На виставці демонструвалися близько 300 робіт 120-ти майстрів Полтавщини.
У Полтавській мистецькій галереї «Арта» була представлена виставка «Венеційські impressio», на якій свої роботи представила художниця Юлія Петушинська та юна художниця Анна Петушинська.
У Полтавському художньому салоні експонувалася виставка робіт, виконаних у жанрі пейзажу та натюрморту, авторами яких є подружжя Наталія Кофф-Іванюк та Олексій Іванюк.
У приміщенні Полтавської обласної ради профспілок експонується виставка світлин львівських фотохудожників «Гуцульщина».
У Комсомольському позашкільному спеціалізованому мистецькому навчальному закладі (ПСМНЗ) «Дитяча художня школа» відбулися урочистості з нагоди Дня художника та зустріч учнів закладу з художником-різьбярем по дереву Вадимом Іщенком та головним архітектором відділу архітектури і містобудування міськвиконкому Людмилою Кириченко.
У Кременчуцькій художній галереї Наталії Юзефович відкрилася виставка робіт польського фотохудожника Мечислава Гумулінського.
В Опішні Зіньківського району відбувся Міжнародний керамологічний симпозіум «Декор глиняних виробів: історія, технологія, функції».
Бібліотечна справа.  У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І.П.Котляревського проходила творча зустріч із лауреатом обласної премії імені Панаса Мирного, учасником конкурсів та фестивалів народних промислів Полтавщини, ковалем Анатолієм Фіктяновим з нагоди 45-річчя майстра. На заході була представлена також персональна виставка його робіт.
У Полтавській центральній міській бібліотеці відбулося засідання, присвячене пам’яті фронтового фельдшера Анни Столовицької. Книголюби влаштували також виставку фотографій і видань з особистої бібліотеки ветерана з автографами відомих письменників. Також у Бібліотеці експонувалася виставка фоторобіт «А дні бувають різні», автором яких є поетеса, член Полтавської спілки літераторів Галина Вовченко.
У бібліотеці-філії №7 Полтавської міської ЦБС експонувалася виставка робіт бібліотекарів та читачів «Дари осені», а у філії №4 – виставка вишитих рушників майстрині із Розсошенців Полтавського району Параски Костенко, якій нещодавно виповнилось сто років.
У Кременчуцькій бібліотеці для дітей імені Торубари відбулася презентація подарункового набору – книги українського письменника І.П.Котляревського «Енеїда» та книги полтавського лікаря Віталія Закладного «Смачного від Енея», до якої увійшли рецепти страв і напоїв, що згадуються в поемі «Енеїда».
У Пирятинській центральній районній бібліотеці та бібліотеках-філіях відбулося святкове відкриття пунктів публічного доступу до Інтернету та початку надання нових послуг. Відтепер мешканці міста і сіл Олександрівки, Малютинців, Каплинців, Великої Кручі та Березової Рудки Пирятинського району можуть безкоштовно пройти курси комп’ютерної грамотності та безкоштовно користуватися різноманітними комп’ютерними послугами.
У читальному залі Лубенської центральної районної бібліотеки  імені В.Малика відбувся творчий вечір члена Полтавської спілки літераторів, літоб’єднання імені О.Донченка при редакції газети «Лубенщина» та лауреата районної премії імені В. Симоненка Миколи Шияна.
Музейна справа. У Полтавському краєзнавчому музеї розгорнута виставка робіт реставратора, художника-монументаліста Леоніда Тоцького з нагоди 80-річчя митця. Також експозиція Музею поповнилася унікальним експонатом – орденом Червоної Зірки, який передала до Музею дружина загиблого у 1980 році в Афганістані офіцера Михайла Комарова.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відбулася мистецька акція «Живе слово» за участю акторів молодіжної театральної студії «І по всьому» при Полтавському національному технічному університеті імені Юрія Кондратюка та театру масових видовищ «Полтавські балаболки» при міській школі мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Р.Кириченко.
У Полтавському літературно-меморіальному музеї І.П.Котляревського протягом жовтня проходили заходи:
-  вечір пам’яті полтавського художника Леоніда Гусака та виставка його ранніх творів;
- засідання круглого столу з нагоди 60-річчя організації цього закладу, учасники заходу переглянули фільм «Невід’ємний від мене», створений творчою групою ОДТРК «Лтава».
У жовтні в обласному центрі були відкриті меморіальні дошки:
- на фасаді Полтавської ЗОШ №7 імені Т.Г.Шевченка – льотчику-винищувачу, Герою Радянського Союзу, кавалеру багатьох орденів та медалей, нашому земляку Івану Бабаку, який очолював школу у 1971-1975 році;
- на фасаді будинку №13-а по проспекту Першотравневому – льотчику-винищувачу, Герою Радянського Союзу Олександру Ваську, який проживав тут у 1970-2004 році.
У Полтаві відкрито скульптурний комплекс Герою України, повному кавалеру ордена княгині Ольги, лауреату Національної премії України імені Т.Г.Шевченка, народній артистці України, нашій землячці Раїсі Кириченко.
У Гадячі відбулися урочистості з нагоди відкриття нового приміщення Гадяцького районного історико-краєзнавчого музею.
У Глобиному встановили пам’ятник засновнику міста – Івану Яковичу Глобі.
На фасаді приміщення Жуківської ЗОШ Глобинського району відкрито меморіальну дошку пам’яті Героя України, генерального директора ВАТ «Турбоатом», депутата Верховної Ради 5-го скликання Анатолія Бугайця.

Кіномистецтво.  У Полтаві проходив ІІІ Міжнародний конкурс «Осінній калейдоскоп-2012», в якому тридцять учасників з України, Росії, Угорщини та Єгипту змагалися за головний приз – епізодичну роль у кіножурналі «Єралаш». Переможцями конкурсу стали Злата Проценко та Володимир Лимарь.

Просвітництво і художня самодіяльність. У Полтавському РБК відбувся святковий концерт з нагоди свята Покрови Пресвятої Богородиці.
У Кременчуці за фінансової підтримки голови громадської організації «Наше майбутнє – ХХІ століття» Лариси Сквери експонувалася виставка аматорських творчих робіт, виконаних у жанрі малярства, вишивки, ляльки-мотанки, витинанки, гаптування та вироби з дерева.
На Пирятинщині відзначили національне свято – День українського козацтва.
День села святкували у Мачухах; Михайликах Шишацького району; Хильківці та Новоаврамівці Хорольського району; Мозоліївці Глобинського району; Мар’янівці Гребінківського району; Веприку Гадяцького району; Артелярщині Зіньківського району; Новооріхівці, Калайдинцях та Клепачах Лубенського району; Лип’янці Карлівського району.
У Шишацькому РБК проводили конкурс-гру «А нумо, бабусі!» за участю трьох команд із Шишак, Яресьок та Сагайдака Шишацького району.
У Нових Санжарах відбулося урочисте відкриття капітально відремонтованого Центру культури і дозвілля.
У Крячківці Пирятинського району вдруге пройшов районний фольк-фест «Співограй».
  вгору  Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний           
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського