Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Управління культури

Полтавської обласної державної адміністрації

 

ОБЛАСНА УНІВЕРСАЛЬНА НАУКОВА

БІБЛІОТЕКА імені І. П. КОТЛЯРЕВСЬКОГО


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

 

 

ХРОНІКА КУЛЬТУРНОГО ЖИТТЯ

ПОЛТАВЩИНИ

(оглядова довідка за матеріалами преси

за жовтень 2009 року)

 

За вагомий особистий внесок у розвиток й утвердження української мови в суспільстві лауреатами обласної премії імені І. П. Котляревського у 2009 році стали: у номінації «Наука» – Леонід Стороженко, доктор технічних наук, професор, дійсний член Академії будівництва та інженерної академії України; у номінації «Освіта» – Вікторія Сарапин, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культурології та історії Полтавського університету споживчої кооперації України; у номінації «Культура» – Ольга Хало, письменниця; Михайло Олефіренко, письменник; у номінації «Засоби масової інформації» – Іван Циган, редактор газети «Решетилівський вісник»; у номінації «Військова справа» – Анатолій Курінний, вчитель історії Попівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів №2 Карлівського району; у номінації «Медицина» – Віталій Закладний, головний лікар обласного психоневрологічного диспансеру; у номінації «Суспільна діяльність» – Олена Гаран, голова Полтавської обласної організації Національної спілки письменників України.

Лауреатами обласної премії імені Леоніда Бразова цього року стали: у номінації «Поезія» – Лідія Віценя, редактор відділу культури Всеукраїнської громадсько-політичної газети «Зоря Полтавщини», заслужений журналіст України, член Національної спілки письменників України, за книгу поезій «Усе в житті не випадково»; у номінації «Проза» – Іван Нечитайло, член Національної спілки письменників України, за книгу новел, оповідань і повістей «А життя дається раз…»; у номінації «Публіцистика» – Валентин Посухов, журналіст, член Полтавської спілки літераторів, за збірку публіцистичних творів «Земля скарбів»; у номінації «Драматургія» – Наталія Коломієць, заступник завідувача редакції радіотеатру на Українському радіо, за збірку п’єс і радіоп’єс «Літо відповідей»; у номінації «Літературознавство» – Володимир Пащенко, академік АПН України, за монографію «Гончарова правда про духовність і церкву».

11 жовтня в обласному центрі телеканал СТБ проводив кастинг на другий сезон шоу «Україна має талант».

У Полтавському видавництві «Дивосвіт» вийшла друком нова книга Леоніда Вернигори «Срібні крила пам’яті» та унікальний збірник «Методичні рекомендації щодо створення організації обліку музейних предметів і діяльності музеїв недержавної форми власності», виданий за сприяння управління культури Полтавської облдержадміністрації.

В рамках проекту «Друзі «Полтавського літератора» у видавництві вийшла друком книга заслуженого працівника культури України, члена Національної всеукраїнської музичної спілки, поета-пісняра Анатолія Лихошвая «Полтавський сувенір»; до книги увійшли музичні твори про Полтаву, написані автором у співдружності з полтавськими композиторами. Також у цьому видавництві вийшла друком нова збірка поезій карлівчанина Володимира Слєпцова «Корені роду».

У Гадяцькому училищі культури імені І.П.Котляревського відбувся традиційний щорічний фестиваль «Таланти твої, першокурснику!».

17 жовтня в рамках проекту «Сковорода-300», створеного для підготовки відзначення 300-річчя від дня народження поета і філософа, на околиці села Ковалі Чорнухинського району посаджено 300 саджанців дубів, які утворили першу «Сковородинську діброву».

У Чернігові проходив XIV Всеукраїнський фестиваль теле- і радіопрограм  «Калинові острови», гран-прі якого присуджено телестрічці «За компасом волі», створеної творчою групою Полтавської ОДТРК «Лтава» у складі автора сценарію і режисера Інни Дідик, генерального продюсера і генерального директора Миколи Ляпаненка, редактора і заступника генерального директора Наталії Іванченко та інших.

В рамках VI Міжнародного фестивалю-конкурсу бального танцю, що проходив у Харкові, відбувся Європейський чемпіонат любительської ліги Всесвітньої танцювальної ради (WDC Amateur League European Championshihs). Друге місце цього чемпіонату посіли вихованці танцювального клубу «Акцент» Полтавського палацу дитячої та юнацької творчості Даша Решетилова та Віталій Калюжний.

 

Театрально-концертне життя.   У Полтавському міському будинку культури проходив бал «У ритмі юності» за участю муніципального духового оркестру «Полтава» під керівництвом заслуженого артиста України Едуарда Головашича, ансамблю спортивного бального танцю «Альянс» та танцювального клубу «Ретро». Також у Будинку культури відбувся щорічний конкурс краси «Наталка Полтавка». Міський Будинок культури виступив організатором фестивалю патріотичної пісні, присвяченого 65-річчю визволення України від німецько-фашистських загарбників. У заході взяли участь хор ветеранів війни та праці «Пам’ять серця» Будинку культури, хор «Полтавські піснярі», художній самодіяльний ансамбль «Джерела», танцювальний клуб «Ретро» та інші.

Багато творчих заходів відбулося у жовтні на сцені Полтавського палацу дозвілля «Листопад». Зокрема, колектив Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя розпочав новий театральний сезон прем’єрою драми Івана Карпенка-Карого «Безталанна», а актори Театру стали дипломантами VI Міжнародного театрального фестивалю «Кримський ковчег» за виставу «Боїнг-боїнг» за мотивами п’єси Марка Камолетті. Артисти Дніпропетровського академічного українського музично-драматичного театру імені Т.Г. Шевченка виступили із спектаклем «9 ночей» за п’єсою французького письменника Матея Вішнєка «Пригоди ведмедиків панда, яку розповів один саксофоніст, котрий мав подружку в Франкфурті». У Палаці дозвілля відбувся також гала-концерт Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Пісенні крила Чураївни» пам’яті Раїси Кириченко; гран-прі фестивалю отримала Зоряна Нестерук із Луцька (Волинська область). З ювілейним концертом «З любов’ю до Гоголя» виступив народний артист України, голова музичної спілки Полтавщини Герман Юрченко; мер міста Андрій Матковський нагородив артиста найвищою відзнакою міського голови. З концертом у Палаці дозвілля виступила група «Фристайл».

У Полтавському обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді відбувся концерт симфонічного оркестру Полтавського обласного академічного музично-драматичного театру імені М.В. Гоголя, який відкрив свій новий театральний сезон. Також у Центрі проходив VI конкурс юних гумористів «Посміхнемось щиро Вишні-2009», присвячений 120-річчю від дня народження письменника-гумориста Остапа Вишні.

У Розсошенцях Полтавського району та у Глобиному в рамках Всеукраїнського концертного туру «Від серця до серця» виступила з концертом народна артистка України Ніна Матвієнко та її донька Антоніна.

У Кременчуці в рамках акції «З Україною в серці» відбувся концерт зірок української естради.

У Пирятинському районному будинку культури проходив молодіжний рок-фестиваль «Рок-мюзік фест» за участю рок-груп Полтавщини та Київської рок-групи «Цензор».

 

Образотворче мистецтво.  У Полтавському художньому музеї імені Миколи Ярошенка (Галереї мистецтв) проводилася демонстрація авторської колекції сучасного вбрання за мотивами народного костюму вихованки Полтавського ліцею сфери послуг Діани Ануарової.

У Полтавському художньому салоні відбулася презентація «Гімну митців», написаного композитором Сергієм Вовченком на слова поета Миколи Максимова.

У виставковій залі Полтавської обласної організації НСХУ відкрилася ювілейна експозиція творів полтавського митця, заслуженого художника України Сергія Гнойового з нагоди 55-річчя митця.

У Полтавському торгово-розважальному центрі «Екватор» експонується виставка робіт фотохудожниці Катерини Рождественської «Знаменитості у фотопроектах».

У Решетилівці Полтавського району демонструється виставка робіт «Вересневі мрії» юних художників – вихованців художнього ліцею та дитячої школи мистецтв.

У Кременчуцькій міській художній галереї відкрилася виставка робіт члена Національної спілки художників України, керівника Кременчуцьких художніх майстерень Миколи Анісімова та його учнів.

У Ялтинській галереї мистецтв відбулася презентація робіт полтавських художників.

 

Бібліотечна справа.  У Полтавській обласній універсальній науковій бібліотеці імені І. П. Котляревського протягом жовтня відбулася низка заходів. Це, зокрема, зустріч з колишнім полтавцем, а зараз – жителем США Миколою Пономаренком та презентація його книжки «Оріянство»; презентація за ініціативи члена НСХУ, члена Спілки художників Республіки Молдова, члена Українського керамічного товариства Світлани Пасічної книги «Кераміка України»; презентація десятої літературної збірки «Голос ветерана» за участю літстудійців, ветеранських організацій Полтавщини і хорової капели міського Будинку культури; святковий захід – зустріч з доцентом кафедри екології та ботаніки Полтавської державної аграрної академії, головою Полтавського відділення Українського ботанічного товариства, заслуженим винахідником України, лауреатом премій імені Симиренка та Гришка Національної академії наук України, премій імені Володимира Короленка, Самійла Величка та Володимира Малика Віктором Самородовим, який вже 40 років є постійним і активним читачем бібліотеки.

Проект Полтавської міської централізованої бібліотечної системи (керівник Таміла Дузенко) став переможцем відкритого конкурсу проектів «Інтернет для читачів публічних бібліотек (LEAR-VIII)», який проводив відділ преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

У приміщенні Кременчуцької бібліотеки-філії №2 ЦБС для дорослих відбулася святкова програма до Міжнародного дня людей похилого віку.

 

Музейна справа.   У Полтавському краєзнавчому музеї відкрилася експозиція робіт полтавського художника Павла Волика та за підтримки громадської організації «Славетні імена Полтавщини» був проведений вечір пам’яті відомого полтавського гумориста і поета Олександра Білана.

В обласному центрі на фасаді будинку №66-А по вулиці Жовтневій було відкрито меморіальну дошку на честь відомого українського літературознавця, поета, письменника, громадського діяча Петра Ротача.

У Кременчуцькому краєзнавчому музеї відкрита виставка експонатів періоду Великої Вітчизняної війни з фондів музею та приватних колекцій.

У Миргородському літературно-меморіальному музеї Давида Гурамішвілі експонується виставка картин місцевих майстрів пензля.

У Землянках Глобинського району відкрито погруддя Героя України, народної артистки України, повного кавалера ордена княгині Ольги Раїси Кириченко.

 

Кіномистецтво.   19 жовтня у залі Полтавського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені М. В. Остроградського відбувся показ фільмів шостого міжнародного мандрівного фестивалю «Дні документального кіно про права людини».

 

Просвітництво і художня самодіяльність.   У жовтні День села святкували: у Зачепилівці та Мачухах Полтавського району, Вечірках та Кейбалівці Пирятинського району, Великій Рудці Диканського району, Великій Павлівці та Лютенських Будищах Зіньківського району, Шевченках Кобеляцького району, Великій Рублівці Котелевського району та Лучках Лохвицького району.

У Комсомольську проходив всеукраїнський фестиваль «Козацькі сурми» за участю місцевих творчих колективів.

У Пирятинському психоневрологічному інтернаті для ветеранів з концертом виступили учасники художньої самодіяльності місцевого районного Будинку культури.

Учні Чутівської дитячої музичної школи виступили з концертом у Черняківській школі району.

У Михнівському сільському будинку культури Лубенського району відбувся ювілейний вечір «Скликаємо друзів», присвячений 15-й річниці від дня заснування народного самодіяльного ансамблю «Гілея».

У Мартинівці Гадяцького району з концертом виступив український народний хор «Калина» Полтавського державного педагогічного університету імені В.Г. Короленка.

У Землянках Глобинського району з концертом «Відгомін свята Святої Покрови» виступили учасники хору «Полтавські піснярі».

 

Туристична справа.  У Києві проходила ІІ Національна туристична виставка «Visit Ukraine», в якій взяв участь відділ туризму управління культури виконкому Полтавської міської ради. На заході були презентовані видання: «Атлас музеїв Полтави», інформаційний довідник «Музеї Полтави», туристичний довідник «Сім чудес Полтави», також пройшла презентація конкурсу на краще туристичне підприємство з наданням послуг внутрішнього та в’їзного туризму.

 

 

 

Матеріал підготувала:                                             І.О.Коваленко, провідний           

                                                                                       бібліограф відділу інфор-

                                                                                       мації  з  питань культури

                                                                                       та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського