Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

КРИТИЧНІ ЗАУВАЖЕННЯ, ПОБАЖАННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ,
ВИСЛОВЛЕНІ В ПРЕСІ НА АДРЕСУ ОРГАНІВ І УСТАНОВ
КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА ПОЛТАВЩИНИ
(за ІІ  квартал 2012 року)


Загальні питання
Бібліотечна справа


Загальні питання

Міський Палац культури врятують від закриття / Влас. інформ. // Кременчуцький телеграфЪ. – Кременчук, 2012. – 19 квіт. – С. 2.
«МПК на сесії міської ради виділили майже 100 тисяч гривень на проектування системи пожежогасіння. Йдеться про проект реконструкції протипожежного водогону, системи водяного пожежогасіння та реконструкції автоматичної установки пожежної сигналізації та системи оповіщення. Раніше Держтехногенбезпеки знайшло 20 порушень правил протипожежної безпеки в МПК і погрожувало закрити об’єкт».

Мер розгнівався – і реконструкцію музею «заморозили» на п’ять місяців. Є надія, що будівельні роботи в краєзнавчому музеї відновляться / Л.Артеменко // Кременчуцький телеграфЪ. – Кременчук, 2012. – 26 квіт. – С. 06.
«Реконструкція музею у Кременчуці триває п’ятий рік. П’ять місяців тому, 29 листопада 2011 року, мер міста на зустрічі з кременчужанами в МПК заявив: «У наступному році в музеї працюватиме інший підрядник. Цей зірвав усі терміни здачі об’єкту, він винен!». Заява стосувалася багатостраждального Кременчуцького краєзнавчого музею, який реконструюють з 2008 року. У 2011-му генпідрядником виступала будівельна компанія «КременчукЖитлобуд», а субпідрядником – фірма «ВЛАН». «ВЛАН», власне, і виконувала усі будівельні роботи. Вони оновлювали фасад, утеплили його, поштукатурили зали, тощо. Втім, будівельники не встигли до настання низьких температур завершити покрівлю музею. Це викликало гнів міського голови, і він публічно заявив, що «ВЛАН» на реконструкції музею більше не працюватиме. Відповідно, «ВЛАН» роботи припинила – адже замовником виступав міськвиконком. До речі, робітники «ВЛАНу» отримали платню за виконані ще в листопаді роботи лише взимку, після Нового року – на свята пішли з порожніми кишенями. Після того, як неугодний «ВЛАН» позбавили роботи, реконструкція музею припинилась. І не велася цілих п’ять місяців. У квітні «ТелеграфЪ» дізнався, що робітники «ВЛАНу» працюють в музеї. Як з’ясувалося, вони демонтують на даху конструкції, які забракував генеральний проектувальник – полтавський інститут «Міськбудпроект». Демонтаж «ВЛАН» здійснює власним коштом. Хто надалі займатиметься реконструкцією музею, невідомо. В Управлінні капітального будівництва «Телеграфу» пояснили, що новий тендер на виконання робіт ще не призначений. А все через те, що існує певна колізія закону – насправді, угода з генпідрядником «КременчукЖитлобуд» ще не розірвана, і бюджетні кошти, які за угодою виділили на реконструкцію, повністю не використані. Тож є імовірність, що «КременчукЖитлобуд» та «ВЛАН» поновлять роботи в музеї. Або ж угоду з ними розірвуть, і призначать новий тендер. Такий варіант «з’їсть» ще більше часу – та ще й літнього. Між тим, ціни на будівельні матеріали з січня 2012 року вже двічі піднялися на 7% – про це «Телеграфу» розповіли торговці. Зросла і мінімальна ставка, від якої нараховують зарплати будівельникам. Тож вартість реконструкції зростає фактично щодня. Схоже, мерський гнів дорого коштує кременчуцькому бюджету. На реконструкцію музею у 2012 році планують виділити близько 2,7 млн грн. За ці кошти мають зробити дах та повністю завершити фасад. Грошей на виконання робіт у внутрішніх приміщеннях музею, скоріше за все, не вистачить – лише заміна підлоги в залах коштуватиме щонайменше півмільойна. Обережні будівельники вважають, що у 2012 році музей ще не відкриють».

Міський Палац культури вимагають закрити 25 травня / Влас. інформ. // Кременчуцький телеграфЪ. – Кременчук, 2012. – 17 трав. – С. 03.
«Такий припис мерія отримала від МНСників. Причина – порушення пожежних норм. Зокрема, немає пожежного водопроводу, димовідвідні канали закриті, під час ярмарок захаращені коридори. Як повідомив начальник управління культури Володимир Кондрашов, у відповідь влада направить звернення до МНС, щоб заклад не закривали: на ремонт ГДК збираються виділити близько 100 тис. грн. Це лише частина потрібних коштів».

Функціонування культурної галузі / Н. Лось // Сільські новини. – Чутове, 2012. – 26 трав. – С. 1.
«У середу відбулося засідання громадської ради під головуванням Наталії Філенко. Присутні прослухали інформацію про діяльність галузі культури. Членів громадської ради турбує те, що у районі окремі заклади культури перебувають у аварійному стані, деякі з них не діють, посади обіймають часто недипломовані особи… Учасники засідання були одностайні в тому, що проблемними залишаються питання ремонту РБК, оплата праці осіб, які трудяться не на повну ставку. Проте, як вважає член громадської ради Микола Руденко, необхідно, насамперед, зберегти хоча б те, чого вдалося досягти…»

Клубним закладам – бути! / С. Фисун // Сільські новини. – Чутове, 2012. – 26 трав. – С.9.
У статті йде розповідь про мережу культурних закладів Чутівщини. Зокрема зазначено, що «проблемними залишаються питання відсутності костюмів, сучасної апаратури, вогнегасників, електрообладнання. Бажано, щоб голови сільських та селищних рад більше переймалися кадровим забезпеченням своїх закладів культури. Важливо направляти на відповідне навчання молодь, яка згодом повернеться до рідного села».
вгору
Бібліотечна справа

Оптимізація без оптимізму / Т.Апрєлєва // Кременчуцька панорама. – Кременчук, 2012. – 19 квіт. – С. 3.
«До редакції звернулися читачі, схвильовані тим, що декілька міських бібліотек можуть закрити у зв’язку з так званою оптимізацією роботи бюджетних установ. Приводом для тривоги стали анкети, які наразі масово пропонують заповнити відвідувачам бібліотек. Диму без вогню, як кажуть, не буває. У бібліотечній анкеті, що потрапила до редакції, прямо запитували: чи готові Ви захищати бібліотеку Вашого мікрорайону у випадку закриття? За коментарем ми вирушили до безпосередньої інстанції – директора Централізованої міської бібліотечної системи для дорослих Світлани Нужної. З’ясувалося, що в січні цього року вийшло доручення Прем’єр-міністра України «Про забезпечення фінансовими ресурсами місцевих бюджетів», а в березні міське управління культури і туризму отримало так звану обласну дорожню карту щодо упорядкування мережі бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів. Відтак усім установам, котрі підпадають під це визначення (зокрема й бібліотекам), дали доручення внести свої пропозиції щодо оптимізації роботи. Світлана Нужна розповідає: «Коли ми чуємо слово «оптимізація», одразу стає зрозуміло, що мова йде про скорочення. Тому ми проаналізували роботу бібліотек. Упродовж останніх трьох років бібліотеки мають стабільну кількість відвідувачів – близько 52 тис. щороку. Стабільною була й книговидача. А ось фонди бібліотек кількісно зменшилися. Ще радянські застарілі книги ми списали, а нових закупили мало. Кошти з міського бюджету нам виділяють лише на передплату періодичних видань. Грошей для придбання нової літератури в нас немає, а це ставить існування бібліотек під загрозу». Окрім дефіциту книжкового, у бібліотеках існує й дефіцит кадровий. Як зазначає Світлана Нужна, сьогодні в бібліотеках міста переважно працюють люди віком близько 50-ти років. Упродовж останніх 10-ти років жоден молодий спеціаліст не виявив бажання влаштуватися на роботу до бібліотеки. Й якщо справи так триватимуть і надалі – через декілька років з кадрами буде взагалі сутужно. Під час анкетування читачів вдалося дізнатися думку 522 кременчужан різного віку, більшість яких (понад 500) вважають, що бібліотек у місті недостатньо. Читачі висловлюються за поповнення бібліотек новими сучасними книжками, ремонт у приміщеннях, створення електронної бази книг тощо. І захищати бібліотеки від закриття читачі теж готові майже одностайно. Результати анкетування та інформація щодо роботи бібліотек будуть передані до мерії. Директор ЦБС для дорослих Світлана Нужна зазначає: «Закривати бібліотеки не можна. Їх, навпаки, треба ще відкривати. Зокрема у мікрорайоні біля зуп. «Вул. Радянської Армії» та на Першому Занасипу. А бібліотека-філія № 8 на вул. Миру потребує розширення». Заступник міського голови з питань культури Віталій Малецький запевняє, що про закриття в жодному разі не йдеться: «Міські бібліотеки до кінця року профінансовані на 97% по зарплаті та енергоносіях. Проблем з фінансуванням бібліотек у нас немає!». Змінити формульні розрахунки бюджету, які готує для Кременчука Міністерство фінансів – таке завдання ставить перед собою мер Олег Бабаєв і пояснює: від цих розрахунків залежить існування кременчуцьких шкіл, дитсадків, лікарень. Щороку при формуванні місцевих бюджетів урядовці рахують, виходячи з кількості мешканців, скільки нашому місту потрібно мати шкіл, дитячих садочків, закладів культури і медустанов.  Олег Бабаєв зазначає: «І за формулою вийшло так, що на сьогодні мені потрібно закрити два медзаклади і 5-6 шкіл, про садочки вже й мови не веду». У Києва позиція жорстка: якщо влада міста не бажає закривати заклади, нехай фінансує їх з міського бюджету. За словами мера, влада не проти, Кременчук – не бідне місто. Але і тут проблема – щойно місто починає заробляти більше, ніж вказано у формульних розрахунках, держава одразу забирає так звані «зайві» гроші. «У цьому році в нас забрали таким чином 53 млн грн», – каже мер. І додає, що з такими розрахунками він не згоден: «Я розумію, що потрібно оптимізувати бюджетну галузь. У Кременчуці ще можна об’єднати школи з малою наповнюваністю, розташовані поруч в одному районі, як, наприклад, ліцей № 11 та школу № 14. Але щодо закриття двох медзакладів – я категорично проти. Жодне з них на сьогодні закрити не можна». Отже, вихід із ситуації мер вбачає у зміні формульних розрахунків. Він упевнений, що це можна зробити, і посилається на успішний приклад сусіднього Комсомольська. Олег Бабаєв зазначає: «Свого часу Олександр Попов, будучи мером Комсомольська, змінив формульні розрахунки для свого міста. Ми будемо намагатися це робити з 2013 р., коли формуватиметься бюджет на наступний рік. Дай Бог, щоб мені у цьому допоміг майбутній депутат Верховної Ради від Кременчука, якого оберуть городяни». Наразі в ЦБС для дорослих налічується 11 бібліотек, в яких працює 112 людей. Книжковий фонд бібліотек складає 645 734 примірники. За два роки він зменшився приблизно на 11,5 тис.».
вгору
Матеріал підготувала:                                    І.О.Коваленко, провідний
                                                                        бібліограф відділу інфор-
                                                                        мації  з  питань  культури
                                                                        та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського