Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

КРИТИЧНІ ЗАУВАЖЕННЯ, ПОБАЖАННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ,
ВИСЛОВЛЕНІ В ПРЕСІ НА АДРЕСУ ОРГАНІВ І УСТАНОВ
КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА ПОЛТАВЩИНИ
(за  III квартал 2012 року)


Музейна справа. Охорона пам’яток

Цього року краєзнавчий музей не відкриється / В.Балкова // Кременчуцька панорама. – Кременчук, 2012 . – 5 лип. – С. 3.
«1 липня виповнився рік, як Міський краєзнавчий музей було закрито для відвідувачів. Загалом реконструкція триває тут уже п’ятий рік і коли завершиться – наразі невідомо. Сьогодні робочі столи співробітників музею розташовуються не в кабінетах, а в експозиційній залі. Незважаючи на погане освітлення і відсутність вентиляції, музейники кажуть, що вперше за всі роки взимку тут було тепло, бо врешті систему опалення реконструювали… Директор музею Алла Гайшинська, зокрема, зазначає: «Наприкінці 2011 року міський голова чітко поставив завдання: до Дня міста в 2012 році ми повинні відкрити перший поверх, відділ природи і виставковий зал на другому поверсі. Але в будівельників – своя  «музика», щось не так зробили, тому на цей рік гроші виділили лише на дах і фасад. На внутрішні роботи, наскільки я зрозуміла, грошей не буде, відповідно, немає сенсу купувати обладнання для нової експозиції. Старе обладнання використовувати недоцільно, бо через 7 років експозиції починають старіти». 6 липня будуть оголошені результати тендера і визначено нового виконавця робіт у краєзнавчому музеї. У кращому випадку, будівельники візьмуться за роботу лише в серпні. Мер О.Бабаєв під час прямого ефіру на ТК «Лтава» пообіцяв, що всі роботи у краєзнавчому музеї будуть повністю завершені і заклад відкриють для відвідувачів восени 2013 року, до 70-річчя визволення міста від німецько-фашистських загарбників. Цьогоріч музею виділено 2,7 млн. грн., для завершення робіт потрібно ще 10 млн., з яких 5-6 млн. грн. піде на оновлення експозицій».

Деякі невідкладні питання у діяльності історико-культурного заповідника «Більськ» / І.Корост // Народна трибуна. – Котельва, 2012. – 11 лип. – С. 4.
«У червні в Котельві відбулася наукова конференція «Феномен Більського городища: дослідження, збереження та популяризація найбільшої в Європі пам’ятки раннього залізного віку». Серед виступаючих на її пленарних засіданнях був і директор історико-культурного заповідника «Більськ» Ігор Корост. Порушені ним проблеми торкалися давно назрілої необхідності активізації використання Більського городища у музейному та туристичному спрямуванні, що значною мірою залежить від загальнорайонних зусиль». У своєму виступі керівник заповідника, зокрема, зазначив, що «потрібно вирішити чимало питань з консервації і музеєфікації найбільш цінних та цікавих, музейно-атрактивних об’єктів у межах комплексу…  Необхідно вирішити питання щодо отримання власного приміщення для заповідника, обладнати його фонди та вирішити чимало питань з підготовки кваліфікованого наукового і матеріально-відповідального персоналу установи. Нагальною проблемою є виготовлення й обслуговування сайту установи «ІКЗ «Більськ», а також створення у Котельві чи Більську гуртка юних археологів, яким би опікувався кваліфікований учений-археолог і педагог. Проблему розвитку туризму на території Більського городища слід обов’язково зрушувати з місця… Вкрай важливим є встановлення нового стенду – картосхеми вказівника поруч із в’їздом до Великого та Східного укріплень Більського городища з боку Котельви. Необхідно встановити хоча б мінімальні інформативні вказівники і з інших напрямків в’їздів до комплексу (з боку Лазьків, Глинська, Саранчівки та Куземина), а також охоронні знаки встановленого державного зразка. Перспективно також на території Більського городища чи в його окрузі проводити етнофестивалі… Варто також встановити нові малі архітектурні форми і пам’ятні знаки (відомим дослідникам Більського городища, літераторам і мандрівникам, скульптури скіфського воїна, давнього купця-торгівця, майстра-ремісника тощо)».

У краєзнавчому музеї впала стеля: дах переробили, але внутрішні роботи пішли нанівець / Т.Донченко // Кременчуцький телеграфЪ. – Кременчук, 2012. – 13 верес. – С. 04.
«На минулому тижні після дощів у кременчуцькому краєзнавчому музеї впала нова гіпсокартонна стеля. Вода подекуди протекла з третього на другий поверх. Прикрий інцидент стався через те, що будівельників змусили розібрати й переробити покрівлю, бо вони відійшли від проекту: зробили дерев’яні конструкції замість металевих. Тому довелося вирубати руберойд і перекривати дах заново. Після «екскурсії» третім поверхом музею, всі зали якого залило, ми (журналісти) запитали в майстра дільниці Сергія Піщуліна: «Що ж далі?», він відповів: «Особливих проблем я тут не бачу. Все перероблятиметься, тому що трішки помінявся дизайн». На питання: «За які кошти? Адже у внутрішні роботи вже вкладені бюджетні гроші?», - майстер, що представляє будівельну компанію «Влан», відповів: «За кошти компанії». Наразі відомо, що ця компанія доробляє те, що розпочала. А генеральний підрядник на об’єкті змінився: замість ТОВ «Райдуга», про яке все ще нагадує табличка біля музею, нині працює МДБУ-11. Ця організація виграла тендер, повідомили в управлінні капітального будівництва, яке є замовником робіт. За словами Миколи Шендрика, начальника УКБ, дах музею вже накрили руберойдом, тож текти не буде; пошкоджені листи гіпсокартону замінять, а стіни та стелю музею, що постраждали від протікання, оброблять антикорозійним засобом. Алла Гайшинська, директор музею, підкреслює, що терміни його відкриття залежать тільки від будівельників. Микола Шендрик обіцяє, що прикрий інцидент зі стелею не позначиться на строках здачі музею в експлуатацію й орієнтується на ті, які поставив мер Олег Бабаєв. Нагадаємо, що міська влада планує в наступному році до Дня міста відкрити для відвідувачів хоча б дві музейні зали. Начальник УКБ розповів: «До кінця цього року зроблять дах, фасад, систему вентиляції. А повністю весь обсяг робіт з реконструкції музею буде виконаний в наступному році. Це внутрішні роботи, підлога, спорудження фонтану біля музею, благоустрій». Термін ремонту фондосховища для експонатів він чітко не назвав, хоча зауважив: можливо, розпочнуть в поточному році. Доки це приміщення не приведуть до ладу – неможливо буде влаштовувати експозицію. Бо на час будівельних робіт у фондах всі музейні цінності звідти підніматимуть у зали. Микола Шендрик повідомив, що над розробкою експозицій почнуть працювати вже цього тижня: відбудеться нарада щодо дизайн-проекту».

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтва
Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського