Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог

Сенсорний інтерфейс (Електронний каталог)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


Відділ інформації з питань культури та мистецтва

КРИТИЧНІ ЗАУВАЖЕННЯ, ПОБАЖАННЯ ТА ПРОПОЗИЦІЇ,
ВИСЛОВЛЕНІ В ПРЕСІ НА АДРЕСУ ОРГАНІВ І УСТАНОВ
КУЛЬТУРИ ТА МИСТЕЦТВА ПОЛТАВЩИНИ
(за IV квартал 2011 року)

Загальні питання
Музейна справа. Охорона пам’яток
Бібліотечна справа

Загальні питання

Чи «окультурюються» будинки культури? / О.Лахно // Світлиця. – Нові Санжари, 2011. – 28 жовт. – С. 4.
«На засіданні постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, молодіжної політики, спорту та туризму розглядалося питання «Про стан підготовки до опалювального сезону закладів культури району». Заступник голови райради Микола Перерва та голова комісії, директор Зачепилівської школи Марія Краснюк відвідали сільські будинки культури з метою перевірки стану приміщень, їх підготовки до осінньо-зимового періоду». Зокрема, «у Малокобелячківському будинку культури залишилося підправити стелю та зашпаклювати щілини в залі. Але ще треба утеплити вікна та встановити калорифери. Для урізноманітнення дозвілля бажано придбати шахи й шашки… У Пологівському клубі частина приміщення здана в оренду… Інша ж частина потребує поточного ремонту. Вигляд і зовні, і зсередини бажає кращого, протікає дах… Один із найновіших закладів у районі – Великокобелячківський. Та, незважаючи на це, крім розпорядку дня, ніщо на робочий процес тут більше не вказує. Ні стендів, ні виставок, ні фотогалереї ми (комісія) не помітили. Якщо і проводилися розважальні заходи, концерти, то якихось доказів цьому немає…У 2007 році виділялися кошти на ремонт Пасічнівського сільського клубу. Але робота була виконана неякісно, тому зараз знову проблеми  з дахом, упали шматки гіпсокартону в двох місцях… У Супротивній Балці приміщення клубу невелике порівняно з іншими закладами, тому питання з опаленням обов’язково має бути вирішене. Роботу обох клубів треба ще удосконалювати й удосконалювати… У будинку культури у Стовбиній Долині необхідно ще підфарбувати вікна та конче вирішити питання з опаленням, бо один обігрівач «Ufo» його забезпечити не зможе… Старосанжарський будинок культури зустрів зачиненими дверима. Кошти, що виділялись на ремонт сходів, ще не використані. Стан Клюсівського будинку культури задовільний. Але завідувачка скаржиться на те, що тече дах. Опалювати приміщення з певних причин заборонили пожежники… Загалом залишилось приємне враження від Великосолонцівського будинку культури, хіба що занедбана Дошка пошани його псує… Перевірка показала, що у більшості сіл району треба ще докласти багато зусиль, щоб була можливість відпочивати в селі цивілізовано й культурно».

Гоголь би плакав: у Полтаві познущались над панночкою / Н.Король // Коло. – Полтава, 2011. – 17-23 листоп. – С. 10.
«На Алеї героїв Гоголя, що в Полтаві, скульптури у дірах та брудні, найважче панночці – вона подзьобана та понівечена. За два роки алея гоголівських героїв у центрі міста на бульварі Миколи Гоголя стала далеко не окрасою скверу. Нагадаємо, алея персонажів із творів класика з’явилась до 200-ліття з дня народження Миколи Гоголя, яке відзначали 1 квітня 2009 року. Тоді на упорядкування скверу та алеї з героїв міська влада витратила 2 мільйони гривень. Роботи взяли ті, які скульптори з різних міст створили на пленері. Від самого початку архітектори, не причетні до створення робіт, розповідали журналістам, що Солоха, Вакула та інші персонажі, яких встановили у сквері, довго не милуватимуть око. Адже матеріал (піщаник), із якого виготовлені скульптури, недовговічний. Казали і про дисонанс алеї з пам’ятником монументального мистецтва Миколі Гоголю, творінням Леоніда Позена (нашого земляка). Нині на деяких персонажах видно залатані діри, усі герої брудні. А панночка спочатку була обтоптана, на білому матеріалі виднілись сліди кросівок. Потім для неї зробили підвищення. Але і це не допомогло: скульптурі дісталось найбільше – діри, вм’ятини, написи. У довершення – неподалік скульптури панночки напроти самого Гоголя розламана лавка».

Музейна справа. Охорона пам’яток

Фасад музею до Нового року не відремонтують / І.Житня // Кременчуцька панорама. – Кременчук, 2011. – 3 листоп. – С. 4.
«Як відомо, краєзнавчий музей ремонтує будівельна фірма «Влан». У міського голови О.Бабаєва виникли сумніви, що фірма-підрядник встигне виконати всі роботи до кінця поточного року. О.Бабаєв також припускає, що будівельники порушують технологію, виконуючи роботи за надто низької температури повітря. У свою чергу, керівник фірми «Влан» С.Бутко повідомив, що роботи з декоративного облицювання згідно з технологією можна виконувати за температури +5 С. Утім, повністю відремонтувати музей до кінця року дійсно не встигнуть – роботи по фасаду складні. Проте С.Бутко запевнив, що фірма встигне виконати всі внутрішні роботи й у грудні до музею можна буде пускати відвідувачів».

Музей у цьому році не відкриють / Т.Донченко // Кременчуцький телеграфЪ. – Кременчук, 2011. – 3 листоп. – С. 04.
«Відкриття музею в цьому році зривається», – заявив мер Кременчука Олег Бабаєв, який не задоволений темпами роботи будівельників. Проте справа навіть не в термінах завершення ремонту: на створення нової експозиції музею потрібен мінімум рік, а краще – два… Мер озвучив ще одну проблему: потрібні нові стенди та вітрини для розміщення експозицій музею, старі не годяться. Але поки що на обладнання для музею кошти з бюджету не виділяли. За те, що вчасно не поставив це питання перед виконкомом, мер «вичитав» керівника відділу культури Олександра Кондрашова. Проте, здається, дарма, бо зараз розміщувати обладнання для експонатів все одно ніде. У цьому «ТелеграфЪ» переконався, коли відвідав непрацюючі музейні зали, де нині повним ходом йде ремонт. На сьогодні повністю готові стіни у 2-х залах із 12-ти. Директор музею Алла Гайшинська каже: «Замовляти обладнання для експонатів заздалегідь ми не могли – його просто ніде зберігати: всі зали, кабінети у ремонті. Фонди у підвалі переповнені «під зав’язку». До того ж, спочатку потрібне архітектурно-художнє рішення для розміщення експозицій. Воно має бути унікальним, для цього слід запросити художника, такі послуги коштують недешево. Тільки після художньої розробки буде визначено, які саме вітрини чи стенди потрібні. Експозиція такого розміру – це два роки інтенсивної роботи, зі своєчасним фінансуванням. І це вже після того, як будівельники завершать ремонт. Якщо мені не дадуть цих двох років, то це робитиметься в авральному режимі, але все одно потрібен мінімум рік… Навіть якщо будівельники якнайшвидше завершать ремонт, розмістити експозиції до кінця року – нереально…».

Онкодиспансер відкриють, музей – під великим питанням / О.Ліпошко // Вісник Кременчука. – Кременчук, 2011. – 3 листоп. – С. 2.
«… Міський «довгобуд» – краєзнавчий музей – із цим статусом ніяк не розпрощається. Через холоди під загрозою зриву зовнішні облицювальні роботи, та і про нові стенди для експозиції чомусь «забули»… Зараз у музеї вже змонтований водопровід, вентиляційне обладнання, утеплено плитами фасад, завершуються внутрішні роботи. Про це розповів керівник фірми «Влан» Сергій Бутко. Саме ця установа проводить ремонт. Проте на щотижневій нараді у мерії пан Бутко так і не зміг назвати конкретної дати відкриття музею. За його словами, ремонтні роботи і, зокрема, нанесення останнього шару штукатурки на фасад музею, можливо, завершать за два місяці… Проте мер Олег Бабаєв зауважив, що, відповідно до технології, наносити штукатурку при температурі повітря, нижчої за +5С, не можна. «Відкриття музею цього року зривається», – зауважив Олег Бабаєв. Такої ж думки заступник міського голови з  будівництва Микола Воловик… Проте це – не єдина причина того, що краєзнавчий музей може не відкритися цього року (раніше планували його відкриття на 1 грудня). Потрібні нові стенди, щоб розмістити експозицію. Але на це з міського бюджету кошти не передбачили. Тож повноцінне відкриття музею у цьому році може не відбутись».

Бібліотечна справа

Посадовцям концерт не потрібен… / І.А.Губарєва, Г.Т.Федорченко // Базар-медіа в Україні. – Гадяч, 2011. – 24 листоп. – С. 6.
До редакції газети надійшов лист від батьків, діти яких є читачами Гадяцької міської бібліотеки для дітей. У листі батьки, зокрема, розповіли: «15 листопада в міській бібліотеці для дітей відбулося відкриття Інтернет-центру. На цю урочисту подію чекали всі дітлахи, а також і ми, батьки… До події готувалися всі активні читачі бібліотеки: разом з працівниками вони приготували дуже цікавий святковий концерт. Адже на відкриття повинні були прибути як представники Гадяцької адміністрації, так і Полтавської облдержадміністрації… І ось урочиста частина. Стільки слів було сказано: «… Усе робимо для дітей…». Піднесений святковий настрій – і гірке розчарування в усіх присутніх! На концерт не залишився ніхто з посадовців! Чому? Їм дитяча творчість не цікава? Так, виступили, перерізали стрічку на фоні виступу скрипалів з музичної школи. Оце й усе? А інші діти-читачі? Вони не такі? Прикро, що добра справа посадовців була перекреслена їхньою поведінкою…».

Матеріал підготувала:                                                   І.О.Коваленко, провідний
                                                                                         бібліограф відділу інфор-
                                                                                         мації  з  питань  культури
                                                                                         та мистецтваРежим роботи:
понеділок-неділя: 9.00 – 17.30
Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського