Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


05.08.2013
Магічний вплив країни кенгуру
Відділ обслуговування користувачів пропонує ознайомитися з переглядом літератури під назвою «Магічний вплив країни кенгуру», присвячений 225-й річниці утворення Австралії як країни.
Необхідно зазначити, що Австралія – це, взагалі, незвичайний край. Він унікальний вже тим, що займає увесь материк, хоча й найменший з усіх. Колись опинитися тут – в прямому розумінні слова – було справжньою каторгою та важким випробуванням. Тепер поїздка до цих місць перетворюється на свято, яскравий веселий калейдоскоп з кенгуру, страусом ему, величезними евкаліптами, вражаючими хвилями і островами та сучасними містами у розсипах вогнів. Величезний шматок суходолу, який ще п’ять століть тому був напівлегендою, став сучасною красивою реальністю, блискавкою увірвався у світову економіку і нині посідає одне з перших місць за рівнем життя. Все це розмаїття зумовлене історією материка, яку слід би розповідати, починаючи оповідь з давніх-давен, з того часу, коли не було ще й натяку на людину.
Перший розділ перегляду («Гортаючи сторінки біографії великої країни») розповідає про те, як і коли утворився материк Австралія, які етапи розвитку він пройшов, ким були перші його жителі – аборигени, які вели кочовий спосіб життя, не мали ані постійного житла, ані свійських тварин, не знали писемності, зате вміли чудово малювати на скелях.
Також цікаво буде дізнатися хто з європейців першим ступив на цю землю, адже Австралію «відкривали» двічі. Першими сюди припливли голландці; вони назвали континент Новою Голландією, але так його і не освоїли. Офіційно його відкрила експедиція британського капітана Джеймса Кука у 1770 році. Як країна, Австралія існує з 1788 року.
Другий і третій розділи перегляду («Таємниці зеленого царства» та «Яскрава, цікава, різнобарвна…») присвячені неповторному рослинному та тваринному світу Австралії. Австралійські ліси, а також гаї, пустелі, савани мають особливу флору і фауну. Адже Австралія – це гігантський заповідник: приблизно 75% тварин і 90% рослин цього континенту не зустрічаються більше ніде в світі! Так позначилася на природі континенту його віддаленість від інших материків.
Четвертий і п’ятий розділи експозиції («П’ятий континент: невідоме про відоме», «Неповторні дива австралійської землі») надають можливість ознайомитися з визначними пам’ятками історії і культури країни, зазирнути у глиб віків і побачити, якою була наша планета у сиву давнину, тому що на австралійському континенті є такі куточки, де ще не ступала нога людини.
Австралія цікава ще й тим, що саме на її території знаходиться найвища скеля на планеті – Айєрз-Рок, найдовший риф у світі – Великий Бар’єрний, найсухіше озеро на Землі – озеро Ейр, одне з найбільших дерев серед всіх відомих – евкаліпт, найрідкісніша істота морів та океанів – рибка-клоун. Також в Австралії дуже розповсюджене вівчарство – жодна країна в світі не має такої кількості цих тварин.
Отже, хочемо наголосити ще раз: Австралія – найзагадковіша, найчарівніша, найпривабливіша держава в світі. Щоб побачити її красу на континент звідусіль приїжджають сотні туристів. Можливо, когось із наших відвідувачів книжкова виставка також надихне на здійснення подорожі в магічну країну кенгуру.
Див. фото


Режим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського