Полтавська Обласна Універсальна Наукова бібліотека імені І.П.Котляревського

Пам’яті І. П. Котляревського:
віртуальний проєкт
Полтавська Обласна Універсальна Наукова
бібліотека імені І. П. Котляревського
бібліотека
  

Електронний каталог (Архівна версія)

Електронна доставка документів

Віртуальна довідка
Тел.: (0532) 52-17-83
Тел./факс: 56-99-30

Контакти
Ми на мапі
Головна

НОВИНИ
АНОНСИ

Про бібліотекуІсторична довідка

Запис до бібліотеки

Правила користування

Структура бібліотеки

Контактна інформація

Бібліотека у ЗМІ

План заходівПоточний місяць

Архів

Хроніка подій

Виставки

Масові заходи

Ресурси бібліотекиКаталоги і картотеки

Електронний каталог

Зведений каталог

Бібліотека вдячна

Видання бібліотеки

Бібліографічні видання

Видання відділу інформації з питань культури і мистецтва

Видання відділу краєзнавства

Методичні матеріали

Наукові та практичні доробки наших співробітників

Послуги бібліотекиКористування бібліотекою

Ксерокопіювання та сканування документів

Електронна доставка документів

Визначення індексів УДК та авторського знаку

Віртуальна довідка

Програми та проекти

Отримай безоплатну правову допомогу

Інтернет для читачів публічних бібліотек

Вікно в Америку

Регіональний тренінговий центр

Бібліотеки - мости до е-урядування

Ресурси бібліотек у боротьбі з корупцією

Бiблiотечному фахiвцюНормативні документи

Методична діяльність

Бібліотеки світу

Бібліотеки України

Бібліотеки області

Полтавщина

Регіональні краєзнавчі ресурси

Полтавщина туристична

Видатні родини Полтавщини

Видатні люди Полтавщини

Літературно-мистецькі премії

Бібліотеки Полтавщини на сторінках обласних газет

Державні закупівлі   
Інформація для внутрішньо переміщених осіб   
 

Полтавіка

Полтава Історична


Безоплатна правова допомога

ІСТОРІЯ ПОЛТАВИ Сайт Бориса Тристанова


06.11.2013
Книжкова виставка «Космічна слава Полтавщини»
«Земля – колиска розуму, але не можна вічно жити в колисці»– ці слова Костянтина Ціолковського свого часу досить часто цитували. Людство таки зробило рішучий крок з колиски і сягнуло Космосу.

Хоч Полтавщина ніколи не була великим центром авіаційної та ракетно-космічної галузей, проте й не залишалася осторонь авіаційного будівництва.

Благодатна земля полтавська дала світові видатних вчених, конструкторів, фахівців у галузі аерокосмічної науки і техніки: О. Засядька, Юрія Кондратюка (О. Шаргея), Ю. Побєдоносцева, В. Челомея.

Серед полтавців – перших учених, зацікавлених наукою про небо, природодослідників були П. І. Борисов та відомий математик М. В. Остроградський.

Видатними діячами авіації, пов’язаними з Полтавщиною, слід назвати О. М. Кованька та Г. Є. Котельнікова. Їх не можна прямо віднести до плеяди українських авіаторів, проте їхня діяльність справила суттєвий вплив на справи останніх.

Олександр Матвійович Кованько (1856-1919) – один із фундаторів військового повітроплавання, ініціатор будівництва аеростатів і дирижаблів, активний учасник періоду становлення авіаційної справи.

Особлива роль серед діячів авіації періоду її становлення належить також творцю першого у світі авіаційного ранцевого парашуту Г. Є. Котельнікову, його ім’я «по праву має стояти у ряду імен великих винахідників».

Під іменем Кондратюка О. Г. Шаргей увійшов в історію космонавтики поряд з К. Е. Ціолковським, Ф. Е. Цандером та іншими вченими. В його науково-технічній творчості виділяють такі основні напрямки: дослідження і освоєння космічного простору та вітроенергетика. Але все ж справою життя Кондратюка була космонавтика. Саме в цьому найповніше розкрився його творчий геній: розробка філософських поглядів на практичну космонавтику і ряд інших проектів (потужних ракет-носіїв для польоту на Місяць і планети Сонячної системи, орбітальних науково-дослідницьких комплексів, транспортних кораблів постачання, міжпланетних проміжних баз тощо).

Вагомим внеском у становлення і розвиток авіаційної, ракетної, космічної техніки 1920-1950-і рр. стала наукова, інженерна, організаторська, популяризаторська діяльність Юрія Олександровича Побєдоносцева (1907-1972).

Багато з того, що зроблено в космонавтиці під керівництвом В. М. Челомея, можна охарактеризувати словами «вперше в світі». Вперше були створені маневруючі супутники «Політ», ракетно-космічний комплекс «Протон», розроблений корабель-супутник «Космос-1267».

Діяльність цих учених, конструкторів, спеціалістів у галузях повітроплавання, авіації, ракетної техніки, космонавтики є своєрідним і яскравим явищем в історії становлення та розвитку вітчизняної та світової аерокосмічної науки і техніки в ХІХ-ХХ ст.

Для широкого кола шанувальників вітчизняної науки і техніки, істориків, краєзнавців, викладачів та студентів вузів у листопаді у відділі документів із економічних та технічних наук розгорнута  книжкова виставка «Космічна слава Полтавщини» та виставка експонатів із фондів Полтавського музею авіації та космонавтики ім. Ю. Кондратюка.

Полтавські імена у Всесвіті – не просто космічні назви. Це – «один з найяскравіших пам’ятників» визнання в історії. Звичайно, неможливо встановити пам’ятники або назвати малі планети, кратери і гори на інших планетах іменами всіх хто цього гідний. Але головний пам’ятник – пам'ять людська.

Ми впевнені, що люди унікальної долі, унікального таланту, цілеспрямованості, про яких Ви дізнаєтесь з матеріалів  цих виставок, варті того, щоб їх пам’ятали не лише ті, хто якимось чином пов’язані з авіацією та космонавтикою, не лише полтавці. Ними має пишатися вся Україна, вся українська нація.

Інформацію про виставку можна переглянути на сторінках офіційного сайту управління культури Полтавської обласної державної адміністрації та інтернет-видання VPoltave.info.

Див. фотоРежим роботи:
Понеділок-п'ятниця: 9:00 – 17:30,
Неділя: 9:00 – 17:30.

Вихідний: субота

Наша адреса:
36000 м. Полтава, вул. Небесної Сотні, 17
Електронна пошта:
poltava_ounb@ukr.net


2009 © ПОУНБ ім. І.П.Котляревського